Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:33 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: smula
Přesně ten pocit jsem měla včera večer, když jsem kočky rovnala od sebe. Že paní domu jsem já a do rvačky tedy mohu vstoupit a sjednat pořádek. Díky za vaší radu potlesk
Můžete ještě poradit ohledně nočního mňoukání kočky ? Kocourci jsou zvyklí od narození být doma a nemají žádný problém, ale kočku jsem přijala do domu, když čekala koťata a dokud byli malí, měla jsem strach ji pouštět ven,aby se neztratila. Pravidelně ve 3 hodiny v noci začne poknikávat. Když na ni zavolám, tak příjde a zůstane u mně. Asi chce ven, že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:10 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: kalimar
Jaké je chování přes víkend kdy jste doma a jsou spolu? Jak už je zde popsáno, je to boj o teritorium a vůdčí pozici. Existují dva názory:
1. - nechat je ať si to vyřídí mezi sebou (tady nejsem příznivec, neboť šikanovaní jedinci mohou trpět i zdravotními problémy)
2. - zasáhnout páč byt je moje teritorium a já jsem pán smečky, takže když jeden
jedinec zaútočí na jiného jedince z pozice agrese dostane od vůdce (mě) na budku.

Nejsem příznivcem rozdělovat byt na několik teritorií, aby měl každý vlastní - vede to pak
k tomu že jeden se snaží ukrást území druhého, ale v některých případech není zbytí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 07:54 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: kalimar
Ahoj, zřejmě probíhá normální seznamovací akce a vyjasnění pozice v malé smečce. Mám doma taky kočku "z ulice", která u mně porodila čtyři koťata. Dvě jsem dala kamarádkám a dva kocourci zůstali s námi doma. Dneska jsou už všichni, včetně kočky vykastrování, ale to co popisujete probíhá u nás aspoň obden a to nevím, co dělají, když jsem v práci :-| . Jindy je zase vidět, jak se milují a v noci spí všichni se mnou v posteli, takže slyším jejich spokojené předení ano Kocourci mají už skoro 7 měsíců, ale v noci je kočka ještě občas kojí. Přes den běhají, honí se, hrají na schovávanou, občas se perou tak, až chlupy lítají a významně nad sebou přešlapují.Jsou prostě ve svojem malém kočičím ráji a mohou si dovolit luxus her bez skutečných nepřátel hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:10 kalimar – seznámení dospelých koček
Dobrý den,chtěla bych se poradit se zkušenějšími majiteli koček ohledně seznámení dvou dospělých koček.Cca před sedmi týdny jsem si domů přinesla asi dvouletou kočičku žijící dosud venku na ulici,začala jsem ji v zimě v práci krmit,byla velmi přítulná,tak jsem ji nechala vykastrovat a ošetřit veterinářem,tak abych si ji mohla vzít domů ke svému 2,5 letému briťákovi.Asi týden po kastraci jsem si ji tedy přivezla domů,nejprve syčel a prskal kocour a kočička byla v klidu,už to vypadalo,že seznámení proběhne v klidu.Ale po týdnu u mě doma začala kočička kocoura napadat,honit a útočit na něho při každé příležitosti.Jelikož mám kocoura jen dva roky,nemám se seznamováním vůbec žádné zkušenosti.Měla jsem o briťáka strach,že mu kočička nějak ublíží,je přece jen z ulice více otrkaná a divočejší a kocourek je můj domácí mazlíček zvyklý jen na mě. Do dneška je nechávám po dobu,co jsem v práci (cca 8,5 hod.) odděleně,aby si v mé nepřítomnosti nic neudělali.Dnes je u mě kočička 7 týdnů a pořád to není ideální nebo alespoň mě to tak připadá.Honí se navzájem po bytě,pak se postaví proti sobě a majznou si tlapkou ona jemu nebo on jí,nebo ona se postaví proti němu, dokud on neustoupí nebo nezdrhne.Kadí nebo čurají si navzájem do svých záchodků apod.Jinak se ale furt vyhledávají,kocourek za ní furt dolízá,sedávají spolu na okně nebo na vaně,ale s odtupem cca 1 metru.A já fakt nevím jestli to někdy bude dobré,pořád jsem ve střehu,aby se něco nestalo.A co si vlastně mohou udělat,poperou se do krve,vyškrábnou si oko nebo něco podobného?Z toho mám asi obavy.Nebo se fakt srovnají sami.Trvá to opravdu až 3 měsíce než si opravdu zvyknou,asi jsem já amatér měla volit spíš koťátko než dva dospěláky.Mám pocit,že to nezvládám,když se to nelepší.Děkuji všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2013 23:02 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: smula
Děkuji. ;-) Kéž by tak vzácným jevem byl právě náš Ligurek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:32 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Ano, občas se to stává, ale je to velmi vzácný jev :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 16:11 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Mát s tím někdo zkušenost?
Náš prostřední kočičí rošťák má rok a téměř dva měsíce (Ligurek). Přesto se stále chová jako kotě (hraje si celé hodiny, chce se chovat, mazlit, tulí se a dovádí). Jde mi o to, že stále nejeví žádné známky značkování, měl být kastrován již někdy v listopadu, ale zatím není důvod, cítit také vůbec není. Tak nějak tajně doufám, že třeba ani značkovat nezačne a kastrace nebude potřeba (je chován jen doma, ven nechodí a žije se dvěma dalšími kocourky, nechtěné potomstvo tedy nepadá v úvahu), setkali jste se s tím někdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 08:15 Žena Ola [32] - Domácí kočky – kočka léčitelka
Kočička to skutečně neřeší ano Kočka skvěle dokáže vnímat naše emoce, pozitivní i negativní a je v tomto náš veliký pomocník. Když měla kočka 4 koťata a všichni mi v noci šramotili pod postelí a v práci jsem měla velký stres, působilo to na mně jako balzám :-). V současné době mi moje tři kočky každodeně pomáhají zvládat náročnou životní situaci potlesk jenom jsem vás chtěla trošku navést, jestli tam nemáme nějakou skrytou bolístku, kterou je potřeba vytáhnout ven. V každém případě vám přeji, ať se z toho brzy dostanete vy i kocourek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.04.2013 21:20 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Piky
Ono možná záleží na tom, jak která kočička. Náš Bobeš třeba, kdykoli je komukoli z nás zle, okamžitě přijde, zalehne, přede a otlapkává, snaží se rozveselit. Nejmladší Matýsek je k tomu úplně lhostejný a řádí si po svém. A Ligurek přijde, zjistí stav, pokud vidí, že se něco děje, natahá si hračky do pelíšku a hraje si sám, pokud vidí, že je vše v pořádku, chce, abychom si s ním hráli my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2013 20:19 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Maartinkaa
Souhlas, můj kocourek, který musel zůstat u mámy když jsem se stěhovala, byl také "antidepresivní" kdykoli sem měla špatnou náladu, nebo mi bylo do pláče, on to poznal a šel mi náladu vylepšit, tím, že si mi lehl do klína, zapnul motůrek a předl na plný výkon a nehodlal odejít. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.04.2013 20:13 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Olga
Já teda nevím, ale podle mého tohle kočičky neřeší. Teda aspoň né ta moje, je mi oporou za každé situace a v jakémkoliv mém psychickém rozpoložení my ona zvedne náladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:42 Afim
Zdravím, naši kocourci mají neustále "okousané" vousky. Na jedné straně mají plně dlouhé vousky a na druhé mají jakoby ukouslý. Nevím, jestli si to nějak navzájem okoušou nebo někde v boji nevím prostě. Myslíte, že je to normální? Nevypadají, že by jim to nějak vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.04.2013 08:08 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Podle mého názoru kocourek kopíruje vaše skryté emoce. Zřejmě problém s rozchodem přítele máte ještě vy a přenáší se to na něho. Doporučuji vyřešit osobní problém i když je asi hodně skrytý. Pokud si to vyřešíte sama, kocourek bude taky v pohodě :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 14:22 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: jarmila58
Jenom aby to kočku nevypudilo z bytu potlesk potlesk My používali mnohem dražší Feliway, ale také nic moc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 23:04 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Šárka
Podle mě také psychika - velká změna - bez páníčka na kterého si zvykl, nový byt...říká Vám, že se mu něco nelíbí. Zkusila bych také nějaký odpuzovač, nebo něco čím se zabaví, aby si rychleji zvykl..nová hračka nebo tak. A na postel bych mě napadla krycí plachta třeba jako je na malování, zní to asi jako blbost, ale aspoň byste denně neprala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 23:01 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: holisek
;-) majitelka píše že kastrovaný je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 22:15 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Šárka
Pokud není vykastrovaný a není chovný, doporučuji vykastrovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 08:03 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Šárka
Co takhle zkusit odpuzovaci sprej?? Treba tento: www.zoo-hobby.cz/…/
Mohu doporucit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 06:56 Šárka – čůrání do postele
Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně chování mého kocoura, je mu 10 měsíců a začal být poslední dobou víc dominantní a čůrá do postele. Když se mu dříve podařilo počůrat do peřin, bylo to tak max. 1-2x když byl kotě, hned jak jsme si ho přinesli, pak se jako zázrakem naučil během chvilky na záchod a nikdy s tím už problém nebyl. Pak nastoupila klasicky puberta a miláček začal značkovat, po kastraci ale vše odeznělo a z oprsklého značkujícího puberťáka byl zase čistotný mazel. Jenomže před cca 3 měsíci jsme se s přítelem rozešli, já se s kocourem odstěhovala a je to tak měsíc, co začal čůrat do postele. Nikam jinam nečůrá, jen pořád na to samé místo. Mám menší byt, mezonet, kde se nedá ložnice zcela uzavřít, takže dnes už skoro denně peru peřiny a čistím matraci. Poslední dobou se mi zdá taky mnohem dominantnější, jen tak něco si nenechá líbit a návštěvy, ať už dámské, nebo pánské, okázale ignoruje. Dříve se hned ke každému vrhal a dneska se odtahuje. Mazlí se pořád jen se mnou, věčně je mi v patách a je o hodně mazlivější, než předtím. Za to od ostatních drží odstup a to čůrání je dost velký problém. Přemýšlela jsem, jestli se mu nestýská po mém bývalém, ale když přijde na návštěvu, kocour se s ním nebaví a ignoruje ho. Věnuju se mu teď více, než předtím, protože jsem se bála, aby netrpěl, že teď bydlí jen se mnou a vypadá spokojený. Veterináři jsem o čůrání říkala a ten tvrdí, že to bude psychika, ale nedokázal mi říct, jak ho to odnaučit. Nevím, co bych pro to mohla udělat, aby s tím přestal. Děkuji za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 15:40 Afim
Zdravím, naši kocourci mají neustále "okousané" vousky. Nezažila jsem, že by měli na obou stranách plně dlouhé vousky. Myslím si, že si to nějak navzájem okoušou nebo někde v boji nevím prostě. Myslíte, že je to normální? Nevypadají, že by jim to nějak vadilo.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: sesi
Zavřít na nocdo jiné mísnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 10:23 sesi – Noční mňoukání 2
Dobrý den,
zkusila jsem radu s krmením,ale nepomohlo to,dokonce mi připadá,že je to ještě horší.Už vážně nevím co s ním,chodím s kruhama pod očima,protože se v noci nevyspím a fungovat přes den musím.Podle mě mu nic nechybí,dokonce má i psí kamošku,ale jestli to tak půjde dál,tak mě odvezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 14:57 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Nelis7
tak s tím jsem se ještě nesetkal.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 11:46 Nelis7 – Strach z cizích lidí ???

Dobrý den,

máme doma pětiměsíčního Britského Whiskas kocourka. Je to náš miláček a troufám si tvrdit, že vůči mně a mému příteli vykazuje běžné známky chování. Kouše, škrábe, hraje si s námi, je bláznivý a ztřeštěný, ale i mazlivý, přítulný, vrnící si blahem. V noci s námi chrupe. Asi nic nenormálního... :)
Problém nastává, jakmile přijde na návštěvu někdo cizí. Neschovává se, ani neutíká zběsile pryč. Jde naopak dotyčnému k nohám, ten někdo se k němu skloní, kocour si lehne na záda a návštěva ho samozřejmě chce pohladit. V tom však kocour začne vydávat zvuky (podotýkám, že se ho ten někdo ještě nestačí ani dotknout), jako by ho na nože brali. Tahle obvykle kňourá, když ho např. něco zabolí.

Máte s tím někdo obdobnou zkušenost? Je tohle chování normální, dá se tomu nějak předejít?

Děkuji za odpověď.

Přeji hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:03 Žena Leli [0] - Domácí kočkyRe: Carlatti
Náš kocour to dělával taky ale kastrací to přestalo....ale občas když je někde položené prádlo tak si ho označkuej....myslím že problém bude v tom že postel je nová a chce si ji označkovat a tím že jí to pokaždé vyčistíte tak že už to nejde cítit udělá to znova...ale jak se toho zbavit netuším ...leda to nečistit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 10:17 Carlatti
Zdravím všechny. Vím, že následující problém byl jistě na fóru již několikrát probírán, ale nemám bohužel čas pročítat jednotlivá vlákna, tak Vás prosím o radu. Chováme doma kočičku (holka a kastrovaná), které je 8 let. Před měsícem jsem koupili novou postel a matrace. Nevím proč, ale kočička již několikrát novou matraci počůrala. O kočku se staráme s největší péčí, záchod ji vybíráme dvakrát denně a přesto jde a vymočí se na novou matraci. Ještě bych pochopil, že to udělá když třeba nejsme dlouho doma, ale ona využije i sebemenší nepozornosti např. když vstanu a jdu do koupelny, tak jde a vymočí se do postele. Když byla kotě, tak to dělávala, ale pak dlouho ne a až teď s příchodem nové postele. Ložnici jsme začali zavírat, ale přesto se to nedá uhlídat. Jestli někdo ví, co s tím, tak uvítám každou radu. Jsem z toho už docela na prášky. Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:34 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: holisek
Děkuji, on chlupy vyzvrátí tak jednou měsíčně, myslela jsem si, že právě pravidelným podáváním Malt Soft pasty se tomu dá předejít. Srst dlouhou nemá, ale má ji, oproti ostatním dvěma kocourkům, o mnoho hustší. Už jsem klidnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:16 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Snížek
hobby.idnes.cz/…
Odkaz na zvracení chlupů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:14 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Snížek
Nejsem velký odborník, ale vyzvracení slízaných chlupů je myslím u dlouhosrstých koček běžné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:09 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Dobrý den,

prosím o radu. Ligurek, jeden z našich třech kocourků který má 11. měsíců, je opravdu výjimečně chundelatý. Kocourci dostávají denně Malt Soft pastu, mají pamlsky Smilla, které by také měly napomáhat trávení chlupů a přesto někdy Ligurek vyzvrací chomáček chlupů. Trávu mají k dispozici také, ale ani jeden z našich třech kocourků si ji nevšímá. Ven nechodí, vyčesáváme každý den. Dělá mi to starosti, nemáte někdo radu? Děkuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2013 18:44 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Evelina
Pokud těm toulavým kočičkám umožňujete, v rámci možností, teplé místo k odpočinku, hygienu, stravu a veterinární ošetření, přičemž mohou odejít a vracet se, jsou tam rády a nikoli drženy, pak je to určitě ušlechtilé. Myslím, že se tu nikdo do Vás nenavážel, ale lidé jsou různí, Vaše slova vysvětlila pojem - mám je ve sklepě tak, jak jsem doufala.
Jak spřátelit kočky je těžké. My máme tři, ven nechodí, jsou v bytě a snad proto, že nemusí bojovat o své teritorium, mají se rády, navíc jsme je jaksi zařazovali do smečky postupně a v kotěcím věku. Pokud se kočičky rozhádaly, asi chce čas, aby k sobě našly cestu, pokud vůbec. Možná nějaká společná aktivita, společná hra, do které se mohou zapojit stejnou měrou obě strany sváru, ale přiznám se, že radu nemám. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2013 18:22 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Evelina
Chápu, že to s kočkami myslíte dobře, ale zajímalo by mě, co tomu říkají sousedé v domě? hmm Podle mě se muselo mezi kočkama něco stát o čem nevíte a co vyvolalo nevraživost, pokud je ovšem nemáte po dohledem, asi nic nevyřešíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2013 16:46 Evelina
Mrzí mě, že se tady do mne všichni obouvají, namísto, aby mi někdo poradil. Chtěla jsem vědět, jak znovu spřátelit kočky.
Na vysvětlení:

Bydlím ve městě, v malém bytě. Doma mám dvě kočky, jedna má astma a druhá je nemocná s ledvinami. Ještě se starám o velkého Flat coat retrievera, kterého mi tady zanechal syn. Ostatní kočky mám ve staré kočárkárně, (jsou to toulavé kočky) a jak jistě pochopíte, nemůžu si všechny městské toulavé tvory vzít domů do bytu. Kočky mají volnost, chodí si kam potřebují. V kočárkárně spí a odpočívají. Ze svého důchodu, (jak jistě víte, nejsou to horentní sumy), kočky nosím na veterinu, nechávám je kastrovat, živím je (i ostatní žvířata, která se k nám přitoulají).
Myslela jsem, že se na tomto webu setkám s milovníky zvířat. Namísto toho mne všichni posuzují, aniž by věděli, jaký jsem člověk. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.02.2013 16:50 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Evelina
Věřím, že obrat - mám kočky ve sklepě - byl jen nešťastně zvolen. Jiná představa je, pro mne jako majitele a milovníka koček a živých tvorů obecně, absolutně nepřijatelná. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 15:34 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Evelina
Souhlasí s Drahošem - kočky do sklepa nepatří, dá se tolerovat krátká doba karantény, ale trvale, to snad néééé rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2013 10:38 Muž drahoš [769] - PolodlouhosrstéRe: Evelina
si děláte srandu kočky máte ve sklepě :-| no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:20 Evelina – problém - náhlá kočičí nevraživost
Prosím o radu. Mám v současné době jednu kočku a jednoho kocoura. Půl roku byly v jedné místnosti, poslední měsíc tam nechtějí být spolu. Projevuje se to tím, že kocour syčí, prská a utíká před kočkou. (Oba jsou vykastrovaní.) Nedávno mi umřel kocour, mám dojem, že od této doby se kočky kocour bojí. Bydlím v panelové domě, kočky mám ve sklepě. Nyní kocourka nechávám na chodbě, ale je to jen dočasné řešení. Doma již mám dvě kočky a velkého retrívra.

Máte nějaké zkušenosti, jak si se situací poradit, jak je znovu spřátelit? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 18:04 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Ano, ona začaka mrouskat, tak zase za 2 týdny a něco ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 17:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
neuklidníte ji, jsou to hormony, přejde to samo. Mroukání trvá 7 - 10 dnů. po neúspěšném nakrytí se může opakovat po 5 dnech, ale běžně po 3 týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2013 14:31 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: anetka123
Těžko radit, asi ji neuklidíte. Pokusila bych se, naši kocourci na to reagují, feliway - elektrickou náplň do zásuvky, je to spíše proti stresu, ale uklidnit by ji to trošku mohlo, i když ne na každou kočičku to vliv má. Levné to ale není. Viz zde: www.zoohit.cz/…

Nebo můžete skočit do nejbližšího obchodu a koupit badyán - hvězdice, z toho jsou naši kocourci také jak praštění, stačí pár hvězdic všít do sáčku a oni se o to otírají a hrají si s tím do unavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 14:19 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Afim
Může se stát zázrak, že se vrátí, ale nevykastrovaní kocouři většinou se domů nevrácejí. Zkuste ještě hledat, možná ho najdete, ale berte to jako můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 14:16 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Prosím o radu :-(

Možná je to úplně hloupá otázka, ale musím najít něco co mi fakt pomůže.

Mám 7 měsiční kočku, která už bohužel 3 krát mrouská. Měli jsme jít v únoru na kastraci, ale bohužel nám to finančně moc nejede a proto jsem se chtěla zeptat na následující otázku.

Jak ji uklidnit? Nebo prostě jak ji uspat, aby byl na chvíli klid. Já pevné nervy mám, skoro mi to vůbec nevadí, ale ostatní říkají, že ji vypustí ven a takové jiné nesmysly stydim Bojím se o svou kočku, že skončí v mrazu a ještě s koťaty. Na kastraci jdeme v březnu a proto musím něco udělat. Vím, že kočky mrouskají 5 dnů nebo týden, ale musím tu kočku fakt nějak uklidnit. Kočka stále mňaučí, nastavuje zadek a vrčí. Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:33 Afim – Kocour
Zdravím, moje babička má 2 kocoury a jeden se tam neobjevil od včerejšího ráno či odpoledne. Předtím se to prý stalo jen jednou před rokem jinak se moc netoulají. Nejsou vykastrovaní, ale ten druhý tam normálně je. Prý je teďka takové to období, kdy kocouři chodí za kočkama a v březnu jsou koťátka, ale já se o něj docela bojím. Nedokážete nějak odhadnout, zda by se ještě mohl vrátit? Ať volám jak volám tak nic :( Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.02.2013 12:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: wanesaa
no...aby potom za nějaký čas prošel dveřma... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:08 Žena wanesaa [8] - Ocicat a Sejšeský kocourRe: sesi
Zkuste mu dát když takhle v noci mňouká kapsičku,kocour se nají a jde někam spát s plným bříškem:-)Takhle to funguje u nás..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2013 16:04 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: smula
Houbičky na nádobí je u nás věčné téma. Půlroční Matýsek už dávno, samozřejmě, skáče na kuchyňskou linku. Stačí vteřina nepozornosti a už se dekuje někam i s houbičkou. Zaleze si a cupuje, vrčí na ostatní kočky, když mu ji chtějí vzít. Hřbety knih tedy kocourci neokusují, ale prakticky jakýkoli papírek, obal, vše ihned kradou a hrají si s tím, a ne že by měli nedostatek hraček, nebo zábavy. Kočky jsou nejlepší pořádková policie. Věci použijeme, ale musíme je ihned uklidit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2013 15:19 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: cucoriedka
prostě rádi škubou věci, jedna naše číča trhá houbičky na nádobí, další zase terorizuje papírové utěrky atd. U novin se jim líbí že to šustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 15:59 Žena cucoriedka [0] - Krátkosrsté a somálskéRe: Piky
to okusovani novin, casopisu, v nasem pripade i knizek a hlavne skript, by me taky zajimalo. Myslim ze nasi cice nic nechybi, dostava kvalitni granule pro kastraty, navic kapsicky, konzervy a pamlsky, hracek ma taky spoustu. Chybi ji snad nejake vitaminy nebo neco jineho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 08:26 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: sesi
a u kterých dveří mňouká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:15 sesi – Noční mňoukání
Dobrý den,
máme takový problém.Náš kocour v noci mňouká,to by nebylo tak hrozné kdyby to nebylo každou noc a skoro každou hodinu,chodí ke dveřím a mňouká.Je to kastrovaný kocour starý 8 let a takhle se projevuje poslední dva roky.Je to k nevydržení,divím se,že nás ještě sousedi nevystěhovali,protže se to musí ozývat po celém baráku.Nemáte nějakou radu jak ho to odnaučit?Zkošeli jsme ho celý den zabavit,ale to nepomáhá.
Díky za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2969x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=251