Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:42 Jana 35 – Dotaz
Dobrý den, mám 2 letou britskou modrou kočičku. Krmím ji granulkami, kapsičky odmítá. Občas ale když změním granulky, tak se stane, že jich pár přenese v tlamičce před její záchodek. Domnívám se, že mi tak dává najevo, že jí zřejmě granule nechutnají, nevím..proto dotaz na vás, jestli je to opravdu tak?? Děkuji za odpověď Jana :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 15:20 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Libor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 09:48 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Libor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:54 Libor
Zdravím a prosím o radu.Máme doma pětiletou britku(máme ji od 4 let).Potřebuji poradit, jak ji zbavit drápání nábytku resp.sedačky.Právě jsme si pořídili novou sedačku a chceme aby nám dlouho vydržela.Škrabadlo a všechno potřebné má,zkoušeli jsme i valeriánské kapky,ty zabírají jen na chvíli.Napadá mě postříkat sedačku nějakým citrusovým sprejem,no nevím s jakým úspěchem.Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2014 20:40 Žena wanesaa [8] - Ocicat a Sejšeský kocour
Fotka k příspěvku U nás to probíhalo stejně.Myslela jsem,že moje kočka po kastraci kocourka snad zabije,jak ho najednou nenáviděla.Přitom se měli tak rádi.Kocourek se s ní chtěl po kastraci jako vždycky mazlit a ona na něj syčela,fackovala ho,byla na něj neuvěřitelně zlá.Trvalo to nekonečné 3 měsíce,už jsem z toho byla na nervy a pak už ho zase vzala laskavě do smečky.Tak vydržte,mění se jí hladina hormonů,navíc je cítit veterinou a to kočky nesnášejí.Naše se už zase milují,viz aktuální foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 10:23 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Martina Jarošová
Podle mě to bude i boj o vůdcovství ve smečce, kastrovaný jedinec je vždy v nižším postavení. U nás kocouři po kastraci také bojovali, bývalý vůdce i když byl kastrovaný přesto zvítězil potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 08:51 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Martina Jarošová
To je tou kastrací, cítí změnu a kočku už nevnímá jako kočku, ale jako nového nepřítele se kterým musí bojovat o teritorium. Já nejsem odborník, ale podle mě tou kastrací ztratí "vůni" kočky. I když tak brzo by to být nemělo, hormony se jí budou upravovat určitě 14 dní a dýl. Dejte jim čas ať si vysvětlí co je čí, nezasahujte, dokud se nebudou vyloženě rvát.Třeba si to sedne. No a nebo taky ne.
Naši kocouři se po vykastrování toho jednoho taky rvali, ale teď spolu zase chrápou bok po boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 17:32 Martina Jarošová – Kocour
Dobrý den, máme s přítelem kočku a kocoura. Byli naprosto nerozluční a měli se hrozně rádi. Kočka byla ale předevčírem na kastraci a když se vrátila, tak po ní kocour syčel a sekal a tak dále. A dělá to stále. Vůbec nechápeme, co mu přeskočilo. Nevíte, čím by to mohlo být způsobeno? Děkuju za odpovědi
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:57 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Tereza
Je to mrouskání. Přivolává kocoura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:46 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Tereza
mrouká, je v říji, chce kocoura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:49 Tereza – kočka
dobrý de , chtěla jsem se zeptat. má kočka začala dělat divnou věc . začně dělat ty její kočičí zvuky, mazlí se třeba s křeslem a při tom zvedá zadek . když jí pohladim , tak ho zvedá ještě víc . nevíte co to znamená :) děkuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 10:54 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: makina
Dobrý den, existuje sprej, kterým postříkáte květiny a různé jiné rostliny. Lidem voní, ale kočkám i psům smrdí. Našla jsem něco na internetu, podívejte se :-) www.akva-exo.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:23 makina – kytky
Fotka k příspěvku ahoj potřebuju poradit moje čičina zničeho nic začala ožírat kytky nic jí to zatím nedělá zaplať pán bůh ale to je otázka času. Koupila jsem jí i tu travičku pro kočky ted na zimu protože pres leto chodí snáma na zahradu tak tam si okusuje podle svého ano poradíte mi co sní mám dělat aby mi to furt nepapala
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 18:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Moje kočka zase zaboří čumáček mezi tlapky. Vypadá to vážně vtipně. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 20:55 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: mil
Jo, moje kočičky to taky dělají :) . Mimochodem, já taky někdy zabořím čumák do polštáře....Asi je to normální . :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 12:08 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: mil
Asi se jim to líbí :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:48 mil
naše kočka při spaní často jakoby "zaboří" obličejovou část /čumák/ do zdi či židle. je k tomuto chování nějaký důvod? viděla jsem to na fotkách i u jiných koček. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 17:46 Kája Re: Kája
2 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 11:50 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Kája
na 90% se nezdařilo. Jak dlouho byla u kocoura? Běžně se nechává kočka krýt 3 až 4 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 18:37 Kája – březost
Dobrý den.
Byli jsme na začátku ledna z naší kočičkou za kocourkem, ale dnes nám začala znovu mrouskat. Chtěla jsem se zeptat, jestli to může březí kočka předstírat. Děkuji. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 18:17 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Vendaasek
Příčin je opravdu hodně. Nezdá se Vám nějaký nemocný? Kočky většinou odmítají chodit na záchod, když jsou nemocné. Např. jeho záchod je malý a už se třeba do něj nevleze :) Nebo mu nevyhovuje stelivo, místo kde stojí záchod atd. Zkuste se optat veterináře. Taky mu můžete koupit kozlík lékařský, kočkám velmi voní a když ho někde nakapete, tak čičiny se na to místo rády vracejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2014 08:22 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Vendaasek
(plné wc, starý kočkolit, málo písku) sledovat, pozorovat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:40 Žena Vendaasek [0] - Krátkosrsté a somálské
Zdravím. Dnes se můj 4 měsíční kocourek poprvé vyčůral a vykakal mimo jeho wc! Vůbec nevím proč, žádná změna u nás nenastala.. Nemáte někdo taky tuto zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 11:42 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Míša
Myslím, že veterinář ví co říká. Usuzuji, že vaše kočička pravděpodobně chodí ven a tam jí někdo ublížil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 10:07 Míša – Leží a natahuje zadní nohy
Ahoj, mám takový problém s naší kočičkou, je stará asi rok a půl a včera z ničeho nic si lehla na bok, úplně zdřevěněla, zavřela oči a začala natahovat zadní nohy a přitom vždy tak "povrčovala" jeli jsme ihned k veterináři a ten řekl že má asi naraženou páteř... dostala injekci ale dělá to pořád.. je to kočka co chvilku neposedí, ocas má věčně nahoru jako princezna a teďka ocas svěšený a pořád se tak natahuje na zemi, když chodí tak jako by přikrčeně na ty zadní nohy. zkoušeli jsme ji dát salámek atd, a chuť neztratila.. avšak vypadá to hrozivě, neví někdo co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:24 Žena Katha85 [174] - Domácí kočkyRe: holisek
Ta dostala od ošetřujícího lékaře.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:14 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Katha85
Hlavně by měla začít brát antibiotika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:31 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

má někdo zkušenosti s pokousáním? Tom mi pokousal Tchýni, prst se jí zanítil, bál se psa a ona ho chtěla chovat (nechá se chovat jen ode mě a jen chvilku, nemá to rád). Všechna očkovací potvrzení mám, ale prý musím pro nějaké potvrzení k veterináři, které stačí příští týden.

Má někdo zkušenosti s cenami, případně postupem?

Já tomu moc nerozumím, myslela jsem, že stačí ukázat průkaz kde je jak očkování, tak odčervení, kor u bytové kočky.

Toaletu mají čištěnou i dezinfikovanou s kompletní výměnou před týdnem, denně čištěnou. Moc tomu zánětu nerozumím :(

Děkuji za info.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:06 Westie – kocour nás v noci budí:-(
ahojky,nemáte někdo radu,jak odnaučit kocoura,aby nás v noci budil?mám doma skoro 9-letého kocoura Matýska,je zdravý,kastrovaný,fakt fešáka,ale od jisté doby nás v noci budí...přes den spí a v noci začne škrabat na skříně a hlasitě mňoukat...je to děs,přemýšlím,že ho budu pouštět přes noc ven,ale zatím jsem jen u toho,že kocoura pustím na půl hodiny a pak běžím pro kocoura...mám podezření,že žárlí,protože mám asi rok nového přítele a nebo se prostě jen nudí...máte někdo podobné zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:36 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Katha85
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:33 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Snad to nebude znít nezdvořile, ale mě Terezka cucá vlasy akorát když v nich mám hodně tužidla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 15:00 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Snížek
Tak to samé jako Ligurek, i Kája mi papá vlasy :-D .Nevím sice, co to znamená přesně v jeho kočičím světě, ale já to beru jako projev nejvyšší náklonnosti ke mně- jako když mě v tu chvíli bere jako rovnocenného člena své smečky,jakoby mě vlastně pasoval do role kočičího přítele a olizoval-omýval mi srst. :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 16:23 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Vlasy
Máme tři kocourky, z nichž jeden doslova ujíždí na okusování našich vlasů. V noci ohryzává buď moje, nebo manželovi, nebo když si sedneme do křesla, vyhoupne se Ligurek na opěradlo a žužlá a kouše. Což samozřejmě vadí proto, že vlasy souká do sebe. Nevíme, proč to dělá, neustále uhýbáme hlavami, ale on je vytrvalý. Nevíte někdo, co to může znamenat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 15:42 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maki
Tady bych asi kocoura nechal celkově prohlédnout veterinářem. Agresivita nechodí sama od sebe.
Pokud bude vše v pořádku. Doporučuji i zákon akce a reakce (dáš, dostaneš). V případě návštěvy, doporučuji zavřít rošťáka v jiné místnosti.
Kočky jsou šelmy a je potřeba tak brát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 12:33 Maki – I mi se zbláznil kocour, poradíte?
Mám svého miláčka 11 let, naprosto v pohodě. Jenže v srpnu se zbláznil a kousl mě tak, že jsem měla otravu krve, brala 2x antibiotika a chodila 6 týdnů na převazy. Brala jsem to, že se mu nelíbila moje návštěva. Pak jsem měla jinou návštěvu a kousl mě opět. A včera znovu! Zaútočí naprosto nečekaně, když v klidu leží bokem ode mě. Opět mám nateklou ruku. Naprosto netuším, co se mu stalo. A syn je už děsně naštvaný a mluví o tom, že ho mám nechat uspat...... Poradí mi někdo, jak z toho? Pokud jsem s ním sama, nemám problém, zaútočí jen tehdy, když někdo přijde. Nikdy to nedělal!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 16:56 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: lena
Podle mého názoru se nemůže srovnat se ztrátou vašeho přítele a dělá vám schválnosti, to se často stává ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 15:56 lena – pomoc, zbláznil se mi kocour
Dobrý den, potřebovala bych radu. Mám tříletého britského vykastrovaného kocoura, který mi začal čůrat po bytě na zem. Na velkou chodí normálně na písek. Začal to dělat až po tom co jsem se odstěhovala od přítele.. trvá to už víc jak dva měsíce. Veterinářka, tvrdí, že po fyzické stránce je úplně zdravý. Prosím o radu, už nevím co s ním..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 12:54 Žena Katha85 [174] - Domácí kočkyRe: Klára
Ahoj Klárko,

u kocourka bude asi problémů po vícero a bude potřeba jeden po druhém řešit. U škrábání jsou důležité faktory, jestli má dost velké vlastní škrabadlo, jestli má škrabadlo u dveří a jestli má dost pohybu a pozornosti (vyřeší světýlko ve tmě, za kterým se kocourek může honit). Co se čůrání týče - má čistý záchod? Má často měněné stelivo? Nemá naopak problémy s močovými kameny? Jaké papá krmivo?

Možná to bude kombinace více problémů, nebo jen málo pozornosti, popiš nám to prosím co nejdůkladněji a nevěš hlavu, něco vymyslíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 14:39 Klára – Prosím pomoct!!
Fotka k příspěvku Ahoj ... jsem vážně zoufalá mám dvouletého kocourka ,dovezla jsem si ho ve 4 měsících od jedné paní... (obyč. mourek) Ze začátku bylo vše fajn pak jsme ho vykastrovali aby neplakal každý večer na okně že chce ven. Po půl roce ale začalo peklo! Chodí brečí,všechno škrábe a to nejhorší chodí čůrat kam se mu zlíbí když není po jeho popř. v noci když si sním nechceme hrát. CO mám dělat ??? rosí poraďte mi někdo mám ho moc ráda ale mamka ho doma už nechce... :-O sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:03 D. – čůrání mimo
Musím se taky připojit s vlastní zkušeností. Mám doma čtyřletou kočičku, a o trochu mladšího kocourka. Od kočičky už mám prověřené, že čůraní mimo záchod má většinou původ v nějaké stresové situaci. Kočka takto začala čůrat na moje věci, když jsem domů přinesla kocourka, trvalo to asi dva měsíce, později stejně reagovala, když si setra přinesla domů štěně. Nyní poslední dva roky byl naprostý klid, ale před pár týdny jsem začala rekonstruovat byt a byla jsem nucena přemístit záchodky na jiné místo. Kocour na ně začal chodit, ale všimla jsem si, že často nečůrá "normálně vsedě", ale se zvednutým zadkem, jakoby si značkoval. Kočičku jsem přistihla, jak se chystá vyčurat do oblečení, ale odnesla jsem jí včas, nasypala jsem jí čisté stelivo do nového boxu, a nakonec si došla tam. Teď jsem na tři dny odjela pryč, tak jsem velice zvědavá, jaká pohroma mě doma čeká. Asi to bude chtít zase trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2013 21:58 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Katha85
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 11:24 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
S podobným problémem má dlouhodobé zkušenosti švagrová (zatím nevyřešila), označila bych jej na začátku jako kočičí hlubokou nespokojenost a následně na naučené chování.
Nespokojenost je vhodné vyřešit záhy, může se jednat o špinavý záchod, záchod na rušném místě, bolest na toalete, odejitého majitele, změnu majitele, změnu stravy, změna přístupu, kočky mají též emoce a myslím, že něco takového vyjadřuje pocit zoufalství a opuštěnosti, který může mít kvanta příčin, je třeba se do kočičky snažit vžít a ne vyvracet argumenty záchod čistý, doma s ní jsme, hraček má dost, pouornosti taky... kdyby ano, tak to nedělá, sáhněme si do svědomí...

Kočky jsou sice zvířata, ale když doma řeším nějaký problém, beru je jako lidi/děti a říkám si - proč by tohle dělalo dítě? A nemusím být extra psycholog, abych na to přišla a zatím mě tento postup nespletl. Tedy beru pouze mladší kočičku, nikoli teritoriální chování té starší.

Co se naučeného chování týče, je třeba vše vyčistit/vyměnit a zamezit na čas přístup.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 22:42 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Ola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 15:54 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Verča
tady nejde o problém hygieny, ale o značení teritoria. Starší kočka považuje byt za své teritorium a
pokud ucítí značku jiné kočky,tak se snaží to přebít. Bude nutné vyčistit matrace nějakým prostředkem z řady pohlčovačů pachu. A pokud možno na nějaký čas zabránít kočkám ve vstupu do pokoje. Kastrací by se mohl problém vyřešit, ale není to vždy 100%. Kastrovat můžete už od 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 13:34 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Verča
To je hodně nepříjemné. Pokud je to možné, zkuste změnit umístění postele. Taky můžete dát blízko postele na čas bedničku s pískem na záchod. Jakmile kočička začne čurat do postele, honem ji vezměte a dejte do bedničky s podestýlkou. Taky jsme měli malého kocourka, který takto chodil dceři do postele, dlouho u nás nevydržel, ztratilse. Před tím nebyl zvyklý na kočičí záchod.Pokud to kotě nenaučí kočka, je potřeba mít trpělivost a přeučit ho. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:11 Verča – čůrání
Ahoj všem :)
Už jsem vážně zoufalá, tak prosím o radu :( Máme asi 3letou kočičku Amálku a v srpnu jsme si donesli tehdá 3 měsíční kočičku. První dojmy starší kočičky byly hrozné. Syčeli na sebe a nemohli se vystát. Te duž je to ale v pohodě a holky si spolu i hrají :) Ale ta mladší kočička furt chodí čůrat mě nebo bráchovi do postele. Je toho trocha, takže bych řekla že je to spíše značkování nebo něco. Ted jí jsou skoro 5 měsíců a furt nám chodí do postele. Den co den většinou, to je hrůza :( Mamka už je z toho taky na větvy a bojím se, že brzo vybuchne a bude chtít dat mladší kočičku pryč :( Nastal i problém číslo dvě. :( Amálka, tedy starší kočka, začala taky čůrat do postele. Ale fakt čůrat, né značkovat. :( Malou chceme nechat vykastrovat protože doufáme, že je to jediný východisko, že s tím přestane :( Jen teda nevím co s tou Amálkou :( Věnujeme se jí, nijak ji nezanedbáváme ani nic. Furt čůrají jenom do té mé nebo občas do bráchove postele jinak nikam. Už jsme vážně zoufalé, nevíte co s tím ? :(( Děkuji předem za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2013 19:55 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Kita
Ano může se jednat o zvyk. Původní záchod má kocourek spojen s bolestí, proto už tam chodit nechce.
Pokud je zasažen dřevěný nábytek močí, tak to nevyčistíte nikdy, doporuči ponechat záchůdek pod stolem a postupně pomalu přesouvat kousek dál, aby nepřekážel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2013 10:17 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Zdravím,

pokud je zdravotně zcela v pořádku pravděpodobně v pracovně svou moč stále cítí. (Kočky mají mnohem vyvinutější čich než my), doporučuji koberec i stůl (celou pracovnu - pluchu) důkladně vyčistit(nikoli savem - to je přitahuje), následně nastříkat konkrétní místo odpuzovačem, který koupíte v obchodě s potřebami pro kočky.
Nám chodil kocour v novém bytě konat potřebu do vany, když jsem ji vyčistila saponátem chodil stále, když jsem použila jar chodit přestal a když s tím někdy začne na chalupě, opakujeme stejný čistící postup, hlavně aby pak nebyl cítit saponát a měsíc koupelnu důkladně zavíráme, poté na to kocourek zapoměl a chodil naučený jen na svůj záchudek.

I zde platí, že zvyk je železná košile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 09:28 Kita – Prosba o radu při čůrání kocourů
Obracím se sem o radu na zkušené kočkaře ... máme doma 2 kocoury, jednoho obyčejného Matýska a šlechtěného ragdolla Fildu. Matýska jsme se ujali, protože ho chtěli majitelé utopit už jako kotě. Když Máťa dospěl, začal mít problémy s ledvinami a když ho to bolelo při čůrání, chodil místo na svůj kočičí záchod manželovi do pracovny pod stůl. Nechali jsme ho přeléčit, bohužel se mu to stalo za jeho život už asi 3x, kdy musel na kapačky, koupili mu další záchod do pracovny, protože na ten původní prostě chodit nechtěl. Dneska je to 5 letý vykastrovaný kocourek, má speciální granule, aby se mu neucpával močový měchýř krystalkama, víme, že je naprosto zdravotně v pořádku, ale opět chodí manželovi do pracovny čůrat pod stůl. Jsme opravdu už zoufalí, nevíte někdo, co s tím? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:11 Sheila Re: Momi
Zkus se jí víc věnovat. Hlavně ji ven nepouštěj. Možná to pomůže ;-) Držím palce

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2969x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=151