Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 16 Žádná další stránka   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 09:59 Žena Eliška [54] – Slintající kočka
Ahojte, už jste se někdy setkali s tím, že kočka samou spokojeností při předení slintá? Naše Mína (původně z útulku a velmi plachá, dnes terorista největší) vždycky, když se mazlí, tak začne samým blahem slintat... Máte někdo podobné zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2009 11:41 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Pfofíno
No, ten další záchodek je jedna z podmínek úspěchu. Já předpokládala, že jste ho již pořídili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2009 10:02 Pfofíno – Re: Somali
Dva dny kocourek do záchodku bez problémů chodil. Ale včera se zase vymočil přímo před bedýnku. Co s tím, dát mu ještě chvíli aby si na nový vzhled záchodku zvykl či pořídit další záchodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2009 10:17 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Pfofíno
No výborně, tak hlavně ať to vydrží :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2009 09:25 Pfofíno – Re: Somali
Včera odpoledně jsme kryt ze záchodku oddělali. Kocourek tam zatím chodí. Necháme to tak 14 dní a pak záchod zkusíme znovu zadělat. Moc děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 10:26 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Pfofíno
Jasně, kdyby se nedařilo, tak napište.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 10:18 Pfofíno – Re: Somali
Moc Vám děkuji za radu. Zkusíme to a pokud se problém nevyřeší tak se ozveme.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 10:15 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Pfofíno
Pokud je kocourek jinak v pohodě, tak to bude skutečně spíš spojené s tím stresem při onemocnění močových cest.
Za zbytečnosti se neomlouvejte, kolikrát věc, která se zdá naprosto zbytečná, může být pro řešení problému zásadní. :)
Zkuste ještě jedno WC, mělo by se to upravit. Ještě bych podotkla, že kočky chodí raději na nezakryté WC, pokud mají možnost výběru, takže to druhé, které přidáte, bych doporučila nezakryté, nebo z něj na čas sundat kryt, aby měl kocourek co nejvíc pohody při vykonávání potřeby, jakmile se problém vyřeší, WC zase zakryjete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 10:11 Pfofíno – Re: Somali
Máme kryté wc. Kocourek se nám jinak zdá úplně v pohodě. Chovaní ani jeho pohyblivost se nijak nezměnila.

Omlouvám se pokud píší zbytečnosti nejsem žádný kočko expert, ale rád bych tento problém vyřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 10:05 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Pfofíno
To, že jim to do teď nevadilo, neznamená, že jim to nebude vadit nikdy.
Ještě napište, jak jsou vysoké okraje té bedýnky - pokud močí přímo před bedýnku, nechce do ní z nějakého důvodu vlézt. Ten důvod může být i zdravotní - toto se často vyskytuje u koček s artritidou (i když ve třech letech je na ni celkem brzo, neznamená to, že se nemůže objevit). Nebo si může tuto bedýnku spojovat s bolestí při močení během toho zánětu močových cest, který měl, a nechce do ní (což bych tipovala na tento případ). Myslím, si, že přidání další bedýnky, vizuálně odlišné, by mohlo pomoci.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 10:01 Pfofíno – Re: Somali
Jsou spolu už 3 roky a nikdy jim to nevadilo. Ten tříletý močí přímo před bedýnku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 09:58 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Pfofíno
Radím totéž, co ve stejném tématu založeném před pár dny: přidat bedýnky. V ideálním případě by měl být doma takový počet kočičích WC, jako je počet koček plus jedno navíc. Pokud chodí vykonávat potřebu mimo bedýnku na nějaké určité místo, zkuste jedno WC postavit tam, a pokud by to nebylo možné, zkuste na to místo postavit alespoň misku s vodou. Kočky nevykonávají potřebu tam, kde mají vodu, čili by kočku toto místo mělo přestat zajímat z hlediska vykonávání potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 09:52 Pfofíno – Močení mimo bedýnku
Dobrý den,

máme doma dva britské kocoury. Jednomu je 5 let a druhému jsou 3 roky. Chodili společně bez problémů na jedno WC. Nyní se nám vyskytl takový problém, že ten tříletý močí mimo bedýnku. Z počátku jsme léčili zánět močových cest, nyní je v pořádku a problém trvá. Pokud je pěkné počasí chodí oba ven na zahrádku, tam vykonávají i potřebu. Mysleli jsme si, že je to změnou steliva ale i po výměně na původní problém přetrvává.

Prosím o radu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 14:54 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Evelinka
Zkuste přidat víc bedýnek. Koťata tohle občas dělávají, pokud nemají rozmístěných víc bedýnek po místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 12:35 Žena Evelinka [0] - Domácí kočky – Močení a kálení mimo bedýnku
Máme v baráku dvě téměř dvouměsíční koťata, první týden chodili oba vzorně na bedýnku a vykonávali potřebu do kočkolitu, ale pak jsme najednou začali objevovat loužičky a dokonce i hovínka mimo, v podstatě po celém domě... stelivo jsme neměnili (myslím značku!) záchodek udržujeme čistý, hovínka i hrudky průběžně odstraňujeme... Vlastně asi ze 60% používají bedýnku a ze 40% prostě močí a kálejí, kde je napadne hmm ... jak tomu zabránit? Ven zatím nechodí - jen třeba na 5 minut vyběhnou na dvorek a hned se běží schovat. nemáte zkušenosti nebo fígle k tomuto problému?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 09:26 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: jurasek
No jo, já zapomněla - kocour je malej Horác, rybičkář Horác je velkej Horác :-D :-D :-D A šťouchá malej Horác...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 09:22 jurasek – Re: Somali
Horác začne naprosto nevybíravě šťouchat čumákem do obličeje Kocour se jmenuje Horác? Nebo jde o rybičkáře Horáce?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 18:11 Muž včelař [3] - Domácí kočky – Re: Somali
jo naše Borůvka taky popřípadě zařne škrábat postel aby někoho vzbudila ;-) a vlezla pod deku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 11:32 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské
Tak to náš Horác začne naprosto nevybíravě šťouchat čumákem do obličeje spícího člověka a pomňoukává u toho, aby docílil svého umístění do tepla pod člověčí přikrývku. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 11:30 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: TomášB
Většina viróz napadajících člověka není přenosná na kočky (a obráceně), nicméně stejně doporučuju opatrnost. Některé viry napadající člověka jsou blízce příbuzné těm, které se vyskytují u koček (to jsou třeba některé koronaviry), a pak by v případě nějaké mutace mohl být problém (spíš bych se tohoto ale obávala u kočky s oslabeným imunitním systémem, u zdravého zvířete je tahle možnost minimální).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 09:35 TomášB – Kočka a nemocní lidi
zrovna jsem nemocnej (asi chřipka nebo neco virovího) a drápek se pořád chce semnou mazlit. Nemuže to odemně dostat? Taková chřipka by byla u zvířat asi dost blbá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 22:34 Saša
Rozhodně si umí poradit. Mě občas naše Phoebe budí tak, že mi tlapkou otevírá oko a pak do něj intenzivně čučí (naštěstí bez použití drápků)... Je to jak z nějakého komixu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 10:45 Žena Utahraptor [4] – Re: Saša
To znám, takhle jsem přišla ke svému prvnímu kocourovi :) Prostě na mě cestou domů něco mňouklo a šlo se mnou až za vrata :)

Jinak k tomu cituplnému pokládání packy na obličej - dneska v 5 ráno to mělo bezesporu význam "je tady chladno, pusť mě pod peřinu" :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 07:56 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Saša
Jo, tohle znám - ještě když jsem bydlela u rodičů, takových přivandrovalců za tu dobu bylo hodně - přišli, zůstali (eventuelně kočky - samice odrodily, pokud přišly březí...). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:46 Saša – Re: Somali
Člověk si ochočil psa, kočka si ochočila člověka :)
Ke mě kdysi v práci napochodovalo divoké nemocné kotě závějí sněhu, kouklo mi do očí, "řeklo" "Mňau" a já věděl, že máme novou kočku... :-D S tím se nenadělá nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:42 Saša – Re: Utahraptor
A tak to jo, mě taky kolikrát vlezou až do pusy (nebo šlohnou kus řízku z vidličky takovým fofrem, že to ani nestihnu sledovat) :-D
To s tím hlazením tlapkou je ale prokázaná věc. Samozřejmě, jen málokterý člověk dostane to privilegium, že mu číča projeví až tak hluboké city. U takové, kterou odchováš na flašce od jejího prvního dne života (jako naši první kočičku Titinku, kterou našel kdysi strejda cestou ze zahrádky v krabici ve křoví u potoka - měla ještě pupeční šňůru... to, že jsme ji vůbec udrželi naživu, pak měla hromadu koťat a posléze umřela ve věku téměř devatenácti let, považuji dodnes téměř za zázrak), takže Tě více méně považuje za jakýsi ekvivalent vlastního rodiče, to ale asi bude celkem přirozená věc. Takové zvířátko přilne až neuvěřitelným způsobem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 19:11 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Utahraptor
Tak ono když na to přijde - vlastně celý byt je koček, a my máme být velešťastní, že je nám dovoleno sdílet ho s nimi :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 14:38 Žena Utahraptor [4] – Re: Pařa
Viz ten Kocour z Červeného trpaslíka - To je moje, to je taky moje, tohle je taky moje.. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 14:33 Pařa – Re: Saša
Ja zas nejsem takovy ze kocka neco udela a hned : jeziiis ona je nemocna... ale prislo mi divny ze o vsechno se otira nejen o mne. ze se kocky lisaji to sem vedel ale ze i o vsechny predmety to sem nevedel no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 07:21 Žena Utahraptor [4] – Re: Saša
Souhlasim, lidi jsou divni patroni - napriklad v gestech, kterymi kocky komunikuji jedna s druhou maji tendenci ve vztahu k cloveku hledat vyjadreni citu, ackoliv toto gesto kocka pouziva i na jinou kocku :)

Treba ted mi moje cica prisla az k obliceji a priblizila svuj cumak k moji puse - a nemam dojem, ze by me chtela libat, spis si sla cuchnout co to jim :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 00:31 Saša
No, jednak je to jak ze seriálu "Červený trpaslík", kdy se Kocour potuloval po chodbách "lodě" se sprejem v ruce, stříkal na všechno kolem a prohlašoval "To je moje, to je moje, to je moje... krom tohohle jedinýho místa... to jediný vážně nechci, ale jinak... to je moje, to je moje, to je moje..." ;-)
a pak je tu i fakt, že Ti tím Tvá číča projevuje sympatie (začne-li Tě pak dokonce hladit po tváři tlapkou, tak i absolutní něhu... )
Je celkem zvláštní, že kdekoli je pokládána spousta dotazů na téma: projeví-li chované zvíře vůči svému člověku nějaké city, hledá se následně jakékoli jiné (Descarteovské - tzn. jiné, než pravdivé) vysvětlení. Následuje otázka - čím to může být? A náhodou - není to zvířátko marod?
Lidi jsou v tomhle tak trochu "divný patroni"... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 12:49 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Utahraptor
A nejvíc těch žlázek mají na tvářích a okolo pysků... Takže to otírání se je naprosto normální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 11:43 Žena Utahraptor [4] – Re: Pařa
Mě to kočka taky dělá :) Oni mají pachové žlázy taky kolem uší a na čele, jestli se nepletu, takže to roztomilé gesto kdy se lísají, otírají se hlavou o vás vlastně znamená, že si vzaly fixku a píšou "Tohle je moje!" :) Takže cokoliv přinesu zvenku, musí být okamžitě podepsáno :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 11:07 Pařa – Re: smula
Díky za odpověď potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 11:01 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – otírání
Ahoj

je to přirozené chování, zvláště u kocourů, tím že se otírají např. tlamičkou - zanechávají tak pachové stopy. Ale taky si drbou kožíšek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 10:15 Pařa – Kočka se otírá - lísá se nebo je za tím kožní nemoc?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Náš kocour (viz. prezentace) se často otírá o různé předměty. Když se otře o mě nebo o někoho z naší rodiny tak by se mohl lísat ale když třeba sedí za oknem a jde někdo okolo tak se otírá o rám okna, někdy taky i o něco venku, třeba o trám ze dřeva apod. Co s tím? Nechci chodit zbytečně k veterinářovi, nemusí mu nic být a budem pro srandu hmm ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [16]

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2969x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=751