Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 19:37 Placka – Re: Macinka
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho vám vydrží velké balení granulí ( já kupuju od Brit Care Adult). Já jsen jestli naše číči nejsou nějak rozežrané, tak bych to chtěla poměřit. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:47 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Placka
Tak to mě mooc těší, že jim chutná to je mooc dobře:-)Já jim koupila též kuřecí, ale po tuňákovi dělaj divy ;-) Naši prostě milujou rybu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 18:42 Placka – Re: Macinka
Pozdravy vyřízeny. Kočinty si tědka pochutnávají na tom Let´s Bite tuňák zázraku! :-) A moc jim chutná, snad ještě víc než to kuřecí - to bych nečekala!!!! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 19:32 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Placka
Nemáte zač a pozdravuj kočiny! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 09:58 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Placka
Já ho sehnala normálně v chovatelských potřebách i přes internetovej obchod:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 20:02 Placka – Re: Macinka
Tak to jsem moc ráda, aspoň budou mít kočandy zase změnu. A je ten tuňák normálně k sehnání? Já jen, že jsem ho moc neviděla - nebo spíš jsem si asi nevšimla.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:29 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Placka
Jojo od Let´s Bite sice jsem nevěřila, že to budou jíst ale baští to a i voní to po rybě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 18:54 Placka – Re: Macinka
Tý jo, tuňákový jsme ještě nezkoušeli, tak to musíme. To se zas naše končeny budou mít... :-) A tuňáková verze je také od Let´s Bite, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 09:05 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Placka
Naše maj také rády Let´s Bite tuňáka i kuřecí po tim se můžou utlouct:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 20:34 Placka – Re: Macinka
Naše kočandy byly také zvyklé jen na granule, ale potom jsme začali zařazovat i kapsičky a hlavně si oblíbily vařené kuřecí. To se můžou zbláznit. Jako pochutinu jim jednou za čas kupujeme Let´s Bite - sušené kuřecí a to zblajznou na to tata. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:54 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Radecha
Ahoj, dřív jsem kočinám kupovala jen prémiové granule a to se ještě rády přokrmovaly syrovým masem-kuřecí prsa a hovězím, ale teď už o syrové nestojí kupuju jim dost kvalitní tak nemaj potřebu jíst syrové, ale občas také nepohrdnou ;-) Sem tam jim koupím kapsičku ta jim také přijde k chuti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 00:43 Muž Crash [3] - Krátkosrsté a somálské
Jasně. I když granule (kvalitní) jsou základem stravy, tak i pro spestření svým kočkám dávám syrové přemražené hovězí zadní a vařené kuřecí. Občas dostanou na chuť i kapsičku či konzervičku vše s vysokým obsahem živočišného původu. Nidky nedostávají běžnou stravu (co zbyde od oběda, večeře,...)!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 23:01 Radecha – Domácí strava
Krmíte někdo kočku jinak než granulema - vařenou či syrovou "domácí" stravou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 19:22 Placka
No to je jasný, že každý kočandě chutná něco jinýho, ale než na to, co to je přijdeme my, tak si asi chutná kočka moc nepochutná! :-D Hlavní ale je, že na to nakonec přijdeme a je to.... A co dáváte kočičkám za pamlsky? My jsme zkusili 1OO% masovou pochoutku taky od Brit Care - sušené kuřecí prsa a já málem přišla o ruce, jak se po tom naše kóči vrhly... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 13:53 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: mona
My jsme toho taky vyzkoušeli hodně, a nejvíc kočkám chutnají RC pro kastráty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:31 mona – Re: pavlina
Ahoj,já mu dala vybrat mezi RC a Brit care a více mu chutnal Brit tak jsem u něho zůstala. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:29 mona
Tak to je fajn,že jim chutná :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 19:53 Placka
Tak jsme zkusili Brit Care granulky a kočandám naštěstí chutnají! Uf! :-) Tak jsem ráda, že to nakonec takhle dopadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 13:45 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: mona
Já zase krmím RC sterilized, mám kočku z útulku a ta mi nic jinýho nechce. Kupuju je v 10kg balení kolem 1500Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:51 Placka – Re: smula
To je pravda, koukala jsem se na to. Škoda jen, že tam nejsou zařazeny granule od Brit Care - ty by mě celkem dost zajímaly.. Nevíte náhodou, jak je to s nimi?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:41 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Placka
jak jsem řekl, jsou tam známky i za věci které se ke kvalitě krmiva nevztahují. Jde hlavně o to
jaké ingredience se používají. Například vysoký obsah rostliné bílkoviny - sóji, dále pak u surprémiovek se používá kvalitní svalovina, kdežto u průmyslových to jsou odřezky a šrot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 20:28 Placka – Re: smula
Téda je zajímavé že Kitekat mají stejnou známku ( 2,8 - Uspokojivé) jako třeba Hill´s. To by čekala, že budou Hill´s lepší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 21:12 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Placka
zkuste mmichelle.rajce.idnes.cz/…/, ale do hodnocení jsou zahrnuty i takové věci
jako úplnost údajů na etiketě či deklarace a doporučení krmné dávky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 20:28 Placka – Testy granulí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdy proběhl test granulí od různých výrobců. Zda granule obsahují opravdu to, co je napsáno ve složení. A pokud proběhl, kde bych mohla získat výsledky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 19:04 Placka – Re: mona
To je skvělé, protože jsem se právě rozhodovala mezi BC a ještě jinými granulkami a pozitivní ohlasy byly převážně na Brit Care... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 21:47 mona – Re: Placka
Ahoj já krmím svého kocourka Brit care castrate je to superpremiové krmivo,je také dražší 2kg kolem 300kč jak kde.Moc mu chutnají a je to vidět jak na kvalitě srsti tak na jeho energii(je mu 11 let).Raději si připlatím za kvalitní krmivo než abych si pak vyčítala,že jsem na něm šetřila a kupovala mu nekvalitní krmivo v marketu které je plné barviv a místo masa jen náhražky a samá mouka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 21:30 mona
Kocourka krmím Brit care castráte a moc mu chutnájí,je více aktivní a má lepší srst,mohu doporučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:03 Placka – Re: Somali
Děkuji, jen jsem se ještě chtěla zeptat, zda jste nezkoušela náhodou ty hypoalergenní granulky od Brit Care?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 08:31 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Placka
Jo, a co se chuti týče, tak to je dost individuální, každé kočce chutná něco jiného. Takže je dobré vyžádat si vzorky jednotlivých značek, dát je kočce a to, co jí chutná, pak zavést. Obecně ale ty kvalitní granule nejsou chuťově o nic horší, než běžné granule, totéž platí pro diety (dokonce jsem se už setkala i s tím, že kočka preferovala dietu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 08:28 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Placka
Záleží na příčině těch trávicích obtížích. Pokud se jedná o alergii na nějakou složku krmiva, tak tam hypoalergenní granule moc nepomáhají, protože z nich bývají vyřazeny jen obiloviny typu pšenice a kukuřice a nahrazeny třeba rýží. A protože přibývá případů alergie na konkrétní maso (hlavně kuřecí), tak takové granule jsou samozřejmě k ničemu. Takže pokud se jedná pouze o lehké potíže s trávením, lze hypoalergenní granule použít, pokud se jedná o alergii, je potřeba speciální dieta (v těch dietách jsou jednak takové složky, na které se zatím alergie vyskytují extrémně zřídka, jednak tam bývají bílkoviny štěpené na peptidy, které samy o sobě alergenní potenciál nemají, protože jsou příliš malé).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 20:14 Placka – Hypoalergenní granule
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké zkušenosti máte s hypoalergenními granulemi - chutnaly kočičkám nebo ne či zda pomohly při nějakých trávicích obtížích. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 19:35 Placka – Re: Macinka
Tak uvidíme, jak říkáš, musí se to zkusit, ale těch 160,- Kč mi přijde za dvoukilovku celkem dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 15:19 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Placka
Ahoj,kolem 160kč + - po dvou kilech.Je to české krmivo,obsahují obiloviny,ale které krmivo ne?A myslim že ty obiloviny pomáhají aby nevznikaly chumkáče chlupů.Myslim,že né všichni mají na ty nejznačkovější krmiva,tohle je prémiové a myslim když obsahuje 27 procent masa neni vůbec špatné.A ty obiloviny no tak obsahují no.
A naše kočiny vůbec nestojí o Acanu a podobné.Jak tu píše smula že to jen přeci je neznačkové,nemyslim že je to dobrá značka a kvalitní,vidim to na našich kočkách,ty jsou aktivní nemáj problém ze zažíváním ani alergie.Jasný né všem to bude vyhovovat,mám obyčejné kočky domácí které nejsou až tak háklivé na krmivo.Je to jen na tobě musíš zkusit co jim bude vyhovovat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 21:01 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Placka
mno... přeci jen neznačkové. Tam by mohl být problém u některých koček s obilovinami. Viz. složení:
Kuřecí maso (27 %), kukuřice, rýže, ostatní obiloviny, drůbeží tuk (5,5 %), rybí maso, rybí tuk, lněné semínko, řepná dužnina.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 19:58 Placka – Re: Macinka
Téda, o této značce jsem ještě neslyšela... je to vůbec možné? stydim V jakém cenovém rozpětí se pohybují menší pytle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 19:43 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Placka
Ahoj,já mám 1,5 roku zkušenost s granulkama Eminent a nemohu si je vynachválit.
Sice jsu to adultky,ale obsahují i vlákninu aby se netvořily chumáče chlupů v žaludku pak obsahují Yucca schidigera aby nepáchly výkaly a opravdu výkaly nesmrdí:-)
Kočky jsou doma a perfektně jim vyhovují,hlavně netloustnou a hlavně krásně voní a hoodně jim chutnaj:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 19:25 Placka – Re: Eliška
No jo, naše holky se taky můžou po konzervičkách zbláznit. Nedejbože, když má jedna jen na pohled v misce víc! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 08:07 Žena Eliška [54]
My používáme ProPlan pro kastráty a kočičky jsou s ním spokojené :-D Občas doplníme konzervičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 20:28 Placka – Re: smula
Já nevím, nemám tolik zkušeností s indoor granulkama,každému vyhovuje něco jiného. Ale snad vyberu ty nejleší, které budou vyhovovat oběma našim beruškám. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 19:56 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Placka
Brit care nepoužívám a vzhledem k masivní reklamě mu moc nevěřím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 19:18 Placka – Re: smula
Děkuji, ještě jsem slyšela o granulých Brit Care, které jsou inzerované jako hypoalergenní. Mohly by pak být lepší volbou pro změnu prostředí? Nemáte s nimi zkušennost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 22:05 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Placka
v podstatě záleží na tom kolik do krmiva chcete investovat. Z těch nejkvalitnějších tu je HILLS a Royal Canin, z levnějších a též kvalitních bych doporučoval Technicall
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:26 Placka – Vhodné krmivo pro "bytové" kočičky
Dobrý den,
bohužel jsme nuceni naše dvě kočičky přestěhovat spolu s námi do bytu (byly zvyklé na venkovní pobíhání). Bude to pro ně velmi těžké, ale nechceme je dávat pryč úplně, tak snad to s námi na čas vydrží. Nemám vůbec zkušenost s krmivy pro indoor kočky a tak prosím o radu jaké nejvhodnější pořídit.
Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:33 m@ci
Zdravím, my již od koťátka požíváme 1st Choice. Od kastrace poté light verzi a nemůžu si stěžovat a ani kocour si nestěžuje. Jen je docela problém ho sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:04 naďa – Re: smula
to je věc názoru a konkurence. Každému zvířátku vyhovuje něco jiného. Já jsem naopak slyšel, že Hill´s je rakovinotvorný, ale je to vše jen o konkurenčním boji. Nemyslím si, že co se týká krmiva, že by si firma takto vymýšlela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:55 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: naďa
To že o svém výrobku firma prohlásí že je superprémiové neznamená že takové opravdu je. Viz.
krmiva Techni-cal, kde firma též prohlašuje že jde o superprémiovou řadu, ale v porovnání s Royal
Canin či Hills vychází jako lepší prémiovka. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 19:43 naďa – Re: smula
hopik má pravdu, je to superpremium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 19:41 naďa – Re: smula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:51 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: hopik
Nevím o tom že by Brit care byl superpremium, pokud vím je to prémiovka střední třídy. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 19:30 hopik – Re: smula
veterinář mi doporučil Brit care pro kastráty. Zkoušel jsem i Royal, ale ani se toho nedotkl. Brit care mu chutna a je to superpremium, tak doufám, že je to hodně kvalitní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=601