Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2012 09:47 Žena Eliška [54]
Anetko a koukala jste na složení třeba ShinyCat nebo Applaws? Souhlasím, že Whiskas kapsičky maso neobsahují, ale zrovna ShinyCat pro koťata s tuňákem obsahuje 47% tuňáka (zbytek nepřeložím, neb je to v němčině). Ale pro mě jsou konzervičky a kapsičky pouze doplněk, hlavní jsou granule, jak pro dospělou, tak pro kotě (každý má svoje, ale stejně si je chodí žrát). Navíc, když už jsem jim chtěla dát opravdovou mlsku, tak jsem dala syrové hovězí. Syrově maso je totiž to nejpřirozenější, co kočce můžete dát. Nebo už jste viděla kočku u sporáku, jak si vaří kuře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   13.10.2012 08:40 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Kapsičky, konzervy skoro maso vůbec neobsahujou :-| Kapsičku dostane o víkendu a přes týden dávám maso nebo nějakou pochoutku např. sušenou rybku :) Nejlepší je uvařené PRAVÉ masíčko. Náš veterinář říkal, že když kotě naučíme JEN na konzervy, kapsičky tak bude rozmlsané a granule bude odmítat. Taky mi to potvrdilo mnoho chovatelů, kteří už mají s tím zkušenost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 08:19 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Máme kočky tři, bytovky - ven nechodí, z toho dvě koťata, 3kg balení Pro Planu vydrží asi na 1. měsíc. Krmíme výhradně granulemi, konzervičky Shiny Cat či Applaws mají jen jako pamlsek. Ptala jsem se asi tří veterinářů, potvrdili, že kvalitní granule plně dostačují. Občas koťatům přidáváme kočičí mléko. Dostávají také vitamínovou pastu, nutná prý ale není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 22:58 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Granule, by měli tvořít většinu části potravy kočky chované v bytě ano To vám doporučí i veterinář :-)Samozdřejmě , že k tomu patří i maso, co máme doma, co jí dáme , nebo jen kvalitnější konzervy či kapsičky, na co kupovat kočičce konzervu , která obsahuje minumum procent masa a zbytek sou samé jedy...Nám 800g balení krmiva vydrží na polovinu měsíce..Tedy dvě balení máme na měsíc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2012 21:14 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Kapsičku o víkendu....???? Řekl vám někdo, že malé kotě potřebuje jíst 4x denně??? Granule by měly tvořit pouze 1/4, zbytek maso, konzervy. Sem tam pacholík nebo tvaroh.... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.10.2012 14:33 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Eliška
Mám kotě (3 a půl měsíce). Každý víkend dostane kapsičku. Váži 1,5kg. Balení 1,5kg sežrala za cca 1 měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 11:34 Žena Eliška [54]
Těžko říct, záleží na tom, jak žravá je kočka, jak je velká, jestli ke granulím dostává i něco dalšího. U nás by pro jednu dospělou vystačilo na cca 3 - 4 týdny (3 kg balení ProPlan měly holky na cca 2 měsíce, někdy míň, někdy víc, podle toho, jak často dostávaly konzervičky, krmené byly způsobem stále plná miska - braly si, kdy potřebovaly). V zimě mi přišlo, že dlabou víc, v létě míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 11:06 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Jak dlouho to kočce vydrží?
Jak dlouho kočce vydrží balení 800g? Je lepší koupit rovnou dva? Když jeden stojí 89,-Kč? Jedná se o Brit Premium. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 11:32 Žena Eliška [54] Re: Maartinkaa
Já je měla od Danily ze ZOO Braník myslím, ale je to už nějaký čas, jak jsem říkala, kočkám nejely, tak jsem se dál po nich nepídila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 23:23 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
Shiny cat jsou skvělé, podíl masa je tuším kolem 50 % a kočičce chutnají :-) Whiskas a podobně je opravdu hrozné, už nikdy..Aplaws bychom chtěli skusit,ale zatím sem na ně v žádném zverimexu nenarazily, jen na internetu hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 23:06 Žena Eliška [54]
Shiny Cat dávám jako chuťovky (ta cena, že), jsou to velmi kvalitní konzervičky s velkým podílem masa. Applawsky u nás neprošly, nechutnaly.
Každá kočka je jiná, ale rozhodně bych se snažila vymyslet alternativu k Whiskasu, to je sajrat opravdu velkej, U nás dokonce způsoboval alergickou reakci! Navíc, krmivo pro masožravce, které obsahuje 4% masa? To je skoro jako naše párky... A u těch vám každej doktor taky řekne, že v těle neudělají žádnou dobrotu, i když chutnaj skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 22:42 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Achjo, s těmi krmivy, to je věčný boj hmm Ale z vlastní zkušenosti vím, že značky jako Whiskas,Frieskies,Kitekat jsou opravdu nekvalitní, kočičce to dělalo akorát problémy ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 20:02 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Ne, žádný boj. love Když vyhovují, tak je to super. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:54 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: jarmila58
Žádnej boj, náš Brutusek ze všeho nejvíc miluje Whiskas potlesk Takže co kočka to chuť, co majitel to názor potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:35 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Krmeni
Tak ted jde o boj Snizek x Holisek.. aneb "co clovek to nazor.." love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 18:25 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Snížek
My krmíme na doporučení veta RC. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 16:19 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Samozřejmě, co člověk, to jiný názor, co kočička, to jiná zkušenost s krmivy. Většinou je to vše o tom, co kde vyčteme a co si myslíme, že je dobré a co ne my sami, pak presentujeme subjektivně, samozřejmě. Osobně šurvajzem typu Whiskas bych nekrmila, ale třeba zase vím, že někdo má mlsné kočičky, kterým chutná a jiné nechtějí, tak co potom s těmi našimi mlsnouny. Opět subjektivně - RC bych nekrmila já, protože jsem slyšela, že obsahují až neuvěřitelné množství soli, proto chutnají, sice jsem to slyšela od veta, ale i tak, většina veterinářů má k praxi otevřený i obchod a preferuje to, co prodává, takže objektivně - nevím. Nyní krmím Proplanem junior, protože máme dvě koťata (7. měsíců a 3. měsíce) a dospěláka také Proplanem, podle veterináře je to vynikající krmivo, ale kdo ví. Applawsky jim přestaly chutnat, Shiny Cat nevím, jakou kvalitu mají a Power of nature granulky, které by měly být opravdu kvalitní (kdo ale ví určitě), jim nechutnají, takže někdy je to těžká věc. Tolerance je třeba ve všem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2012 20:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
až vyrosteš děvče, můžem se pobavit. Přečtěte si raději pořádně co jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 06:07 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Prominte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2012 20:28 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Anetko, doporučuji zmírnit tón a občas i vážit slova. Řekla bych, že je tady mnohem více zkušených než jste vy. Nepopuďte si je proti sobě no
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.10.2012 17:39 Žena Eliška [54] Re: anetka123
Anetko proč tak útočně? Každý z nás preferuje něco jiného, ale snad se můžeme shodnout na tom, že Whiskas a jemu podobná krmiva nejsou pro kočičky zrovna OK. Které z těch superprémiových krmiv je nejlepší se asi neshodne nikdo - pro někoho to může být Royal Canin, pro jiného Hill's, pro dalšího třeba ProPlan, však je to jedno ne? Tady jde o diskuzi, o sdělení si názorů a případně předání zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   06.10.2012 15:40 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Někteří lidé na netu říkají, že Hills je nekvalitní a obsahuje hodně sóji a že to kočkám pak chutná více. Royal Canin se prý konzervuje nějakým BHA či co rozzureny Vidíte! I ty drahý značky nejsou nej! A taky vám prozradím, že Royal Canin má reklamy, ale ne v TV. Podle mě jsou nejkvalitnější značky tato: Acana 65 procent masa, Orijen 80 procent masa, Applaws 80 procent masa. Kolik má Royal Canin podíl masa? Opravdu v něm nejsou obiloviny, copak je kukuřice? Přečtěte si důkladně složení!!! Brit Care obsahuje 40 procent masa! KOLIK ROYAL CANIN?????????? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 16:22 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Je mi líto :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:51 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Eliška
:-( sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:45 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
:-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:30 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Eliška
sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:25 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Eliška
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:21 Žena Eliška [54]
Piky děkuju, ale nakonec není třeba ani ta dieta, Kočička dnes ráno umřela, holt jsme ty ledviny zachytili příliš pozdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 09:14 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
To je mi líto, vím jaké to je. Určitě Vám doporučí veterinář dietu speciálně na tohle a hlavně dostávejte do kočiček hodně vody. Náš kocour má problémy s močovým měchýřem a tohoto se taky bojíme. Naštěstí podle sona ledviny má v pořádku. Držím palce aby se jim alespoň ulevilo, bohužel zdraví už jim to nevrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 19:40 Žena Eliška [54]
Tak to asi nebude třeba, na veterině mají podezření na selhávání ledvin...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 12:49 Žena Eliška [54] – Krmení starší kočky
Ahoj. Naše čičiny dorostly do zralého věku cca 8 let (možná trochu víc), jedna z nich má teďka navíc problémy se žrádlem, granule žere málo, sem tam je vyzvrací. Dostávají Proplanku pro kastráty, občas dáme klasickou adult. Řeším, jesli už není čas na nějaké pro starší kočky (obě jsou z útulku, takže bůhví jaké mají předky a rodinnou anamnézu), s menšími nebo měkčími granulkami (mám u jedné podezření na zánět dásní, i když na letmý pohled do tlamy nic vidět nebylo - ale granule skoro nechce, konzervičku ale jí normálně, na veterinu se chystáme v dohledné době). Poradíte nějaké kvalitní krmivo pro seniorky? N Proplanu netrvám, ale určitě to musí být kvalitní. Iams nežerou ani kapsičky, mrchy vybírravý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.09.2012 15:58 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: mia
mia napsala: pro obyčejné kočky stačí obyčejné jídlo...

Je přeci jedno, zda je kočka "obyčejná", důležité je, aby do sebe dostávala kvalitu (snad) za cenu, při které člověk nemusí vyhlásit osobní bankrot. Každý chovatel přeci chce, aby jeho zvířata žila dlouhý a zdravý život. Ať už jde o obyčejnou kočku domácí, nebo s PP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:54 mia
Já dávám svým kočkám konzervy kitekat a granule míchám. RC, whiskas, friskies, micina. Mám dvě kočky a krmit je jen RC nebo těmito drahými krmivy by vyšlo draho. Už takhle vyjdou na dost...Jsou hrozně nenažraný :) Dřív jsme měli kočky jen venku a krmili je nejlevnějšími granulemi vůbec třeba z kauflandu a tím co se doma uvařilo a taky to nikdy nebyl problém. Podle mého názoru pro obyčejné kočky stačí obyčejné jídlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:21 larisa
aha, no ja všude hledam svůj dotaz a ono se to sloučilo. :-) jnak namáčené granulky moc nechcet. narazila jsem na stránky granule.cz a tam ty produkty vapadají zajímavě,ale ta cena už méně,ovšem nevychází dráž než komerční značky typu RC nebo PP:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:55 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Brit care je standard střední třídy, juknět na krmiva Trainer, jsou lepší než Brit a cenově by měly být dostupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:54 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Děláte si srandu?? Srovnávat RC s Brit Care??? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 17:16 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Larisa
Já s nimazkušensoti nemám :-O myslím si, že jsou moc kvalitní a kvalitou jsou stejné jako Royal Canin. Pokud vaše kočka nemá zuby tak ji jě trochu namošte a budou jakoby "gumové". Našemu kotěti jsme granule taky močili palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 09:39 Larisa – brit care
máte prosím zkušenosti s brit care? royal jsouproná s moc drahé. navíc potřebují granule pro dospělé aby nebyla granulka moc velká- naše kočka nemá zoubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:47 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: smula
No, to vypadá zajímavě, sice nejsme nejchudší, ale u počtu tří kocourků by nás pravidelné krmení touto stravou asi finančně docela vyčerpalo. Ale na zkoušku pár objednám, našla jsem obchod, který značku zasílá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:09 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: jarmila58
Vyzkouším, děkuji. Naši papkají, naštěstí, vše co dostanou na mističky, ale Matýsek je zvyklý na Happy cat granulky a Shiny Cat konzervičky ... no, fakt je, že Bobešek se na Shiny moc netváří. :-|

Miramorky mi přišly takové - moc želé a málo obsahu, ale ty Shiny jsou opravdu samé maso. Jinak, já bych neriskovala našim vařit, to jsem jednou zkusila u psa a moc to nedopadlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2012 19:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Pokud chcete to nejlepší a nemáte hluboko do kapsy pak zkuste konzervičky Sushicat,prodávají se v prodejnách krmiv Treiner....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 17:01 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Snížek
Granulky Happy Cat nezname..Ale vim ze konzervicky Shini Cat a kapsicky Miamor jsou dost masove. Kazdopadne nam to nechutna... :-(
Stejne si myslim ze nejlepsi ze vseho je uvarit si doma poradny kousek masa. My to tak delame a aspon vime co dostava a jak je maso upravene. Lumpinka miluje kureci masicko udelane na zelenine... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 16:27 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Ahoj, máte někdo zkušenosti s granulkami Happy Cat, konzervičkami Shiny Cat a kapsičkami Miramor? Mám už v tom hokej. :-|

Našim kocourkům chutná vše, ale chtěla bych jim dát to nejlepší, žádná dochucovadla, konzervanty, sůl ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 09:20 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Afim
Já jsem to jednou koupila mému kocourovi a vůbec mu to nechutnalo. Řekni své kamarádce až si přečte složení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:33 Afim
Zdravím moje kamarádka dává kočičkám Louisu, ale podle mě o není dobře. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:14 Dracula Re: anetka123
Já osobně bych v Dmku nenakupovala jídlo pro sebe, natož pro psa. Já prostě důvěřuju zverimexům :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:06 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Dein Bestes
Dobrý den, v drogerii DM jsem narazila na granule, které se jmenují "Dein Bestes". Vypadají docela dobře a cena taky velmi příjemná.

SLOŽENÍ:
Složení vypadalo velice pěkně, ale bohužel vám ho nemůžu celé napsat Ale vím, že na na prvním místě ve složení byla Kuřecí moučka, potom byly zase nějaké masové moučky, jenže nevím jaké žádné obilí jsem tam myslím nenašla

Četla jsem i jakostní znaky a proteinů bylo 34 procent.

Cena taky velmi příjemná
1kg za 106,-Kč
Protože se to prodáva po 500 gramech za 53,-Kč

Myslím si, že mi to určitě připadá takový střed PRÉMIOVKA

Máte někdo s těmito granulemi zkušenost? Děkuji.

P.S. Koupila jsem taky pár vaniček od značky Dein Bestes pro mého zmlsaného venkovního kocourka. V těch vaničkách bylo určeno 60 procent masa. Pak jsem ještě koupila kapsičku s rybou v bylinkové omáčce. Pak bylo, ale divné, že když ji snědl tak se hrozně mazlil Pořád se o mně otíral, dával hlavičku atd. Možná, že ta bylinka byla nakonec Šanta kočičí:)

Dein Bestes vyrábí ještě:

Konzervy
Tyčinky - Pro kotata a pro dospělé kočky
Vaničky
Pochoutky - Plněné polštářky
Kapsičky

Tato značka je určitě o mnohem lepší než Whiskas apod. Jde to poznat podle složení.

Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2012 19:30 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Souhlas, Felix je celkem dobrá značka z těch "obyčejných".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2012 23:10 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Dracula
Felix je ok, dokonce v testech předčil některé značkové konzervy, Whiskas už je horší, protože obsahuje větší množstí dochucovadel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 21:13 Dracula
Hele, kocourkovi chutná konzerva pro kočky, tuším Felix a pak mu dávám Whiskas paštiky a ostatní ty kapsičky, zase na jednu stranu mu to chutná a zase se chci zeptat jestli to kotěti nějak nevadí-3-4měsíce a vůbec, jestli ho necpu blafama co mu ubližují... Papá u nás většinou večer a odpoledne, ráno je celý den fuč, vlastně ani není náš, je toulavý a časem si ho chci osvojit domů, už k nám chodí jíst i každý den :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=401