Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:36 Afim
Chtěla bych se zeptat...... jak sem přidám fotku? :) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:36 Afim
zpracovávám fotku mohla by být tak do hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:14 Afim – Koblížek
Aha dobře díky moc :) A tím Betadonem nějak potírat? Jako třeba dát si ten Betadon na štětičku do uší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2012 14:23 Afim
Aha a jinak teda půjde babička koupit ten Betadin :) dneska jsem ještě kocoura neviděla, nepodařilo se ho zavřít protože prý teď mají nějaké lítání za kočkama. A jinak kdyby nic jiného tak jsem alespoň myslela ten kysličník to nevyléčí nebo ano? Ale jinak mu to tím nebudu dělat chudák včera úplně mňoukal když jsem mu to dělala :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 09:08 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Afim
Kysličník ne, ten ho právě pálí. Betadin dostaneš v každé lékárně. A bylo by lepší kdyby byl opravdu někde zavřený a nechodil s tím ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 21:00 Žena Nympheas [29]
Bylo mi veterinářem řečeno,že kočka v rekonvalescenci potřebuje vypít 50Ml vody na 1Kg hmotnosti na 1 den.Jelikož jsem se toho nikde nedopátrala,beru to jako užitečnou informaci pro všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:48 Afim
No každopádně zítra hned ráno ještě před školou se na něj půjdu podívat a když to bude horší tak budu počítat s infekcí nebo rozškrabáním a když to bude stejný a pak přijdu ze školy a bude to horší budu počítat s tím že mu to někdo dělá :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:48 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Afim
Správná velikost se dá pořídit u veterináře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:46 Afim
Pamatuju si jak jsem si včera musela říkat že to bude dobrý bude to dobrý a dneska teda nevim co si mám říkat protože asi vůbec z toho neusnu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2012 19:44 Afim
Aha díky moc no nevim jak by si na to zvykl :) Musel by to vydržet ale nejraději bych se sama sebrala a jela k vetíkovi :(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2012 19:41 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
Fotka k příspěvku tu máš obrázok, našla som ho v knihe
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:37 Afim
Aha no jo ale to bych ho musela nějak kontrolovat nakonec je ještě štěstí že teď na chvíli bydlíme u babičky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:33 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
golier, ale to sa dá vyrobiť aj podomácky niekde som na to videla aj návod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:33 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
to je dobre keď sú teraz zavretý a podľa mňa by ten kocúrik s rankou aj mal byť zavretý aspoň kým sa mu ako tak nezahojí :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:32 Afim
Hlavně aby to bylo dobré fakt už nevim co mám udělat aby si to pořád nerozškraboval no potřeboval by takový to na hlavu teď nevim jak se to jmenuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:28 Afim
na noc se zavírají právě kvůli těm tyranům co dělají ty nemilé věci takže teď jsou oba zavření a buď to papinkají nebo spinkají to nevim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:25 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
;-) a kocúrik je teraz kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:17 Afim
nojo u vás je vše lepší :) ... V téhle chvíli bych chtěla bydlet na Slovensku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:14 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
u nás to nič nestojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:11 Majuska
Děkuji moc bohužel to není možné aby veterinář přišel k nám protože to by prý taky něco stálo. Je to hrozné. Zítra na 99% fotka aby jste věděli na čem jsem. Díky za všechny odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:09 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
dezinfikuj mu to ale aj tak najlepšie by bolo zobrať ho k lekárovi alebo keď ho neviete zobrať zavolajte mu a u nás veterinár chodí aj k domu nie je problém držíne packy aby to dobre dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 18:51 Afim
A navíc mi děda říká, že se z toho určitě vylíže že se o kočkách obecně říká že se z toho vylížou no jo jenže podle mě ne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 18:46 Afim
No tak teď jsem zjistila že to je asi hnisavá rána. Tekl mu z toho hnis takže vůbec nevím co s tím mám mu to teda potírat? Protože teď jak jsme to dělali kysličníkem chudáka kocourka to hrozně bolelo a hrozně to šumí a teď si to pořád drbe podle mě ho někdo uhodil protože u nás v ulici jsou takoví hrozní surovci že třeba předminulý rok našim kočičkám rozřezali bříško bylo to hrozné obě na to umřely.. No a teď tohle fakt nevim ale každopádně kámen úrazu je podle mě v tom, že si to rozdrbává drápy, potřeboval by takovej ten trychtýř na hlavu jestli víte co myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 18:15 Afim – Díky moc
Aha a kysličník radši nee že? no nejlepší by bylo pořídit fotku ale bojím se že do zítřka to bude ještě horší podle mě by se to zahojovalo jenže si to podle mě rozškrabává a má třeba na ťapkách bacily a dostane se mu to tam nebo ne? Nevim je to jenom můj dojem. Nojo a kde se ta dezinfekce prodává ten Betadin? (A promiňte mou neznalost ale co je to že se to začalo podebírat to je že se to taky začalo rozšiřovat?) A ještě mě napadlo jestli to třeba není hnisavá rána mohlo by to být? Ale nic mu z toho nevytíká jen to má jakokdyby takové žlutější se mi zdá dole. Jinak je úplně normální a žere jen aby ho tohle za chvíli nerozežralo :-O A ještě jsem se chtěla zeptat, pokud by se to nějak vyléčilo tak by asi nebyly následky?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:31 Afim – Re:Piky
Díky moc no já si taky myslim že se spíše porval ale to teda škaredě a že jak si to škrábe možná se mu do toho dostala nějaká infekce nebo fakt nevim jak se mu to mohlo tak rozšířit nikdy se nám to nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:25 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Afim
Tady asi žádná rada moc nepomůže, chce to toho veterináře. Trošku pomoc mu můžeš čištěním s desinfekcí (zkusila bych Betadin, ten používá náš veterinář, ale ať to pak nelíže), jestli jsou přijatelnější bylinky tak heřmánek nebo řapík, pokud má opravdu zánět asi to bude chtít antibiotika a ty pravé ti napíše jen vet. Podle toho jak to popisuješ mi to přijde hodně podobné tomu, když nám venkovního kocoura postřelili brokem - boulička bez chlupů, a snažil se to vyškrábat ven. Jenže to musel vyoperovat doktor, ke kterému jel. Ale já nejsem zvěrolékař. Jen radím jak pomoc a neublížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 16:46 Afim
Ahoj ocitla jsem se v prekérní situaci. Je mi 13 let a u babičky mám 2 kocoury. Zjistila jsem že se v sobotu asi jeden s někým porval a měl jako kdyby když se na něj díváte na pravé straně hlavy mezi okem a uchem takový bolák normální strup a neměl tam chlupy jen kůži.Bylo to zranění asi tak 2,5 cm a tak jsem se trošku zhrozila ale myslela jsem si, že se to spraví. Jenže včera to měl trošku zakrvavěné a zdá se že si to dost často drpe ťapkou. No a dnes jsem přišla a rozrostlo se mu top o hodně dolů takže teď už tam dole taky nemá kůži je to zhruba na úrovní pusy nebo možná ještě pod tím a má tam takový bolák no taky jako strup ale vypadá to trochu hůř.Bylo mi hned jasné že to asi sám nezvládne a okamžitě jsem chtěla jet k veterinářce.Jenže u nás není a je až v blízkém městě. A nikdo z rodiny tam se mnou nechce zajet. Ani na opakované prošení a brečení nic, prostě vůbec za něj nechtějí utratit ani korunu!! My jsme teda nikdy k veterináři nejezdili ale je mi jasné že tohle asi kocourek sám nezvládne možná do toho dostal nějakou infekci. Prosím nevíte co mám dělat? Prosím o SOS radu. Protože zrovinka se nám do toho připletly okna v našem bytě takže mamka s taťkou nemají skoro vůbec čas a stěhujeme se právě k babičce. Jenže je mi jasné že děda to nikdy nedovolí. Děkuji moc za rady sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 13:00 Žena Nympheas [29]
Pít musí,hrozí selhání ledvin.Mám od lékaře stříkačku.jen jsem se zapomněla zeptat kolik té vody musí vypít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:51 Žena Majuska [258] - Perské a exotickéRe: Nympheas
u nás sa také nemôže stať že by mali prázdnu misku majú granule celý deň k dispozícii a ráno dostávajú kapsičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:50 Žena Nympheas [29] Re: Majuska
Mě to taky dělá,většinou když má prázdnou misku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:48 Žena Nympheas [29]
Mám ho doma po operaci a samozřejmě jsem se zapomněla zeptat veterináře.Není problém tam zavolat,Jen jsem to zkusila.děkuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:47 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
Ahojte, prečo na mňa kocúr (nevykastrovaný) 2ročný bezdôvodne zautočil? dohrízol ma a nebolo to akože hranie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:30 Žena Nympheas [29]
Prosím o radu zda nevíte někdo kolik by měla kočka denně vypít tekutin.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.03.2012 15:19 Žena petrab [90] Re: Jirka
Pejsci ovšem bobky nezahrabávají, nýbrž "hrabáním" zanechávají na místě ještě více svého pachu, protože polštářky jsou jediné místo, kde mají potničky.
Čím více hrabou, tím více označení chtějí zanechat. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:11 Jirka – Kakání mimo mísu :)
Kočka si především potřebuje tak jako pes svoje hovínko zahrabat. Pro bobky se proto doporučuje hrubý písek (i jemnější podle toho co se kočce bude líbit. Zkuste experimentovat a pokaždé dát jiný písek. Kočka dá najevo který se ji líbí. Sledoval jsem naše kočky i venku a taktéž své bobky zahrabávají, řekl bych že lépe než pes. Pokud najdete správný písek tak vám tam kočka bude chodit i čůrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 09:48 Žena Jarka [797] – Uživatelka Maruška
Na základě přání mnoha uživatelů tohoto webu byl uživatelce Maruška zakázán zápis nových příspěvků do diskuzního fóra a již dříve vložené příspěvky, které ostatní pohoršovaly, byly smazány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2012 17:05 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: kikouš
Dobrý den

netuším co je "ruská bezsrstá". Zřejmě myslíte Donského sphynxe. Péče o bezsrsté
kočky je celkem náročná. Doporučuji prostudovat si literaturu na netu. Nejlépe je na nejbližší výstavě koček kontaktovat některého z majitelů, jistě Vám rádi poradí.
Jen upozorňuji, že cena těchto koček je dosti vysoká.

www.donsphynx.org
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:04 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: kikouš
Já bych zkusila wikipedii - plemena koček nebo tady atlas. Osobně bohužel neporadim, já radši chlupáče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 14:41 kikouš
Zdravím, ráda bych si pořídila ruskou bezrstou kočku a ráda bych věděla 1.kolika se v průměru dožívají, 2.nejčastější nemoci. Slyšela jsem,že toto plemeno podléhá velice snadno všemožným nemocem. Tak bych ráda věděla, jestli pro mě,pro studentku by tato kočička nebyla příliš nákladná? Děkuji za jakoukoli odezvu. S pozdravem Beková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 22:25 Muž Zdenka [108] – voda
To je paráda taková fontánka potlesk náš kocour neustále velkou misku schválně rozlíval tak jsme daly težkou velikou keramickou mísu a je spokojen jak kocour tak hafan hop jen pro nás je to posilovna několikrát za den to měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2012 20:57 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Fotka k příspěvku Pití u koček jsme vyřešili zakoupení fontánky, bylo to sice investice, ale kočky pijí jako duhy potlesk potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:29 Maruška Re: Zdenka
Je to o kšeftu.Oni to slané pak vyžadují a tak se zvýší obrat,třeba u whiskasu.Jsou speciální na veterině,ale dražší.Já dávám Gurmet,Animodu a Shebu.Tyhle jsou prý docela dobré.Suché dávám jen jako doplněk z veteriny dietu na ledviny a moc jim to chutná a nezatěžuje ledviny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:36 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Zdenka
Hm, tak na to tedy neodpovím. Bohužel zkušenost nemám, naše kočky vždy žraly jen suché, málokdy konzervy, a nynější dokonce musí speciální hypoalergenní. Sem také zvědavá jestli to tu někdo objasní. Mě napadá jen že chtějí výrobci aby pak měly kočky větší žízeň a pravidelně pily. Jenže ne každá kočka pije hodně, a to je pak sůl zátěž právě pro ledviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:32 Muž Zdenka [108] – Olivi
Děkuji za názor.-)omezíme přísun- ale přeci se musím ještě zeptat že kočky na rozdíl od psů slané konzumují daleko více- )Kapsičky slanější, granule atd..)Vše mají mnohem více slané. Tak proč to tak je? Když jim sůl škodí? Jo jo už jsem si našla otázku jak je to ze solí? Ale nechápu proč dávají do kvalitních kapsiček také tolik soli?.-( rozmalka.webnode.cz/…/
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2012 19:55 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Zdenka
No jedna jednou za čas asi nevadí, ale jinak s tou solí je to pravda - ne že by byly jak tu píše paní přehnaně slané(taky asi záleží na druhu a kvalitě), ale pro kočičí ledviny to je fakt dost. Denně rozhodně nesouhlasím. Ani člověk by neměl nějaké velké množství. Dle přítelova hodně dobrého kardiologa je ideál pro člověka 5 oliv na regulaci cholesterolu, ale jinak je to i pro nás zátěž solí.
Náš bývalý kocour byl taky ujetej na olivy, klidně by skočil 3 metry do vzduchu aby ji dostal, takže si to umím živě představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 14:53 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Zdenka
Ja si teda myslim ze olivy jsou zdrave, ne? Tak bych se asi nebala, ale zkusenosti nemame. My jsme mlsni... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2012 11:11 Muž Zdenka [108] – Oliva
Hele mám prosbu, můžou se kočkám dávat olivy? Náš Hubajz by za olivu snad i položil život coze jak moc mu chutná. Dostává každý den 1-2 max? Ale nevím zda mu to nemůže způsobit třeba do budoucna nějaké problémy? Průjem po nich nemá? Díky za vaše názory. Zdenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 11:07 Muž Zdenka [108] – MAJUSKA
PRAVDA PRAVDOUCÍ A TO NÁŠ HUBERT LÍNÁ MNOHEM VÍCE NÁŠ PES A TO JE CO ŘÍCT! HOLT SE S TÍM SMÍŘIT A NEZBÝVÁ NIC VÍC JEN GRUNTOVAT GRUNTOVAT GRUNTOVAT! smich A KAŽDOU NÁVŠTĚVU INFORMOVAT ŽE MÁME DOMA PSA A KOČKU- TÍM PÁDEM CHLUPY? A KOMU SE TO NELÍBÍ TAK AŤ K NÁM ANI NECHODÍ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:59 Maruška
Jo můj kocourek shazoval figurky z poliček.Oni si vymyslí to co nás nakonec donutí vstát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.01.2012 20:48 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Naši kocouři když mají ráno hlad (misku mají plnou sucharů stále), tak škrabou postele, skáčí po postelích, a když děláme, že neslyšíme, tak Brutus brnká na žaluzie a Matýsek mi mňouká do ucha :-D :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2969x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=451