Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Poradna

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Poradna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:24 PetraM
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, před 3 dny jsem dostala od kamarádky 3týdenní koťátko obyčejné kočky domácí. Nejspíše není ani odčervená a očkovaná a po narození žila ve sklepě. Kdy jí musím nejdříve odčervit a nechat očkovat? A kdy sní vůbec mám zajít na první veterinární prohlídku? Předem moc děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 08:50 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Já bych je asi nebudila. Možná ve snu prožívají to, co nemůžou mít v bytě. Honí ptáky, loví muchy,prožívají nějaké dobrodružství. Aspoň je to bezpečné, ne ? Takhle se nikde neztratí a nikdo jim neublíží. U lidí existují tzv.lucidní sny - je to skutečný prožitek snových událostí. Třeba je mají i kočičky, ale neumí nám to říct :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 11:44 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Taky mi to nedělá dobře ten pohled, ale četla jsem, že se kočka nemá budit, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 10:36 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Dotaz
Když se vašim kočičkám zdají divoké sny, ony ze spánku trhají ouškama, packami mlátí do vzduchu a pošvihávají ocáskem, budíte je? Když kocourci spí, samozřejmě je nebudíme, ale pokud se jim takové sny zdají a jsme u toho, tak je opatrně pohladíme, nebo vezmeme za packu, aby se zklidnili, ale nevím, zda je to tak správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 07:49 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Kočička jim ospalky postupně vylíže, protože je pořád čistí. Nechejte to na ni, je to nejméně atakující :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 18:46 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Maartinkaa
Borovou vodu. Namočit a opatrně otírat. Nebo stačí obyčejné oční kapky. Ale ta voda je lepší. Případně nějakou mast (aby to šlo dolů bezbolestně) ale tu už bych doporučovala od veta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 17:21 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Zdravím, nemáte někdo radu, jak odstranit koťátkům ospalky ? Když otvírali pomali očenka, tak jim trošku slzely a poté se vytvořily ospalky, nechtěli jsme při otevírání očiček zasahovat, ale nyní nám u jednoho koťátka nejdou odstanit, máte nějaké rady ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 21:12 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Markét
Na takhle odborné otázky je schopen odpovědět pouze veterinář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 13:38 Markét – císařský řez
piště prosím na email mailto:Markyzka09@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 13:33 Markét – Císařský řez
Dobrý den potřebuji akutní radu,Moje kočka je čtyři dny po císařském řezu byla prý tlouštík a asi necítila kontrakce každpodně máme doma jedno zdravé koťátko..Kočka si ho první tři dny nevšímala ale ted se k němu má jako maminka..Mám ale ovšem problém s tím že je to čtvrtý den a kočka se nevyprázdnila dvakrát za tu dobu byla na písku čurat ale na velkou si ještě nedošla granule jí moc nejedou vyžaduje jenom kočičí mléko vodu a šťávu z kapsiček při kojení je vidět že jí bříško ještě bolí ale jinak se nemocně nechová mazlí se atd...Mám mít obavy nebo se stav znormalizuje ještě jsem zapomněla že jí pořád z vulvy lehce teče krev spíš takové špinění,kontrolu máme za sebou stehy se prý krásně hojí ani neprosakuje krev našeho miláčka hrozně milujem a šílíme strachy moc děkuji předem za odpověd. veterinář na telefonáty nereaguje tak budu štastná za každou radu nebo zkušenost :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 15:46 Veru – Dlouhotrvající zvracení
Dobrý den,
potřebuji poradit, už nevím co mám dělat. Kocourek se nám narodil 17.8.2008, bude mu skoro 5 let. Je pravidelně očkovaný, odčervovaný a vykastrovaný. 1. rok byl v pořádku a poté začalo časté zvracení, stále řídká stolice a někdy i krev v ní ( čerstvá nenatrávená ). Cokoliv snědl, vypil vyblinkal. Pokaždé jsme šli k veterináři, píchli mu injekci, dieta, někdy to zabralo někdy ne. Ale stejně se to tak po měsíci vrátilo. Dělali mu vyšetření stolice ( v pořádku ), sono ( v pořádku ), diety na způsob granulý Hills i/d. Stále máme problémy, zvrací několikrát týdně ( cca 10krát i více. Občas je to měsíc, dva v pořádku a pak zase začne. Každý veterinář říká něco jiné a žádný nepřišel co s tím. Stačilo by např. najet na léčbu, co dělat a co ne… nic, nic nevíme co dělat a už to trvá dlouho a jsme z toho bezmocní!! Máte někdo stejný problém, nezažil to někdo ve vašem okolí? Pište prosím na maila mailto:bednarovaveronika@email.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 22:09 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Maartinkaa
Jak píše Marie níže...rozhodně to není dobré, ale pokud ji z toho dostal, veterinář snad ví co dělá (doufám, já mám i špatné zkušenosti kdy jim šlo jen o zisk). Diety pro kočky s nemocnými játry určitě jsou - tady najdete inspiraci, kde pak nakoupíte je na vás
www.dogsandcats.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:47 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: holisek
Nestraště :-( Já doufám, že když to nejhorší zvládla, že by mohlo být lépe...Ti lidi jsou neskutečné zrůdy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:16 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Maartinkaa
Micoš od Askásků na tenhle problém tento týden zemřel, játra jsou důležitá. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:11 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Zdravím vás :-)
Přicházím si pro radu. Babičce a dědečkovi tento týden někdo přiotrávil kočičku. Jsou z toho hodně špatní,Kočička na tom byla špatně, veterinář do ní cpal injekce horem dolem a po týdnu se kočička konečně vzpamatovává a začíná normálně příjmat potravu a pít. Vypadá mnohem lépe, údajně však ale má chycená játra.
Zkrátí jí to nějak život ? A existují nějaké speciálně upravené granule nebo musí mít upravenou stravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 15:11 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Snížek
Já myslím, že ryběnky jsou v pohodě. Ty mouchy budou větší svinstvo!! To Kája se může po mouchách utlouct, pořád mu to nemůžu vysvětlit, ať je nechá na pokoji, ale nedá si říct :-D . Já myslím, že z ryběnek nemusíte mít strach. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 00:30 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Piky
Děkuji. Snažím se ho do koupelny nepouštět, ale je to souboj dvou tvrdých palic. ano Odčervujeme pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:44 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Nejsem odborník, ale myslím, že se mu nic nestane. Podle mě to je stejné jako kdyby sežral mouchu. Jen hlídat odčervování, když sní takovou havěť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 16:12 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Měla bych dotaz a nevím, kam jej dát. Nemůže kocourkovi ublížit, uloví-li si ryběnky v koupelně? Letos se nám tam poprvé objevily a Ligurek je loví jako zběsilý a pak je sní. Věřím, že neškodí, jistotu ale nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2013 08:27 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: filcat
myslim ze je to nezodpovedne, po Skype si to nedovoli ani veterinar.... no a ten ma urcite znalosti...nevim o co vam jde a s laskou ke kockam to urcite nema nic spolecneho rozzureny
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2013 17:07 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
A kolko máš rokov keď nie si plnolety? Máš vobedz mačky či ich len máš rád? Mám tiež niekoľkoročné skúsenosti ale nedovolila niekomu odborne radiť a to som tiež prečítala niekoľko odborných kníh.... a aj vlastných skúseností je dosť.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.10.2012 14:59 Žena Eliška [54]
Plná knihovna knížek neukazuje na úroveň Vašich znalostí. V knihovně můžete mít cokoliv. Pokud chcete radit, tak bez dlouholetých zkušeností s chovem a/nebo veterinárním vzděláním bych to prezentovala maximálně jako vlastní zkušenosti, ne jako poradnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:55 filcat Re: holisek
holisek napsala: Docela mě udivuje, že jste tak sebevědomý. Uvědomujete si, že pokud by jste špatně poradil, tak v nejhorším případě může dojít k úhynu domácího mazlíčka, nebo k jeho poškození. Jste si této situace vědom????když nebudu vědět tak neporadím...přece nenechám zemřít kočku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:52 filcat Re: Piky
Piky napsala: Hm, to jsi dobrej, já s kočkama vyrůstám od malička, teď je mi 27 a že bych si dovolila tvrdit, že můžu radit, tak to ani náhodou. A to jsem chovala nejedno plemeno, a nynější kočky jsou díky problémům na veterinárních dietách. Poradit, ohledně péče atd, možná ale jinak.. no něco bych vědět měl...knížek o kočkách mám celou knihovnu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:50 filcat Re: smula
smula napsal: no ... to jste mě přesvědčil.....no jo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2012 09:07 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: filcat
Hm, to jsi dobrej, já s kočkama vyrůstám od malička, teď je mi 27 a že bych si dovolila tvrdit, že můžu radit, tak to ani náhodou. A to jsem chovala nejedno plemeno, a nynější kočky jsou díky problémům na veterinárních dietách. Poradit, ohledně péče atd, možná ale jinak.. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.09.2012 19:54 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: filcat
Docela mě udivuje, že jste tak sebevědomý. Uvědomujete si, že pokud by jste špatně poradil, tak v nejhorším případě může dojít k úhynu domácího mazlíčka, nebo k jeho poškození. Jste si této situace vědom????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   26.09.2012 21:32 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: filcat
no ... to jste mě přesvědčil.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 17:26 filcat Re: smula
smula napsal: A nějaké reference máte??? Chovatelská stanice, veterinární vzdělání????Já nejsem plnoletý a o kočky se zajímám od 7 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:55 filcat Re: filcat
filcat napsal: Rexik napsala: A proč na Skype a ob den? Proč ne zde na stránkách?
A co FB www.facebook.com/… ?
protože to není můj facebook

Já facebook nemám
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:53 filcat Re: holisek
holisek napsala: Každý, kdo se nabízí, nemusí být odborník :-) To o sobě netvrdím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:41 filcat
Nejsem extra odborník ,proto jsem to dal do rád pro nováčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:40 filcat Re: jarmila58
jarmila58 napsala: Kazdy Skype taky nemáá a pro zacatecniky je ob-den docea dlouha doba.. ano Rozhodl jsem se že tam budu chodit každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:37 filcat Re: Rexik
Rexik napsala: A proč na Skype a ob den? Proč ne zde na stránkách?
A co FB www.facebook.com/… ?
protože to není můj facebook
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 08:54 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: holisek
No, já vím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:10 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: evik
Každý, kdo se nabízí, nemusí být odborník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:04 Žena Jarka [797] Re: filcat
A proč na Skype a ob den? Proč ne zde na stránkách?
A co FB www.facebook.com/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.09.2012 19:58 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: filcat
A nějaké reference máte??? Chovatelská stanice, veterinární vzdělání????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:07 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: filcat
Jéé, to je paráda, DĚKUJEME potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 18:15 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: filcat
Kazdy Skype taky nemáá a pro zacatecniky je ob-den docea dlouha doba.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 18:04 filcat – Poradna
Ahoj všichni kočkaři
Založil jsem poradnu pro začátečníky pro pokročilé
Stačí napsat na skype kocici.poradna a chvíli počkat
Na skype budu chodit tak obden.
Čau a doufám,že vám pomůžu :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 1550x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/302?od=201