Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2014 20:05 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Momi
Můj názor je, že už byste si měla vybrat a ne kočičáky pořád přeučovat, ani jim to nedělá dobře. Na jedněch granulích můžete zůstat téměř pořád, stačí když vystřídáte třeba příchutě. Alespoň tak se vyjádřila veterinářka v rádiovém pořadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:50 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Naše kočka je na změny zvyklá, takže s tím problém nemáme. A i kdyby měla se změnou nějaké problémy, tak ji ty staré granule budeme přimíchávat do těch nových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 12:06 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Jenom aby i kočka chtěla změnu a krmení vám jedla, my zkusili změnu a kocouři nadšení nebyli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:50 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Jasně, že vím čím krmit, ale teď chci změnu a nemůžu se rozhodnout mezi těmi 2 značkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.02.2014 18:15 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Už zase, já myslela, že už víte co máte krmit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   08.02.2014 11:03 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Brit Care vs. Calibra
Pomozte mi prosím vybrat jedno z těchto krmiv. Je lepší Calibra nebo Brit Care?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   18.12.2013 16:26 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
No jo, ale já nechci dávat své kočce tuňáka :-D Ona by to totiž taky zhltala.. my ji budeme dávat normální kočičí paštičku s něčím ozdobenou, ale z paštiky se mi ještě nikdy nepoblila ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.12.2013 15:29 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Momi
dostali tuňáka, zhltali to a bylo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   14.12.2013 11:27 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Vážně a z čeho jako?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.12.2013 22:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Momi
hmmm... to jsme zkusili jednou a většina se pak poblila .....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2013 20:07 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Vánoční večeře pro kočičky :)
Ahoj :) Děláte svým kočkám taky vánoční večeři? Vím, že jsem praštěná, ale mě se to líbí, že i náš chlupatý člen rodiny dostane něco dobrého ;-) Tak co? Děláte to kočkám taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 10:40 Dušan - Petzoo
Dobrý den,

pokud budete hledat krmivo BRIT o kterém píšete za přijatelné ceny, tak se určitě podívejte na www.petzoo.cz/…/. Najdete zde produkty BRIT za velmi nízké ceny. S tímto krmivem máme dobré zkušenosti a můžu ho doporučit. X-)

Pěkný den,
Tesař
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 13:53 Žena Vendaasek [0] - Krátkosrsté a somálské
Dobře, děkuju! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 09:48 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Vendaasek
Naše Milkýška to dělá taky a dělá to se vším, s granulkami, konzervami i s masem (my si z toho děláme srandu a říkáme, že ty blafy prostě nechce žrát).
Já myslím, že pokud Vám granulky papá, i když málo, tak mu to tak zatím stačí a zbytečně se nepřejídá. Milkýška, když byla menší, měla celý den přistup ke granulkám a mističku snědla po dvou dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 08:26 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Vendaasek
Naše kočky také zahrabují nedojedené mističky s jídle, asi je to zvyk z přírody, kdy si jídlo schovávaly :-) Když nechce granulky, tak zkuste konzervu, nebo někdo granulky namáčí, ale u nás jsme s tímto neuspěli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:49 Žena Vendaasek [0] - Krátkosrsté a somálské
Zdravím, mám dotaz... Mé dvouměsíční kotě moc nechce jíst granule.. Když už trochu sní, tak pak párkrát tlapkou udělá pohyb, jak když na wc zahrabuje... Nevíte někdo proč to dělá?? Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2013 10:26 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Maartinkaa
My taky, Applaws považuju za jednu z nejlepších značek. Už jen pro obsah masa v kapsičce. Nemůžeme chtít aby se při takové výrobě sem tam nenaskytnul malý nedostatek. I když vážný, ale nikdo není bezchybný. Neřeknu kdyby se mi to stalo opakovaně, to už bych to také nekoupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 16:01 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
My si nemůžem Applaws vynachválit, ono asi v každém bude něco :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2013 13:44 Žena Katha85 [174] - Domácí kočkyRe: Snížek
Mě k tomu napadnul ošklivý morbidní humor a vzpoměla jsem si na vegetariány, jak by se jim asi nelíbilo, že maso jíme my a ještě ho dáváme mazlíčkům a když vlastně výrobci se snaží kočkám dodávat jídlo, které je jim přirozené, tak takové hovězí, vepřové, telecí... maso naše kočky loví běžně :-D A proč někdo nevyrábí konzervy z myší? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 07:54 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Katha85
Jednou jsem našla v kapsička Applaws plastový kus takové té značky, co nosí kravičky v uchu. Tak 2x1cm. Sice si nemyslím, že by to kočka pozřela, ale možná ano, vzhledem k tomu, že to bylo ovoněné zbytkem konzervy. Takže důsledně kontroluji, kontroluji a zase kontroluji. Jo a Applaws už nekupuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 19:42 monar
nabizim za 37kc balicek

Brit Care cat indoor 2x 400gr.
Brit Care cat kitten 8x 400g
Brit Care cat long hair 5x 400g
Calibra cat adult 34 5x 400g.

cena na internetu od 65 kc za baleni..pri odberu vsech baleni postovne zdarma..prodavam z duvodu,ze jsme chteli prejit na toto krmivo,ale nase kocka je odmita..info : mailto:monarafajova@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 19:43 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Přesně tak... psala jsem na výrobce Brit Care a prý mam poslat kost a pošlou mi jako revanž jinou konzervu... Mno, logicky si kost neschovávám a už testuju nové krmivo, představa, že si toho někdy nevšimnu i když to ted už budu kontrolovat je pro mě dost děsivá. Jinak ta kůstka byla hubenější o půlku než sirka a dlouhá asi 1 cm a špičatá takže byla vidět celkem snadno. Fakt blbej pocit a člověk si myslí jak nekrmí zdravě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:47 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Katha85
A jéje coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 17:54 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Katha85
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 16:32 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Víte co je to smíšený pocit? Když krmíte konzervičkama Brit care se skutečným masem a najdete špičatou kost...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2013 20:08 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

když srovnáš například Brit Care Long Hair a salmon ADULT od tohoto výrobce, tak druhá "Premium" možnost má obdobné složení, ale chybí jí prvky hypoalergeního krmiva a péče o srst . Levnější řadě Premium chybí zaměření na spíše zdomácnělejší kočky v bytě, možná by se tedy dalo říci, že Premium je dobré krmivo, ale na živiny, které kočka potřebuje není kompletní.

Informace jsem hledala v letáčcích co máme doma a zde:
www.krmivo-brit.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 16:33 monar
jaky je rozdil mezi brit care a brit premium? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:34 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Katha85
to je jen dobře, je to vyvážená strava na rozdíl od Whiskasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 08:54 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Jak jsem psala 23.07.2013 14:21 whiskasem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 07:17 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Katha85
A čím byl krmený předtím?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2013 21:11 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Je to něco přes měsíc co jsme změnili stravu na BC, ale mam trošku šok... za tuto dobu Tom zhubnul z 4,5 na 4,3. Žere a hraje si normálně, je aktivnější s příchodem Terky, ale má denně o jednu taštičku méně, dle vet je snížení váhy v pořádku, když je to kastrát, ale za tak krátkou dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 13:07 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
ZDARMA pošleme, to snad je jasné :-) problém asi bude ten, že budete muset dokoupit ten zbytek na 3 týdenní test smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 06:08 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Já vím, že vzorek zdarma je, ale co poštovné a tak? Někteří výrobci krmiv taky píšou, že Vám pošlou vzorek zdarma, a stejně nakonec platíte poštovné. Na tuhle otázku jsem se ptala i jinde a tam mi zase odpověděli, že vzoreček je zdarma, ale poštovné se na 100 procent platí, tak já nevím komu mám věřit. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 22:59 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Hned na úvod Vám ZDARMA pošleme vzorek vybraného krmiva Purina ONE, s nímž můžete 3týdenní test zahájit. - naučte se číst s porozuměním, myslím, že to výrobce píše zcela jasně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2013 21:23 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: holisek
Děti no, já už to nekomentuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 17:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Na web nepsal vůbec nic ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 16:59 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Prosím, přečtěte si co daný výrobce píše. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 06:51 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Maartinkaa
Takže jako poštovné platit nebudu?? Vy jste si ten vzoreček od Purina One objednávala?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:52 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Momi
Ano, to jistě je bez placení za poštovné .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 17:28 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Dobrý den, chtěla bych své kočce objdnat vzorek na www.purina-one.cz, ale nevím jestli je poštovné zdarma. Jakmile se na jejich stránky zaregistruji, tak mi na přivítanou pošlou vzorek ZDARMA, tak si myslím, že to asi zdarma bude, ne? Nebo jak to je? Co si o tom myslíte? stydim Děkuji moc za odpověď... :-D

www.purina-one.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 20:09 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Tak jsem lososový olej přeci jen koupila a nedoporučuji... čičiny si čichly a šly pryč. Dostane ho Ritunka.
www.dejpac.cz/…

- ten olivový je asi lepší, že na něj Tomík chodí.

(Nicméně v kočičích granulích je tento olej údajně obsažený též)

Terezka si v oleji vykoupala ocásek... Nejsem si jistá, že výrobce měl na mysli tento způsob lesklé srsti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 16:34 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Katha85
tak to je dobry.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2013 13:13 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Poslala jsem dotaz přímo na výrobce krmiva, dojem to na mě neudělalo...

1. kočky by musely žít odděleně, protože jí celý den průběžně
2. neodpověděl mi na otázku ohledně oleje
3. vůbec se nezamyslel nad těmi granulemi co jim dávám

- technický návod si umím přečíst také, čekala jsem praktickou radu :(


Váš dotaz: Pěkné dopoledne přeji, protože chci pro své dvě kočky to nejlepší začala jsem včera přemýšlet nad výběrem granulí. Mam 4 měsíční kočičku, kterou budu kastrovat na podzim a ročního kastrovaného kocourka, oba mají dle vet optimální váhu, kočička spíše hubenější, ale ne podviživená, rozdělit jim stravu nemohu, ujídají si z ní řekla bych naschvál. Jsou jen doma, sem tam na okně, nebo na balkoně, ojídají šnitlik a zatím je krmím Indoor krmivem a někdy dostanou kapsičku, syrové přemražené maso, bílek a podobně, ale zaujalo mě krmení pro kastráty s vitamnínem proti stárnutí a prevenci močových kamenů. Kočička pije hodně, kocour mnohem méně. Jaké je pro oba optimální krmivo? A další otázka - kocour mi olizuje olej, mohla bych mu dávat Váš lososový olej určený primárně pro pejsky? Díky moc za odpovědi Děkuji za Vaší odpověd.

Odpověď: Zdravím, z hlediska správné výživy je vhodné krmení obou koček rozdělit, alespoň do kastrace vaší kočičky. Pro kočičku je nyní vhodné krmivo Brit Care Kitten. Toto krmivo má vysoký obsah živin, které jsou nutné pro založení a optimální rozvoj všech tělesných tkání kočky. Po kastraci můžete u obou vašich koček přejít na krmivo BC Castrate. Toto krmivo pomáhá pŕedcházet výskytu močových kamenů. Zároveň obsahu účinný antioxidační komplex, který pomáhá omezovat záněty, které jsou jednou z příčin vzniku močových kamenů. S pozdravem, Martin Kváš

Odpověděl: Martin Kváš


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 21:42 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Rozkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2013 16:19 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
bez toho pána jo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2013 14:34 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Domča14
No dobrá a co když kočka odmítá stravu, kde jsou ryby? Mimochodem brambor nebo rýže mi vyjde na stejno. Vaše upřednostňované TOTW sice má bohatý obsah rybího masa, ale také je plné složek které s masem nemají nic společného. Neříkám nikomu že musí krmit RC, je to na jeho uvážení, ale navážet se do značky, jen kvůli osobní averzi je smutné.
Mimochodem to že velmi dobrý chovatel a vystavovatel koček pan smula krmí RC, a také snad každý druhý na tomto webu, má pro mě mnohem větší význam než kritika od 15letého dítěte, byť by mělo kočku doma od mala. A pan smula tu má i další velmi pozitivní ohlasy a dost lidí ho žádá o radu, neříká to o jeho názoru něco?? Hádat se nebudu protože např. v DTestu vyšlo nejlépe obyčejné krmivo z Lidlu. www.ceskatelevize.cz/…
A kdo hledá výsledky si najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2013 11:27 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: holisek
jj, kočky stejně nestráví ani jedno, jen to projde. Průšvih je v tom, že některé obsažené sacharidy se dostávají do krve a hrozí zde diabetes. Alergie také není ani tak způsobena složkou potravy, jako sporami plísní jenž se tam dostanou ze špatně skladovaných rostlinných složek. Ale to je na dlouhé povídání... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2013 11:23 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Domča14
TOTW - mluvíte o holistickém krmivu,distributor zde neuvádí ale podstatnou věc a tou je energetická
hodnota krmiva. Ve složení máte brambory, bramborový škrob,borůvky,maliny, rajčata - takže vysoký příjem sacharidů, které kočka vstřebá rychle do krve. Krmivům s ovocnou složkou se vyhýbám.
Článek lze pohodlně najít v sekci "Články" a tam otevřít jde. Každopádně tato diskuse se zabývá vaší osobní averzí ke značce RC a hledání 100+1 možných důvodů jak to zdůvodnit. Když tak moc
chcete radit začátečníkům, soustřeďte se na humus typu Kitekat, Whiskas a podobně. Rozebírat jestli tohle má pšenici, rýži nebo brambory je zcestné, stejně jako tvrdit, že krmivo v němž je hrách a brambory je hypoalergenní, to je jen blamáž výrobců. Kočka, stejně jako člověk může být alergická na jakoukoliv složku stravy, stejně jako např. na plast, pyl atd.
Závěrem je zde nutné říci, že jakékoliv suché krmivo je sajrajt a pokud už musíme toto nucené zlo,
vyberme to nejlepší podle svého uvážení a svědomí. Jo a já kupuji RC za 110 za kg, to jen pro zajímavost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.08.2013 09:07 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Katha85
Jako redaktor musím konstatovat, že někteří mladí, zde mají opravdu vysoké sebevědomí :-) Mě osobně vadí v krmivech sulfáty, sírany a podobné chemické doplňky, které by myslím nemusely být v krmivech obsaženy :-( Navíc nevidím, žádný velký rozdíl, zda krmíte kočku v granulích brambory nebo rýží, protože, jak všichni dobe víme - kočka je masožravec. Navíc z lidského stravování je známo, že lépe stravitelná a dietnější je rýže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.08.2013 08:23 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Osobně jsem za diskuzi ráda, alespon si mohu udělat obrázek.

Každopádně mě zarazilo:
"Tímto bych chtěla skončit s diskuzí, protože mě to věčné dohadování nebaví"

- ta diskuze tu od toho je a to, že s Vámi slečno někdo nesouhlasí neznamená, že diskuze musí být uzavřená?!

Děkuji všem za názory ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=151