Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:15 sesi – Noční mňoukání
Dobrý den,
máme takový problém.Náš kocour v noci mňouká,to by nebylo tak hrozné kdyby to nebylo každou noc a skoro každou hodinu,chodí ke dveřím a mňouká.Je to kastrovaný kocour starý 8 let a takhle se projevuje poslední dva roky.Je to k nevydržení,divím se,že nás ještě sousedi nevystěhovali,protže se to musí ozývat po celém baráku.Nemáte nějakou radu jak ho to odnaučit?Zkošeli jsme ho celý den zabavit,ale to nepomáhá.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:30 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – Okusování novin atd.
Tak já to taky zkusím a zeptám se, neví někdo proč mi kočka okusuje rohy od novin, časopisů a pokud tohle schovám nepohrdne ani dopisem, krabicí či účtenkou z obchodu, je jak závislák. Mám strach aby se neotrávila tou tiskařskou barvou tak se snažím všechno klidit z dosahu ale je neuvěřitelně vynalézavá v hledání.
Otázka zní proč to dělá? Co jí chybí? Dostává jak masitou tak granulovanou potravu(je fakt že pro kastráty, ale tím spíš lépe ne?) a hraček(že by to bylo z nudy) má taky dost. Jelikož jsem v inv. důchodu tak jsem s ní víceméně pořád doma, takže pozornost jí taky nechybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2013 17:37 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Lucie
Luci to je naprosto normální, líbí se mu ta vůně, dokonce se přípravek na podobném základu dá koupit (ze šanty kočičí= máta kočičí) jako sprej podporující hravost. Je to pro kočky jako "droga".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 11:19 Lucie – Kočka a mentolová vůně
Zdravím,mám dotaz - máme doma půlročního kocourka a stalo se nám že když si přičichne nebo olíže něco mentoloveho...např.(pasta na zuby,alpa) tak začne mňoukat a otírát si kožíšek o vše co vidí...a vyhledává tu mentolovou vůni...je to velice neobvyklé chování u něho...a zajímalo by mě jestli jste se s tim už někdo nesetkal, děkuji za odpověd:)) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 10:57 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
Fotka k příspěvku Prosím vás čo myslíte prečo ale len občas zvracia kastrovany kocur z kapsicky a dávame im 1kapsicku na poli. Pripojim fotku kapsiciek su na citlivy žalúdok. A ešte jedna vec macicka konkretne naša Maggie 1r stara, už 10 mesiacov je u nás sice keď prišla nevedela co je to záchod cikala kakala na podlahu. Teraz uz pouziva zachod ako ma len nezahrabe vlastne skrabe plast. A aj kocura vidi ako to robi. Ako ju to naucit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:13 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: holisek
jj, ale veterinář vám to řekne přesně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:34 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: monynka85
Může to být tukový výrůstek, náš Matýsek ho měl v podpaží a na hlavě. Nechali jsme ho operativně odstranit. Může se pak poslat na histologii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 15:54 monynka85 – ad výrůstek
ne, je to umístěný jakoby v podpaží (o hodně menší než takovej ten nejvzdálenější polštářek:)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 16:07 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: monynka85
To je polštářek! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:41 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: monynka85
:-) to zřejmě myslíte polštářek cca 4cm od drápků?? to mají všechny kočky, má to určitě i na druhé noze. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 14:49 monynka85 – výrůstek na kůži
Mám takový drobný kožní dotaz. Jedné z mých koček (už je starší) se udělal pod přední packou výrůstek, vypadá úplně jako cecík (ale cecík to není, ty má kousek vedle:) Nahmátla jsem to při mazlení, ale kočce to myslím nijak nevadí, když na to sáhnu, nijak nereaguje. Co to je? Je to nějaká běžná věc, jako třeba se dělají lidem takové kožní výrůstky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   13.12.2012 14:32 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: anetka123
Anetko, kočka je živý tvor, která má své potřeby, city, nálady. Některá se prostě nemazlí, jiná ano. Nevím, jak poradit, ale my se ke kočkám chováme tak, že mají doma klid, jistotu, zázemí, přijdou, kdy chtějí, k ničemu je nenutíme, o to je potom jejich náklonnost větší odměnou. Kočku nelze k něčemu nutit, muchlat proti její vůli, to si potom mazlení spíše znechutí. Myslím, že kotě je spíše hravé, hrou se učí, to mazlení může přijít později. Jen ji k ničemu nenuťte a ona přijde, uvidíte. Slovo normální nelze použít u žádného živého tvora, u koček ještě méně. Jsou to osobnosti, svéhlavé, pyšné, hrdé, ale i láskyplné. A v tom je jejich krása.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   06.12.2012 21:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
a co je normální? Každá kočka má svojí povahu, jedna má záchvaty mazlení, druhá se nechá podrbat jednou za týden,některá vůbec. Každá kočka je originální osobnost a je třeba jí respektovat. Není to plyšová hračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 17:29 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Jak vymazlit kočičku?
Jak mám vymazlit a vychovat moje 5 mesiční kotě? Šíleně se na nás dovoluje a nechce se vůbec s námi pomazlit tone Vím, že tohle dělá každé kotě, ale potřebovala bych trochu zklidnit její chování. Jedná se o kočku, která pujde za 2 měsíce na kastraci ano Myslíte, že jak se vykastruje, bude normální? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:18 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Neio
jedině dát přehoz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:15 Neio – Škrábání sedačky
Dobrý den
Asi je to normální problém u hodně koček..Ale můj téměř roční kocourek chodí furt jen na sedačku (koženou) která už je dost vyrychtovaná..Nějaké syčení a napomínání se minulo účinkem..On moc dobře ví že to nemá dělat když se zvednu hned utíká..Má škrabadel plnej obyvák...Strom až ke stropu..k tomu menší strom..Jediné co ho zajimá je rohové škrabadlo které se svými již teď 7-8kg vytrhne ze zdi tak za 2 týdny..:/ nevím si rady..O stromy nemá vúbec zájem..podle mě se k nim nechce hrbit nebo nvm..je to mainská mývalí ..nemá někdo zkušenost? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:21 Žena lucisatko [26] - Domácí kočky
Mám takovou otázku, doufám , že nebudu vypadat jako blbec. Proč se starší kočky vyhýbají koťatům a utíkají před nimi? Máme kotě, venku, staří cca 2 měsíce, matka ho opustila, nevíme proč, je v okolí, ale vyhýbá se mu, utíká. Kdykoliv kotě uvidí i jiná kočka, tak utíká jak splašená. Kotě se chce kamarádit a když vidí jakoukoliv kočku, tak běží za ní a kočka ne že by hrozila, ale prostě uteče opačným směrem jako kdyby ji honil vzteklý pes. Koťátko je takhle strašně opuštěné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 16:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
ještě je vodní terapie... vždy když kočka půjde do květináče, stříknout na ní vodu, nejlépe z vodní pistolky. Vydržet alespoň týden
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 06:13 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
A vážně není nějaký způsob jí to odnaučit??? Sice už to nedělá tak často, ale neříkám, že to už nedělá. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:03 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Pomáhá Feliway, ale je hodně drahý. Kupuje se u veta nebo na internetu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 14:06 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Dobrý den :) Nevíte náhodou jak kočičku odnaučit hrabat v květináčích? Vím, že kočky to už mají v sobě, že hrabou, jenže naše rodina už je šíleně naštvaná, že musí pořád luxovat! Není nějaký zbůsob? Vím, že kočky odhání ocet, ale do květináče to přece nalít nemůžu, že? :-D :-D Děkuji za vaše reakce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 15:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Moje kotě se akorát bojí kohoutku, ale když se někdo myje v koupelně, tak hned sedí na vaně a hezky se na nás dívá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 15:40 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Moje kotě je křížené s Britskou kočkou, tak to má asi po nich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 10:50 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
To je normální, moje ragdollka by se mohla zbláznit, když pustím kohoutek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 19:39 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: holisek
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 19:20 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Je to úplně normální a pokud je britské, tak ty mají vodu rády :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 17:30 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Moje kotě pořád skáče do vany kde je voda, nebo vlhko coze Je to normální??? Z té koupelny ji nejde vytáhnout smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:48 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky
Já jsem jí při tom teda neviděla. kastrovat budeme až na jaře. Granule to prozatím "vyřeší"...Je fakt, že bývá doma i dlouho sama doma cca 10 h, může to být i smutkem. Navíc v té naší posteli s námi i spí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 20:02 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Davemarkiit
Stejný problém jsme řešili s Brutusem i Matýskem, byl to jejich způsob značkování, prostě si sedli na postel a počůrali se. Jediné řešení byla kastrace a od té doby je klid. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 16:26 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky – už zase
Tak opět po 3 týdnech počůraná postel tone ovšem v záchůdku byly dvě hovínka, ráno byl ale čistý...nevím co si o tom myslet...opět musím vyprat celou postel v octu a asi zase při odchodu dát na postel misku s granulemi :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:27 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Kotě a síť v okně
Asi mnozí vědí, že máme kočky tři, dospěláka mládě, juniora 7 měsíců a 3. měsíční kotě. První dva by sice na okna rádi, ale nejsou schopni se na ně dostat, po jisté neblahé zkušenosti jsme si řekli, že sítě v oknech 100% důvěru nebudí. Jde mi o kotě. Je to nebývalý šplhavec, který je snad schopen chodit i po stropě, jak to dělá, netuším. Logicky se dostane všude. I na okno. Jenže nesedí na parapetu a nepozouje dění venku, ale neustále po síti šplhá. Máme ji zdvojenou a ještě vsazenou proti hmyzu, aby to bylo jistější, jenže on po ní leze doslova jako moucha. Doprava, doleva, nahoru, hlavou dolů, jsem z toho docela vyděšená. Když nejsme doma, okna jsou zavřená, ale když jsme, větrá se a chce to neustálý dohled, protože jakmile se kotě dostalo na okno jednou, což bylo před pár dny, leze tam neustále.

Vůbec nevím, co mám dělat, protože se bojím, že svou vahou sítě vytrhne, nebo poškodí. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 19:37 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Nic neřešte, kočka prostě nemá ráda cizí lidi. Některé mají problém i s některými členy rodiny, kteří jim nejsou sympatičtí. Náš Matýsek se schovává před každou návštěvou a vyleze, až je doma pouze rodina ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 09:53 Žena Eliška [54] Re: arcodav
Zkušenosti máme :) A rada je jedna jediná, vyčkat. Mínu jsem si brali z depozita, kam se dostala po smrti majitele. Byla vyděšená, bojácná tak, že jen ji chytit a ukázat byl problém. Když jsme si ji přivezli, chytla ještě rýmu, takže následovalo delodenní chytání s dávání léků. Takže nějaká důvěra kočky k nám byla na bodě 0. Asi za 3 měsíce už jsme kočku občas zahlídli i my, a pak k nám začala chodit do postele. Ale ještě po půl roce se nás návštěva ptala, jestli jim nevěšíme bulíky na nos a tu kočku máme. Teď prijde návštěva, Mína přijde, hodí záda a vyžaduje drbání na břiše i od cizích lidí. Jen nedůvěra třeba k vysavači jí zůstala.
Takže trpělivost, kočku k ničemu nenuťte, pokud byla zvyklá mít k lidem důvěru, tak si ji postupně zase najde. Jen dohlídněte, aby jedla a pila, můžete trošku podstrojovat, třeba vůně oblíbeného pamlsku zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 06:03 Muž arcodav [0] – Poraďte-kocourek je schovaný.
Brátr adoptoval asi 3 letého kocourka. Bohužel se už třetí týden schovává, vychází jen když je bratr pryč, a to se najíst. Předtím byl v rodině, kde ho nechtěli. Brácha má zvířata rád a nikdy žádnému neublížil. Pokud máte podobné zkušenosti s dobrým koncem, nebo víte jak pomoci, napište. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 13:20 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Šíleně prská
Hezký den, jak přijde k nám nějaká návštěva tak naše kočka začne syčet a prskat nebo utíka a škrábe. Například včera u nás byla návštěva a jedna paní si chtěla Julinka pohladit, ale ta začla syčet a prskat a škrábat. V pondělí jedeme k vetovi a bojím se jak to zvládneme, když bude taková agresivní. Nevíte co s ní dělat? Jestli maminka byla moc bojácná tak je asi po ní. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:30 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
Promiňte, že jsem to nedefinovala přesněji, ale souhlasím, při správné hygieně, není se třeba bát, jen jsem upozornila na to, jak je možné tuhle nemoc chytit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2012 10:08 Žena Eliška [54] Re: Maartinkaa
Jen toxoplazmóza není bakterie, ale prvok a nakazit se můžete pouze pozřením spor tohot prvoka, takže při zachování základnich hygienických zásad se je možnost nakažení mizivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:06 Žena Eliška [54]
Potvrzuju, že kočky rády předou u těhu bříška - Myshka mi v prvím těhu u břicha spala, teď než odešla, mi pravidelně chodila bříšku vrnět. Mína je otrapa největší, ta se vedle mě válí furt a kotě se rozvaluje a přede kdekoliv, nicméně se na břiše válí taky rádo. Mě to taky dělá dobře, tak jim to všem dopřávám do sytosti :) A z prvního těhotenství si pamatuju, že se to dceři líbilo, přestávala tolik kopat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2012 18:21 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Ležela jsem doma v posteli s docela těžkým střevním onemocněním,také jsem se bála, že nakazím kočičku, protože ať sem ji vyháněla, jak jen to šlo, kočička jako by cítila, že mě něco trápí a celou dobu ležela u mě a nespustila ze mě oči.Hodně jsem se bála aby něco nechytla,ale na kočičky by se to teoreticky přenášet nemělo,ale opatrnosti není nikdy nazbyt. Co se týče těhotenství,tak kočička, která žije v bytě, by neměla ohrozit těhotenství. Ovšem pozor na venkovní kočičky, spíše na místa, kde kočička kadí. Venkovní kočičky totiž mohou mít toxoplazmozu, ktera v nich přežívá po požití syrového nepřemraženého masa nebo lovením drobných hlodavců. Tyto bakterie přežívají v trusu kočičky a pokud jdete třeba kopat záhon, měli by si maminky dávat pozor. Může to ohrozit plod. Ovšem domácí kočičky chované v bytě nemají možnost tuto bakterii někde chytit, takže těch se není třeba bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:38 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Katha85
A ja zas cetla informace, ze je vhodne kocici predeni je pro nastavajici maminky.. Tak ted nevim, ale myslim ze spousta lidi ma doma kocku a je v ocekavani... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:31 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

dneska mi kolegyně řekla, že kočka neni vhodná společnice pro nastávací maminky, nebo ženy co touží po dítěti, nevíte o tom něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 17:45 Muž mmulcr [7] – Prosím o radu
Prosím Vás o radu. V posledních dnech jsem zpozoroval, že se našemu kocourkovi dělají na kůži drobné stroupky. Ze začátku jsme si mysleli, že se třeba jen o něco škrábl, ale teď jich má více a na místech, kde to není možné. K žádné zásadní změně potravy, nebo steliva nedošlo. Kocourek je pouze doma. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Děkuji Marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 14:24 mia
Díky moc za rady. Když to udělala poprvé, tak jsem jim zakázala chodit do ložnice, když jsme nebyli doma a vše jsem vyprala v savu. Po týdnu jsem si řekla, že je tam zase budu pouštět a dva dny na to zase loužička. Žádná změna doma není, všímáme si jí furt stejně, doma sama často nebývá.. a hlavně tu má i kocourka, aby nebyla sama. Jsem z toho zoufalá a doufám, že se to brzo vyřeší. Zkusím tu misku s jídlem... a já jsem zase četla, že se má dát vedle místa kam kočka chodí čurat třeba půlka citronu, že ten pach kočkám vadí, ale ještě jsem to nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 14:08 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: mia
Nám to teď poprvé v pátek udělala kočička, když jsme byli v práci... hned dvakrát, tak jsem všechno, včetně peřiny musela vyprat. Večer jsme šli na ven a když jsme se vrátili, opět bylo načůráno v posteli. Přes víken se nic nestalo, ovšem v pondělí opět... teď praktikujeme to, že než odejdeme z bytu dáme na postel její misku se žrádlem a včera žádná kočičí příhoda v posteli nečekala... snad nebude i dnes...
Jinak tady pár řádků, co jsem vyčetla :
Močení nebo kálení do postele

Pokud se vaše kočka změnila z čistotné micinky na nezbedu, která vám teď navíc ještě močí, nebo dokonce kaká do postele, nejspíš k tomu bude mít nějaký důvod. Kočka se vám svým chováním snaží něco naznačit. Buď vás tímto způsobem upozorňuje, že má zánět močového měchýře nebo je nervózní. Možná se jí nelíbí, že ji necháváte často doma samotnou nebo se jí nepozdává nový člověk ve vašem životě. Kočka používá svoji moč jako signální znamení. Vaši postel nejspíš bere jako vaše území, a proto také nejlepší místo, kde zanechat zprávu.

Řešení: Kočku vemte pro jistotu na lékařskou prohlídku. Pokud má zánět močového měchýře, nejspíš jí bolí, když močí, a pokud se její stav nezlepší, dojde možná k přesvědčení, že jí bolest způsobuje kálecí miska a začne se jí vyhýbat, což nechceme. Povlečení důkladně vyperte a na čisté pak postavte misku s kočičím žrádlem, pokud možno zrovna na místo, kam micka nejčastěji močí.

Pokud jste v poslední době nebyli často doma, musíte kočku přesvědčit, že neztratila vaši náklonnost. Věnujte víc času jejímu kartáčovaní a víc si s ní hrajte. Povídejte si se svou kočkou a i když to zní bláznivě, řekně te jí , že ji máte rádi. Pokud odjíždíte pryč vysvětlete jí, že se zase vrátíte a za jak dlouho. Při odchodu jí zamávejte.

Jak na pach kočičí moči - Pach kočičí moči se dá odstranit jen velmi těžko.I když vy již nic necítíte, mnohem citlivější kočičí nosánek to cítí pořád.To pak může kočku povzbuzovat k tomu,aby si na určitých místech ulevovala pořád.K ošetření pomočených míst se doporučuje používat látky, jejichž pach kočky nesnášejí.Například ocet, citron,pomeranč a cibule.Samozřejmě nejlepší je použít prostředky přímo určené k tomuto účelu např. Likvidátor pachu. Naopak vůbec se nedoporučuje požívat prostředky s obsahem amoniaku, které mohou naopak kočku povzbudit, aby na takto ošetřené místa močila opakovaně.I když místo řádně vyčistíte, ale neobjevíte příčinu nečistotného chování ,najde si kočka nové místo k protestnímu močení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 13:38 mia – čůrání do postele
Prosím o radu. Před čtyřmi lety mi kočka začala čurat do postele. Bylo to pravidelné.Vždy když jsem spala jinde než doma, tak to udělala. Byly jí dva roky a byla vykastrovaná. Pak jsme se přestěhovali a pořídili druhou kočku - kocourka...Ted je kočce 6 let a začala mi zase čůrat do postele. Nevím proč. Doma nebývají vůbec sami. Spí s námi v posteli. Má se furt stejně.Prosím poraďte, jak jste to kočku odnaučili. Už jsem zoufalá :-/ Děkuji moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 23:13 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
myslím že ne..., každopádně se mi nestalo, že by kočky kousaly jedovaté kytky,,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:26 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Potos
Fotka k příspěvku Dobry den, nevite nekdo zda je potos jedovaty?? Dekuji Jarca ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 21:21 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: maleva
Nemá nějaký zánět? My si přivedli před týdnem třetího kocourka, sotva dvouměsíčního a loužičkoval všude jinde, jen ne v kočkolitu. Dávali jsme jej na kočičí WC pokaždé, když se najedl, vyspal, po hře. Najednou začal pozorovat dvě ostatní kočičky, jak hrabou a napodobovat je, od té doby chodí dělat vše už jen tam, kam má.
Zkusila bych dávat kočičku na kočkolit důsledně, ale těžko radit, ona je stejně každá jiná. Tak držíme palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 11:58 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: maleva
Zkus to zkonzultovat s veterinářem, třeba budeš mít štěstí a vymyslí něco účinného :-) ahoj Eva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 11:56 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: maleva
K tomu čůrání na koberec: Radu pro tebe nemám, protože si nevím sama rady s Lucinkou, už jsem rezignovala a taky uvažuju o vyhození koberce(už nic jiného se s ním nedá dělat, než vyhodit coze ) Bylo to roky v pohodě, záchůdek máme v koupelně pod umyvadlem, ale teď Lůca čůrá na koberec v obýváku a bohužel s tím nic nezmůžu. Sypala jsem na ta místa pepř, lila ocet, voněla mýdlem, kapala Francovku a prd platný. Šla vedle. Takže koberec v háji... :-| Mrzlí mě , že jsem ti neporadila, ale aspoň jsem se ti svěřila... Ahoj Eva
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2977x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=301