Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 06:41 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Domča14
Kdyby něco, já nejsem v tom začátečník ;-) Vím, že to existuje, měla jsem TOTW dokonce i krmit kočku, ale pak mi to rodiče nedovovlili :-( Já kupuji Ontario, kočka na tom prospívá a chutná ji. Měnit už nebudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2013 21:55 Žena Domča14 [-3] - Domácí kočkyRe: smula
Kde? Například v sušené formě? Syrové se do výrobníku dává jen na zlepšení chuti a na aroma. Jinak by to nezpracoval, moučka je nadrcené maso, tam bych žádný problém neviděla, když identifikovaná. U těch nejlepší je 80% živočišných a 20% rostliných bílkovin (Orijen vám asi nic neříká...) Obilný šrot už se do granulí dívat nemusí, stejně dobře poslouží brambory nebo batáty a jsou o 70% stravitelnější než kukuřice a pšenice, navíc nejsou to alergeny. Rýže a oves nejsou špatné, jsou hypoalergenní a jsou více ztravitelnější, stejně by tam toho nemělo být moc. A granule grain free už se sem dováží hodně dlouho (Taste of the Wild, bezobilná Acana, Orijen atd..) Základní Acana se poněkud změnila to máte pravdu, ale pro kočky se prodává už bez obilovin pokud vím a ta je o dvě třídy výše ;) Nemáte pravdu, už není na špičce, teď se tam drží Orijen s Acanou a za studena lisovaná krmiva (ovšem tam to ještě není dokonalé co se týče složení, ovšem lepší se to, ale je to jen pro psy, to jsem se trošku vyhla tématu).

Myslím, že rozdíl je zřejmý..
RC British Shorthair 10kg (127 Kč/kg):
Dehydrované drůbeží maso, rýže, živočišné tuky, rostlinný proteinový izolát *, kukuřice, rostlinné vlákniny, kukuřičný lepek, hydrolyzované živočišné proteiny, čekanková drť, minerální látky, L-lysin, sojový olej, rybí tuk, fosforečnansodný, vaječný prášek, fruktooligosacharidy (FOS), DL-methionin, hydrolyzované pivovarské kvasnice (zdroj mannooligosacharidů), taurin, brutnákový olej, hydrolyzované skořápky korýšů (zdroj glukosaminu), extrakt z měsíčku lékařského (zdroj luteinu), L-karnitin, hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitinu).

Taste of the Wild Canyon River 6,8kg (115 Kč/kg):
Pstruh, moučka z ryb (lovených v oceánu), sladké brambory, brambory, hrachová bílkovina, bramborový protein, canola olej, uzený losos, přírodní aroma, cholin chlorid, DL-methionin, taurin, sušený kořen čekanky, rajčata, borůvky, maliny, Extrakt z juky, Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei a Lactobacillus plantarum, sušené Trichoderma longibrachiatum, zinek proteinát, vitamin E doplněk, niacin, mangan proteinát, proteinát mědi, zinku sulfát, síran manganatý, síran měďnatý, thiamin (vitamin B1), vitamin A doplněk, biotin, jodid draselný, pantothenát vápenatý, riboflavin (vitamin B2), pyridoxin hydrochlorid (vitamin B6), vitamin B12, oxid manganatý, seleničitan sodný, vitamin D doplněk, kyselina listová.

Jsou samozřejmě i lepší krmiva jako Orijen, ale ty vyjdou o hodně dráž, protože tam už je opravdová kvalita a za kvalitu se musí platit. Ale kdybych si měla vybrat, mezi těmito krmivy, tak si vyberu TOTW, protože tam maso je a definované, ne jen napsané drůbeží maso a nevíte z jakého opeřence to je. A je obsaženo i dále.. Vidíte tam někde nějakou obilovinu? Já teda ne.. No a cena :) Dokonce je to levnější než ten slavný Royal...

Omlouvám se, ale článek si nejspíš nepřečtu, protože nelze otevřít :-)
Tímto bych chtěla skončit s diskuzí, protože mě to věčné dohadování nebaví, ale vždy mi hne žlučí, když se začátečníkům doporučují takové hnusy a o jiných granulí tyu grain free nepadne ani půl slova, tudíž moje příspěvky jsou jen a jen pro začátečníky, kteří se v krmivu nevyznají ;)
Mějte se dobře a kočičákům zdar!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2013 21:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Taste Of The Wild je bezobilné krmivo. A Applaws má třeba 80 procent masa. Takže není vůbec pravda, že v každých granulích jsou obiloviny... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2013 19:56 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Domča14
Plácáte nesmysly.... suché krmivo plné masa? Kde by se tam asi tak vzalo?? U těch nejlepších se pohybujeme cca 50% rostlinné bílkoviny oproti 30% živočišné. Obilný šrot je ve všech krmivech, někdo používá pšenici, někdo rýži, někdo kukuřici ať už Acana, Proplan, Hills, RC či BC. Bez toho
by to totiž nedrželo pohromadě. Když už tedy krmíme granulemi, je nutné se dívat na to odkud pocházejí ty živočišné - pokud z masa, je to v pořádku, pokud z masových produktů či moučky, už je to špatně. Dále záleží na kvalitě zpracování a tam se RC pořád drží na špičce. Granule obilovin prosté mají pouze někteří výrobci v USA, do Evropy se nedovážejí. Nejlepší u nás je svým složením Acana, jenže má zásadní problém.... po změně receptury ji drtivá většina koček nechce.
Žádný výrobce neuvádí % podíl živočišných bílkovin, to % na obale je celková suma včetně rostlinné bílkoviny - a tu kočka nezpracuje. Hodláte-li se mnou polemizovat na téma kočičí výživy, přečtěte si prosím článek kocici.net/clanky/88-vime-jak-krmit-svou-kocku. Tam je to dost podrobně rozebráno. Mňaucta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2013 22:22 Žena Domča14 [-3] - Domácí kočkyRe: holisek
Já jsem se na nic neptala ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2013 21:03 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Domča14
Tak když všechno víte a znáte, tak proč se pak ptáte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:05 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Domča14
Souhlasím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   31.07.2013 16:21 Žena Domča14 [-3] - Domácí kočkyRe: holisek
Nevím co věděly mé babičky bohužel... ale zpátky k tématu. Já se dívám na to co je teď a klidně bych propagovala starší značku, kdyby byla DOBRÁ (ostatně taková Acana nebo TOTW nejsou zrovna nové značky). Pokud vím, kočka je výhradní masožravec nebo se pletu? stydim Co se týče jejího trávení, není vůbec změněn, tudíž rostlinou stravu by měla jíst v malé míře. Myslím, že royal canin to má přesně naopak. Dívali jste se vůbec někdy na složení? Já teda nejsem vůbec žádný boháč, abych vyhazovala peníze z okna za obilí a konzervanty, když můžu mít ještě levněji granule plné masa, to se na mě nezlobte. ostatně, když někdo nemá dostatek financí, tak je samozřejmně čas na kompromisy, ale RC určitě ve výběru nebude že? :) Ostatně ať si krmí každý dle svého uvážení. Já přemýšlím jak správně investovat a zbytečně neutrácet. Aspoň potom zbyde víc peněz na nečekané výdaje v podobě nemocí atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 15:21 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Děkuji, tak to zkusíme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:50 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Momi
kočky jsou stvoření mlsná a nepředvídatelná. Nezbyde vám než to vyzkoušet :-)
Každopádně dávat jen za odměnu, není to nic extra zdravého. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 06:18 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Felix pamlsky
Hezký den :-) Máte prosím někdo zkušenosti s pamlsky Felix Party Mix? Kupujete je svým kočičkám? Chtěla bych je vyzkoušet, ale chtěla bych se nejprvé zeptat Vás, protože nevím jestli mi to kočka bude potom jíst... coze Děkuji... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2013 21:54 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Domča14
Jojo naše babičky věděly všechno :-) Ale bohužel vývoj lidstva ani krmiv nelze zastavit, tak asi budeme muset vždy přemýšlet nad tím co je a ne co bylo :-) Vždy se propaguje značka, která je nová, nebo který výrobce má hodně peněz na velkou reklamu, viz Whiskas :-) Ostatně zda krmíme to nebo ono, záleží na naší schopnosti posoudit zcela odborně složení, nebo na tom, kolik chcete nebo můžete do kočky investovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2013 19:55 Žena Domča14 [-3] - Domácí kočkyRe: Piky
Já jsem neříkala, že jsou stejné, ale dosti podobné, není se čemu divit, když značky vlastní stejná firma že? Já vám teda nevím, ale za tu cenu mi vyjde dokonce lépe TOTW, takže Brit Care je určitě levnější. Za tu cenu si prostě představuju lepší složení. Ano, sice se svými lety si RC nepamatuju, ale v rodině jsme letití chovatelé psů a koček, tak vím co byl RC zač z vyprávění a co kdysi byl, to není dnes ani ze třetiny, platí se jen za značku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.07.2013 12:49 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Domča14
Kdysi?? Vy si pamatujete, kvalitu RC před patnácti lety??? Asi těžko při vašem věku. RC pořád patří ke špičce a dle mojich zkušeností jsou daleko lépe stravitelné než Purina či Pro plan. BC sice vykazují lepší parametry, ale zkušenosti jsou zatím malé a mě vychází stále dráž než RC, takže nemám důvod měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.07.2013 12:21 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Domča14
Já si dovoluji nesouhlasit. Přirovnávat RC k Whiskasu, to je dost přitažené za vlasy. Když už tak do detailu zkoumáte složení krmiva, tak si porovnejte RC a BC, je to téměř to samé. BC asi vycházejí malinko lépe.
Moje kočka se při krmení RC viditelně zlepšila. Byla celkem hubená, trochu přibrala, zlepšila se jí srst, váha dál neroste. A granule jí chutnají. Před tím jsem krmila Calibrou, Purinou Pro Plan...i přesto, že to jsou kvalitní krmiva, se zlepšila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   25.07.2013 22:40 Žena Domča14 [-3] - Domácí kočkyRe: Katha85
Já vím, co jste myslela ;-) Kdysi možná, dnes je to obilný šrot plný chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 13:07 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

co si myslíte o tomto výrobku na svěží dech?
www.rogz.cz/…/

- dnes v noci jsem se probudila a dýchala jsem granulky, Terezka spala mi spala u hlavy a vydýcávala mi vzduch :-D Nebyl to na mě moc libý vánek a Tom když na mě dýchne také to neni zrovna vůně, ale hold čičiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 11:41 Žena Katha85 [174] - Domácí kočkyRe: Domča14
Měla jsem na mysli Royal canin = RC, to je co jsem zde četla velmi kvalitní krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 11:40 Žena Katha85 [174] - Domácí kočkyRe: smula
Vypadá to dobře, číčáci se na granulky smíchané s brit care docela vrhli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.07.2013 10:29 Žena Domča14 [-3] - Domácí kočkyRe: Katha85
BC je dobrá volba, ale na RC bych se vybodla. To by jste si od Whiskasu moc nepomohla :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2013 19:19 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Katha85
Dobré rozhodnutí, jen to možná nebude tak jednoduché, protože whiskas a spol. mají v sobě dochucovadla, takže kočkám více chutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2013 14:21 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj/Dobrý den,

tak jsem si přečetla poctivě všech deset stránek a děkuji všem účastníkům za všechny příspěvky, moc mi daly. Výsledkem je, že budu pomalu přeučovat obě číčy z Whiskasek na Brit Care, cenově to přes internet není takový rozdíl a kvalitou ohromný a začínám si hrát s myšlenkou, že výhledově se pustíme do RC. Děkuji i za návod jak číčy přeučit postupně a v poklidu.

V mém případě se whiskaskami krmilo spíše kvůli dostupnosti v obchodech a pohodlnosti, ale obě číčy jsou moje zlatíčka a bojím se o ně, tak hold panička nebude líná a bude u výběru jídla trochu myslet...

Hezký den všem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2013 21:13 Žena Domča14 [-3] - Domácí kočkyRe: Piky
Dříve jsem krmila granulemi Taste of the Wild, Orijen, Acana a Applaws :) Kočka přecházela z RC a úplně bezproblémů tyto přijala, vlastně je přijala s nadšením :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2013 12:01 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – Čím krmíte Mainky?
Dobrý den.
Mám dotaz mojí příšerce hrozně chutnají granule RC Hair & Skin a naopak málokteré jiné krmivo co jsme zkoušeli si tak oblíbila. Zkusila jsem Calibru, Brit Care, Purinu, Happy Cat.. V kapsičkách je také vybíravá, jak to nemá 80% masa tak zvrací. Takže kupujeme Applaws.
Tak se jen tak pro zajímavost ptám čím krmíte svoje mainky vy, a myslím granule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2013 16:16 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Ela jedla po kastraci na druhý den úplně normálně :-).Tak ať to Jůlinka taky zvládne :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2013 11:02 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Ahoj, tak jsme po kastraci :-) Jůlinka teď hájá v přepravce na zemi, tak ji necham v klidu. Koupili jsme ji konzervy Felixky a dáme ji je až bude úplně zotavená. palec Jenže nevím kdy se přesně zotaví stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 10:48 Žena Ola [32] - Domácí kočky
my máme kapsičky felix fantastic a všem chutnají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:45 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Krmí tady někdo konzervama Felix Fantastic? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 05:07 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Ne, ještě bohužel ne, protože jsem ho měla tehdy v plánu kupovat. Bohužel mý rodiče koupili kočce Whiskas, když jsem byla právě ve škole. Nevím ani proč. Teď ho chci už konečně koupit... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.03.2013 22:12 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Já myslela, že s ním máte zkušenost viz. 6.2.2013 :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 16:49 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Chtěla jsem se zeptat jestli tady někdo nemá zkušenost s krmivem Brit Premium pro dospěláky. Děkuji.

Pak ještě s konzervou Ontario pro koťata, děkuji ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:41 Sheila Re: anetka123
Nemáte zač :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 04:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Sheila
Děkuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:08 Sheila Re: anetka123
podle toho jak vaše kočička papá a jaký má hlad když má velký hlad tak dvě a když jenom na chuť tak stačí jedna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:57 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Sheila
A stačí jen 1 kapsička nebo 2? :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 11:03 Sheila Re: anetka123
Naše kočička to teď papá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 08:56 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
To zní velmi lákavě, možná to někdy uděláme :) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 17:13 Sheila – Kočičí Guláš :-D
Ahojky milovníci čičinek jestli chcete pro svoji kočku specialitu tak čtěte dál. Naší číče jsem udělala kočičí guláš. Jestli vaše kočička papá granulky a kapsičky a konzervy pro kočičky tak jí to můžete udělat. Je to téměř lehké. Koupíte svojí kočičce buď konzervu a nebo kapsičku pro kočky a pak její oblíbené granulky. Pak si vezmete mističku a dáte do ní konzervu a nebo kapsičku a pak přidáte ty oblíbené granulky a nakonec jí to zamícháte. Radím lepší je koupit kapsičku pro kočky protože se líp míchá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:16 Žena Elma [4] - Domácí kočky – krmivo Husse
ahojte kočkomilky a kočkomilové, znáte někdo krmivo Husse? Popřípadě jejich stelivo? Dostali jsme vzorek granulí na Fauna trzích a kocourkovi chutnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:23 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
A co ještě říkáte na bezobilný Taste Of The Wild? hmm Víte, kvalitní granule je těžké vybrat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:36 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Opravdu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2013 18:32 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Hmmm, dítě, stejně staré učím, ale ty jseš asi super dítě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 06:41 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
To já vím taky, ale jsem ještě dítě a proto se chci dozvědět co nejvíce. Někdy mi to, ale ujede a jsem pak zlá stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:49 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
My o ničem , my už víme co máme krmit a hlavně co našim kočkám chutná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:16 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
A o čem chcete diskutovat na tématu o krmení? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.02.2013 15:07 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Maartinkaa
No doufejme, že už skončí, nebo se to bude muset zařídit jinak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.02.2013 14:40 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Booože, tahle debata o granulích je pořád dokola hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 20:39 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Snížek
Ontario. Tento druh: www.obchodprochovatele.cz/…

stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.02.2013 07:31 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: anetka123
Anetko, nečertěte se, je vidět, že máte kočičku ráda a chcete pro ni něco kvalitního, to je dobře, jen se někdy člověk pozastaví nad některými úvahami, protože číst jistě umíte a na obalu každého balení je psaná i gramáž, tedy velikost sáčku s granulemi je věcí zcela podružnou. Zajímáte se o složení v poměru k ceně, to je hezké, ale někdy to shodíte něčím, co dospělý těžko pochopí - tím mám na mysli právě velikost balení vs. optický vjem. Čím vlastně krmíte kočičku nyní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 05:51 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: lotte1
Já rozhodně nedělám z lidi blbce. Ano první kočku jsem dostala od 2 let, ale starali se o ni mý rodiče, a ne já tone Promiňte, ale nevím z čeho Vám je špatně, jen kvůli toho, že jsem si myslela, že 1kg není 1 kg? Nebo z čeho Vám je špatně? Všem jsem se tady omluvila.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=201