Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 18:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: M.
je to reakce na druhého, jen doufejte že ho to pak přejde.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 12:39 Maruška Re: M.
Asi ano.Přinesla jsem mk té co mám doma kamarádku,ta sice nic nepočůrává,ale chodí učůrávat do záchodků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 10:56 M. Re: M.
Tak značkování má další dopad. Zjistila jsem, že i druhá kočka, kastrovaná počůralal pár věcí, ale nic osobního. Jen nějaké polštáře v okolí těch kocourových značek. Myslíte, že reaguje na to jeho značkování? Jinak v sobotu už je kocourek objednaný na kastraci, tak snad bude klid.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2011 15:15 M. Re: Ždaňaři
Děkuji, klucí domací povaleči. Ten můj je taktéž kočičík ryze domácí. Už jsme psali panu veterináři :)

Mňau, čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.10.2011 22:27 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: M.
Fotka k příspěvku Jo připravit se na další značkování.Určitě je bytové povaleč a nechodí ven nebo není venkovní kocour. A není na chov potomků. Radíme raději obětovat jeho kocouří pýchu a peníze. stydim
Radí bytový povaleči Kuba a Tom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:09 M. – Kocour začal značkovat
Dobrý den, mám ročního kocourka a minulý týden jsem s hrůzou zjistila, že mi označkoval půlku bytu. Nikdy předtím to neudělal. Smrad jak ve "vopičárně" :) Mám ještě jednu čičinu, která mi sem tam něco počůrá, ale ten kocouří pach se s tím nedá srovnat. Nevíte, jestli kocourům stačí si svoje teritorium označkovat jednou nebo se mám připravit na další?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2011 11:22 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Afimka
To máte pravdu každá kočka je jiná. Nevybrala jste si zrovna kvalitní krmivo, ale pokud nemáte nějaké "papíráky" a chutná jim, proč ne. Zkuste koupit malé balení a smíchat ho s původním krmivem. A uvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 10:43 Afimka
Možná je to divná otázka ale mám cestu ke své sestřenici a ona bydlí hned naproti obchodu Kaufland no a vím že když jsem měla předchozí kočky, tyhle granule jim právě moc chutnaly.Ale teď už mám jiné kočičáky a jsou navyklí na Louisu granule.Mám jim zkusit koupit i tyhle granule nebo raději ne?Myslím si že je to na kočkách jestli to budou jíst nebo ne každá kočka je jiná že?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 22:08 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
Ta nová se snaží přisvojit si teritorium a to může být problém. Chvilku bych vydžel, ale jestli se to měsíce nezlepší , budou muset být rozděleny. Každopádně je nutno mimo vaši přítomnost je odělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 15:45 Maruška
Jistě v tom máte někdo větší zkušenosti.I když jsem měla doma dvě kočky,nebyl problém.Teď mám doma jednu a aby jí nebylo smutno,tak jsem jí dovezla kočičku mladší,ale ta mladší i když byla z depozita,tu druhou pořád hlídá a jak jde na zem,hned na ni zaútočí.Nevím,jestli si nechce hrát.Ta druhá zasyčí a no a ta mladší hned na ni skočí a je řev.Musím je pořád hlídat a na noc oddělovat.Je pravda,že je tady teprve čtvrtý den,ale myslela jsem ,že nebude problém,když obě byly zvyklé na kočičí společnost.Myslíte,že se to srovná? Nechci jí vracet,je jinak moc milá,ale nechci té druhé nějak způsobovat stres.Vždy když je oddělím,tak se hned ta starší nají a je veselejší.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 07:22 Afimka Re: Maruška
jistě to je pravda ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 07:18 Adiduda Re: Maruška
ano souhlasím(pardon předtím jsem tam špatně zadal přezdívku musím si tady konečně vytvořit účet omlouvám se)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 07:16 Maruška Re: Maruška
Ano souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2011 22:13 Maruška Re: Adiduda
Někdy se nestačím divit,na co se lidi ptají.Pochybuji o jejich zdravém rozumu.Příklad:kočka mě 4 dny nežere,je divná ,co mám dělat.Neskutečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   29.09.2011 20:15 Adiduda
také souhlasím a mimochodem podle mě na ŽÁDNÉM jiném kočičím webu se nedozvíte tolik rad takže nechápu opravdu nechápu na co si stěžujete no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.09.2011 10:55 Maruška Re: holisek
Souhlasím,ale bohužel pochybuji,že člověk je rozumná myslící bytost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   28.09.2011 19:54 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Pokud si někdo kupuje jakékoliv zvíře, měl by si předem nastudovat odbornou literaturu ano když si kupujete domácí spotřebič, tak taky studujete návod k použití ano Příkladem nezodpovědných majitelů jsou útulky plné opuštěných zvířat, kteří v první fázi byli mazlíčkové. Bohužel i zvíře má duši a je vázáno city ke svému majiteli a člověk jako rozumná bytost by se nad tím měl hluboce zamyslet :-| sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   28.09.2011 11:32 Maruška
Naprosto souhlasím s Koblížkem.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:35 Aduš
teď s dovolením nechápu já vás říkám že to nebylo naše kotě a nenechali jsme si ho zabít a navíc ten kocour už přišel takže vidím jak jste ochotni myslela jsem si, že tohle jsou super stránky ale teď o tom silně pochybuju bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.09.2011 11:11 Maruška Re: Aduš
Pane bože co chcete za radu? Psem necháte zabít kotě,pak si necháte odejít kocoura a nejdete k veterináři, tak co vám máme radit.Zodpovědnost a přemýšlet.Nezlobte se,ale ptáte se na věci,na který by se člověk,který uvažuje a má cit normálně nezeptal a neměl tenhle problém.Nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.09.2011 20:01 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
V tomhle vám asi nikdo neporadí, musíte si poradit sama, jestli ale váš pes zabil kočku, tak je to hodně smutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:29 Aduš – Smůla
no to už je jedno protože ten kocourek včera odešel a dneska tam celý den nebyl myslíte, že se ještě může vrátit, když to předtím nikdy neudělal?A byl nevykastrovaný.Jeněkde na cestách nebo už někde leží mrtvý, když byl takový divný v poslední době?prosím o radu!!! sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.09.2011 21:40 Maruška Re: Aduš
No jestli to byl váš pes a nedokázali jste mu v tom zabránit,tak je to dost smutné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2011 21:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Aduš
no těžko říct....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:27 Aduš Re: smula
bohužel to probíhá i dnes myslíte, že je to tím, že mu umřel nepřítel?může to být tím?protože k nám přišel kocourek a předevčírem ho zakousl pes a náš kocour možná slyšel to mňaukání a možná hoto vzalo myslíte že by to šlo nebo je to blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:08 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Aduš
pozorujte, možná byl jen ospalý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:24 Aduš
Ahoj potřebuju radu, můj kocourek byl dnes takový ne malátný ale takový pomalejší, že když jsem ho zavolala zvenčí tak přišel a jindy přiběhne když jsem ho poprvé viděla vůbec se nechtěl zvedat a vítat mě.vůbec nevím, čím by to mohlo být, kdyžtak to ještě budu pozorovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:55 Maruška Re: Markett
To dělají všechny kočky.Já bych to dělala taky a ještě předla,kdybych to uměla.Některé při tom blahem ještě slintají.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 08:47 Žena Markett [11] - Polodlouhosrsté – Kočka se při hlazení začne zvedat
Ahoj :-) Moje kočka Beruška se ráda mazlí ale když ji začnu hladit a hladím ji až k ocásku tak začne zvedat svoji zadní část (abych upřesnila tak zvedá zadeček a ocas)Nevíme čím to může být a jestli je to normální.Děkuji moc za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2011 10:51 Maruška Re: Nelloush
Asi jí něco nevyhovovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2011 00:01 Žena Nelloush [0] - Domácí kočky – Postel...
Mě se toto stávalo, když jsem měla kočku doma, čůrala na všechno, co bylo měkké. Polštáře, polštářky, peřiny...Dokonce se jí to jednou v noci povedlo i na mojí hlavu! rozzureny :-|
Všechno bylo potom nepoužitelné, jak peřin, povlečení, oblečení, všechno, byl to hrozný zápach i po několika vyprání, takže všechno lítalo rovnou do koše. Až jednoho dne jsme jí prostě museli odstěhovat na zahradu. Tam je teď s jejim manžílkem a dvěmi ratolestmi a od té doby v prvním patře (kam kočky můžou) ani když si ji občas vezmu do druhého nic počůraného není, takže možná stačí jim dovolit přístup ven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 20:21 Vini
Někdo to dělá tak, že když má chovného kocoura a počítá s tím, že je bude chovat, tak jim zařídí speciální mástnost nebo venkovní voliéru a tam si může značkovat a nic tím nepočiní, akorát se to musí čistit aby to nepáchlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 13:12 Žena Majuska [258] - Perské a exotické – Prosím o radu
Ahojte ideme s priateľom meniť zariadenie v byte a náš kocúrik značkuje. Ako máme zabrániť tomu aby očúral nový nábytok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 23:01 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Vše záleží na osobnosti kocourků, my máme doma dva, jednoho dvouletého a jednouho ročního. Jsou spolu super kamarádi, i když se někdy mezi sebou poperou. Větší se chová k menšímu jako jeho máma love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 15:05 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
súhlasím s koblížkem, my máme už asi 5mesiacov u nás mačičku a ešte stále sa s kocúrom bijú :-D ale už je to lepšie musím uznať už aspoň nemusia byť na noc od seba oddelený potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 08:34 Aduš
Jo a jak dlouho jim ještě mám dát čas na skamarádění? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 12:14 Aduš
Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 09:49 Aduš – Kotě
Ahoj máme 2 kocourky už od minulého října.A před týdnem se k nám přitoulal krásný hnědorezavý kocourek ale já mám problém.Chovám je venkovně ale 1 kocourek už ho přijal a ten druhý na něho pořád prská a odhání ho a já se bojím, že už ho nepřijme co mám dělat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2011 22:06 Žena Majuska [258] - Perské a exotickéRe: miluška
Podľa mňa na to treba len čas aby si zvykol, aj ja mám kocúrika a kým som sa nepresťahovala k priateľovi samozrejme aj sním nebol žiaden problém. Bol prítulný milí a zlatý a spával neustále so mnou v posteli. A ako náhle sme boli u priateľa tak sa to všetko zmenilo stal sa agresívnym, začal nás ignorovať bol ako vymenený. Ale časom si zvykol a teraz (po 6mesiach)je to už celkom dobré :) ale to je len môj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2011 21:00 miluška
Máme doma rok a půl starého krásného a milého kocourka. Vždy chodil na záchod vzorně. Asi v 11 měsících začal čůrat mimo toaletu. Dala jsem ho vykastrovat, ale nic se nezměnilo. Kaká v kuchyni, v pracovně, jen ne v mém pokoji. Myslím že jediná změna u nás je, že jsem víc v práci než dřív. Jenže co s tím, přece nemohu přestat chodit do práce. Tedy jak mu to mám vysvětlit. Snažím se mu věnovat jak je to jen možné. A tak prosím o pomoc, jak se mluví s kočkami. Mám ho moc ráda, jsem přesvědčaná, že i on mě, snad až moc. Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2011 12:04 Maruška Re: M.
Marunka už to naštěstí neudělala.Dokonce už začala vylézat a dnes zase už byla na klíně a vydrží už i v posteli.Normálně už chodí na záchůdek.To kočičky dělají.Jinak se s námi nedomluví.Když jim něco vadí ,tak prostě čůrají.Určitě je jim smutno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2011 19:37 M. – kočičí naschvály
Já bych o čůraní "mimo" mohla vyprávět... Moje kočka je tak trochu labilní a močení na věci řešíme už skoro půl roku. Nejprve jsem si k té starší pořídila druhou kočku, v dobré víře, že jí ve dvou bude líp a nebude se tolik nudit. Měsíc jsem musela schovávat všechny svoje věci, protože cokoli zůstalo bez dozoru, bylo hned počůrané, jako trest za nový přírustek do rodiny. Po kastraci byl chvíli klid. Sestra si pak pořídila psa (máme společný byt) a čůrání začalo nanovo, ale tentokrát výhradně na její věci, stalo se to několikrát. Já jsem pracovně přes prázdniny mimo domov, ale za kočičákama se jezdím koukat několikrát týdně. Dnes jsem zjistila, že mám počůrané oblečení ve skříni a bobek pod postelí. Asi se kočičce stýská a tak to řeší takhle. Záchodky máme tři, stelivo vždy čisté. Když kočka začne řešit svoje problémy tímhle způsobem, je to na palici tone Jenže když máte to své zvířatko rádi, tak stejně nic moc nevymyslíte, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.07.2011 17:45 Maruška Re: Melisa
Tak s tím se nezatěžujeme.Kočka může všude.Omezení platí pouze pro mě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.07.2011 19:25 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Melisa
Kočku lze naučit aby ve vaší přítomnosti na určité místo nelezla, ale jakmile vytáhnete paty, vleze tam když bude chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 19:21 Žena Melisa [34] - Domácí kočky – co jde a co ne
Poradíte, jak (nebo jestli) lze kočičku naučit, aby třeba nelezla na linku, na stůl? Záhon jsem ochotná obětovat. :-) Já mám zkušenosti jenom se psem, kočky jsou v tomhle trochu srandovní (sundej si mě, když chceš, ale stejně tam asi mám cestu...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 11:25 Maruška Re: smula
Taky si to myslím,ale už to trvá dlouho.Dle doktora by měla být v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   21.07.2011 19:56 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
Kočka je především osobnost. Pokud nechce, nenuťte ji, dejte jí čas. Kočka se zřejmě necítí v prostoru v bezpečí.
Takovéto chování také může znamenat bolest, pokud si kočka hledá temné kouty kde chce být sama,
nerušena.
Jak říkám, dejte jí čas, když se bude chtít mazlit, přijde sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:03 Maruška
Prosím zabýváte se někdo chováním a psychologií koček.I když si myslím,že jsem dost zkušená,tak už si nevím rady.Moje číča absolvovala bez problémů operace ozařování.Vždy nám chodila naproti ke dveřím,brousila si drábky,prostě se chovala normálně.Vzhledem k tomu,že do těla portu se zřejmě dostala infekce,tak jí byl port odebrán.Brala antibiotika.Klinicky by měla být zdravá,ale nejdřív začala zalézat pod skříň,pod deku,pak to zase vypadalo,že už to bude dobré,přišla na klín a šla na škrabadlo.Teď už je zase minimálně týden pod postelí.Vyleze akorát na záchodek.Jí,meje se a když jí si k ní vlezu a hladím jí,tak se válí,přede a tváří se ,že je OK,ale nevyleze.Včera jsme jí vytáhla,dala na klín.Vydržela s semnou u televize sedět několik hodin.Ležela na zádech a tvářila se spokojeně.V okamžiku,kdy jsem vstala,že jí dám do postele,zase zalezla pod ní.V posteli už s semnou nespala několik týdnů.Jinak s semnou spala v posteli od malička donedávna.Nevím co jí může být.Bezradný už je i doktor.Myslí,že je to jen psychické.Jak na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.07.2011 19:51 Maruška Re: NikolaV.
Asi jí něco vadí,nebo vám chce něco naznačit.Moje kočka momentálně také není v pohodě a začala čůrání nezahrabávat,což nikdy nedělala.Vždy udělala důlek a pak vše zahrabala.Najednou přestala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2011 16:43 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: NikolaV.
která má problém - ta mladší nebo starší? Příčin může být několik - změna v bytě, změna kočkolitu,
pohlavní zralost a tím i značení si teritoria.
V prvé řadě rozmístit více záchodků na různá místa - pro dvě kočky 3 záchůdky.

Jinak si přečíst celé vlákno, názorů je tam dosti...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2977x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198-neobvykle-chovani-kocek?od=551