Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:07 larisa
zdravím tak co to tu popisujete zažívame s našim Balu už skoro dva roky. :-( :-( :-( u nás sejedná jednou o močové kameny jindy o zánět močáku. ty kameny způsobuji podráždění močové trubice která je velice tenká, vznikne zanět a její zduření a proto kocourek nemůže čurat. je nutné to řešit hned jinak muže doslova explodovat močák. kdyby jste zjistili že ma hodně tvrdé břicho tak to už je vyloženě akutní. u veterináře ho vždycky promačkali a ono se to nějak proštouchlo, někdy tím jak dostal uvolnujici injekci tak se procpal sám a začala z něj lit moč za celý den. :-( a když šlo o zánět močáku tak ho i cévkovali. :-( :-( :-( u nás se tento problém opakuje opakovaně. nevíme co s tim. veterinář zkouši ted kombinaci léku,která ho problému zbaví,ale nevím :-( :-( :-( jinak už skoro rok nesmí nic jiného než speciální granulky od Hills, ted dostava od stejné značky trochu jiné, které rozpoušti kameny, ale bere je chvíli.
Je to hodně nepřijemné a bolestivé pro zvíře. držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:14 Žena poklad [125] - Domácí kočky
Zkusili jsme ontario pro kastráty, ale po měsíci Samík ztratil půl kila. Teď jsem mu přinesla Fitmin, je krásně tmavý, mastný a kocourkovi chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:01 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: dada
Viz. můj článek Kočičí strava níže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:08 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: hopik
Záleží na tvých financích. Rozhodně doporučuji krmit minimálně prémiovými krmivy.
Chovatelé nejčastěji krmí značkami Royal Canin a Hills, dále je tu Akana, Iams, Purina proplan
a dobre finančně vychází Techni Cal.
Já osobně mohu doporučit Royal Canin, Akanu a Techni cal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:52 hopik
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jakým krmivem krmíte a jaké máte zkušenosti? Setkávám se s různými názory na značky krmiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:35 dada – Re: smula
strava připravovaná doma? Co si pod tím mám představit? Kocourka jsem vždy krmila jen speciálními granulemi, tak nevím. Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:52 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: dada
Domácí stravou se myslí kočičí krmivo připravované doma - nikoliv lidská strava!!!!
Neplést pojmy s dojmy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:41 dada – Re: Somali
domácí stravu bych nedoporučovala, není to pro zvířátka vhodné. Lepší by bylo poohlédnout se po speciálním krmivu, které je určeno na ty zdravotní problémy, kterými zvířátko trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:41 dada – Re: Somali
domácí stravu bych nedoporučovala, není to pro zvířátka vhodné. Lepší by bylo poohlédnout se po speciálním krmivu, které je určeno na ty zdravotní problémy, kterými zvířátko trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:24 dada
s barevným krmivem mám stejné zkušenosti. I veterinář mi to potvrdil. Mam kocourka Matyska a ten si tedka pochutnava na Brit care. Nezvraci a nema zdravotni problemy, kterymi drive trpel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 22:03 Žena poklad [125] - Domácí kočky
Edit: tak se chová správný válecí kocour . Drbat za ušima je přece naše povinnost


Drbání ano, ale ne vždy za ušima. Náš má rád, když se pěkně rozvalí v křesle na záda a nechá si drbat a hladit bříško.
Samík baští acanu a pokud jsem zkusila jiné granule, nesměly být jakkoliv zbarvené. Barevné většinou zvrátil. Nejvíce mu vyhovují jednobarevné tmavší hnědé barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:53 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Bob66
Jo, tak to bude ono. Mělo by se to časem samo upravit, pokud už ty Friskies granule nedostane. Pokud by ale ty problémy přetrvávaly, bylo by vhodné alespoň na čas ho převést na dietku (asi bych v tomto případě volila RC Waltham Intestinal). Většinou stačí cca 3-4 týdny podávání a pak se lze vrátit pomalu zpátky na původní krmivo.

Edit: tak se chová správný válecí kocour :-D . Drbat za ušima je přece naše povinnost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 16:38 Bob66 – Re: Somali
Taky si myslím že to bude po těch Friskies, nikdy žádné problémy neměl až když došly RC a dostal tyhle tak párkrát zvracel, když dostal zpět ty RC tak to přestalo. Bohužel jsem mu minulý týden dal zbytek těch Friskies a za pár hodin zvracel, hned jsem mu je vyměnil a další den ještě jednou zvracel i když už byl na RC. Žádné jiné problémy nemá, jen v hlavě :-D nechce nic než granule i když dostával kapsičky a konzervy na které byl zvyklý od chovatelky a prý je baštil s chutí tak u nás si jich ani nevšimne a když mu seberu granule a nechám jen konzervu tak vztekle mňouká ale nesežere to smich Svědění kůže žádné, jeho nejoblíbenější činnost je spaní a válení se u monitoru zvlášť když ho u toho ještě někdo drbe za ušima :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 13:50 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Lenixxx
Ahoj.
Moje kočina měla podobné problémy a i bylo na ní vidět jak je neklidná pořád pobýhala nechtěla se mazlit,ale než jsem navštívila veterináře,tak jsem jí koupila granule Acana.
Tak ňák mě napadlo,že to může být stravou,tak jsem vyhledávala různé granule a studovala jak by jí mohly pomoci.
Acana mě zaujala tím,že obsahuje teď to bude takzvané citování co jsem tam přečetla:Organická mořská zelenina vstřebává toxiny ze střev a zlepšuje metabolismus. Vybrané byliny včetně listů maliníku a květu měsíčku lékařského vyživují a posilují trávicí ústrojí.
To mě velice zaujalo,granule jsou ve třech druzích tak jsem se rozhodla pro ty v oranžovém oni všechny tři druhy obsahují tyhle věci.
Po cca třech dnech byla takřka bez obtížích,zase se mazlila a hrála si je to zase naše kočina jak byla pře tím,jsem za to velice ráda,kolikrát asi za neduhy může strava.
Před tím měla Cat Chow a to jí nejspíše nedělalo dobře,hodně po tim pila,nevim proč asi byly hodně slané.
Tohle je moje zkušenost,jelikož vím,že každá kočka je jiná,tvé to nemusí vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 08:04 Somali – Re: Lenixxx
A jiné problémy nemá? Mám na mysli průjem, svědění kůže a podobně. Pokud ne, zůstaňte zatím u RC a sledujte frekvenci zvracení, pokud by bylo častější nebo se stejnou frekvencí, nebo pokud by se k tomu přidal průjem, bylo by vhodné ho převést na dietu pro citlivé zažívání nebo přímo pro alergiky - pokud mu teď jede RC, daly by se po domluvě s vetem použít diety Waltham. V tomhle případě je dost možné, že je nějaký problém po těch Friskies granulích, který zatím trvá. Předpokládám, že do té doby, než dostal ty Friskies granule, žádné potíže neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 20:58 Žena Lenixxx [0] – Re: Somali
Je jen na granulích, nikdy neochutnal ani kapsičku, šunku, nic.... Nemá o to zájem. A ke granulím a vodě má neomezený přístup. Chlupy jsem v tom právě neviděla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 12:58 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Lenixxx
Nepíšete, jak často ho krmíte, co ještě dostává, jestli má granule k dispozici pořád a podobně. Bez detailnejších informací se radí hůř, protože řadu komplikací lze vyloučit jen díky informacím.
Na vině může být přežírání, respektive hltavý způsob žraní, může se jednat o nesnášenlivost (intolerance některé složky krmiva se nemusí projevovat jen průjmem, může to být právě i zvracení) nebo může být i jiný problém (spolykané chlupy - často je kočky vyzvrací i po příjmu granulí, pokud nedostávají pastu nebo nemají možnost okusu trávy, nebo nějaké onemocnění trávicího traktu).
Pokud mu granule nenecháváte k dispozici pořád, a dostává je jen někdy, sázela bych na to hltání. Kocour je ve vývinu, a těch živin v tomto věku potřebuje dost, a pokud není krmen několikrát denně nebo pokud nemá granulky k dispozici pořád, může pak při běžném krmení hltat tak, že ty sežrané granule následně vyzvrátí. Jestli zvracel za měsíc jen 5x, tak bych tipovala tuhle příčinu, nebo i ty spolykané chlupy - byly v těch zvratcích i smotky? Pokud ale chcete detailnější rozbor situace, napište víc informací (třeba i zdánlivě nepodstatných).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 11:29 Žena Lenixxx [0] – zvracení kocourka
Náš 5měsíční kocourek začal zvracet. O vánocích přešel z nutnosti z RC kitten na granule Friskies indoor cats a asi po 14 dnech jich hroudu vyzvracel, jakoby nestrávené. Přešli jsme zpět na RC, a opět jich hromádku vyzvracel. Tak nevím zda se přežírá, nebo máme zkusit jiné granule hmm ty Friskies byly jediné které mimo Rc pozřel, je vybíravý. Jinak žádná změna u něj nenastala, nic se nezměnilo, jen za poslední měsíc zvracel už asi 5krát. Poradí někdo prosím? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:09 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: tlamoušk
Čím krmíte? Při těchto potížích je dobré krmit víc vlhkými krmivy (tedy konzervami, nebo pokud krmíte domácí stravou, tak rozmixovat a drobet naředit) - i tím do něj vodu dostanete. Jinak stříkačkou, jak už tu psal Smula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 08:56 tlamoušk – Re: smula
Díky za radu určitě zkusím, bude to boj nevím jestli mě kocourek neroztrhá ale nedá se nic dělat potlesk už je nám lépe :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:57 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: tlamoušk
stříkačka a šup do tlamy, stejně tak i tabletky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:54 tlamoušk – Re: Somali
Tak jsme dostali atb injekci i prášky, je to zánět močáku, naštěstí moč. trubici má průchodnou, není nic ucpaného, doufám že všechno dobře dopadne. Kocourek se bránil jak o život.Teď se budeme léčit a snad se to už nevrátí, jenom bobouš málo pije a nic na pití nechce a nevím jak ho donutit aby aspoň trochu něčeho vypil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 17:07 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: tlamoušk
Nic lepšího,než návštěvu veta v tuhle chvíli poradit nelze. Může to být neprůchodnost močových cest, zánět, ale taky nemusí. Pokud by vet zjistil, že je vše O.K. (o čemž ale pochybuju), tak to můžem řešit dál, zatím je to ale předčasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:03 tlamoušk – problémy s čuráním
Prosím o radu, mám ročního kocourka asi 3 týdny po kastraci. Před dvěma dny chodil nervozně na záchodek a pořád nic nebo jen trošku učůrnul, pak obešel byt a pokus opakoval asi 20x. Další den také a navíc začal po celém bytě dělat loužičky ale jen pár kapek. Nevím proč, myslím že to není klasické čurání natruc, to dřív také občas udělal, ale to byla louže jako hrom. Teď to naopak vypadá, že na záchodek chce ale nejde mu to. Mám o něho strach, tone umí někdo poradit, k vet. půjdu hned zítra. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2009 18:55 Žena pavlina [4] - Domácí kočky
Já blbnu, to není RC ale Pro Plan. ale aspoň po nich nemá tu krev ve stolici, po nich jde normálně jednou za den a najednou a pak je zase celej den klid.Tak jedno balení dostane od Ježíška :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 15:56 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: pavlina
Jo? Tak to je fajn, tam je dobře propracované složení, i pro mladší koťata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 15:55 Žena pavlina [4] - Domácí kočky
Děkuji za tipy a rady. Zatím mu nejvíc vyhovujou Royal Canin Kitten Delicate, ale ty jedou i dospělým kočkám samozřejmě :-) Ten druh od Hill´s jak jsi psala mají dokonce na netu odkud jim beru krmení, tak je asi zkusíme a uvidíme no ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 12:31 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: pavlina
V osmi měsících, zvlášť pokud je takhle velký, už bych se nebála ani dospěláckých granulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:56 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: pavlina
klasicky krmení pro koťata - jednu misku uhlídáš.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:34 Žena pavlina [4] - Domácí kočky
Kocourovi je osm měsíců teprve, ale větší než dospělá kočka a taky těžší.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:49 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Jak už jsem psala, obojí jsou kvalitní krmiva, takže v tom nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 17:26 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
Ahoj

no je pravda že se stalo, že byla jednou použita špatná přísada, a spousta koček se osypala.
Ale přesto vždy dám přednost RC před Hills. Je to věc názoru, co má každý vyzkoušeno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 15:33 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Dík, ty indoorky jsem zapomněla zmínit. Faktem je, že já RC moc nedoporučuju, spíš ale z toho důvodu, že se docela často setkávám s dermatitidami u koček krmených RC (které po změně krmiva mizí). Ale pokud ho kočka snese bez problémů, je to co se složení týče taky velmi kvalitní krmivo, takže proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:55 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
Ahoj
také mohu doporučit Royal Canin indoor cats, je to výborné krmivo a obsahuje i složky
proti tvoření chomáčů chlupů v trávícím raktu, což je pro polodlouhosrstá plemena nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:01 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: pavlina
Pokud mám mluvit z vlastní zkušenosti a konkrétně, tak bych doporučovala granule Hills Neutered Cat Young Adult. Jsou to granule dělané speciálně pro kastráty, ovšem neškodí ani nekastrovaným dospělákům a mohou je dokonce koťata už od půl roku věku, zvlášť když se počítá s jejich kastrací. Jejich výhodou je to, že kromě poměrně slušně vyváženému složení šetří ledviny a snaží se udržet kyselejší pH moči, což je dobré hlavně jako prevence struvitové urolithiázy. Nevýhodou je vyšší cena oproti klasickému dospěláckému krmivu, balení jen po 1,5 a 3,5 kg a horší dostupnost - dají se sehnat jen u veterináře. Nicméně já s nimi mám výborné zkušenosti, odrostl mi na nich i můj současný chovný kocour, který je pohromadě s kocoury-kastráty, extrémně žravými, kterým normální dospělácké krmivo dát nemůžu.
Dělá se pak ještě varianta pro starší kastráty (od 7 let věku), ale pokud je kočka normálně aktivní nebo dokonce více aktivní, lze těmi pro mladší kastráty krmit i déle.
Jinak obecně platí to, že když je takováhle "směska" koček, lze najít vyhovující variantu spíš mezi dospěláckými krmivy, je potřeba hlavně sladit energetické požadavky co nejvíc, jinak začnou hlavně kastráti tloustnout.
K tomu kotěti: pokud má 5 kg, tak předpokládám, že už to bude cca roční mladý kocour, takže tam už lze počítat dávky jako pro dospěláka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:27 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Jaké granule?
Ahojky, potřebovala bych poradit.Mám tři kočky a každá je jiná, Micka( obyčejná, kastrovaná, 6kg ), Pišta( norská lesní, jestli je kastrovaná to nevím, 3kg ) a pak Lumpík ( perské kotě, 5kg ). Chtěla bych jim koupit nějaké lepší granule ale nevím které. Jasně, lepší by bylo kdyby měl každý svoje ale není mých silách je uhlídat aby si to vzájemně nežrali.Nerada bych někomu ubírala na výživě a tak. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 05:10 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Jo, naopak když kočce není shůry dáno, tak můžeš krmit sebelíp... Jen škoda, že takových vyjímek jako tenhle kocour není víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 19:39 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – výživa
Jen pro zajímavost, můj otec, starý to škudlil má kocoura už 16let, tento kocour byl u veterináře
pouze jednou v životě a to na kastraci. Kocour je chovaný v bytě a v létě chodí i na zahradu.
Krmen je kočičími konzervami z Kauflandu(takže kvalitka), plus dobroty od večeře - salám, párek
a td., občas mu spestří dlabanec Akanou ode mne. Kocour je ve skvělé formě, s výbornou srstí,
nikdy nebyl nemocný, má všechny zuby. ano Tudíž polemizovat o složení jednotlivých komponent
v superprémiových krmivech je pouze akademická debata. Některé číči mají holt z hůry dáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 18:51 Žena Utahraptor [4] – Re: Somali
Hovězí se dává protože strukturou a složením je prý blízké myšímu - ale nezkoušela jsem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:41 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Utahraptor
No, správná metoda BARF je včetně kůže a tak, takže dát kočce tele místo odřezku hovězího :-D U nás ale nevím,jak by to prošlo, syrové maso jim nevoní... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:46 Žena Utahraptor [4] – Re: Somali
No ona změny snáší dobře a zatím je mladá, samozřejmě bych to nedělala, kdyby z toho měla problémy :)
Taky nekrmím BARF, nestíhám to, tak se snažím alespoň vybírat kvalitní konzervy :) "BARF" máme většinou když vařím, odřezky hovězího, kuřecího, krůtího, to vždycky podělím kočku a potkany :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 13:02 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Utahraptor
Jo, metoda BARF má rozhodně svoje výhody a mít ty možnosti, krmím radši dle této metody.
Častá změna stravy je trochu zavádějící pojem :) , protože je pro každou kočku individuální. Pokud se granule mění třeba jednou za půl roku, s tím, že se změna děje pomalu, tedy postupným přidáváním nových granulí ke starým, tak se vcelku dá problémům vyhnout i u citlivých koček. Pokud Tvoje kočka reaguje na změnu dobře, tak pozor na to, nemusí to tak být pořád. Hlavně u starších zvířat bych byla hodně opatrná. Bohužel jsem se už setkala i s případem, že kočka dostávala co měsíc jiný druh granulí, vždycky naráz, zvládla si tak vypracovat celkem solidní průjmy, a trvalo skoro půl roku, než se dala do kupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:52 Žena Utahraptor [4] – Re: Somali
Když dostává i konzervy, tak to není případ, že dostává pouze jediný druh granulí a nic jiného, to jsme se asi špatně pochopily :) Prostě si myslím, že strava má být pestrá :) Dřív se kočky (a jiná zvěř, třeba psi) nekrmily jinak než "barf" a jak jim to svědčilo :)
Já zatím výživu neměla, čeká mě až napřesrok :) O výživě koček jsem si hodně přečetla, hlavně Jak krmit kočky od Sehnerové :)

Co přesně znamená častá změna stravy? Mojí kočce balení 400g vydrží zhruba dva měsíce, nehlídám to přesně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:38 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Utahraptor
No vidíš, já ale pak dostávám k řešení právě ta problémová zvířata, v lepším případě právě ta rozmlsaná, v horším případě se zdravotními problémy.
Kočka (i pes) jsou obecně náchylnější k náhlé změně stravy, takže problémy s trávicím traktem nastávají naopak právě při příliš častém střídání krmiva, a to zejména při náhlých změnách. To, že zrovna nějaká konkrétní kočka s tím problémy nemá, neznamená, že to platí obecně pro všechny. Bohužel. Pokud kočka dostává celý život jeden druh granulí (jako třeba ty moje kočky :-)), není to zvěrstvo, tedy pokud se samozřejmě podávají granule kvalitní a takové, které odpovídají té konkrétní kočce, je hlídán dostatek vody (to třeba já zajišťuju mimo jiné i tím, že ráno a večer dostanou i konzervu, která té vody obsahuje kolem 90%, a tam je ten výběr samozřejmě pestřejší). Z vlastní praxe můžu říct, že u koček, u kterých se moc neexperimentuje s krmivem, je méně problémů, než u těch, kterým je krmivo příliš často střídáno. A to nehodnotím samozřejmě jen svoje kočky ;-) Pokud se o výživu zajímáš detailněji, doporučuju publikaci Small Animal Clinical Nutrition, je to velmi dobře koncipovaná kniha, která se zabývá nejen krmením zdravých jedinců, ale i jedinců s různými typy onemocnění. Bohužel je jen v angličtině...
K tomu krmení: to, že v granulích najdeme věci, které by normálně kočka v přírodě nežrala, je dáno tím, že je potřeba vyrobit granule tak, aby jednak držely pohromadě, a jednak v nich bylo vše, co je potřeba, bohužel některé suroviny - třeba zrovna ty obiloviny - můžou u některých jedinců vést k výskytu alergií, pak je ovšem změna krmiva na místě. Jen tak pro zajímavost - jeden kamarád z Prahy začal zkoušet novou metodu krmení - BARF - která spočívá vlastně v návratu k přírodě - tedy krmení syrové a co nejpodobnější tomu, co by si kočka chytla. Bohužel u nás zatím asi ne moc realizovatelné - hlavně co se kvality a bezpečnosti týče (jako maso se používají jednodenní syrová kuřata, takže je potřeba ohlídat si možné riziko salmonely a podobně)... Už tím krmí asi rok a podle posledních informací to kočkám vyhovuje, takže to je taky možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:15 Žena Utahraptor [4] – Re: Somali
Protože ve srovnání s Almo Nature a novou Acanou se mi složení RC přestalo líbit, mám averzi ke krmení kočky kukuřicí a sojou :) Nemluvě o tom, že RC pořád ještě používají konzervaci BHA - ačkoliv žádné negativní účinky nebyly prokázany nebo jsou sporné, nevím proč bych to měla cpát kočce :)
S tím rozmlsáním si dovolím nesouhlasit, nemyslím si, že by za to mohlo střídání granulí, pokud tam nejsou extrémní chuťové výkyvy ve smyslu více soli, aroma atd :) Naopak, krmit celý život koččce (a jakémukolik jinému zvířeti) jeden jediný druh granulí a nic jiného považuji za zvěrstvo, žaludek se pak přizpůsobí trávení toho jediného a jakákoliv změna je nemožná a znamená zdravotní problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 07:52 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské
Ad TomášB: Friskies tady, proboha, nikomu nedoporučuj, spolu s Whiskasem je to ten největší shit. Bohužel. Jo, kočky k tomu jdou, ono když do té směsky dáš dost dochucovadel, tak je to lákat bude.
Ad Utahraptor: Pokud jsi doteď krmila royalkami, tak nechápu, proč chceš granule měnit.Pochopila bych to, kdybys chtěla přejít od horších k lepším. K tomu obsahu živin: ani granule top-krmiv nebudou úplně stejné, budou se lišit jednak díky použitým surovinám pro výrobu, jednak technologií zpracování.
Jinak obecně k tomu měnění granulí: hodně často se setkávám s názory, že my bychom taky nejedli pořád svíčkovou. Je ale potřeba si uvědomit, že chuť na něco je záležitost lidská, zvířata neuvažují stylem "tak, dneska si dám kuřecí hillsky, a zejtra třeba..." Ty granule jsou dělány tak, aby splňovaly veškeré nároky, které to zvíře, pro které jsou určeny, má (teď mám samozřejmě na mysli ty kvalitní granule, žádné Friskies a spol). Tím častým měněním granulí se většinou akorát docílí toho, že se kočka rozmlsá a nechce pak už nic. Samozřejmě to platí pro případ, kdy jsou granule tím hlavním, co kočka dostává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 07:21 Žena Utahraptor [4] – Re: TomášB
Ehm... to myslíte vážně?? Podíval jste se někdy na složení???

Složení: obiloviny, bílkovinné extrakty rostlinného původu, maso a vedlejší výrobky živočišného původu (min 4% kuřete a 1% jater ve světlehnědých a hnědých granulích), oleje a tuky, vedlejší výrobky rostlinného původu, minerální látky (min 0,4% vápníku a min. 1% minerálních látek v bílých granulích), kvasnice, zelenina (min. 1% bylinek v zelených granulích, min. 1% mrkve v oranžových granulích a min. 1% kukuřice ve žlutých granulích).
S antioxidanty, barvivy a konzervováno s: doplňkové látky ES.

Věřím, že to kočkám chutnalo, protože pod tou formulkou "doplňkové látky ES" se může skrývat sůl, různá umělá dochucovadla a vůně a podobně, ale to přece není pro kočku zdravé! Není tam ani pořádně deklarováno z čeho přesně pochází podíl živočišných bílkovin - min 4% kuřete fakt nestačí :))

Když si to srovnáte třeba s tou Acanou Grasslands:
Dehydrované jehněčí maso (35%), batata - sladké brambory, vykostěné jehněčí maso, hrách, vykostěné kachní maso, celá čerstvá vejce, vojtěška, slunečnicový olej, čerstvý vykostěný candát, dýně, čerstvé maso síha, jablka, mrkev, listy tuřínu, eko mořské rostliny (chaluha,mořská řasa měchýřnatá, mořská řasa Dulse), bobule jalovce obecného, brusinky, bobule oskeruše, černý rybíz, kořen anděliky, kořen čekanky, jetel luční, listy maliníku, kořen smetanky lékařské, lístky máty peprné, květy měsíčku lékařského, heřmánku, rozmarýna, lactobacillus acidophilus, enterococcus faecium + vitamíny a minerály.

Mě to kočka žrát bude, protože stejně nedostane na výběr :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 23:01 TomášB
co se krmení týče, doporučuju Friskies adult (pro kotata junior), to adult stojí v obchodech 2kg asi za 150korun, dali sme kočkám asi do 4misek 4druhy krmení a oba šli jen k tomudle
www.hafani.cz/…
www.hafani.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:57 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Granule
Ahoj

Co se granulí týče, krmil jsem dlouho Acanou, ale co ji teď vylepšili, kočky už jí moc nechtějí.
Vypadá do že přejdu na Techni-cal, kočkám opravdu chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:01 Žena Utahraptor [4] – Re: Somali
Tak si nejdřív pěkně dojí zbytek royal caninek a pak dostane jedny almonature, acanu a druhé almonature :))
Teda ale žila jsem v naivním domění že granule na tom vyšším konci žebříčku by měly být libovolně zaměnitelné a obsahovat tytéž živiny :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=651