Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2011 14:59 M. – Re: smula
Děkuji za odpověď. Od včerejška je ložnice zavřená a dnes mi připadá kočka klidnější i o něco přívětivější (co jsem si pořídila kotě, tak mě prakticky ignorovala, dřív taky nebyla moc mazlivá, ale teď jí vadilo i když jsem ji vzala na ruku, takže se pozornost dělila dost těžko). Je pravda, že se taky od prosince skoro každých 14 dní 3-4 dny mrouská. Spolu s novým kotětem asi smrtelná kombinace tone Dnes jsem v lékarně koupila kapky z kozlíku lékařského, někde jsem četla, že se má nakapat pár kapek do steliva, že kočkám voní. Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2011 09:35 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: M.
Mno... při těchto problémech se nikdy nedá přesně říci jak na to. Opravdu to vypadá že si kočka značí své teritorium. Ale spousta koček se takto projevuje i v době říje.
Měla byste věnovat oběma stejný díl pozornosti a prozatím neumožňovat oběma
přístup do problematických částí bytu pokud tam nejste.
Dospívání kocoura a katrace kočky (která by měla stejně přijít, jinak budou brzy koťata) by mohlo lecos vyřešit, ale nelze se na to spolehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2011 22:40 M. – kočka čůrá mimo
Dobrý den, prosím o radu. Mám doma roční nekastrovanou kočku, asi před měsícem jsem si k ní pořídila 4 měsičního kocourka. Nejdřív to na moc velkou lásku nevypadalo, ale po týdnu si na sebe zvykli. Teď si spolu hrají, perou se i se mazlí. Jen kočka se ke mě začala chovat přezíravě. Teď je to měsíc, co máme nového kocourka doma a já včera kočku načapala, jak se mi vykadila přímo na koberec v ložnici. Dnes jsem zjistila, že mám počůrané i oblečení ve skříni, nedavno jsem měla počůraný přehoz na křeslě, přímo na místě kde sedávám. Nutno dodat, že kočka nikdy předtím mimo záchod nechodila (s příchodem kotěte jsme pořídili ještě jednu bedýnku). Myslím si, že se mi asi mstí za to nové kotě, které se se mnou pořád mazlí a spí se mnou v posteli. Jak mám tuto situaci řešit? Nijak jí netrestám, protože si myslím, že by to situaci jen zhoršilo Vstup do ložnice jsem zakázala oběma :-( Předem díky za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2011 21:36 Maruška – Re: Kikoska
Nechte jí doma a neposílejte ven.Co to má za smysl.Kočka ven chodit vůbec nemusí.Akorát ji připravujete trauma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:44 Žena nelinka [0] - Domácí kočky
dakujem love love love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2011 17:02 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: nelinka
v první řadě ostříhat drápky, pokud se zakousne, chytit pevně za kůži na krku, zvednout před obličej, podívat se do očí, zasyčet a pustit na zem - pak chvíli ignorovat. Nebo ho chytit pevně za kůži na krku, přitisknout na zem břichem nahoru, dívat se mu do očí a tak na 10s ho v této pozici nechat - dát mu najevo kdo je vůdce.
Nezapomeňte, že kočka stejně jako pes pozná jestli to myslíte vážně, nebo se bojíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 15:45 Žena nelinka [0] - Domácí kočky
mám rovnaký problém tone ale vrčanie alebo niečo podobné nezaberá ona začne ešte viac škrabať a hrýzť :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2011 18:57 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: vlasolis
Jde o to jestli se jedná o kastráta či nikoliv. Pokud není kastrovaný, tak by mohla pomoci kastrace.
Pokud je již kastrát, pak se jedná o silný zlozvik a toho se jentak nezbavíte. Bude nutno zamezit
přístup k posteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2011 22:21 Muž vlasolis [3] - Perské a exotické – chcaní do matrací
Máme asi 2 ročního kocoura a chčije mi do matrací.V posteli jsem nespal asi 3 měsíce a bojím se matrace znova položit(mám je na štorc).Veterinář říkal že se mnou bojuje o terirorium ale já nevím.Většinou se vychčije(jinak se to nedá nazvat) když vejdu do pokoje, běží na patro(kde mám postel) a běží to udělat a já to třeba nepostřehnu.Jinak je 1 000 000 ovej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 16:13 Muž Inky [8] - Domácí kočky
ok vďaka budem vrčať
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 20:51 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Inky
Ahoj

už jsem to někde v diskuzi psal. Ano je třeba dát kotěti na vědomí, že se chová špatně.
Můžete buď na kotě silněji fouknout, nebo na něj silně zasyčet či zavrčet a odložit ho na zem.
Já úspěšně používám vrčení (když jde do tuhého), syčení doprovázené vztyčeným ukazovákem
a hlasité mlasknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 14:42 Muž Inky [8] - Domácí kočky – kúsanie a škrabanie
Fotka k příspěvku ahojte mám 4 mesašnú mačičku duťu , ktorá keď ju zoberiem na ruky neustále hryzie a škriabe už mám také dorańané ruky , čo mám robiť mám ju potrestať ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 13:29 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Lukas
mno, těžko říct... zrejmě soupeří o vedoucí postavení, to dělaj i kastráti... zkuste je vždycky když na sebe budou vrčet postříkat vodou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:09 Lukas – Re: smula
joooooo jsou bylo to to samý s tou kastraci jeden byl druhý ne rvaly se do krve pak šel druhý na kastraci a bylo to v poho.ale ted je to to samý ale jeden byl jen na kontrole u veterináře a druhý ne.tak jestly se vyměnily pachy bylo tam prý dost zvířat.a chtěl bych vědět jak zasáhnout aby se nervaly a co pomůže.momomomomc dííííík potlesk sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:03 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Lukas
A jsou kastrovaní?? Pokud ne, je to problém č.1.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:47 Lukas – VELMI DŮLEŽITÝ (nesnáší se)
Dobrý den chtěl bych se zeptat proč se naši kocouři rvou do krve.De o to že jeden kocour byl na kontrole u veterináře přinesly sme ho domu a už se nesnášely.CHtěl bych vědět jestly je to kvůly chicení jiného pachu nebo něco jiného.de o to že chci vědět co udělat aby se kocouři nervaly.napadlo nás je vysprchovat specielní šampon a aby měly stejný pach že by se nepraly.já jenom nechci aby se musely uplně rozdělit.

Díky za jekékoli rady. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2011 18:46 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Čárlínci
Mno kocourek má rozhodně na čase aby začal značkovat, jinak kocouři jsou všeobecně známí svými mokrými naschvály. Pokud jim něco zakážete, občas udělají naschvál.
Důvodem můýe být i změna něčeho v bytě, jiný časový rozvrh, přemístění nábytku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2011 00:17 Žena Čárlínci [64] - Perské a exotické
Zdravím a přidám svůj příspěvek, kocourek 1 a 1/2r peršan, rok zcela vpohodě, ani jedna příhoda a nyní na nás zkouší, asi z trucu, kolik vydržíme. Bedýnka musí být v prefekt ažuru, nesnese byť jen zapomenutý zbytek pomočeného písku, to tam radši nejde a číhá, kdo jde do koupelny, aby byla jistota opět okamžitě čisté bedýnky. V noci si pro nás přijde třeba ve čtyři, pokud má potřebu. To vše je v poho, ale začal značkovat nebo spíš se mstí za příkazy, které se mu nelíbí, protože to je vždy ve spijitosti a na stejných místech. A co jsou vaše pomočené složenky a osobní věci proti originálu maturitního vysvědčení ... Dá se to vyřešit kastrací? zatím se nám do toho moc nechce, ale dochází nám trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2010 20:00 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: E.
No to je problém u koťat, která byla brzo odstavena od mámy. Kočka se instinktivně naučí na písek, protože potřebuje své výkaly zahrabat. Problém s postelí je většinou v tom, že tam cítí váš pach, větinou také dělají potřebu do ještě vyhřáté postele. Doporučuji mít bedýnku hned u postele a jakmile se probudíte, šoupnout ho tam a vydržet dokud nevykoná potřebu. Také by mohlo pomoci vypůjčit si již zajetou brdýnku s použitým, ale samozřejmě čistým pískem. Kotě ucítí pachy jiných koček a mělo jít automaticky... hlavně ho už nenechávejte samotné v posteli.
Přeji hodně zdaru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2010 06:33 E. – močení do postele
Dorý den,
V pátek jsem našla kotátko, vzala jsem si ho domů, že si ho nechám - je moc hodné, v noci spí s emnou a vše je v pořádku, když ho dám ven, jakmile se pro něj vrátím už přiběhne ke dveřím, hned jka vyjdu. Ale mám s ním problém - nevím proč si z mé postele udělalo záchod, kočkolit jsme ještě nestihla koupit přes víkend, ale jen včera mi dvakrát počůralo a dokonce i dvakrát pokakalo postel. V noci se nic nedělo, vše v pořádku a dnes ráno, když už jsme byla vzhůru se to stalo opět. Vždy když se to stane, tak mu vynadám, strčím mu k tomu čumák a dám ho ven, ale bojím se že tomu neorzumí, že to nesmí a že si zvyklo chodit tam a i když kočkolit koupím - jak ho mám naučit ho ted používat?

Děkuji, E.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 12:35 Žena Eliška [54]
Ad kastrace - naprosto se přikláním k tomu vykastrovat, jakmile bude vhodný věk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2010 11:55 Žena Eliška [54]
Toxoplazmóza je nemoc, kterou prodělá část populace, aniž by si všimla, že je vůbec nemocná. Závažnější průběh může mít u osob se sníženou imunitou a tragický průběh u těhotných žen. Každá těhotná ve 12 týdnu projde serií krevních testů, během nichž se zjišťuje mj. i zda má protilátky na toxoplazmózu. Toxoplazmózu můžete prodělat totiž pouze jednou, pak si tělo vytvoří imunitu. Nejčastějším způsobem nákazy ovšem není přenos z kočky na člověka (jak se mylně uvádí), ale při konzumaci syrového masa (tatarák, krvavý steak, ale i ochutnání směsi na sekanou). Další způsob je přenos výkaly, nicméně "nakažlivé" jsou až 24 hodin po vyloučení. Tudíž, nebudete-li konzumovat syrovou kočku nebo její výkaly, můžete být naprosto v klidu. Doma mám 2 kočky, prožila jsem s nimi celé těhotenství a dítě mám naprosto zdravé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:28 Placka – Re: smula
Tak to se omlouvám, stydim řešily jsme to se známou a dospěly jsme k názoru, že to tak je, ale NENÍ. Tak aspoň jsem o něco chytřejší... A dá se to tedy nějak řešit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 19:49 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Placka
Tak to vás musím vyvést z omylu. Proti toxoplazmoze neexistuje očkování a odčervovací tablety jsou k ničemu neb parazit nežije v dutině břišní. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:09 Placka – Re: smula
Pokud je ale kočička pravidelně očkována a chodí k vetovi na odčervování, neměl by být problém.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:05 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: prcek
Toxoplazmoza je parazit žijící na převážně krysách a ptácích. Ke svému rozmnožení potřebuje kočku jako hostitele. Kočka se tudíž nakazí z infikovaného masa.
Vyajíčka se vylučují exkrementy. Nebezpečná je toxoplazmoza pro těhotné ženy (napadá plod). Viz. článek
www.kocky-online.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:51 prcek – kocour
Tady Valerie,mam maleho kocourka.Bydlim na vesnici.Meli jsme dve kotatka,ale o jedno jsme prisli.Nevim,jetli zato mohli nasi psi, nebo kuna, ale to co nam zustalo se na nas upnolo jako kuratko ke slepici. Vzali jsme si ho domu,protoze mame psy. Zacalo nas poslouchat,jako ten pejsek,ale chce byt porad s nami a tak nam lezi u nohou v posteli. Slysela jsem,ze je nebezpecna pro holky-toxoplazmoza a tak se chci zeptat,jestli o tom neco nevi a jestli existuje ockovaní. Urcite se zeptam veterinare, ale chci se zeptat,jestli s tim ma nekdo zkusenost.A jestli je vhodna kastrace nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:38 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: mates
měl jsem kočku která sosala trička, během deseti minut se dalo ždímat :-)
Může to být i špatným postavením předních zubů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 17:20 mates
ale on tak děsně moc že mám poslintanou celou ruku. no jak myslíš
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 14:39 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: mates
není co radit, tohle dělá spousta koček když přede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 11:23 mates – slintání
Můj kocour Mates ,když ho hladím tak slintá.dělá to jediný z kocourů.moje máma říká prej že slintá blahem :).on mne začne objímat a slintá. tak nevím. prosím poraďte mi. děkuji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2010 16:52 Žena Paulinesa [8] - Polodlouhosrsté
Ja mam kocoura a kocku s kotatama. Kocourek je kvuli znackovani venku a domu chodi vzdycky jen na chvilicku. Kocka je doma kvuli kotatum a na zachod chodi v poho. A to to byla toulava kocka, kterou jsme si privlastnili. Kdyz byl ten kocourek maly, tak nejdriv vzorne chodil na zachod ale potom se neco zvrtlo a on i jeho sestrenice(ktera utekla sad )zacali kadit i curat mimo. Uplne najednou. Nemyslim ze by to bylo tim ze jsem to jeden den zapomnela vycistit.Sice uz ted zadny problem nemam ale porat to nechapu :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 13:04 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Paulinesa
Ahoj

není to nic vyjímečného, u koček chovaných doma se to stává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 12:30 Žena Paulinesa [8] - Polodlouhosrsté – těhotná číča
Moje kočka má koťata. Možná by se dalo očekávat, že bude chtít být o samotě, ale ona chce pravý opak. Prostě první a druhý den po porodu vyloženě vyžadovala lidskou přítomnost. Když tam nikdo nebyl, vylezla z pelíšku a hledala mě po celém domě. A když mě nakonec našla, začala mňaukat. Teď už je to lepší (byla to opravdu nuda, tam u ní pořád sedět), ale když tam DELŠÍ dobu nikdo není, dělá to samé ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2010 21:00 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: honza
mno kocourek značkuje, což je běžné chovánbí kocourů... měl by mít svoji místnost, až začne plně značkovat, bude to problém.
Zatím mohu doporučit Vitopar, je to pohlcovač pachů a funguje dobře.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 19:09 honza – ten samý problém
Kastrovaný není, chceme ho na chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 19:42 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: honza
a kocourek je kastrovaný??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2010 19:41 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Kikoska
tak jí nechte doma, Vás v noci taky nikdo nevyhazuje na ulici :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 17:59 Kikoska
No ona chodi ven viloženě jenom v noci.Včera jsme ji od tatmtud nemohli dostat a to bylo půl desáté. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 08:49 honza – ten samý problém
Máme ten samý problém s půl ročním kocourem. Občas se vyčůral čtyř letému synovy do postele a ted se to zhoršilo na každý den, když nenašel jeho peřiny tak alespon oblečení. Máme ještě rok a půl starou kočku a ta je bez problému. Mají se rádi a nic jsme nezměnily. syn se umí ke kočkám chovat dobře. Nevíme si rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2010 20:33 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Kikoska
Asi se bojí řekl bych, tak jí nechte doma a je to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:23 Kikoska – Help my!!
Moje kočka Micka ona je strašně zdomacněla.Když ji dám ven běží ihned ke dveřím a tam začne kvičet.Nikdy se mi to nestávalo až ted v průběhu 3 měsíců.Prosím o jakoukoliv pomoc,posilejte mi odpovědi na tuto e-mailovou adresu:


k.domesová@atlas.cz

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:18 naďa – Re: pavlina
bydlím na Praze 2, blízko Václaváku. Byt je super, ale domácí stojí za prd. Když mi tohle řekl, tak sem myslela, že špatně slyším. Jako kdyby kočky chodily na záchod, nebo se každej den koupaly, chodily po chodbě nebo jezdily výtahem. Opravdu jsem si myslela, že si ze mě dělá srandu. Jako fakt příšerný. Ale větší nájem bych už neutáhla, už takhle se má Matýsek jako král, stejnej standart bych chtěla dát i druhé kočičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 14:06 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: naďa
Ještě že mám svůj byt. To máš horší jak někde na ubytovně. Kde to máš podnájem? teta byla několikrát v pronájmu a měla v tý době 5 koček, dva psy, a kupu hlodavců a mikdy se nic nedělo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:55 naďa – Re: pavlina
tak to je opravdu super, že se takhle snesou. Já jsem měla možnost si vzít bílou britku, ale jelikož jsem v podnájmu a mám matýska i ve smlouvě, tak jsem se musela zeptat domácího, jesti by mi druhou kočku povolil. Odpovědí mě opravdu srazil na zem. Řekl mi, že ať si ji tam klidně vemu, ale že mi zvedne nájem a služby. Na další konverzaci jsem se nezmohla. Tím pro mě druhá kočička v bytě byla vyřešená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 19:40 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: smula
Jen je tu menší problém, mamka všude kromě mýho pokoje ,kam kočky nesmí, zrušila dveře, všude jsou jen klenby. Max může být na záchodě nebo v koupelně a to je malej prostor. To tu klec má větší teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:38 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: pavlina
pak bych mu přidělil kuchyň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:11 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: naďa
Micku jsme si pořídili k Juráškovi, ale ten umřel, tak jsem si vzala hned kočku z útulku, a pak asi za dva týdny po ní kocoura. Právě toho vzteklýho. Taky jsme si mysleli že Jurášek nikoho dalšího nesnese a asi dva dny prskal a pak byl klid a zvyknul si dobře. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 17:51 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: smula
2+1, kuchyň je veliká, chodba, obývák taky, koupelnu má taky otevřenou, takže kam opravdu nesmí je můj poko.j. Jinak chodí kočky všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:14 naďa – Re: pavlina
A pořídila jsi si je současně nebo nějak po sobě? Jak se snesou? Já si to právě neumím představit, že by můj kocourek měl najednou v bytě další kočičku. Je zvyklej být středem pozornosti a že jsem jenom jeho a teď by tady byl ještě druhej mazlíček. Ale zase by si měl s kým hrát a honit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2969x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=651