Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:28 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: pavlina
máš 1+1??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:48 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: smula
Mám,ale tam kočky nesmí. Můžou chodit po celým bytě, jen můj pokoj mají zakazánej. Je tam toho až moc křehkýho na skříňkách a to by mohli poschazovat. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:37 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: pavlina
klec je spíš za trest, nemáš extra místnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:58 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: smula
Když ho dám do klece tak je pak ještě víc vzteklej. V noci je taky v kleci, protože bych se nevyspala a jak ho ráno pustím tak je chvilku hodnej a pak ho to chytne a celý dopoledne je agresivní. Už mě i napadlo jestli si tím nevynucuje pozornost, ale už nevím jak víc se mu věnovat. Až nastoupím do práce tak ji tady asi sežere vzteky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:32 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: pavlina
Ahoj

ještě vydrž, dva měsíce je málo na útlum hormonů. Zatím bych se pokusil oddělit kocoura
pokud nejste doma a nebo vždy když kočku napadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:13 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Agrese
Ráda bych se zeptala, mám dvě kočky a kocoura. Jenže kocour pořád jde po jedný kočce, tý druhý si nevšímá, ta je s ním hotová raz dva. Už si s ním nevím rady a začínám uvažovat že ho budu muset dát asi pryč, ale to moc nechci. Je to jak začarovanej kruh. Kastrovanej je už dva měsíce ale jeho chování se ani v nejmenším nezměnilo... Opravdu si už nevím rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 09:56 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: naďa
Jo to znám, taky kolikrát dělá lumpárny několikrát po sobě a pak utíká, čeká až se zvednu a zdrhá. Ale to mě dělají všechny kočky, pak je to chytne a honí se mezi sebou a já mám klídek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:57 naďa – Re: pavlina
oni to jsou takoví provokatéři. Toho mího nejvíc baví škrábat koženku na vchodových dveřích, pokřikování nepomáhá. Čeká až se zvednu a to pak začne utíkat, kolikrát to udělá i několikrát za sebou, prostě jen tak, pro srandu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:54 naďa – Re: smula
Stačí nastražit "pastičky" a taky se to pozná tak, že jsou vždy jen dvě místa nejvíc od chlupů a pořádně proleželá. A když je tu sám, tak ho to tak nebaví, jako když jsem doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:56 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: naďa
A jok to můžeš vědět, když nejsi doma??? ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:47 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: naďa
Mě kocour škrábe křeslo i když na něm sedím, když na něj křiknu tak si zanadává a uteče, ale za chvilku přijde jakoby nic a nakukuje z kuchyně jestli pořád sedím nebo ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2010 19:51 naďa – Re: smula
tak to já mám jiné zkušenosti, když doma nejsem tak spí, provokuje jen když jsem doma, vynucuje si pozornost a chce se mazlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:49 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: hopik
Všichni.... :-D Kočku nepřesvědčíš, pokud ji budeš důsledně odhánět, ve tvé přítomnosti
to dělat nebude, ale pokud doma nebudeš...
Další možností je pravidelně stříhat drápka - škrabat bude dál, ale škody budou menší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 20:53 naďa
obdivuji všechny, kteří dokázali kočičky naučit aby nelozili na kuchynskou linku, ta moje tam je furt, mimo vareni. Od mala pokousela moje nervy, po roce jsem to vzdala a ten boj prohrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 19:23 hopik
potřeboval bych radu ohledně škrábání koberce a závěsů. I feromony proti škrábání nepomáhají. Škrabadlo má, ale lákají ho místa, na která nesmí. Má někdo z vás podobné zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:28 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Nikol
Těch informací, které jste uvedla, je extrémně málo. Kolikrát může kočička protestovat i kvůli věci, která se nám jeví jako naprosto nepodstatná (třeba přemístění nábytku). Může to být i tím, že kočička pomalu dospívá. Těch důvodů může být fakt spousta, a pokud chcete radu, je potřeba hodně důkladně popsat problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 12:37 Žena Eliška [54]
Může to být tím, že se kočička dostala do věku, kdy začíná mrouskat. A už jste zkoušela něco z rad, co jsem vám psala výše? Kočička nemá žádné zdravotní problémy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 18:39 Nikol – Re: Eliška
Nic jsme nezměnili,sletivo také ne,je zvyklá na jednu značku a tu neměníme.Kočička se narodila 15.9.2009.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:25 Žena Eliška [54]
To, že kočička začne močit jinam než do záchůdku může mít mnoho příčin. Nezměnili jste doma něco? Stelivo, polohu záchůdku, nepřibyl nebo neodešel někdo z domácnosti, nezměnila se vaše pracovní doba? Kočička tím nejčastěji naznačuje, že se jí něco nelíbí. Může to samozřejmě mít i jiné příčiny, například onemocnění močových cest nebo ledvin (kočička má pak záchůdek spojený s bolestí při močení a proto se mu vyhýbá). Zkuste domů pořídit další záchůdek, který umístíte na místo, kam teď chodí močit nebo jí blízko toho místa dávejte misku se žrádlem a vodou (kočičky nerady jedí a pijí, tam kde mají záchůdek), můžete zkusit jiný typ steliva. Každopádně to chce víc informací, jak dlouho kočičku máte, jestli je to kočička nebo kocourek, jak je stará atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 13:24 Nikol – Chování
Naše kočka nám chodí ,,močit´´ na koberec...co máme dělat???Je naučená na kočičí wc a chodí tam,ale močí na koberec.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:25 Žena Eliška [54]
Fakt na linku nelezou, na stůl v kuchyni smí, pozorujou odtamtud ptáčky z okna. Ale na lince můžu bez obav nechat třeba salám a zůstane tam. Ale chtělo to hodně trpělivosti, než to začaly dodržovat. Teď mají ještě zakázanou postýlku, protože mám za týden termín porodu a nechci, aby si zvykly tam spát. Párkrát to zkusily, zjistily, že se nám to nelíbí a už toho raději nechaly. Naše "vyučovací" metoda je vzít za kůži na krku a zasyčet "nesmíš", samozřejmě pokud je načapem při činu, po delší době to nemá cenu. Vodu berou jako hru, takže to je v našem případě naprosto neúčinná metoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 21:22 Žena poklad [125] - Domácí kočky – Re: smula
Naprostá pravda. Když si myslí, že je člověk nevidí, klidně prošmejdí stůl mezi jídlem a za přítomnosti člověka způsobně sedí na židli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:03 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Eliška
Zdravím, tak musíte být kouzelnice, když naučíte kočky aby nelezly kam nechcete :)
Oni v přítomnosti dvounožců to jakoby dodržují, ale když není nikdo doma tak tam
šmejdí o 106 ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:09 Žena Eliška [54]
Ne vždy ale kočka dá přednost rostlinám, naše si kytek nevšímají a pastu by byly schopné spucovat na posezení celou...
Je dobré, aby byly schované rozbitné věci (skleničky, vázičky aj.) na místech, kam se kočky nedostanou, při průzkumech sem tam něco shodí. Ale aby neničily nábytek, to se dají naučit, chce to ovšem trpělivost a důslednost (pak to ale taky může dopadnout jako u nás, že škrábou jenom staré škrabadlo a nového si nevšimnou). Je možné je naučit aby třeba nelezly na kuchyňskou linku, stůl atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 10:13 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: poklad
Jj, obilí nebo tráva, já jim čas od času vyseju parkovou travní směs - ta jediná totiž vydrží i to, když se do ní jdou vyválet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 10:11 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Somali
Tak jsem se nakonec překonala a část článku už je na světě:
kocici.net/clanky/40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 07:42 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Přednost jim dá, o tom řeč nebyla ;-) . Ostatně zmínka o jedovatých rostlinách je i v tom Manuálu ke kotěti, až budu mít víc času, napíšu i sem článeček o jedovatých kytkách - co konkrétně dělají a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 23:18 Žena poklad [125] - Domácí kočky
K těm rostlinám : zrovna v sousedství bojuje kočička o život po okousání dračince. Místo trávy se také může nechat naklíčit a vyrůst obilí. Náš kocour to rád okusuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 23:04 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
Ahoj

kočka přeci jenom dá přednost před pastami rostlinám, takže pozor na pokojové rostliny. Především na difenbachii a hlavně na lilie, které jsou pro kočky toxické. Trávu pro kočky lze zakoupit v květinářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 18:12 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Marta
Doporučuju nejdřív přečíst:
kocici.net/clanky/18
kocici.net/clanky/1
Kočka se chová jako destruktor, pokud se nudí. Takže když jí poskytnete dostatek zábavy, ničit vybavení bytu nemusí. Pozor ale na poličky a vršky skříní - kočka je tvor šplhavý, skákavý a co není připevněno, to může při svých výletech shodit.
Tráva není nezbytná, pokud přidáváte buď nějakou tu pastu proti trichobezoárům, nebo krmíte kvalitními granulemi, které jsou určené pro kočky v bytě.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 16:51 Marta – Prosím o pár rad
Dobrý den.Mám pár začátečnických otázek:

1)Koupit si kotě nebo dospělou kočku?(kočku ne kocoura)
2)Kastrovat?
3)Jaké problémy jsou s kočkou chovanou pouze v bytě?
4)Musí jíst trávu?(četla jsem to)
5)Ničí kočky věci,je něco co by se mělo v bytě před nimi schovat?

Děkuji moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2009 09:02 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: jája
Ono to nemusí být ani nové zvířátko - zkuste popřemýšlet, co se u Vás mohlo v poslední době změnit - kolikrát stačí třeba nový kus nábytku, změna pracovní doby člověka - chodíte domů v jinou dobu a kočka to nelibě nese, a podobně. I sebevětší maličkost může být pro kočku rozhodující. Navíc, jestli jí je už 11 let, bude takové detaily snášet postupně hůř a hůř, starší a staré kočky se hůř adaptují na změny. Jestliže je WC v místě, kde má kočka klid, a stelivo je normální, tak bych to taky viděla na nějaký ten truc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2009 23:02 jája – Re: Somali
Stelivo používáme hrudkující, myslím, že se jedná o bentonit.Zkoušeli jsme i jiné stelivo Asan, ale to pak nechodila na záchod ani čůrat. Druhá kočka chodí na původní záchod a ten nový nepoužívá, takže se nezdá, že by byl problém v tom, že by byla z nového záchodu vyháněna. Druhý záchod je umístěný tam, kam chodila dělat potřebu. Taky mě napadlo, že se jedná o nějaký psychický problém, takový truc podnik. Prý to dělala v útulku, když přinseli další nové kotě. Ale u nás je všechno pořád při starém, žádné nové zvířátko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 19:18 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
To asi ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 19:17 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
mno...myslim že na poště by mě zrovna nepochopili, kdybych jim ten smrad přinesl pod nos :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 19:13 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Tibi i Horác už ochcali Kačenčin zdravotní a očkovací průkaz, ještě že je naše MUDr. kočkomilka a chápe to... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 19:09 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
mno.. zrovna dneska mi ochcal složenku na poviný ručení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 19:05 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Jo, tohle dělají. Horác na Tebe krásně kouká a přitom Ti ochčije oblečení, baťoh, umyvadlo i se zubním kartáčkem, nebo cokoli jiného Tvého, co má v dosahu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 19:03 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
Žolin zase když mu něco zakážeš, nebo ho od někud vyženeš, tak se natruc vychčije před dveře
do špajzu. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 19:00 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
I ten jeden darebník... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 18:56 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
u nás to dělá Ťulík, dřepne si přímo před záchod na lino a to tam má záchody tři vedle sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 18:45 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Ono to může být i tím, že ho z toho WC třeba už některá jiná kočka vyhnala, tak chodí mimo - jeden čas mi tohle dělala Arinka, pak jsem zjistila, že zrovna ten záchod, kam byla zvyklá chodit, si oblíbila Šiška a Rourí odtamtud párkrát vypráskala. Tak jsem přidala WC, trochu stranou, aby tam Rourí měla klid, a zase chodila normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2009 18:43 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – mimo mísu
Ahoj

bohuel to některé kočky dělají, převážně jde o psychycký problém nebo truc.
I u mne jeden kocour kálí mimo a to i když má všechny wc čerstvě vyklizené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2009 13:20 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: jája
Nepíšete nic o tom, jaké používáte stelivo - to by mohla být celkem podstatná informace. Dost často se totiž stává, že pokud je v záchůdku stelivo silikonové (nějaký ten Magic Pearls a podobné), tak na něj kočky nerady chodí - sice se vyčůrají, ale velkou potřebu chodí často vykonávat mimo, protože ta trvá přece jen malinko déle a ty částice steliva jsou docela ostré (zkuste na ně šlápnout bosou nohou). V takovém případě by pomohla změna steliva za klasické hrudkující. Druhý problém může být umístění WC na nějakém rušnějším místě. Je fajn, že jste pořídili druhý záchod, zkuste ho přemístit někam, kde bude víc zastrčený a kočka na něm bude mít i víc klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2009 23:59 jája – Kálení mimo záchůdek
Dobrý den, uměl byste mi někdo poradit? Máme doma 2 kočky, asi 11 leté. Jedna chodí na záchůdek bez problému, ale druhá se tam jen vyčurá a kakat chodí mimo. Pořídili jsme jí tedy ještě jeden záchod, tentokrát nekrytý, ale stejně se tam jen vyčurá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 22:15 Žena Eliška [54]
No jo slintové jedni :-D To my máme od jedné poslintané oblečení a postel a od druhé ráno namasírovaný měchýř :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:27 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Mňauuu
To jo. Mě včera v noci probudil zrovna Izák, kterého mi do ložnice pustila naše mladá - lehl si ke mně, začal šlapat, slinit a lízat mi obličej... :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:55 Mňauuu – Re: Somali
Mohu jen potvrdit... náš Kulíšek také občas pustí slinu .o) jo a mléčný krok někdy sakra bolí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 19:06 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Jo, normální :-D . Třeba náš Izák vyloženě slintá, po každém mazlení mám nakapáno na klíně :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 13:32 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Eliška
Ano, je to celkem běžný jev, pocit z mazlení evokuje kočce sání mléka od matky (proto třeba šlapou). Některé kočky přitom žužlají oblečení nebo peřinu oběti, nebo svoji vlastní srst. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2969x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=701