Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Krmivo pro kočky

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krmivo pro kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 20:10 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: smula
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.10.2012 20:01 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: holisek
Přes ně tak, kočka potřebuje hodně vody, protože má nižší pocit žízně, proto potřebuje i vysoké procento vody v potravě - konzervy a maso
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 19:41 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: holisek
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.10.2012 19:24 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Zánět močových cesta a pozdější selhávání ledvin bývalo časté onemocnění u koček. V současné době se tento stav zlepšuje. Nemoci močových cest a ledvin podporuje velké množství soli v potravě. Náš kocour jedl konzervy a granule a umřel na selhávání ledvin. :-( Čím kvalitnější potrava, tím větší naděje, že kočka se této nemoci vyhne. Nejdůležitější je,aby kočka hodně pila, což podporují pítka pro kočky, ve kterých se voda hýbe a to láká kočku k častějšímu pití. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 17:28 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Zdravím všechny chovatele, od moji známe umřela minulý týden kočička, byla to čistokrevná Britská modrá kočka, vždycky dostávala jen Friskies nebo Whiskas (šunty). Paní zjistila, že kočka čůrá po bytě a je nějaká divná tone šla k vetovi a ten řekl, že má zánět močových cest :-| . Kocourek (byl to kocour) chodil každý den na injekce a měl antibiotika. Léky nezabraly a kocourek jim zemřel. Veterinář paní ještě řekl, že kocour neměl dostatek železa v krmivu, protože krmila jen granulemi, o kapsičkách nechtěla vůbec slyšet, prý se na to kočka naučí a nikdy nebude chtít už granule (její názor) coze
Sama nám doporučovala granule Whiskas a Friskies, ale já vím, že pro kočku to není vhodné (přesila obilovin) Moje čiči dostáva všechno možný aby rostlo hop
Může kočka dostat zánět močáku z těchto granulí? (whiskas,friskies...). Děkuji za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 08:30 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
ne ne, jen by nemela slany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 07:09 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Chips
Dobrý den, moje kočka sežrala chips ležicí na podlaze coze Může se ji něco stát? Děkuji za odpověd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2012 10:33 Žena evik [224] - Domácí kočky
Je pravda, že co člověk, to názor. Podívejte se u lidí: pořád se všichni dohadují, JAK a CO by vlastně lidé měli správně jíst. Vždycky se objeví nějaká informace, že něco je úplně špatně a za nějaký čas se to zase vyvrátí a špatné je něco jiného a stále dokola... Tak natož u kočičáků!!! A hlavně tyto teorie vytvářejí VÝROBCI krmiv, aby hlavně prodávali, takže nelze se v tom vyznat..

coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2012 10:18 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Jistě, co člověk, to názor, hádek netřeba. Přesto ale - jsem relativně novokočkař (všechny kocourky jsme si pořídili během roku) a stále tápu a to "nej" hledám, protože jim chci, samozřejmě, dopřát to nejlepší. Otázka je, co je to nejlepší.

Osobně se kloním k tomu, že kočka je šelma a masožravec. Venkovní kočka těžko bude k myši ulovené v přírodě přikusovat kukuřičný klas, například. A ty bytové se snažíme domestikovat i ve stravě, ale ono to nemusí fungovat. Pak je tu dilema, zda syrové, či vařené (jak tu bylo vtipně napsáno, kočky běžně v životě u plotny nestojí, aby si uvařily) a také, jak takto krmeným kočkám zajistit vyrovnaný podíl minerálů, vitamínů - zkrátka toho, co je jjich organismu nejpřirozenější.

Granule - to je pro mne velká otázka. Nejde o to, že je to snažší a hygieničtější, i když je, jde o to, nakolik pokryjí výživové poteby zvířete (odvislé od kvality, samozřejmě). Ještě další výhoda je, že granule mohou mít nasypány stále a brát si tolik, kolik potřebují, zatímo maso, které případně v misce zůstane, musí putovat do lednice, nebo po několika hodinách, kdy jsou ponechány svému osudu, do koše.

Ano, ráda bych krmila tak, aby byli naši kocourci zdraví a aby jim potrava chutnala, ale ten ideál (existuje-li)), ten stále hledám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2012 08:23 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky
To se nedá číst toto... každý má prostě svoji hlavu a je na něm, jak bude kočku krmit, každý z nás si pak případné komplikace a zdravotní problémy kočičky musí nést sám... Každý z nás si myslí, že ten jeho způsob je nejleší (i kdyby nebyl) a nic ho nepřevědčí o opaku. Ať už krmíte syrovým masem nebo jen granulemi, obojí má své pro a proti ano
Hádat se a něčm přesvědčovat nemá cenu...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 06:13 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Já mám 5 knížek o kočkách a všechny jsem už přečetla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.10.2012 19:33 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Konec dohadů, prezentujte jen potvrzená fakta a ne moudrosti stažené z internetu :-) Pokud máte takový strach z krmiv pro kočky, které pro vás není vždy v pořádku, tak se podívejte na krmivo pro lidi a zjistíte, že je tam víc "fujtajblů" než v krmivech pro kočky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 15:52 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Ale píšou tam i veterináři tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 15:06 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
No není to veterinář, ale student VF a to co píše je standardní názor, nic víc, nic míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:37 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Na jedné stránce o kočičkách www.miciny.cz je poradna. Uživatel se zeptá odborného veterináře a ten mu odpoví. Např tady se ptá jeden uživatel: www.miciny.cz/…/

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 13:50 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: smula
Dobrá, každý máme jiný názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 13:44 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maartinkaa
no a v tom se lišíme, já zastávám a propaguji názor předních odborníků na výživu koček - granule nejsou základ ale doplněk. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 13:18 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: smula
Já vám netvrdím, že kočička má dostávat jen granule, já tvrdím, že je to pro ni základ, kde dostane spoustu potřebných věcí , které potřebuje..K tomu samozdřejmě dostává i maso ( já tedy syrové nedávám) a nějakou tu kapsičku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 12:54 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
S nákazou toxoplasmózy to není úplně přesně jak uvádíte, viz. nový článek Toxoplasmoza pod lupou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:31 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Já kupuji kapsičky i někdy přes týden, ale vždy koupím i na víkend tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:18 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
12. 10. jste napsala, že kapsičku dáváte o víkendu, teď píšete, že kapsičkou doplňujete granule, tak už v těch vašich příspěvcích mám takříkající "guláš" to měníte tak rychle názory???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:06 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
Jen podotknu, že prvoka toxoplazmosy pouhým zmražením nezabijete ani náhodou. Leda tepelnou úpravou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 10:26 Žena Eliška [54]
přiznám se, že nepřemražuju, ale dávám maso v kvalitě pro lidi, normálně koupené u řezníka. Takže když vařím, tak prostě sem tam kousek upadne :) Maso v kvalitě pro lidi musí mít prohlídky na parazity - takže nákaza tasemnicí by musela být sakra náhoda. Svalovcem se můžete nakazit ze zvěřiny, která ovšem tu veterinární prohlídku mít také musí, maso nakažené svalovcem nesmí přijít vůbec do prodeje. Ta prohlídka se dělá u každého střeleného kusu (je to i jeden z důvodů, proč je zvěřina tak drahá). Toxoplazmózu nezpůsobuje bakterie, ale prvok toxoplasma gondii, kterou by mělo přemražení zahubit. Nicméně toxoplazma je nebezpečná pouze lidem s oslabenou imunitou a těhotným ženám, pokud se nakazí v těhotenství. Proto v těhotenství nedávám kočkám žadné syrové maso, přemražené ani nepřemražené. Pokud jste zdraví a nakazíte se toxou, většinou to ani nezjistíte, protože příznaky budete mít spíš jako u slabé virózy. Navíc získáte vůči další nákaze imunitu. Někde se uvádí, že zhruba polovina obyvatel toxu prodělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 06:17 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Z knížek, internetu, diskuzí, od chovatelů koček (kteří jsou mí známí) no prostě všude... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 06:16 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Moje kotě má pořád granule v misce. Vždy jak má hlad tak si jse najíst a k tomu přidávám bud kapsičky nebo maso. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:53 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: smula
Je to tak souhlasíme!!!!!A ono se o tom diskutovat může do aleluja.Někdo to pochopil a někdo si to musí vyskoušet na vlastním mazlíku aby zjistil pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2012 22:12 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maartinkaa
Ne a ne a ne, jak můžou být granule základ stravy masožravce, když obsahují v nejlepším
případě 40% živočišné bílkoviny?? 60% jsou bílkoviny rostliného původu. Koně nebo krávu taky krmíte masem??
Vememe-li v úvahu využitelnost bílkoviny, tak vaječný bílek dejme jako mustr - 100% bílkoviny, pak u kočky je hovězí libové maso na 85% využitelnosti bílkoviny, kuře pak
na 65%. Do granulí se musí maso dehydrovat, tzn. vařit při vysoké teplotě aby ztratilo vodu, kromě vody ztratí i bíkoviny a vitamíny. Pak je využitelnost bílkoviny jen 56%. U masokostní moučky je pouhých 35%. Takže mizivá výživná hodnota oproti masu. Dále energie ze 100% hovězího je 160kcal,ale u suchých krmiv je kolem 400kcal. Proto naši mazlíčci tloustnou. Příčinou je vysoký obsah uhlohydrátů,běžný příjem kočky je kolem 5%,v granulích je okolo 30%. Všechna suchá krmiva jsou nutné zlo, jde o to vybrat to nejmenší. U nás na výběr moc není.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2012 21:49 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Konzervanty butylated hydroxyanisole (BHA)a Butylated hydroxytoluene (BHT) jsou nejběžněji používané konzervanty v potravinářství. Zabraňují žluknutí tuků.
Dle testů EU jsou bezbečné a v testech u člověka dokonce prokázaly antirakovinové
účinky. Máte pravdu, že v jedné studii byl prokázán rakovinotvorný účinek u krys,
tato studie ale nebyla obhájena. Tyto konzervanty používá jak RC, tak i IAMS a Eukanuba,tak i HILLS. pokud Vás to zajímá, více na:
www.pet-food-choice.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:55 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: holisek
To jsem ráda, že ste mi potvrdila moji teorii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2012 18:50 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Maartinkaa
Syrové maso by mělo být přemražené, ale ani přemražení nezaručuje úhyn všech parazitů, protože někteří bohužel vydrží i hluboké zamražení hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:48 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: smula
Asi ano, máte pravdu, také sem uvažovala o tom, že mají jiné zažívání, ale i přesto se syrové maso bojím dávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:47 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Obdivuji tvoje znalosti a zajímalo by mě, kde tyto chytrosti čerpáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 17:45 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Nechci tady urážet lidi, ale abych řekla pravdu Royal Canin je rakovinotvorný, protože obsahuje konzervant BHT a BHA. Royal Canin taky obsahuje kukuřici a rýži. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2012 16:38 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maartinkaa
kočky mají jinou mikrofloru ve střevech, takže bakterie, které nám způsoubují střevní potíže, se u nich nedokáží tak rychle rozmnožit. Pokud je maso špatné, kočka už si ho nevezme. Maso se přemražuje, aby se zničily bakterie svalovce a salmonely. Tam stačí 24h
přemrazit na cca -20C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2012 16:36 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Neuvádějte lidi v omyl, nejedná se v žádném případě o podíl masa,ale o podíl živočišné bílkoviny, která je tvořena masokostní moučkou a živočišnými deriváty. K masu to má daleko. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 14:36 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Ano přemražujeme maso,ale nevěřím tomu, že se bakterie zničí :-) Já například z kuřecího mám problém věčně,stačí špatně umytá destička od syrového. Doktor říkal, že se to přemražením nezničí. A kočičce jsem to skusila dát,ale odmítá ho. A jsem i docela ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 14:27 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Maartinkaa
Přemrazujete syrové maso? Když jsem byla malá a granulemi se ještě úplně běžně kočičky neživily, máma dávala maso zmrazit, přemražené naškrábala a při pokojové teplotě potom Myšákovi Mikimu dávala. Miloval hlavně srdce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 13:48 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Brit Care je superprémiové krmivo. Brit Premium je prémiové. Brit Care obsahuje 40% a Brit Premium 30-40%. Podle mě je to vysoký podíl masa palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 13:35 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Myslím, že ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 13:08 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Maartinkaa
Já se ho akorát bojím dávát, kvůli těm parazitům :-( Ale dělám dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 12:53 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Souhlasím , také nemám se syrovým dobrou zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 12:50 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
S tím syrovým masem a vařením obecně dobrou zkušenost nemám, zkoušela jsem to jenom na psovi a ten měl průjem po hovězím, vícekrát jsem to nezkoušela, je na granulích, má 9 let, a stále je jako štěně hravý. Na druhou stranu, maso je pro kočky nejpřirozenější, jenom já z toho mám obavy, tak hraji na jistotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2012 12:48 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Uvařím masíčko k němu dám vývarek, samozřejmě ne solený ani kořeněný a mám kapsičku pro kočku i ve vlastní štávě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 12:39 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
No jistě, prostě granule pro kočičky doma je základ :-) Venkovní si stejně uloví sami většinou co potřebujou.. A vařené masíčko nebo podomácky vyrobená kapsička je skvělá, aspoň víte, co obsahuje ;-) Ale určitě se nebojím jak píše Eliška Shiny Cat a Applaws, to jsou dobré značky :-) Ovšem jak říkáte v normálních obchodech a zverimexech se třeba taková kvalita jako Applaws těžko hledá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 12:13 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
A Lumpajska na to leti jak silena, navic jak pise Anetka123 - pěkně nám přibírá na váze... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 12:13 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
A taky si myslím, že vařené maso má větší vůní, ale to je každého věc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 12:11 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
Přesně tak! Maso je maso...
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 11:49 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
I my vaříme masicko, nebot syrove nam nesmakuje. A vim ze maso co ji davam je 100% a ne ze je slozeni obsahujici jen nekolik % palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 10:37 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Cat Chow
My krmíme krmivem Cat Chow, ale chceme přejít na Brit Premium. Jště dokrmujeme masíčkem a kapsičkami palec Kočička nám hezký roste a přibýva na váze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 10:27 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Eliška
Jo koukala, jenže u nás ve zverimexech není k dostání ani ten Applaws. Doporučuji paštiku Kippy www.svetkocicek.cz/…/ opravdu dobé složení... Jenže u toho sýrového jsem slyšela, že se přenášejí vnitřní parazité a taky toxoplasma. Kočka si kuře nevaří, ale jeho páníček. Já jsem slyšela, že hlavní jsou granule, tak nevím jak do řešíte vy. Mám ještě knihu, který jí píše nejlepší veterinář z Velké Británie a ten psal, že granule jsou hlavní a že procvičujou zuby a tím se nedělá zubní kámen.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 3537x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/275-krmivo-pro-kocky?od=351