Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:44 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Kočky můžou ochutnat cokoliv co jedí lidé, ale hlavně ji tím nekrmte stále :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 18:29 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Myslím, jenom tak líznout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.08.2012 16:02 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Milá slečno, uvědomte si už laskavě jednu věc KOČKA JE MASOŽRAVEC tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 08:02 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Med
Dobrý den, může kočka med?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:12 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: holisek
Tak genetická genetická dispozice je taky určitě důležitá ano některé kočky také mají rady to a některé ono. Levné granule neodsuzuji, jen s nimi nemám dobrou zkušenost. Ale třeba pro kočky, které jsou celý život venku a loví různé myšky, je podle mne zbytečné kupovat prémiovky nebo superprémiovky a „na přilepšenou“ postačí i obyčejné kompletní granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 08:46 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Náš perský kocour jedl pouze obyčejné granule, protože jiné dříve nebyly, ve stáří dostával Kitekat, Friskies a Whiskas a dožil se 16,5 roku. Takže to záleží i na genetické dispozici kočky a prostředí ve kterém žije. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 07:41 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Dracula
Já bych mu whiskas nedávala, my udělali na záčátku chybu dali jsme ho Milkýšce a ta z něj potom zvracela. Jestli ještě nehcete kupovat granule, tak mu můžete dávat maso, třeba s rýží. Maso by mělo buď přejít mrazem nebo uvřené. Pamatovat by se mělo i na odčervení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 23:42 Dracula Re: holisek
Mě všichni říkali-známí- že Whiskas je jen dobrý jako reklama že jako jídlo to stojí za prd :) Ale, dobrý nápad čím ho krmit, on se přijde jen najíst a granule se mi kupovat ještě nechce :-)

K osvojení budeme postupovat pomalu, je celkem plachý a navíc- je to kočka z venku a do domu se mu moc ZATÍM nechce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 22:54 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
My používáme Royal canin, občas jako změnu Whiskas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 22:32 Dracula Re: Davemarkiit
Tak, já jsem ještě nikdy kočku neměla :-D Zato psů hodně takže se vyznám spíš tam :-) Psa krmím Happydog NaturCroq Balnace střídavě se sportmix pro lovecké psy taky nic levného takže mi je jedno jak drahé, jen prostě to nejlepší, aby se u nás kocourkovi líbilo a zlstal u nás ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 22:25 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Dracula
záleží kolik chcete do granulí investovat, mymáme dobré zkušenosti z royal caninem, hill's a pro planem, ale ty jsou dražší. Jinak bych asi volila brit nebo z těch levnějších mícu, která, alespoň není tak slaná jako jiné levné značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:14 Dracula
Fotka k příspěvku Včera se k nám přitoulal malý tuláček :-) Celý černý "asi" kocourek- ještě kotátko asi od nějaké toulavé kočky, dneska si přišel napapat znovu, zatím dostal maso a těstoviny s omáčkou, se mu nedivím že přišel znovu, ale nechci ho krmit nezdravě tak přemýšlím o koupi kočičího krmiva a případně si třeba kocourka nechám, jestli k nám získá důvěru- už mi říkáme Lucifer :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 09:33 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: anetka123
ano, dáváme je jedné kočičce od mamky od přítele a baští je jedna radost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 08:27 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Brit Premium
Nemáte někdo zkušenost s krmivem Brit Premium Kitten?
www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 16:00 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Brit Premium
Za nedlouho dostanu kotátko a nechci ho krmit Whiskasem, Friskiesem, protože jsem četla samou kritiku! Dnes jsem byla ve zverimexu a uviděla jsem krmivo Brit Premium a Brit Care. Určitě bych kotátku koupila granulky Brit Premium, protože na krmivo Brit Care nemáme. Než to koupím chci se zeptat jestli tím někdo z vás nekrmí a co si o tom myslíte. Bude to stačit pro polovenkovní kočičku? Děkuji.

Složení:
kuřecí maso, hydrolyzovaný kuřecí protein, kukuřice, rýže, brambory, kukuřičný gluten, drůbeží tuk (chráněno tokoferoly, zdroji vitamínu E), lososový olej, přírodní chuť, sušená jablka, pivovarské kvasnice, extrakt z juky, minerální látky, DL-methionin, L-lysin, mannanoligosacharidy, fruktooligosacharidy, organická měď, cholinchlorid, organický zinek, organický selen, biotin, niacin, pantotenan vápenatý, vitamín A, vitamín B12, přídavek ribofl avinu (zdroj vitamínu B2), thiamin mononitrát (zdroj vitamínu B1), pyridoxin hydrochlorid (zdroj vitamínu B6), kyselina listová, vitamín D3, vitamín E (alfatokoferol).

JAKOSTNÍ ZNAKY:

Proteiny 39 %, Tuk 18 %, Vlhkost 10 %, Popel 6,5 %, Vláknina 2,0 %, Vápník 1,5 %, Fosfor 1,1 %, Vitamín A 30000 m.j., Vitamín D3 2000 m.j., Vitamín E 600 mg, Měď 22 mg, Zinek 39,5 mg, Hořčík 0,5 mg, Selen 0,3 mg
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 10:29 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Kočičky mají rády pribiňáky, jogurty, tavené sýry, ale ... . Sýry obsahují moc soli, tuku, jogurty, tvarohy zase nemusí umět dobře trávit. Když chci přidat něco mléčného, dávám kočičí mléko, obzvláště v horkých dnech, aby kocourci více pili, ale mléčné výrobky určené pro lidi nedávám. Priniňák navíc obsahuje i cukr a ten pro kočičky také není vhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 21:12 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
pribináček není jogurt. Kočka může v omezeném množství jako pamlsek pribináček, nebo tvaroh. Ale pozor, některé kočky pak mohou mít zažívací problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 18:25 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Můžu?
Dobrý den, možná to zní asi bláznivě, ale kdysi jsem na kočičích portálech četla pár diskuzí o výživě koček. Jednou jsem na netu našla, že prý kočka může jíst jogurt "pribiňáček"

Opravdu se to může?
Může i jiné jogurtíky? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   05.08.2012 19:34 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
38% protein?? to snad ne..... a 20% tuku, to je tak max. pro koťata. stejně tak velmi vysoká energie ukazující na vysoký podíl uhlohydrátů, které nejsou deklarovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:26 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
tenhle sajrajt snad kočce nedáte tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 12:24 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Nemáte někdo zkušenosti s krmivem Friskies Junior? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2012 12:07 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: jarmila58
Brit Care Cat
Složení: Drůbeží maso a drůbeží produkty (min.40%), rýže, kukuřice, drůbeží tuk, dehydrovaná drůbeží bílkovina, dehydrovaná kukuřice, rýžové otruby, pivovarské kvasnice, sušené cukrovkové řízky, lososový olej, přírodní chuť, přírodní vláknina, minerální látky, DL-methionin, L-lysin, mannan-oligosacharidy, frukto-oligosacharidy, kozlík lékařský, organický selen, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, biotin, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa-tokoferol), taurin.

Jakostní znaky: Proteiny 380 g / kg, vlhkost 10%, tuky 200 g / kg, popeloviny 75 g / kg, vláknina 30 g / kg, vápník 12 g / kg, fosfor 10 g / kg, sodík 2,5 g / kg, hořčík 1,2 g / kg, vitamín A 24000 m.j./ kg, vitamín D3 2000 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 600 mg / kg, taurin 1700 mg / kg, měď 20 mg / kg, metabolizovatelná energie 4468 kcal / kg.

www.mall.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 11:55 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
Já jsem podíl masa našla jenom na Brit Care: www.spokojenypes.cz/…, ale na brit premium jsem podíl masa nenašla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 11:13 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Snížek
A kde jste se docetla ze Brit obsahuje 40% masa? Ja to hledam a nikde nemuzu najit obsah masa... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 10:43 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Brit jsme měli na čas, než došely z e-shopu Power of nature granulky. Brit chutnal a navíc jsem se dočetla, že obsahuje i 40% masa, což se mi líbilo. O těch Whiskaskách to asi záleží na tom, co kde kdo slyší, přečte si apod., viděla jsem kdysi reportáž o kvalitě kočičí stravy a vyděsilo mne, že se používají separáty z kafilerních zvířat u značek jako Friskies, Kitekat, Whiskas, proto ta nedůvěra. Ale kdo ví, jak je to u těch dražších značek. coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 20:49 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
Ten vzorek Perfect Fit byl zcela zdarma..A ten Brit jsem zakoupila v Hornbachu za 38,-Kc, coz neni moc velka castka! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 20:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
A to vám ten vzorek přijde úplně domu? Žádne poštovné, nic se za to neplatí? Děkuji za odpověd a prosím napište sem stránku kde jste si objednala ten vzorek Brit Premium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 20:37 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
A na které stránce jste si objednala ten Brit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 20:27 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
Fotka k příspěvku Ano ten vzorek je zdarma z nize uvedene stranky. Lumpinka si na nej zvykla a proto jsem zakoupila dnes dalsi balicek.. Ale koupila jsem na zaklade doporuceni i ten Brit-udajne obsahuje vetsi mnozstvi masa..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 20:26 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Je ten vzorek PERFECT FIT bezplatný (zdarma)? Objednala jste si ten vzorek na této stránce? www.vzorekzdarma.cz/ víte já dostanu křížence kotátko a chci pro něj to nejlepší ted budu kupovat asi Whiskas nebo Friskies.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 19:16 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
Neni to pravda, my jsme ji davali od malinka whiskas a podivej dnes..da si jine granulky Perfect Fit a Whiskas bohuzel necha! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 19:14 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Je pravda, že když kočka začne už od malička jíst Whiskas tak už nic nebude jiného jíst,
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:47 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
My kupujeme whiskas ale dostali jsme vzorecek Perfect Fit a to nam nejak zachutnalo, tak jsem ji ho dnes koupila dalsi. Ale whiskas mame porad jeste jeden balicek, takze ho zkusim nejak dokrmit. A pak jsme dnes na jedno doporuceni zakoupili jeste Britt pro kotata...Ochutnala a taky ji chutna.. palec
www.svetzviratek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:29 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
Já si taky myslím, že Whiskas není špatný :-| Možná je slaný, ale když to budete střídat kapsičkami a konzervami tak je vše v pohodě. co říkaté na Friskies? Vy asi kupujete Whiskas že? My taky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:10 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
Myslim ze ten clanek autor hodne zvelicil. Mozna jen ta kocicka ma takovou povahu a po zradle je unavena. A protoze ma plne brisko tak vlastne ani nelita.. Zname whiskas a neni tak zly.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 16:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Snížek
A kdyby jsem to střídala kapsičkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 16:41 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Snížek
Jednou jsem našla na netu takový článek: solanova.blog.idnes.cz/…

hmm

Někteří lidé jsou s whiskasem úplně spokojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 16:29 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Chutnají, ale jsou dost slané, nekrmila bych jimi a obzvlášť asi ne kotě, které se teprve utváří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 12:24 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Whiskas
Máte někdo zkušenost s krmivem Whiskas Junior?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 13:32 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Krmení
Fotka k příspěvku Bobeškovi, rok a půl velkému dospělákovi dáváme kapsičky Applaws a granulky Power of nature. Někdy přidávám sušené mléko pro kočičky, ve velkých vedrech, aby více pil.

A Ligurek, 4,5 měsíční kotě dostává kotěcí kapsičky Applaws a granulky Pro Plan Kitten. A mléko pro koťata.

Oba pak dostávají vitamínovou pastu a pastu proti bezoárům zatím jen starší Bobešek.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 22:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
kočka múže jakékoliv syrové maso... Rizikové je pouze vepřové a ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:52 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Kuřecí maso
Může kočka sýrové kuřecí maso? A nebo musí vařené? Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 06:38 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Já se taky nechci hádat. Každá číča ma jiné chutě a každý člověk si ji krmí jako chce. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 22:05 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky
Co člověk to jiný názor, co kočka to jiná chuť... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 21:45 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
např????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 21:45 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Ždaňaři
nebudu se s vámi hádat, na tohle už napsalo články mnoho kapacit. Kdo má zájem,
může si je vyhledat.

...takže pokud má kočka problémy s močovými cestami musí přijímat hodně tekutin (stejně jako člověk) a proto jí dáme granule, které dehydrují... opravdu logické.
Tady jde čistě o obchod.

Po čem asi myslíte, že má ta kočka nadváhu, diabetes či urinární problémy????

Na druhou stranu nelze krmit pouze masem, protože mu chybí vápník. Strava musí být vyvážená a granule by měly být zastoupeny max.30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:46 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Jak píšete, že granule jsou tvořený obilovinami. Některé konzervy taky jsou tvořený obilovinami. Kocourkovi kupuji různé konzervy a většinu z nich jsou tvořeny taky obilovinami. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2012 08:53 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: smula
Co myslíte, proč se vyrábí speciální krmiva pro kočky, které napomáhají řešit specifické problémy - nadváhu, problémy s močovými cestami, zubní kámen a mnoho dalších, kterými kočky, stejně tak jako lidé, trpí. Po konzultaci s veteriářem byste se dozvěděl, že granule určené konkrétně na problémy se zubním kamenem a s tím spojeným zánětem dásní jsou větší - kočka je MUSÍ víc kousat, mají speciální strukturu, která při kousíní napomáhá stírat zubní plak a tím zmenšovat riziko výskytu samotného zubního kamene. Pokud veterinář doporučí jakoukoliv dietu, potažmo řešení nějakého problému, asi mu budu důvěřovat, protože je studovaný na to, aby naše mazlíčky léčil. Je to to samé, jako když "lidský" doktor doporučí, nebo přímo předepíše nějakjou dietu. Člověk se ji bude snažit dodržovat, aby zmírnil, nebo zcela eliminoval své zdravotní problémy. U jednoho našeho kocoura se také vyskytl problém se zubním kamenem a následným zánětem dásní, takže jsem si přečetla mnoho článků věnujících se této tématice a právě s veteriářem jsme řešili nasazení tohoto speciálního krmiva. Od doby co Kuba konzumuje tyto speciální granule, problémy usoupily. Taky, samozřejmě, dostávají kapsičky a maso, ale v misce mají i granule. Tímto nechci odsuzovat ty, kteří jsou zastánci jen "masového" nebo "granulového" krmení. Každý si musí najít správnou cestu sám, nebo lépe řečeno kočka sama ukáže správný směr a své chutě dá patřičně najevo. Musím ale podotknout, že pokud nastane nějaký problém, je nutné ho konzultovat s veterinážem a pokud možno dát na jeho rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 06:18 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Moje kočka ma k dispozici celý den granule v misce. A s těmi granulemi a dásněmi je to pravda. A ten "šlach kořisti" je taky pravda.

:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:03 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
píšete nesmysly - jak asi granule mohou masírovat dásně??? To je jako byste řekla, že chipsy jsou zdravé protože křupou a masírují tím dásně....
Většina koček je stejně polyká.
Jediné,co kočkám prospívá na dásně je žvýkání šlach kořisti, ale jim bohužel zajistit nemůžeme...
Já nikde neříkám,že nemáte krmit suchým, jen říkám že granule nejsou vhodné
pro výživu masožravců a je jedno jestli je to whiskas nebo roylal. Jde jen o to
vybrat co nejmenší zlo. I já krmím RC granulemi, ale jen jako doplněk stravy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=451