Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.01.2012 20:48 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Naši kocouři když mají ráno hlad (misku mají plnou sucharů stále), tak škrabou postele, skáčí po postelích, a když děláme, že neslyšíme, tak Brutus brnká na žaluzie a Matýsek mi mňouká do ucha :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 09:38 Maruška
No jo Maruška ráno když chtěla jíst tak to byl ryk jako v ZOO.Tyhle jsou hodňouké.Papají až se vzbudím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.01.2012 20:41 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
náš řve jak hyena když chce nažrat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 17:09 Maruška Re: Kamila
A je vykastrovaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 18:36 Maruška Re: jarmila58
Díky.Hned jsem jí to přeposlala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 18:12 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Maruška
Nase Lumpinka taky kaká mimo toaletku kde čůrá, ma dve toaletky. Jednu na to čůrání a druhou na kakani. Napred mi kakala taky mimo a tak jsem pridala tu druhou toaletku a bylo po problemu. Mozna chce jiny podklad pro kakani. My mame absorbcni podlozky jak na curani tak na kakani. Pisek se neosvedcil ani pres doporuceni tady na kocici.cz. Je hold od mala zvykla na "hadru" a zrejme to je pro ni podobne... Nevim jak je stara kocka co ma Vase znama a jak byla drive naucena.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:13 Maruška
Známá má kočku a má problém,jak jí naučit dělat hovňas do záchodku.Normálně tam čůrá,ale kakat tam nechce.Zkoušeli všechno možné.Víc záchodků,zmenšit prostor,dát na to místo další.Nic nepomáhá.Ani domluvou a ni plácnutí papírem.Je zdravá,normální,ale kakat tam nechce.Je mě jí líto,protože jí kvůli tomu chtějí dát pryč.Už byla i u známého,který má zahrádku.Přišla celá vystresovaná.Pár měsíců chodila na záchodek a teď zase chodí vedle.Umíte někdo poradit, co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 11:37 Maruška Re: jarmila58
Vůbec bych to neřešila.Jeden už velký polodivoký kocour,když jsem ho chovala,tak mě šíleně cucal mezi palcem a ukazováčkem.Uplně slintal blahem a můj kocourek mě cucal celý prst, ale pak si ulevil jako kocour.prostě jsou to takové náhražky.My taky cucáme bombony,nebo někdo tužku,jiný si kouše nehty,kouří a taky to k životu nepotřebujeme.prostě i zvířata dělají věci, které jim něco říkají, nebo se jim to líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 18:08 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Maruška
Myslela jsem si ze jde o tzv. "dudlik" ale taky jsem si myslela ze treba dela pelisek... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 13:26 Maruška Re: jarmila58
To je normální.I velké kočky někdy něco cucají nebo lízají.Můj kocourek a to mu bylo 8 let si vždy udělal cumel z noční košile a cucal ho.Zřejmě vzpomínky na kotěcí cucání od maminky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 18:01 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Prosim o radu
Dobry den, chci se zeptat, zda nekdo nevi, co znamena, kdyz kote skoci na klin k nam k panickum kde je teda i deka a po chvili ji zacne kousat a lizat a to treba trva pul hodiny-jak kdyby ji svym zpusobem cistila a potom zacne olizovat sama sebe. Rada bych vedela, proc se tou dekou tak zabyva, co naznacuje??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.12.2011 17:14 Maruška Re: holisek
No jo,ale jiná rada fakt není.Prostě zvířata mají srst a línají.To je normální.Někomu padají vlasy víc,někomu míň.Nic se s tím nenadělá. Kdyby někdo znal radu,tak má Nobelovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2011 18:45 Žena Danila [11] Re: Jana Nováková
Popsané příznaky v obou uvedených případech by mohly ukazovat na problémy s análními žlázami, což u koček nebývá běžné. Vykusování srsti v oblasti mezinoží, bříška, "cukání" kůží a občasné "vylítnutí, jako když kočku něco bodne" a následné zuřivé olizování...
Zkuste nnechat kočce žlázky zkontrolovat na veterině.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   09.12.2011 21:06 Maruška Re: smula
Taky si myslím.Bezsrsté,nebo vysavač.Česat,česat,česat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   09.12.2011 14:58 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Majuska
rada není.... pořádnej vysavača vysávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 14:16 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
veľmi trefné rady teda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.12.2011 14:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Majuska
leda si koupit bezsrsté plemeno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.12.2011 09:12 Maruška Re: Majuska
No pokud jsou dlohosrsté,tak je to asi problém,ale i u normálních.Ještě tomu nahrává to divné počasí.No asi jen vyčesávat.Je to jejich přirozenost.Podívejte se kolik denně vyčešete vlasů.No a oni to mají po celém těle.Některé číči snesou luxování a docela se jim to líbí.Těžko radit.Když si vezmu domů skunka,tak taky musím počítat s tím, že smrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:02 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
ahojte prosím vás poraďte mi ako bojovať s chlpami máme dve mačičky češeme ich a aj tak máme všetko od chlpov už neviem čo stým.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2011 20:36 Muž Zdenka [108] – Re: Maruška
To někdy oni jsou hubení- náš Hubajs pořád baští- a je samá kost a kůže ano Tak že, je dravá super:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 14:08 Kamila Re: Majuska
Ven nechodí. Ale na veterinu půjdeme, stejně musíme na očkování, tak uvidíme.. Taky mě už napadlo, jestli ho třeba něco nebolí, ale nic nepozoruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:22 Žena Majuska [258] - Perské a exotickéRe: Jana Nováková
Naša mačička keď sme si ju doniesli mala 8mesiacov a bola veľmi plachá a nervózna a vtedy sa neustále neuroticky lízala hrízla a tak si trhala chrbtom nemala blchy ani nič mala trocha očká zapálené a bola vychudnutá ale inak bola zdravá ale trvalo jej to asi 2mesiace kým sa upokojila a prestala to robiť ešte síce má také raz za mesiac že sa tak zničoho nič strhne a neuroticky s alíže hrizie ale už málo kedy.... nebola vystavená nejakému stresu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:19 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
aj náš má také chvíle keď silno mňauká ale vážne že veľmi nahlas ako keby kričal a prišli sme nato, že mal močové kamene nevedel ísť cikať a bolelo ho to, a môže byť aj to, že ste mu fakt zmenili priestor a protestuje :-D alebo si v susedctve kúpily mačičku a cíti ju a chce sa páriť ;-) ak ho púšťate von tak skúste menej alebo vôbedz a uvidíte skúste ho dať aj vyšetriť na tie močové kamene :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:58 Kamila
tak jsme zkusili nový domeček i škrabadlo, koulodráhy má dvě, hračky se tu válí, kam se člověk podívá, ale nic nepomáhá, chvilku si hraje a pak jde a chodí po bytě a mňouká. Sice míň, ale jen o trochu. Nažere se a jde spát.. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:07 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Jana Nováková
No věřím, že to není tento případ, ale nemůže mít blešky? Některé kočky jsou pak hyperaktivní a nervózní, koušou se a ten vlnící hřbet by taky seděl. Hyperaktivní jsou proto, že je ty blechy nenechají spát. Zkoukněte kožíšek a kdyžtak vážně kontaktovat nějakého lepšího veterináře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 17:43 Maruška Re: Kamila
Něčím ho zaměstnat.Hračky,koulodráhu a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:44 Jana Nováková – divné chování
Prosím o radu.Máme 2 měsíce kastrovanou roční kočičku.Je bezvadná,ale má jeden problém.Každý tak třetí den se jí najednou vlní hřbet,kouše se do zadní nohy a začne lítat zběsile po bytě.Připadá mi jako by jí něco pálilo nebo kousalo.Pan doktor nám řekl,že se s tím ještě nesetkal,že je to asi psychické.Normálně žere,na chvíli se zklidní a začne to nanovo.Může mi někdo poradit?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:27 Kamila Re: smula
zkusím to. škrabadla máme tři velká, dvě s boudičkama, spí na jednom, úplně nahoře, ale třeba to pomůže.. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:44 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Kamila
aha... mno ještě bych mu zkusil pořídit nějakou schovku - boudičku, pelíšek ve tvaru kukaně nebo nové prostornější škrabadlo. Prostě něco kde by mohl v klidu spát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:06 Kamila – mňoukání
smula napsal: vraťte byt do původního stavu.... Kočka je prostě silně orientovaná na prostor kde žije.Je známo že kočka po přestěhování ujde i stovky km aby se dostala zpět na místo kde žila. Váš kocour je prostě
frustrovaný z té změny.

tak to asi moc dobře nepůjde, protože jsme vybourali jádro koupelny, kterou jsme zvětšovali kvůli sprchovému koutu tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 18:38 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Kamila
vraťte byt do původního stavu.... Kočka je prostě silně orientovaná na prostor kde žije.Je známo že kočka po přestěhování ujde i stovky km aby se dostala zpět na místo kde žila. Váš kocour je prostě
frustrovaný z té změny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 12:17 Kamila – Kocour neustále mňouká
Máme doma dvouletého britského kocoura. Jako malý byl naprosto v pohodě, ničeho se nebál, všechno mu bylo fuk, rád se mazlil. Nedávno jsme předělávali část bytu a kocour se začal bát. Při každém zvuku, který vycházel z jiné části bytu, zalezl za sedačku pod topení. To samé dělá, když k nám přijde cizí člověk. Nejhorší z toho ale je to, že kocour, když je vzhůru, neustále mňouká. Chodí po bytě a mňouká. Zpočátku jsem si myslela, ačkoliv je vykastrovaný, že je období mrouskání, ale po měsíci prostě začal mňoukat pokaždé hned, jak se vzbudil. Mňouká ve dne, v noci.. Jsem doma na rizikovém těhotenství a kocour mě začíná dohánět k šílenství. Za 3 měsíce se nám má narodit miminko a já se bojím, že ho kocour svým mňoukáním bude budit. Nevím, co s tím. Na veterině jsem koupila i nějaké kapky pro nervózní a bojácná zvířata, ale pomáhají jen chvilku. Máme ještě jednu kočičku, také vykastrovanou a ta je naprosto v pohodě. Dále máme 12letého psa, kterého kocour absolutně nezajímá.
Nevíte, co dělat, aby se kocour choval zase jako dřív?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2011 20:22 Maruška Re: smula
Ne,nehubne.Asi to bude tím,že přes den moc nespí a pořád něco zkoumá a pořád běhá.Druhá běhá jen ráno a večer a pořád spí,tak je jako kulička.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.11.2011 19:20 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
pokud nehubne, tak bych to neřešil. Pokud jí a hubne, je to na veterináře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2011 16:52 Maruška
Mášenku jsem si vzala z depozita,byla na prohlídce a měla by být zdravá.Hraje si problémy nemá.Přivezla jsem jí dost hubenou.trochu nabrala,ale nechce už přibrat a když některý den méně jí,tak mě zase připadá hubená.je fakt,že toho moc nenaspí,spíš v noci a pořád běhá.Dost se v jídle šťourá.Nevíte po čem by nabrala?Bere i tučné granulky,ale nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.10.2011 18:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Darra
Zdravím
Kočku to neodnaučíte, má své rituály. Jsou dvě možnosti, buď jí pustíte do ložnice, nebo jí na noc musíte zavřít do jiné místnosti, aby nebyla tolik slyšet.
Otírání brady o bradu, nebo berany duc, je kočičí pozdrav. Dává vám tím najevo svou příslušnost a loajalitu. Stejné "pozdravy" můžete vidět ve smečkách lvic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2011 09:22 Darra – Problém s mňoukáním
Zdravím všechny a moc bych poprosila o radu. přítel domu přinesl dvě koťata z ulice. teď už jsou to teda kočky, vykastrované, hodné, nikdy nic nezničily a jsou čistotné. Jen mám dva problémy, nebo spíš hlavně jeden. Bílá je taková víc kočičí (není takovej mazel jako černá), ale každé ráno okolo 5 hodiny začne strašně nahlas mňoukat - jídlo i vodu má a ta druhá většinou někde spí. Když vstanu (nesmí do ložnice), jen se mi otře o nohu a jde si lehnout na škrabadlo a usne. V tu chvíli vstává ta druhá a neustále se dožaduje mazlení - otírá se, tlapičkou (bez drápků) po mě hrabká a chce si neustále třít čumáček o můj obličej (nevím co to znamená??). Takže jsem se hlavně chtěla zeptat, jelikož jsem spíše psí člověk (a psy jsem i měla takže jejich chování rozumím narozdíl odkoček) jak "donutit" tu bílou aby mě nebudila??? Chápu, že si asi spousta lidí poklepe na čelo, ale u psa vím jak ho naučit aby neštěkal jen tak, tak jen jestli nevíte čím to může být a co s tím dělat. Děkuji za rady Darra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 19:41 Maruška Re: Afimka
Já do konzerv přidávám teplou vodu a maso zaliji vývarem.Moc jim to chutná a doktor říká,že každá kapka vody, je pro kočku rok života navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 14:34 Afimka Re: smula
Dobře děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:18 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Afimka
Naopak, čím více vody tím lépe. Lepší možná bude neochucený vývar. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 17:47 Afimka Re: Maruška
Aha a tady jste řekla že sám doktor přidává do jídla vodu mohu třeba trošku namočit granulky vodou nebo to je naprosto špatně pro kočky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 11:37 Maruška Re: smula
To jste tomu asi nerozuměla.Já krmím normálně Gurmet,vařené maso. Suché prakticky nedávám.Spíš to mají za odměnu a nebo si jdou v noci chroupnout a k tomu mají ty dietní granulky,abych nekrmila barevné komerční krmivo.Kocour se mě dožil 19let a Maruška nebýt toho fibrosarkomu,tak měla všechny náběry super. I při té léčebné zátěži měla náběry jako kotě a to v noci denně spořádala půl misky těch granulek. Samozřejmě,že jedla jinak normálně. Doktor mě řekl,že vůbec u koček suché nedoporučuje a jak to dělám já, tak řekl,že je to dobře. On sám svým kočkám do jídla přidává vodu.Dělám to taky a nikdy problémy neměly.Samozřejmě, téměř každý masožravec zajde na ledviny,ale je otázkou kdy. Myslím,že 19 let u nalezené kočky je velmi slušný věk a nikdy nebyl nemocný.Kočka vlastně v našich podmínkách jí nepřirozeně.Vše je měkké a nemá prakticky co žvýkat. Venku sežere ptáka i s křídly.Proto to nahrazuji tvrdší stravou a to jsou ty granule. Ty na ty zuby jsou stejně k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.10.2011 13:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
Rozhodně nedoporučuji krmit nastálo dietními krmivy:

a)Dietní krmiva mají snížený obsah bílkovin při stejném procentu uhlohydrátů, takže jsou výživově nevyvážená.

b)Dietní krmiva způsobují sice výšší kyselost moči a tím snižují riziko tvorby moč. kamenů, na druhou stranu ale kyselá moč dráždí stěnu močového měchýře a u citlivějších jedinců způsobují záněty moč. měchýře.
viz. článek: kocici.net/clanky/88-vime-jak-krmit-svou-kocku

c) masožravec má žrát maso a né obilné křupky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 20:47 Maruška Re: Afimka
Není zač.I nová kočička si je oblíbila.Naopak je hubená,tak jí chci vykrmit.Dietním dala přednost i před značkovými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 17:40 Afimka Re: Maruška
Ahá dobře děkuji moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:30 Maruška Re: Afimka
No já mám výbornou zkušenost s dietními na ledviny N/F.Normálně baští Gurmet,ale granule jim chutnají dietní.Byla to náhoda,ale naučily se na to a později až je budou potřebovat,tak nebude problém.Oni když pak mají nemocné ledviny,tak je nechtějí.Mají to jen jako doplněk a nezatěžuje jim to ledviny.Doktor mě za to pochválil.Jen se to musí hlídat,jelikož jsou dosti tučné,aby netloustly,ale já ten problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:26 Maruška Re: Lilith
Tak to moje vše vyluxují a netahají po bytě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:00 Lilith
Purinu taky doporučuji... jinak oni ti lumpové půlku sežerou, půlku rozsypou a čtvrtku z té půlky roztahají po celém pokoji :) Později si to vysbírají, ale zkuste jít v noci na WC po tmě a šlápnout bosou nohou na tvrdé granule . Paráda...










ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 13:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Afimka
Radil... .-) Konzervy Felixe, suché Purinu. Velikost granulí záleží na kočce, stejně většinu spolykají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 20:45 Afimka Re: Piky
Aha tak děkuji za radu a co byste třeba radila za krmivo Felixe, Whiskas nebo Purinu?A jsou lepší drobnější granulky nebo raději větší?Děkuji za radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2977x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=501