Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 12:15 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Kočka se projevuje agresivně
Dobrý den,
mám doma skoro roční kočku a nedávno jsme si pořídili malé koťátko (kocourka), který žije venku. Vždy jak ho chodím krmit a trochu se s ním pomazlit, tak kočka mě sleduje přes okno a mňouká. Je to hrozné mňoukání. Vždy jak přijdu domů, tak na mě buď syčí nebo mě agresivním způsobem kouše, ale úplně silně. Pak je zase v pořádku a potom je zase agresivní. Myslíte, že je to závist? 8-} Rodiče mi říkají, že jak je teď vykastrovaná, tak může chodit ven. Jenže já mám strach, že přeleze plot, vyjde na cestu a přejede jí auto, protože ona ani neví, co ty auta dělají. Třeba se nechá přejet :-( Na malé kotě syčí a nechce se s ním seznámit a to je můj další problém :-( Mám o kotě taky strach, jelikož mám strach, že mu kočka třeba škrábne do oka :-( Doma kočka většinou ječí za dveřmi a škrábe nám dveře. Ve dveřích máme okénko a ona se tam těma drápkama zachytí a dívá se přes okno. Je to celé zdemolované:_( Prosím pomozte, co mám dělat? Mám kočku normálně pustit ven a doufat, že nám třeba neuteče do lesa nebo ji nepřejede auto? Máme hned za cestou les a tam je to taky nebzpečné. Pomozte prosím. Kočka je teď zatím v pohodě. Doufám, že ji to vydrží dlouho 8-} Děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2013 18:14 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Vždyť je to ještě mimino. Mějte s ním trpělivost, určitě se naučí chodit jenom na záchůdek.Někdy je dobré dávat kočičku na podestýlko jen tak, co nejčastěji. Naše koťata když byla malá, tak si tam ráda hrála :-D .Pochopitelně tam musí být čisto ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:26 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Momi
Výjimečně souhlas. Kotě bych dala pryč nejdříve ve dvou měsících. Od 6. do 8. týdne se kotě může odstavit a učí se nezávislosti na mateřském mléce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2013 12:48 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: KKK
My jsme dostali našeho Matýska snad v šesti týdnech. Strašně maličký, zranitelný a ještě hloupoučký. Ač již chodil na kočkolit, nebo se spíše batolil, tak sem tam to první týden nestihl a ještě se nějaká ta nehoda stala, ale jakmile pochopil, že kočkolit je na venčení, a nožičky už nebyly tak vachrlaté, vše se srovnalo a tak po tom týdnu začal být naprosto čistotný a způsobný.

Vaše kočička to už ale uměla, tak je to jiné, možná nemá dostatečně čistý kočkolit, jak tu už bylo psáno, některé kočičky nechtějí jít na toaletu, která již předtím byla použita, byť by byly dostatečně odstraněny všechny hrudky. Rozhodně kočičku nebijte! Po každém jídle, vyspání, hře ji důsledně dávejte na kočkolit. Kočička se musí cítit v pohodě, dobře, klidně, ne být stresována a trestána, kočka není pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 12:33 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: KKK
Nemá být 2 měsiční kotě ještě u maminky, náhodou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 11:47 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: KKK
Nezměnili jste stelivo, nebo nepřesunuli záchůdek? Kočka vám dává najevo, že je něco v nepořádku. Může to být i neuklizené WC, nebo nějakou nemocí. Rohodně ji nemlaťte, pokud trest totiž nenásleduje okamžitě po "akci" tak si kočka stejně neuvědomí za co to je, a zbytečně se bojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 10:53 Sheila Re: KKK
Kolik je tvé čičině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 10:39 KKK – zmena chovani
Ahojky vsichni chtela jsem se zeptat mam 2mesice starou kocicku.Uz kdyz jsme ji dostali tak byla vychovana a chodila na zachod.Je to fakt mazel spi dokonce s nama i v posteli ale najednou zacala kadit mimo zachod trestala jsem ji tak , ze jsem ji davala pres prdel ale byt ji taky nechci.Nevite proc to dela?Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 06:00 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Snížek
:-D Hele, my máme taky takovej větrák. Jen není takový vysoký. Naše Julča se vždy větráku bála, takže by tam v žádných okolnostech neskočila. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 20:41 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Ola
Máme také ten samý větrák jako Snížek. Okolo vrtule má kovový kryt, že se tam nic nedostane, tedy nic podstatného.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:27 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
:-) Já vím, to vedro je hrůza. Včera jsme jeli s Jůlinkou do veta a chůdaček ona v přepravce dýchala jak pejsek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 16:19 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Ola
Fotka k příspěvku Neskáčí, protože má kryt. Ale musí jet na nejvyšší rychlost, ani to však nestačí. rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 15:53 Žena Ola [32] - Domácí kočky
A oni na ten větřák neskáčou ? Mám strach ho zapnout, aby nestrčili čumáčky nebo tlapky do roztočených vrtulí. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 15:41 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Raději jsem šla z práce dřív, kocourci rozpláclí na podlaze, ale k jídlu se vrhli. Namočila jsem jim pacinky a potom namočenýma rukama jen slabě přetřela srst za krčky, na čumáčku a malinko na hlavičce mezi ušiskama. Nevím, jak více jim ulevit. Misky s vodou mají také všude po bytě, ale nezdá se mi, že by pili více. Slunce sem, naštěstí, nejde, ale vedro je pekelné. Nebýt větráku, asi bychom odtud utekli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 12:45 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Piky
Tak teď jsem četla článek, kde píšou co s těmi našimi mazlíky.
Pokud je zvíře přehřáté, zabalte ho do mokré, studené (ale ne ledové!) deky, stejně tak polévání ledovou vodou nebo podávání ledové vody k pití není vhodné. Vše musí být vždy jen studené, a hlavně postupné!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 12:17 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Řeším úplně ten samý problém. V bytě horko k padnutí, kočka chudák určitě trpí - je to mainka. Také jsem uvažovala o namočení. Nenamáčela bych ji celou, jen tlapky a vodou v ruce otřít čumáček, jen nevím jestli jí pak spíše není větší horko, jak se ta voda bude odpařovat. Dala jsem jí po bytě mističky s vodou a máme puštěný větrák (také nemám klimatizaci). Snad to přežijeme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:26 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Tak to nevadí ;-) úplně malinko ji nic neudělá :-) nechej ji vodičku někdo blízko, aby se mohla kdykoliv napít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:01 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Ale bylo toho úplně malilinko, jen aby to zlepšilo chuť. Nic jiného jsem neměla. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 10:59 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Obyčejné mlíko ji nedávejte, z toho by mohla mít průjem. Pokud nemáte kočičí mlíko, potom je možno neslazené kondenzované mlíko zředit převařenou vodou tak 2 díly vody a jeden díl mlíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 09:05 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Ona se napila trochu vody a v ní bylo tršku mléka. Ráno snědla trochu kapsičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 08:08 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Momi
Nechte ji v klidu, spíše ji dávejte hodně pít. Je fakt moc velké horko. Rozestavět po bytě nádoby s vodou, aby se mohla napít kdy chce. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 07:45 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Dotaz na chování koček ve vedru
Ahoj, měla bych dotaz. Máme tři kocourky a bydlíme v horkém domě ve středu města. Kocourci jsou z vedra hrozně otrávení, hrají si jen v noci, přes den naštvaně mňoukají, vyhledávají studené kachlíčky, kde se ale stejně neochladí. Jeden kocourek je velmi chundelatý a je na něm vidět, že vedro, máme v bytě 34°C, mu radost nedělá. Zapnula jsem větrák, ale trošku se bojím o jejich oči a uši, i když se většinou drží při zemi a moc po výškách neskáčí, tak by na průvan přijít neměli. Klimatizaci nemáme. Napadlo mne je lehce namočit, nechci je přímo koupat, jenže to si potom tak čistí srst, že zase slížou velké množství chlupů. Pacinky mají horké a já nevím, jak jim trošku ulevit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 05:29 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Dneska ráno se schovala za gauč, myslíte, že by za chvíli už mohla vylézt? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 20:08 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Nebojte se. Po narkoze bude omámená, bude se motat, bude si hledat nějaké skyté místečko. Z toho se vyspí. Zítra ji už bude líp ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:05 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Moje kočka se právě teď probouzí z narkózy, a schovala se nám za gauč :-( Děsí mě, že má studené tlapky, mám o ní starost :-( Co to může znamenat? Je to u kastrovaných a probouzejících se koček po kastraci normální? Děkuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 20:05 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Děkujeme! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 15:04 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Ať vám to dobře dopadne ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:36 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Taky mě to celkem vzalo - v knížce jsem se dočetla, že kocouři značkují, kočky mrouskají. A pak se jdu kouknout na web a tam píšou, že značkovat můžou i kočičky coze V úterý jdeme na kastraci, tak nám držte pacičky a palečky.

OLA: Máme úplně ten samý problém jak popisujete, ale teď už asi chodí na svůj protože jdem už žádnou loužičku nenašla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 09:17 Žena Ola [32] - Domácí kočky
myslím, že značkuje, chrání si své teritorium. Já mám s naší kočku Elou ten problém pořád. Pár dní je klid a pak se někam vyčurá, pochopitelně na svoje oblíbené místa. no nadšená tím teda nejsem.v knížce o chovu koček jsem se dočetla, že značkují i kočky. Naší kocourci s tím problém nemají, ale ona ano. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 21:47 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Tak dneska je ji odpoledne navedla na její WC a vyčůrala se tam! potlesk teď do večera jsem žádnou loužičku nezaznamenala. Takže asi to byla jen náhoda stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 14:15 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Momi
Tak to ze je doma neznamena ze nemuze byt nemocna.. hmm Jinak to ze vykonava ppotrebu jinde nez by mela to si myslim ze je znackovani.. ted ty dva dny budou asi pro vas kriticke. Ale jak i nam rikala pani dokotorka-kdyz jste to vydrzeli tak dlouho tak par dni uz to taky vydrzite ne?
Jinak drzim palecky aby se nezacla mrouskat, jinak kastrace by mela byt odlozena.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 13:22 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Moje kočka začala čůrat mimo záchod sad nevím z jakého důvodu, protože dneska ráno ještě čůrala do svého sad Dneska dopoledne to začala dělat. Nemůže být nemocná, protože vůbec nechodí ven. Na kastraci jdeme za 2 dny a pořád si myslím, že značkuje tone Vždy čůrá na ty stejná sama místa. Napoprvé čůrala při dveřích a teď si našla nová místa. Je to velice divné tone Myslíte, že může značkovat? Mám strach, že rodiče kočku vyhodí ven sad Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:28 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2013 16:23 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Momi
Tak to je fajn.Až bude kočička vykastrovaná, nebude se dožadovat jít ven.Bude doma spokojená.Teď se v ní probouzí rozmnožovací pudy.Ale určitě to zvládnete ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:44 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Ne, ne. Ven nechodí vůbec. Dneska ráno už šla čůrat do svého WC, tak možná to bylo vážně značkování. Dneska ji jdu koupit už kvalitní stelivo, musím si vybrat mezi stelivem Zverlit nebo Brit Ultra Fresh. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:56 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Ola
Pokud ji pustíte ven, zaručeně příjde "v tom."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:55 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Momi
Plně vás chápu, je to nepříjemné, ale kočka jedná podle svých pudů. Zřejmě se jedná o značkování prostoru pro přípravu teritoria pro koťata. Naše kočička je vykastrovaná, čistotná, teritorium ji nikdo nenabourává a přesto si ho značkuje. Více či méně viditelně. Nedávno jsem taky našla loužičku u sedačky. Tak jsem ji vyčinila a loužičku utřela. Je to prostě zvířátko. Určitě bych ji nepouštěla ven. Stelivo je lepší pořídit kvalitním které dobře hrudkuje a nesmrdí ani vám.I to ji mohlo trošku rozhodit. Určitě se spraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:10 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Dobrý den, musíte mi pomoct.
Mám doma už skoro 10 měs. nevykastrovanou kočku, kastrovat ji jdeme až příští měsíc. Dneska udělala louži u dveří. U okna stále stojí a mňouká. Na záchod včera chodila úplně normálně a kadila taky normálně, jen dneska udělala tohle. Možná jsem udělala chybu já, protože jsem koupila malý pytel steliva a ten nestačí na 1 větší krytý záchod, a k tomu to stelivo smrdí a hrudky se rozpadávají. Nebo značkuje? Co když to dělá naschvál, třeba, že ji ven nechci pustit. Prosím poraďte! Doma jsou ještě jiní členové rodiny, a Ti by nebyli zrovna moc nadšení, byli by schopní kočku pustit ven a tu by samozřejmě přejelo auto, protože je vychovaná jenom doma. Prosím pomozte mi. Zítra zkusím koupit ještě jedno stelivo, a chci aby nedělala louže po domě. Louži jsem dezinfikovala octem a kočku jsem na to stejné místo nechala čuchnout, samozřejmě ji to šíleně smrdělo. Prosím pomozte mi vyřešit můj problém! Děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2013 14:59 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Opravdu může vnímat něco, co my lidi nevidíme. Honzík s Ferdou nikdy nebyli venku,nikdo na ně nezvýšil hlas,jsou v tak bezpečném prostoru, že jsou důvěřiví i k cizím lidem, kteří k nám přijdou. Ale mazlí se jen když oni chtějí, i když je to často. Každá kočička i kocourek mají svoji zvláštní povahu, nálady, stavy. Je zajímavé je pozorovat i když nám mohou připadat nepochopitelné a z našeho lidského pohledu trochu paranoidní. Ale co víme, co vidí oni ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:43 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Jirx
A ještě k JIRKSovi- to, že se kocourek jde mazlit jen když on sám chce, to určitě neberte jako že se "nechová jako správná kočka".Většina koček se mazlí jen když sama chce! To mám osobně vyzkoušeno. Kočičku JE TŘEBA RESPEKTOVAT jako jedinečnou osobnost, která nejde vycvičit jako pejsek a je sama sebou. A jinak já mám kočičku taky hodně ustrašenou "bez zjevné příčiny", pomohl jí přírodní přípravek Alavis, poradil mi ho veterinář. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 15:34 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Piky
No Verčo, já bych tohle asi nebrala jako odpověď pro zasmání, myslím, že na tom vážně něco může být.... Jak říkáš- "mezi nebem a zemí" určitě něco existuje. A kočičky jsou na to hodně citlivé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:45 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Jirx
Neberte to jako seriózní odpověď, ale náš kocour tohle také jednou za čas párkrát udělá, naježil se, prskal..a vystrašeně koukal na schody do patra.....nebylo nikde nikdy nic, čeho by se měl bát, nebo by něco slyšel, vše stejné a známé. Nakonec to vyřešila mamina konstatováním, že vidí duchy. Nebudu to nijak komentovat, ale je známo, že kočky jsou na paranormálno citlivější. A já na nějaké to mezi nebem a zemí také věřím.
Ale jak říkám, tohle rozhodně není odpověď, spíš to dávám k dobru pro zasmání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:52 Jirx – Náhlé a výrazné změny chování
Máme doma rok starého kastrovaného kocourka. Žijeme s ním v bytě, je tu s námi od narození (hned co ho jeho máma odstavila). Jak přibíral na věku, začal projevovat drobnou agresivitu. To jsme tak nějak přešli, občas jsme ho lehce prstem šťouchli přes nos, nebo když kousl do krve, přehnaně jsme zakřičeli a dostal malou přes zadek. Začal být i velmi dominantní, chodí se mazlit prakticky jen když on chce, jakmile ho chceme vzít do náruče a mazlit se s ním, tak okamžit odstrkuje a kouše (to přetrvalo i po kastraci). Drobná agresivita také zůstala, na spodní straně se nenechá hladit, jen výjimečně (očekávali jsme po kastraci spíše zhoršení, ale je to stejné).

Nejzávažnější problém ale je v jeho náhlých výkyvech v chování. Přestěhovali jsme se do nového bytu, a to snesl dobře, zvykl si okamžitě, má mnohem více prostoru k běhání a dovádění, který patřičně využívá. Bohužel jakmile vyjdeme na chodbu nebo do koupelny, začne opravdu silně syčet a vrčet. Napadlo nás všechno možné, zkusili jsme různé přístupy, ale bez výrazné změny. Až se nám dnes v noci 2x počůral strachy jen proto, že někdo šel předsíní, přitom si kocoura prakticky ani nevšímal. Naopak, dříve jsme mu za vrčení vynadali, teď ho hned jdeme uklidnit a pohladit. Jakmile se ho dotkem, začne vrnět. Vstanu, udělám krok od něj, a vrčí. Zdravotní problémy by neměl mít žádné, nijak nepolehává, hraje si, skáče, vše sám od sebe. Na agresivitu jsme mu koupili Bachovy kapky. Dáváme mu je dva týdny, netuším, kdy by měli začít působit, ale doufám, že tohle není nějaký vedlejší účinek. V noci bývá klidnější, už nás nebudí (spí obvykle s námi, jen když dělá nepořádek, zavřeme mu do ložnice a do obýváku) Obecně se kocour trochu zklidnil, o to víc znejistil a má strach prakticky bez důvodu. Už se ho nesnažíme nijak vychovávat nebo usměrňovat, naučili jsme ho co jsme chtěli, naopak povolujeme a více si s ním hrajeme, dáváme mu více prostoru...

Nevíme si zkrátka rady. To, že zůstal dominantnější a mazlí se jen když chce je jeho charakter a máme ho tak rádi, ale horší to je s jeho náhlým vrčením a syčením, bez zjevné příčiny. Budu vděčný za jakékoli rady nebo nápady, co by s ním mohlo být a jak to vyřešit.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 14:02 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: smula
Jojo na pootevrene dvere skace a skrabe. Prave ze nikde jinde neni kam zavrit, protoze by skrabala zdi. U nas jsou noci teda casto akcni a kdyz se clovek potrebuje vyspat tak nemuze. Pamlskem nepohrdne ale ani neprestane a spat s ni v obyvaku teda porad nehodlam... No divna kocici povaha :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2013 13:06 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
Já jsem na tom stejně. Wicca klidně spí, ale jak zhasnu a jdu si lehnout já, tak začne zlobit. Aportuje myšku, loví nohy pod dekou, olizuje mě. Když vstanu, tak si slečna zase ustele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 13:06 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
skáče na kliku u pootevřených dveří??? Většinou škrábou a skáčou, chtějí li se někam dostat.
Jediné řešení je když to bude dělat zavřít ji do jiné místnosti, kde si může škrábat jak chce a nebude vás rušit. Také to občas s některými jedinci dělám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 08:48 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Noc
Dobry den, rada bych se zeptala zkusenejsich odborniku..Nase Lumpa dela v noci vse proto aby jsme nespali a to jen co se zhasne. Zacne skrabat na pootevrene dvere ktere vedou z obyvaku do loznice a take skace na kliku a nebo taky na okno v loznici skrabe a nenecha toho dokud nevstane nekdo z nas. Ani pamlsek ji neutesi, proste po chvili je to znovu. A nebo kdyz usne tak v noci z niceho nic zase zacne. A kdyz jdu s ni do obyvaku a lehnu si na gauc tak zaujme svoje mistecko na skrabadle a spinka.. Ale musim podotknout ze co dva nebo tri dny spinka celou noc u me v posteli v klubicku a probudi se az v 4:30 rano. Odpuzovaci sprej na dverich na ni ani neplati a nejak si na nej zvykla..Noci jsou desive a uz se bojime i zhasnout... :-/ Nemate nekdo nejaky napad nebo snad zkusenost jak vyresit tohle nocni řádění? spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:09 kalimar Re: kalimar
Děkuji mockrát za vaše povzbudivá slova, už se taky těším až se briťák s kočičkou skamarádí, kočička je totiž moc přítulná a roztomilá, pořád za mnou chodí jako pejsek. Možná jsem jen v době největších nervů potřebovala si o tom problému s někým popovídat a vyslechnou si názory jiných. Takže ještě jednou díky za cenné postřehy a rady, zatnu zuby a ten měsíc ještě vydržím, teda doufám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 15:12 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Olga
tady těžko radit, kočky jsou noční tvorové a naši také často v brzkých ranních hodinách mají tendenci zpívat a ječet. Kdyby chtěla ven, bude to dávat najevo i přes den, bude mňoukat a škrábat na dvéře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 11:47 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: kalimar
Měla jsem ten samý problém. K našemu cca ročnímu briťákovi a míšenci mainky s bengálkou jsem si přivezla domů necelý rok starou mainku. Probíhalo to naprosto stejně jak popisujete, nejdřív se bála kočka, pak pro změnu kluci. Chovatelka mi poradila nechat ji hned po příjezdu tak den dva mimo. A pak postupně seznamovat. Nešlo to, už jsem byla opravdu na nervy. A řešení, nejjednodušší bylo nechat tomu volný průběh, ať si to vyjasní sami. Jen když se rvali, tak jsem zasáhla. Po 2,5 - 3 měsících - nejlepší kamarádi, spali spolu, hráli si, kočka umývala kluky, kluci ji...spraví se to uvidíte, chce to vydržet.
A tip na seznamování. Našim pomohlo zapojovat je společně do hry, pak zapomněli kdo je nepřítel. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2969x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=201