Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 13:10 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: ondrous555
Jedno z nejkvalitnějších krmiv je ACANA a ORIJIN, ale mě ho kočky nechtěj,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:11 ondrous555
ted sem se koukal na porad na streamu o jidlo s.r.o. Konzervy pro psy a kočky

urcite se podivejte ja u konzerv oznacenim maso a vedlejší živočišné produkty nemel moc velke simpatie ,protoze nevim co tam je za maso jestly orezi ci krmne maso a podobne. muzou tam byt i kopita oci peri i kdyz to neni moc pravdepodobne . zde se zda ,ze zde ten problem odpada

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:50 ondrous555 Re: smula
ja sem si precetl vsechny vase clanky o krmivech i prispevky na foru snazim se dohledat informace dostal sem se take na nemecky web kde to obsahle resi. je to to same co jste rikal vy v clankach a prispevkach. Bohuzel asi u kojicich kocek a kotat se granulim uplne nevyhnem.

Ja sem se nechal asi moc unest nemeckym fressnapfem,protoze tam maji velky vyber kvalitnach konzerv na rozumnou cenu v porovnani u nas a to jak obchodech tak na internetu .

dneska sem utratil velke penize za granule real nature wildernes a at prolezam net jak chci opravdu se mi nedari zjistit jestly jsou opravdu kvalitni ve sve cenove kategorii a take to jestly jsou hodnotnejsi nez Taste of the Wild ktere jsme davali kockam doposud. jedine co vim s jistotou ze,jsou mnohem drazsi a to ,ze kockam chutnaji. :-)

dneska sem v obchode videl Royal Canin Siamese mne to pobavilo :-) budeme mit po nich zelenejsi oci a lepsi usi u orijentalek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 11:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: ondrous555
Dobrý den

ono to není tak jednoduché jak se zdá. Samozřejmě v první řadě záleží na podílu bílkovin, uhlohydrátů a popeloviny.
Bílkoviny - pro běžnou bytovou kočku stačí 30% bílkovin, výšší procento zbytečně zatěžuje ledviny.
Jenže vy stejně nevíte kolik procent je bílkovina živočišná a kolik rostlinná,
kterou kočka stejně nestráví.
Popeloviny - čím větší hodnota, tím vyšší teplota dehydratace a tím nižší kvalita bílkoviny. Teoreticky nám to říká, že pokud je využitelnost syrové hovězí bílkoviny 80%, pak takto dehydratované je to max 40%.
Uhlohyráty a vláknina - jsou to v podstatě odpadní produkty přidávání obilnin a rostlinných částí při výrobě granulí. Přidávají se jak z technologických důvodů (aby granule držely pohromadě) tak z cenových. Kočka v běžné přírodě skonzumuje max 5% uhlohydrátů, v granulých je to běžně okolo 30%. Proto kočky po granulích tak přibírají a jsou ohroženy diabetem.
Všiměte si, že téměř žádný výrobce neuvádí hodnoty uhlohydrátů. Představu si lze udělat z energetické hodnoty uvedené na obalu a i tu uvádějí jen někteří výrobci.
Suchá strava - kočky od přírody mají nižší pud žízně, než jiná zvířata. Konzumují totiž vodu společně se stravou. Pokud tedy dáváme jen granule, zaděláváme si u koček žijících jen v bytě na problémy s močovým ústrojím.
Z tohoto pohledu je jasné že granule pro kočky nejsou vhodným krmivem, ale kdo z nás má čas a finance krmit kočky "domácí RAF stravou". Ideální (z mého pohledu) je menší porce granulí ráno a večer konzervy (i ty ovšem obsahují dost obilovin)a RAF stravu kdykoliv běhm dne.

K vašim dotazům:
Lepší srst - dodání většího množství vitamínů a aminokyselin
Trus není tak cítit - rozkládající živočišté produkty z konzerv zákonitě více zapáchají

Které granule - jednoznačně číso 1 pokud ho kočky budou chtít, vyšší procento živočišných bílkovin (53%), absence obilovin a tím nižší zátěž cukrů.
Číslo 2 neuvádí celkové % bílkovin a tuku, dále bílkovina je jen z moučky takže ze 30% je využitelnost tak 10% a to budu grand.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 16:46 ondrous555 – susene krmiva
muj dotaz bude trochu obsahlejsi :-)

kocky jsme krmili pouze konzervami pozdeji jsme museli zacit prikrmovat granulemi .

kockam se zlepsila srst byla pak prijemnesi na dotek jemnesi lesklesi .

ted jsme zmenili u dvou kocek granule kazda mela jine. u jedne kvuli kotčatum u te druhe sem prinesl vzorek granuli oni ji hned zachutnali tak sem je pak koupil a obou ac meli rozdilne granule se zase zjemila srst a byla mene cejtit stolice .


ja bych moc rad vedel proc se tak stalo druha vec nemuzu se rozhodnot na ktere granule prejdem.

Ja nemam rad prohlaseni toto krmivo stoji za starou belu todle je to nejlepsi proto zde neuvedu znacky granuli ,ale pouze slozeni.

toto jsou granule ktere jsme zacali davat prvne


bílkovina 42.0 %
tuk 18.0 %
vláknina 3.0 %
popel/popelovina 8.9 %
uhlohydráty 19.7 %
vápník 1.9 %
fosfor 1.2 %
hořčík 0.12 %
biotin (vitamín H/vitamín B7) 0.23 mg/kg
chlorid 0.45 %
cholin 2400.0 mg/kg
železo 150.0 mg/kg
vlhkost 10.0 %
kyselina listová 2.3 mg/kg
jód 3.0 mg/kg
draslík 0.75 %
měď 20.0 mg/kg
lysin 2.04 %
mangan 17.0 mg/kg
cystin 1.52 %
sodík 0.4 %
niacin 135.0 mg/kg
omega-3 mastné kyseliny 0.3 %
omega-6 mastné kyseliny 2.8 %
kyselina pantothenová (vitamín B5) 18.0 mg/kg
selen 0.4 mg/kg
taurin 0.15 %
zinek 120.0 mg/kg
vitamín A 16500.0 IE/kg
vitamín B1 (thiamin) 35.0 mg/kg
vitamín B12 (kobalamin) 0.11 mg/kg
vitamín B2 (riboflavin) 9.0 mg/kg
vitamín B6 (pyridoxin) 10.0 mg/kg
vitamín D 800.0 mg/kg
vitamín E (tokoferol) 300.0 mg/kg
metabolizovatelná energie 3750.0 kcal/kg


Toto jsou jsou granule na ktere by jsme chteli prejit akorat se nemuzu rozhodnout ktere.


cislo 1

analytické složky
Protein 38%, tuk 16%, popel 8%, hrubé vlákniny 4%, vápník 0,7%, fosfor 0,6%

složení
Kuřecí maso (22%), kančí mouka (18%), brambor (sušené, 14%), bramborová moučka (11%), kuřecí tuk (10%), krůtí moučka (5%), kachní moučka (4%), jehněčí moučka (4%), kuřecí vaječný bílek (hydrolyzovaný, 4%), jablka (sušené, 4%), čerstvé kuřecí játra (3%), špenát (sušené, 0,5%), mannan-oligosacharidy (0,012%), frukto-oligosacharidy (0,012%), černá rybíz (sušené, 0,01%), borůvky (sušené, 0,01%), juky (sušené, 0,007525%), brusinky (sušené, 0,005%), rozmarýn (sušené, 0,0034%), šanta (sušené 0,00204%), petržel (sušené 0,00136%), psyllium (sušené 0,00102%), kopřiva (sušené 0,00085%), heřmánek (sušené 0,00085%), řasy (Ascophyllum nodosum, vysuší 0,00051%)

Přísady na kg
Vitamin A 22000 IU, vitamin D 3 3900 IU, DL-methionin 13 mg, 9 mg L-lysin, taurin 2200mg, měď (chelát mědi a Aminosäurenchelat n-hydráty + měď (II) sulfát pentahydrát) 12 mg, železo (železo (II ) sulfát monohydrát) 48 mg, jód (jodid draselný) 3,6mg, manganu (mangan (II), oxidu) 56 mg, selen (organický selen, ze Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060, inaktivovaný selenových kvasinek) 0,24mg, zinku ( chelát zinku a Aminosäurenchelat n-hydráty), 140 mg


Cislo 2

Drůbeží moučka (30%), rýže, drůbeží tuk, kukuřičný lepek, ječmen, drůbeží bílkoviny (hydrolyzované), pivovarské kvasnice, lněné semínko, sušené řepné řízky, lososový olej (1,5%), slunečnicový olej (1%), lignocelulózy, sušená vejce, chlorid draselný, chlorid sodný, droždí (sušené , 0,2%, bohatý na beta-glukany a mannan-oligosacharidy), inulinu z čekanky (0,2%), ořechového oleje (0,1%), výtažek z měsíčku (zdroj luteinu).



analytické složky Funkce / Účinek
protein Tvorba svalů, orgánů, pojivové tkáně % 34.0
obsah tuku dodavatel energie, chuť nosič % 24.0
popel Totalita minerálů % 6,8
hrubé vlákniny Vláknina, trávení % 1.5
vápník Kostí a zubů % 1,10
fosfor Kostí a zubů % 0,95
sodík vodní zdroje % 0,50
draslík vodní zdroje % 0,70
magnézium Metabolismus, nervový systém % 0,09


přísady
Nutriční doplňkové látky na kg


vitamin A Oči, pružnost kůže IE 25000
Vitamin D (vitamin D3)

Vápník a fosfor metabolismus, kosterní IE 1550
Vitamin E (všechny rac-alfa-tokoferol-acetát)

Cytoprotektivní, antioxidační aktivita mg 600
Vitamin C (Ascorbylmonophosphat, vápenato-sodná sůl) Imunitní systém, antioxidační aktivita mg 400
Vitamin B1 (thiamin mononitrát)

nervový systém mg 20
Vitamin B2 (riboflavin) Energetická bilance, antioxidační aktivita mg 25
Vitamin B6 (pyridoxin)

metabolismus mg 20
Vitamin B12 (kyanokobalamin)

Tvorba krve, růst ug 200
Kyselina pantotenová (D-pantothenát vápenatý, příprava)

Metabolismus, pokožka mg 60
Niacin (kyselina nikotinová)

Metabolismus, energetický výdej mg 120
kyselina listová obnovu buněk mg 4.0
Cholin (cholin chlorid)

Tuků metabolismus, nervový systém mg 2600
taurin
Vision, funkce srdce

mg 2800
L-lysin monohydrochlorid

esenciální aminokyselina / protein stavební blok

mg 1000
Měď (měď (II) sulfát pentahydrát)

krvetvorby mg 15
Iron (železo (II) monohydrát)
transport kyslíku

mg 250
Jód (jodičnan vápenatý, bezvodý)

funkce štítné žlázy

mg 2.0
Manganu (mangan (II) monohydrát)

růst kostí, metabolismus

mg 35
Selen (seleničitan sodný)

Cytoprotektivní, antioxidační aktivita

mg 0,25
Zinc (zinek monohydrát)

Kůže a srst zdraví

mg 120
Zinek (glycin chelát zinku, hydrát)

Kůže a srst zdraví

mg 40


Technologické doplňkové látky na kg
antioxidační




Ostatní za kg
arginin esenciální aminokyselinou / metabolismus % 1,9
cystin esenciální aminokyselinou / metabolismus % 0,50
linolová esenciální mastné kyseliny / Zdraví Skin % 5,40
Omega-6 mastné kyseliny esenciální mastné kyseliny / zdraví kůže % 5,80
Omega-3 mastné kyseliny esenciální mastné kyseliny / zdraví kůže % 1,10


Žalovatelné energie (ME, NRC 2006)
MJ / kg 18,20
kcal / kg 4350



Ja sem se ke kockam da se ric prizenil a co se mi ohledne krmiv podarilo zjistit je to ,ze aby tomu clovek opravdu rozumel VS vzdelani i praxe . :-)

predem dekuji za odpovedi a pokud mi nekdo doporuci nejake techto granuli rad bych vedel konkretne proc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 17:35 Lidaa Re: Lenula
ahoj, já mám dobré zkušenosti s Barking Heads pethome.cz/…, naše kočička taky nechtěla zřát a toto je jediné krmivo, které snáší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 15:45 hana Re: hana
Zdravím a žasnu,jaký Ráj kočičí jste mu nachystala! To já krmim granule,mám kosoura a kočku,oba nalezenci,jen se nesmí potkat,jinak je zle.Oba jsou dominantní.Oba kastrovaní.
Krmím RC kočičku,jmenuje se Koza,poněvadž je mlsná,ale za to mohu já.Každé ráno dostává lžičku smetánku,pouze smetanového. Mezi tím si vyloudí třeba i kousek šunky od stolu.Bond,kosour,starej Profous je velký mourovatý kočičák,tak divně chodí,měl úraz asi jednou visel na plotě,údajně,také sletěl do sousedovic skleníku,rozbité tabulky.Bond je mazel,ale na nohy zadní si nechce nechat sáhnou.RTG měl v pořádku.Mám ho u sebe asi 2.rok,majitelé mají mimi,nechtějí ho v baráku.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 15:06 Matýsek 5 – Purina One
My jsme spokojeni s Purina One. Náš kocourek s ena jídlo moc těší a jsem i já panička spokojená. Srst a stolice se od používání Puriny zlepšila. Je to kvalita :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 21:00 Evča – Purina ONE
Ahoj kočičku krmíme od mala krmivem purina one a kočička je vitální a plná života a moc jí to chutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 11:10 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: MarianaSm69
lehce mu uvařte kuřecí, aby bylo ještě napůl syrové a postupně dovařujte. Zkuste také nějaké kvalitnější granulky, třeba RC baby cat a nechat mu je vedle, ono se naučí...koťata mají neskutečný apetit :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 10:22 MarianaSm69 – prosím potřebuju poradit
Dobrý den přišlo k nám kotě (někdo ho tu vyhodil) a žere jen syrové maso nic jiného nechce žrát a nevím co mam dělat aby začal jíst třeba něco vařeného nebo tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 13:43 Žena Lenula [0] - Polodlouhosrsté – krmivo
Můj kocour je kastrovaný a spokojený s Britem krmivo-a-vitaminy-pro-kocky.heureka.cz/…/ a nebo kupuju toto www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 15:06 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lucka S.
spíš jde o to co jedl dříve. Každopádně jakákoliv větší změna prostředí se projevuje nechutenstvím... je to tím, že zvíře je ve stresu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 13:35 Lucka S. Nový kocour
Ahoj, kočku jsem nikdy neměla, ale teď jsme podělili kocourka Britské modré. Jsou mu asi 3 roky, je dobře vychovaný, ale nechce nám moc jíst.... Nevíme jestli je to tím, že smutní po babičce, nebo jestli mu nechutnají granule ( od veterinářky jsme dostali doporučení na tyto: www.heapco.cz/…). Poraďte mi, jak na něj, sama nemám zkušenost :-(
Díky Lucka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2015 14:48 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Jacqueline
Všechny naše kočky i koťata vyrůstají na RC a bez problému. Koťátka potřebují ale i hodně masa. Já dávám zlehka vařené kuřecí, droby či syrové přemražené hovězí. Vhodné jsou také kvalitní masové konzervy či kapsičky. Z kapsiček dávám Felixe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.07.2015 09:33 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Jacqueline
Žádné správné krmivo neexistuje,vždy se najde nějaký nedostatek, my krmíme Royal canin a nemáme problém

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 13:45 Jacqueline – Značka
Dobrý den všem, chtěla bych se zeptat, nikde na internetu se nemohu dočíst, co je opravdu nejlpší značkou krmiv pro kočky, máme doma koťě odstavené od mléka, staří 5 týdnů, papáme Royal Canin, ale pouze jse se dočetla že to není vhodná značka, kvůli složení, jaká krmiva, značky jsou opravdu dobré? Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2015 13:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: kuba
co maso???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 13:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jana
no po pravdě blázen jste :-D. Pokud mu takto vyváříte, granule (kvalitní mít musí), protože v mase není vápník. Každopádně zeleninu a rýži vynechte. Jsou to zbytečné uhlohydráty, které se jen ukládají.
Po kastraci bych jen upravil porce a zvolil light granule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 18:09 kuba – purina
ahoj, já doma dávám purina one, co si o této značce myslíte?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2015 20:04 jana – Náš jídelníček
Hezký den všem milovníkům kočiček.

Ráda bych se podělila o náš kočičí jídelníček, třeba někoho inspiruji a třeba taky ne, každopádně podělím se, také jsem čerpala převážně z diskuzí.
Máme 9-ti měsíčního kocourka, který s námi žije v bytě. Je to obyčejná kočička, přítel ho přinesl jednoho krásného dne domů, dá se říct, že mu zachránil život. Byl velice zanedbaný, vyhublý, měl červíky, svrab v uších, hnídy v srsti, zkrátka moc dobře na tom nebyl. Veterinář ho dal do kupy, za což jsem mu moc vděčná, od té doby je na tom dobře. Od první chvíle je to náš miláček, je hrozně vděčný a mazlivý, přesto, že zatím není kastrovaný. Dlouho jsem řešila otázku, čím ho krmit, aby byl zdravý a nic mu nechybělo, předtím žil venku a dostával prý jen zbytky. Popravdě nejsem zastáncem kapsiček, ani těch dražších vzhledem k obsahu masa, takže jsem se po nějaké době co jsem tohle dilema řešila rozhodla mu převážně vařit + dostává kvalitní granulky na zoubky, které má k dispozici po celý den, kdyby měl málo. Je hodně mlsný, pořád by něco papal, ale pořád lítá, takže vše spálí, tudíž mu dopřávám. Dostává převážně drůbeží maso - kuřecí, krůtí, kachní (včetně vnitřností, hlavně srdíčka, občas játra), to má jako základ + do toho přidávám ještě jiné maso, buď hovězí, jehněcí nebo králíka, aby měl každý den něco jiného. Vše mu vařím, zamrazuji, každý den dostává 2-3 porce s troškou nesoleného kuř. vývaru, aby to neměl suché, popř. mu to zaliju trochou vody, když vývar dojde. Dávám mu do toho i zeleninu (vařenou mrkev, cuketu, špenát) nebo rýži, někdy pohanku, každý den mu to opět obměňuji. Dále pak dostává každý den kozí mléko, ale jen malinko, ani ne decku, popř. lučinu nebo smetanu místo toho mléka, obojí miluje, jednou týdně pak vařený žloutek na srst a o víkendu vařenou rybu + sem tam nějaké ty pamlsky na zuby a proti trichobezoárům. Na ty jsme měli nejdřív pastu, ale tu mi po čase přestal jíst i když jsem mu jí dala do jídla, takže mu kupuji alespoň ty pamlsky. Samozřejmě je zvědavý, co jíme my, takže všechno ochutná, nezdráhá se sáhnout si tlapkou do talíře, což mě osobně nevadí, je hodně čistotný. Takže občas uzře i kus rajské omáčky, která mu hrozně chutná, nebo třeba bramborovou kaši, po té se může utlouct, ale to jen opravdu na ochutnání, přeci jen má svého dost a řekla bych, že má bohatší stravu jak my:-)
Chutná mu a snad i prospívá - má lesklou srst, nikdy neměl průjem, není tlustý ani mu netrčí kosti, je krásně ladný, hravý, tak snad mu nic neschází. Moje mamka má doma koček 6 a klepala si na čelo, že mu takhle vyvařuji, sama krmí převážně granulkami (nic proti), ale upřímně ho mám jako dítě, jelikož sami děti nemáme, tak ho rozmazluji a snad se bude mít kočičák i nadále dobře.
Trochu se obávám kastrace, mimo jiné i proto, že pak bude potřeba stravu určitě upravit a nevím, jak to ten náš zmlsaný raubíř zvládne, to ale uvidíme, až přijde čas, samozřejmě se poradím s naším panem doktorem.
Toť náš jídelníček, jestli někdo podobně vaříte své kočičce, budu ráda za každou odezvu a radu.
Díky za přečtení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 22:47 Johana – Krmivo pro kočky
Ze zkušeností doporučuji nakupovat tady - www.akvamex.cz/…/ - perfektní dodací lhůta a hlavně mají v nabídce jenom kvalitní zboží, takže se nebojím, že koupím něco zvláštního :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 04:21 Slíva – Zábavné slevy na pet-food
Ahoj, musím se podělit o vánoční slevy na webu s potřebami pro kočky pet-food.cz. Mají tam adventní kalendář, který funguje jako ten s čokoládou - co den to otevřené okénko, v tomto případě se slevou na konkrétní věc. Přišlo mě to zábavné a navíc teď před vánoci užitečné, tak jsem se chtěla podělit. kalendář najdete přímo na: pet-food.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 08:47 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lukas
u granulí je nutno sledovat počet rostliných/živočišných bílkovin, což u nás výrobci neuvádějí. Dále podíl uhlohydrátů a procento popela, který by neměl překročit 10%. Ten popel totiž uvádí jak vysoká teplota byla potřeba na vysušení. Ćím vyšší hodnota, tím horší bílkovina. Dále pak energie, čím vyšší využitelná energie v Kj tím vyšší stravitelnost.
Brit svým složením nejsou špatné, ale moje kočky ho nechtějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 19:03 Lukas – Brit care - nové složení
Dobrý den,

jaký máte názor na nové granule od Brit carebez obilnin, mě se to složení docela líbí.
jehněčí moučka (20%), lososová moučka (15%), sušené brambory, lososový protein (12%), bramborová moučka, kuřecí tuk (chráněno tokoferoly), sušená jablka, pivovarskékvasnice, lososový olej, hydrolyzovaná kuřecí chuť (2%), mannanoligosacharidy(155 mg/kg), frukto-oligosacharidy (125 mg/kg), extrakt z juky schidigera (85 mg/kg), ostropestřec mariánský(50 mg/kg), rakytník (50 mg/kg).
profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2014 10:36 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky
Zdravím, my nakupujume (od té doby, co už moje kamarádka nepracuje ve zverimexu) krmivo a další kočičí potřeby :) na zoohit.cz je pravda, že doba dodání je delší (při platbě předem a zasílání zboží z Německa, to prostě trvá o něco déle), ale není to až taková doba a zboží chodí v pořádku. Dříve jsme krmili Royalem a ProPlanem, občas také Hill’skami, teď objednáváme většinou Taste of wild nebo Applaws. Z konzerviček dáváme přednost značkám Applaws a Schesir.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 23:49 alzbetakocka Re: zivacek
Dobrý den,
Já nakupuji na v e-shopu profizoo.cz. Mají tam velký výběr krmiva a někdy přiloží i nějaký dárek.
Zboží chodí často ještě druhý den a neporušené. Nicméně teď jsem viděla i super akce v supermarketech, třeba prémiová Purina One je teď ve spoustě obchdů jen za 79 kč, což si myslím, že je fakt supr cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2014 22:39 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: zivacek
Brit a royal canin mají pravidelně v zoohit.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.05.2014 21:39 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: zivacek
Nakupuji na www.mall.cz/… , www.rajkrmiv.cz/ , nebo www.zoohit.cz/ . Se všemi jsem maximálně spokojená. Kocourci papkají granulky Taste of the Wild a Proplan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 18:10 zivacek – Kde kupujete krmivo?
Ahoj,
zajímalo by mě, kde kupujete krmivo pro Vaše miláčky. Zkusila jsem už několik různých obchodů ale zatím nejsem úplně spokojená. Kupovala jsem Brit a Royal Canin na mall.cz ale už se mi několikrát stalo, že ho neměli skladem. Tak teď zkouším zveroshop.cz a zatím vše dodali.

Kde kupujete vy? Doporučíte? Případně i jakou jinou (lepší) značku? Mám Britskou modrou.

Díky ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 10:46 Žena Terezska [1]
Děkuji za odpovědi. Ono jí asi moc nechutnají ty granule co nám dala paní, že je na ně zvyklá, protože je nějak nechce žrát. To co nám mělo vydržet na 2 dnny by nám klidně vydrželo na týden. Prostě to nechtěla. Když jsme jí dali to, co žere mámy kočka (bydlíme v rodinném domě) tak to docela ochotně jedla, to co měla předtím na 3 dny snědla tak za den s tím, že měla za ten den i jednu kapsišku dělenou na 2x. Teď máme od přítelovo kolegy z práce na zkoušku ProPlan a ten vypadá, že se jí zamlouvá. Když ho dostaola na misku tak to šla žrát. Moc tomu sice nedala, ale žrala to s chutí. Pak to máme na ochutnání ještě AppLaws. Tak uvidíme :) Snad je jen zmlsaná. Jinak s vyměšováním problém není, jen stolice není tak častá, aby taky jo, když moc nežere. Aktivní a mazlivá je až dost. Vypadá v pořádku, odčervená podle očkovacího průkazu byla loni 20.11. Uvidíme no :) Snad se nám rozežere. Už to ale vypadá lépe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 08:50 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: trubka
Applaws je velmi kvalitní krmivo palec Pokud byste chtěla investovat do těch špičkových bezobilných, tak můžete vybírat z: zmíněných Applaws, Artemis, N&D, Taste Of The Wild, Acana, Brit Carnilove... Stačí pohledat na netu ano Já bych mohla doporučit Ontario, Brit Premium. My budeme teď přecházet na Brit Care a zůstaneme u nich navždy (budeme měnit příchutě). Tak se můžete na ně taky podívat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 21:56 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: trubka
Asi jak kdo. Já na ně nedám dopustit, je vidět, že je to opravdové maso. A žere je i moje rozmazlená primadona (jak to nemá 80% masa, odmítá k tomu i čichnout) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 19:47 trubka
Sháním kvalitní granule pro svoje čičiny, v létě mi došly sponzorské granule (Perfect fit) a tak jsem přešla na levnější obchoďákovou značku, ale čičiny začaly mít zdravotní problémy, a mám obavu, že by to mohlo být právě tou stravou :-( Na netu jsem narazila na Applaws, nějaké názory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 18:10 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Terezska
10 kg RC nám vydrží pro 3 žravé kocoury asi 1,5 měsíce, někdy 2 podle toho jak jim chutnají konzervy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2014 09:04 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Terezska
No tak teď jste mě dostala :) Naposledy jsem koupila desetikilové balení a máme ho asi už třetí měsíc, takže opravdu nevím. Ale pokud nemáte vhodný prostor na uskladnění takového možství určitě je lepší brát menší. Záleží také na tom, jak krmíte. Wicca má neustále v mističce. Nemá problém s váhou tak ať si dá kdy chce. Co jsem koukala teď na 2kg pytlík s granulemi RC pro mainky tak tam píšou že vystačí na 26 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 21:08 Žena Terezska [1]
Piky: Tak tu tak koukáme s přítelem na ty RC, ale bohužel od toho Hair and Skin tu není menší množství na ochutnávku :/ Zase nechceme objednávat velký balení, aby nám to pak nejedla. Ještě, dotázeček: Kolika kilové balení kupujete a na jak dlouho Vám pro jednu čičinu vydrží? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:04 Žena Terezska [1] Re: Piky
Jo, taky jsem si říkala, že u nich klidně zůstanu, jen když tu někteří říkali, že nejsou RC moc dobré a že už se platí spíše za značku nějak jsem zapochybovala. Ona jako kdyz jí sáhnu na břicho, tak se mi zdá, že se jí začíná dlat takové to "visací" - jestli víte co tím myslím :-D .. Ale jinak když ji člově+k pohladí tak jsou cítit i kosti - nepředstavujte si vychrtlinu to ne. Možná mi to jen připadá. Když to vezmu u psů, tak němečtí ovčáci taky třeba v roce vypadají, že vůbec neřerou a pak do dvou let krásně mohutní. Uvidíme nu, zatím jí zkusím dát to pro kastráty s tím, že kdyby stále nepřibírala - což by teda vážně neměla, tak jí zkusíme dát jiné. Ono třeba kamarád přítele má doma briťáka a ten i když dostává granulky pro kastráty tak je tlustej uplně šíleně. Tlustší kočku jsem neviděla :o .. Ani jsem tomu nemohla uvěřit. Nu a zjistili, že to nejspíš bude tím, že mu dávali ProPlan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 05:38 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
A nemáte to jedno? ne Vždyť je to přece diskuze o krmivech pro kočky, tak o čem se tady jako chcete bavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2014 22:31 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Piky
Ach jo, zase tu budeme řešit čím bude uživatel "momi" krmit kočky, opět stará ohraná písnička :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 22:19 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Momi
5 měsíců je u vás hodně?? Hádat se tu nebudu. Evidentně nepochopíte význam toho co člověk napíše. Já se vás totiž naopak zastala s tím mícháním granulí. A jen tak mimochodem. Já napsala druh krmiva, ne značka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 22:17 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Terezska
To je ono, pokud nemá problémy, tak zkuste jiné než pro kastráty. Po těch právě moc nepřibere. Jsou sestavené tak, aby kočka nepřibírala, protože to obvykle po kastraci nastane. Zkuste ty co kupuji já. Wicca po nich trošku přibrala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:45 Terezska
Moc děkuji za odpovědi, no srst má krásně hebkou to jo, ale mě přijde, že by mohla trošku zmohutnět. Možná je to tím, že je ještě mladá, paní taky říkala, že tak ještě 2 kila nabere na mohutnosti, ale myslela jsem, ze bych jí dávala neco po cem by ji to slo lepe :). Zatím u RC asi zustaneme, ale musí dostat pro kastráty :) Tlustá není, spíše naopak nu :) Dyžtak ještě dneska přidám prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:36 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Piky
Jen pro zajímavost, já své kočce granule pořád neměním. Na Brit Premium byla 5 měsíců, možná i víc, ale chtěla bych přejít už na tu lepší, superprémiovou řadu. tone A od kdy je Brit Premium a Brit Care jiná značka? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:34 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: evik
No, mě jiní lidé, kteří chovají kočky poradili, že když kočka nebude chtít nové granule, tak je máme přimíchávat k těm starým. A to mi poradili fakt dobří kočkaři, kteří se o kočky zajímají několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 15:39 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: evik
Tak to budu oponovat, granule se nemíchají, to ano, ale pokud kočku přeučujete na jiný druh krmiva, tak to je naopak doporučeno pro snazší přechod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 15:37 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Terezska
Nechci propagovat, také mám Mainku a krmíme RC Hair&Skin, kupuju ho protože Wicce chutná a navíc jak píšete, ta srst je po nich opravdu super. TOTW jsem měla jen vzorek a potvora ho nežrala. Ale co kočka to jiný názor a chuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:17 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Terezska
Zkuste nejdříve koupit malé množství, protože některé kočky ho nechtějí (u nás ho jí třetina a důvody proč jsem zkoušel již pominuly, takže se vracím k RC). Mluvit o masu v granulích, je trochu zcestné, protože je dehydrované a jde spíše o moučku. Lze mluvit spíše o podílu žívočišných/rostliných bílkovin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 08:03 Terezska – Maine coon a TOTW
Dobrý den,
z názvu jste již mohli uhodnout o čem bude můj dotaz. Včera jsme si přivezli roční kastrovanou mainskou kočičku. Paní u které byla krmila RC (kvůli malému kocourkovi, který tam je to byli pro koťata, nevim konkrétně které, takže maličko přibrala) Říkala, že je znát, že mají hebkou srst (to mohu potvrdit, je jak samet :) ) po těchto granulích. Původně jsem taky přemýšlela o těchto granulkách, ale pak když jsem četla tuto diskuzi zaujala mne značka Taste Of The Wild. Podle příspěvků, je to velmi dobré krmivo bez obilovin a s vysokým podílem masa. Bohužel na ZooFastu je jich tolik, že v tom vůbec nemám přehled. Ptám se tedy: Můžete mi poradit, zda mám nechat kočičku na RC s tím, že akorát zaměním s granulemi pro kastráty, nebo mám přejít na TOTW (jsou dělané taky pro kastrované kočky?) a pokud ano, tak jaké by byly vhodné pro mainskou kočku tak rok a 3 měsíce starou. Váží +- 4,5 kg, ještě není moc mohutná, proto si myslím, že by po těhto granulkách mohla i zmohutnět. Ne přibrat :) Moc všem děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2014 20:57 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Momi
A granule se nemají míchat dohromady. coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=101