Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Poradna

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Poradna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 09:02 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Jarka
Také mě to zajímalo. Tak jsem na ten dotazník koukla, je to pro školní práci a nic osobního tam nechce, takže jsem i vyplnila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 20:18 Žena Jarka [797] Re: Lůca
Za jakým účelem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 22:44 Žena Lůca [0] – Pomoc
Ahoj, mohla bych poprosit o vyplnění krátkého dotazníčku o vašich kočičkách? Mnohokrát děkuji :-) docs.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2014 19:09 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Chaiss
tak vypojovat ze zásuvky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 15:30 Chaiss Re: smula
Elektrický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 10:50 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Chaiss
plynový nebo elektrický???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 11:15 Chaiss – Kocour v kuchyni
Dobrý den, mám doma 4letého kocoura a je běžně puštěný po celém bytě. Oddělená je jen ložnice, jinak obývák + kuchyně jsou jedna velká místnost a to začíná být docela problém, protože během posledních několika dnů se kocour naučil zapnout plotýnky na sporáku (klasický sporák s otočnými "čudlíky") a evidentně s tím nehodlá přestat. Když jsem doma, není to problém, protože nahoru neskáče, ale jakmile zmizím z dohledu, tak už tam sedí. Nevím, proč se zaměřil zrovna na tohle, ale je to dost nebezpečné, tak přemýšlím, jestli existuje např. nějaká dětská pojistka na sporák. Nechci ho omezovat v pohybu a zavírat ho, když jsem v práci. Děkuji za každý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2014 14:14 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: laloir
ono není co testovat,, pokud kočka dostane toxoplasmozu, tak se projeví jako infekční onemocnění. Po cca 14 dnech odezní a kočka už se znovu nikdy nenakazí. Daleko větší šanci nákazy máte ze zeleniny či špatně upraveného masa. Vzhledem k tomu, že toxoplasmoza je přenosná z koček na člověka jen z jejich trusu, tak se prostě vyhýbejte kočičím toaletám, ať čistí manžel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 15:06 laloir Re: holisek
Na tento odkaz už jsem narazila, ale týká se testu pro těhotné, ne pro kočky:) Nicméně děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 22:35 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: laloir
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 22:04 laloir – kolik stojí text na toxoplazmózu
Dobrý den,

neví někdo, kolik stojí nechat kočičce udělat test na toxoplazmózu? Jsem těhotná, toxo jsem neprodělala a rádi bychom si vzali domů kotě (venku nalezené), bez testu si to ovšem netroufnu.

Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.08.2014 13:51 Žena Danila [11] Re: alzbetakocka
alzbetakocka napsala: Dobrý den,
Hlídejte, aby kočka měla stále studenou a čerstvou vodu, ale stejně bude pít jen trochu. Nejvíce vody získá z potravy a to pro její organizmus je dostatečné. Kočky pijí vodu minimálně, nejsou např. jako psy. Naprosto chápu Vaaší obavu ohledně ledvin, ale tam problém vzniká spíše špatným krmivem, vysokým podílem solí a chemikálií v potravě, než nedostatkem vody. Nebojte, když bude mít kočka potřebu hydratovat své tělo, příjde jí vhod jakýkoliv zdroj vody, ať už miska, vana nebo fontána:-). Nemusíte se o to strachovat.


Blábol. Kočky by měly mít k dispozici velkou, ideálně skleněnou, porcelánovou či kovovou nádobu s vodou, umístěnou MIMO oblast jídla, nejlépe v jiné místnosti.Pokud jich budete mít více,jedině dobře.Umístění nádoby s vodou mimo oblast jídla je atavismus - šelmy nežerou v místech, kde pijí.
Pokud dáváte kapsičky, doporučuji obsah naředit trochou teplé vody - vynikne aroma a kočky mnohdy dávají přednost pouze této šťávě.
To, zda kočka dostatečně pije je z hlediska zdraví jeden z nejdůležitějších faktorů, čímž samozřejmě nesnižuji význam kvalitní stravy.
Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.07.2014 09:22 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – A zase ta Purina
Alzbetakocka: Možná to myslíte dobře, možná se živíte propagací Puriny One. Ale čeho je moc, toho je příliš. Nemyslíte, že např. odkaz na poradnu stačil jednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:05 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: Piky
Dobrý den,
Hlídejte, aby kočka měla stále studenou a čerstvou vodu, ale stejně bude pít jen trochu. Nejvíce vody získá z potravy a to pro její organizmus je dostatečné. Kočky pijí vodu minimálně, nejsou např. jako psy. Naprosto chápu Vaaší obavu ohledně ledvin, ale tam problém vzniká spíše špatným krmivem, vysokým podílem solí a chemikálií v potravě, než nedostatkem vody. Nebojte, když bude mít kočka potřebu hydratovat své tělo, příjde jí vhod jakýkoliv zdroj vody, ať už miska, vana nebo fontána:-). Nemusíte se o to strachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:05 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: adilat
Dobrý den,
Je důležité, aby si stále měli k dispozici čerstvou vodu, když jim vyžízniví. Nicméně kočky normálně pijí velmi málo a nejvíce vody získávají z potravy. Tudiž pokud kočka pije málo, není to vůbec nic divného. Naopak pokud pije hodně nebo výrazně více než obvykle, naznačuje to nějaký zdravotní problém. Pokud byste měla další dotazy ohledně zdraví koček, doporučuji Vám se kdykoliv obrátit na online poradnu Puriny One na této stránce: www.purina-one.cz/…/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:03 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: dvoika
Dobrý den,
Vaší kočku zřejmě láká, že notebook voní a svítí jinak, než cokoliv jiného v domě. Proto chce, aby načichl jejím pachem. Až předmět zdolá tím, že v rámci něho vyznačí své teritorium, poté pro ní přestane být zajímavý. Zkuste jí v takovéto rozverné náladě podstrčit nějakou hračku, která by se jí opravdu zamlouvala, mohla by pak svou pozornost zaměřit jinam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 10:36 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: dvoika
"Ne" není moc kočičí... zkuste zasyčet, popřípaě zavrčet a lehce plácnout.... to ovšem bude fungovat jen ve vaší přítomnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:02 dvoika – Jak odnaucit kocoura na notebook
Název je jasný, notebook mam na stole, kline ale furt ho pritahuje nový notebook, furt do nej narází, plácá kouše skáce...pokoušim se mu vštípit že nesmí jasným povelem NE a odsunutím ale bejvá to jeste horší poradte prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 13:38 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Vanesa SkyBlová
záleží jak je to dlouhé, většinou zůstává do 8mm, to pak odpadne samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 13:54 Vanesa SkyBlová – Pupeční šňůra
Nikdy jsem žádný odchov neodchovala a proto se ptám.Nedávno jsem přijala od návštěvy a moje kočka porodila(věděla jsem to už dřív) při porodu jsem tedy nebyla.a mám takovou otázku.Všimla jsem si že koťata mají ještě zbytky pupeční šňůry.Mám je nějak nůžkami odstranit nebo smi odpadnou? Za odpovědi budu vděčná :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 12:40 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: adilat
no ono 100ml není zas tak málo s ohledem na velikost kočky. Člověk vypije normálně kolem 2000ml denně při váze 80kg, takže ekvivalent pro osm kilo vážící kočku je 200ml.... teoreticky samozřejmě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 10:21 adilat – Také málo pijí
Máme picí fontánku, různě v bytě dvě misky s vodou a pokojovou fontánku. U picí fontánky se stále kolující vodou vidím kocoura i čivavu občas pít a denně dolévám necelých 300 ml vody (pro oba je to málo) a z misek je upito (pokud vůbec) opravdu minimálně. Čivavě v horku někdy dávám pít z injekční stříkačky. A také nemám zdání, jak je přinutit aby víc pili. Ke granulím dostávají každý část kapsičky a do té přidávám vždycky trochu vody, máčené granule oba neradi a tak té vody moc z potravy nemají. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 08:18 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
kočky celkove pijí málo, vodu si berou převážně z potravy. Nejraději mají tekoucí vodu, nebo dešťovou. Osobně máme doma 2 fomtánky a 2 misky, pak pijou z kelímku na čištění zubů, sem tam namočej tlapku do akvárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 08:47 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – Málo pije
Ahoj, mám na vás dotaz. Jak přinutit kočku víc pít? Nevypije mi ani 300 ml za den, jestli 100 ml tak je to hodně. Má 6kg - mainská mývalí. Kapsičky a konzervy jí vždycky říznu vodou, granulky vlhčím. Má po bytě více mističek. Teď jsem koupila fontánku ale té se bojí, snad jí na to naučím.
Mám strach aby neměla problémy s ledvinama, obzvlášť když je kastrovaná.
Zajímavé je, že vody se nebojí, když se koupu klidně si přijde sednout na okraj vany a ráchá si ocas, pokud jí naleju vodu na okraj, tak to olizuje. Stejně tak mi chodí upíjet z hrnce, když loupu brambory, ale to je tak všechno.
Nějaká rada, čím ochutit vodu, nebo jiná? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:23 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Marky
jestli nemroukají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:56 Marky – Podivné chování
Dobrý den, máme doma dvě kočičky, sestry cca dva roky staré, nejsou vykastrované. Žijí s námi v bytě, ven nechodí vůbec. Včera večer se zničeho nic k sobě začali mačkat, tulit a mňoukat na sebe navzájem. Stále se někde schovávaly a navzájem se čistily. Když jedna někam šla, začala mňoukat na tu druhou a ta jí jakoby odpovídala a nasledovala ji. Pak začaly mňoukat i na nás. Když je člověk hladí, jsou klidnější ale stále u nich převládá taková ukňouraná nálada a mazlení že navzájem. Nikdy se nám to ještě nestalo a vůbec nevíme co s nima. Žádnou změnu jsme v poslední době doma neprováděli. Má někdo s podobným chováním nějaké zkušenosti? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 11:31 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Týna
Tam je nejdříve nutno zjistit, co je příčinou tvorby abscesů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 18:50 Týna – Opakované abscesy..
Ahoj, potřebovala bych poradit s častými abscesy u našeho desetiletého kocourka.. před 14ti dny jsme jezdili na injekce kvůli abscesu na přední pravé tlapce, jenže teď má nový nad kořenem ocasu.. Už několik let nám s tím stále chodí domů a už nevíme co s tím... nějaká rada, jak abscesy léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.03.2014 08:53 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Martanek
Já jsem za jedno se Smulou, ty vychvalované spreje a odpuzovače tak akorát vypudí peníze z peněženky, ale zrovna extra nefungujou. My zkoušeli tohle i "babské" recepty a nic. Chce to hned od malička učit na škrábadlo a odnaučovat na nábytek. Ale podle mě se tomu stejně nevyhnete :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:57 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Martanek
Pořiďte velmi vysoké škrabadlo a uvidíte, jak si kočičáci budou na něm užívat....dokonce zapomenou na tu sedačku ano Nebo potom také lze pořídit sprej, kterým postříkáte předmět a kočkám smrdí, ale lidé nic necítí... nevím, jak se ten sprej jmenuje. Zkuste se kouknout na net. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:37 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Martanek
Prý pomáhá Feliway spray, nebo do zásuvky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2014 12:45 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Martanek
no existuje, ale nevím o tom, že by byl extra účinný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 12:16 Martanek Re: smula
Bohužel z kuchyně do obýváku dveře nemáme a na internetu jsem četla,že existuje sprej proti škrábání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.03.2014 15:04 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Martanek
hmm...tak jediný účinný prostředek jsou zavřené dveře.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:02 Martanek – Škrábání sedačky a nábytku
Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit .. . .koupili jsme si novu sedačku a chtěla jsem se zeptat zda máte zkušenosti s nějakým sprejem aby to naši Miláčci kočičáci neškrábali? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:44 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Tereza
Nemáte zač :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:11 Tereza Re: Momi
Děkuju moc :) Pročítám to, je to dosti užitečné, podle té diskuse vypadávání vousků není nic závažného, a to je hlavní :) Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:22 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Tereza
Nevím čím to může být, ale brzy jim narostou nové fousky. Každopádně si přečtěte tuhle diskuzi www.ifauna.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:07 Tereza – Fousky
Dobrý den, doufám, že mi poradíte. Před nedávnem jsem ve své posteli našla fousek našeho Kocourka (3,5 roku). Pak také v křesle, kde ležela naše druhá kočička Míca (skoro 5 r.), fousek po ní. Můžou kočkám vypadávat fousky? Je to normální? Nebo to může něco způsobovat a nemělo by se to dít? Díky, T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:49 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
hmmm .. to bylo první co jsme zatrhli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 14:12 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Wicca spí s námi, pokud chce, máme otevřeno. Nijak nás neomezuje, tak to má dovolené, ale je pravda že když zavřu je to to samé, dveře by byla schopná proškrábat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 11:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
jak to máte v noci???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 08:52 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – mňoukání
Kočkaři zkusím se zeptat, třeba poradíte. Mám pomalu ale jistě probém s tou svojí příšerou chlupatou. Jelikož mám invalidku a poruchu imunity, pracuju z domova. Wicca si asi dost zvykla, že jsem tedy pořád doma. Na jednu stranu mi to dělá radost, že se se mnou věčně mazlí a leží mi v klíně, protože to trvalo strašnou domu ji "vymazlit". Ale teď ten problém : Když někam jdu - stačí s odpadky k popelnici - tak stojí za dveřmi a mňouká dokud nepřijdu. Vyšiluje už když beru klíče do ruky. Nevíte co s tím? Sousedi mě za chvíli budou asi pěkně nenávidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:13 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: misa28
Je podivné, že paní hned peníze utratila, pokud se u vás kocourek cítí dobře, tak už nevracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:26 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: misa28
Ne nevracet chcete být tak zlá a ublížit na zdraví pani a pánu , když mají alergii. To bych si nevzal na svědomí. A co je jednou darované to se nevrací měli si to dobře rozmyslet co bude lepší pro dobro kočičky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:48 misa28 Re: holisek
Dekuji za Vas komentar.

Pani tvrdi ze manzel ma alergii a trosku i ona...

Mam obavy, ze pokud bych ji kocourka vratila, nemam jistotu ze se s manzelem treba zase nepohada a za par tydnu bude kocourek nekde jinde?
Nebo ze se treba ten manzel nebude ke kocourkovi chovat hezky...?
Na druhou stranu mi je ji hrozne lito, protoze vim, jak je tezke ztratit mazlicka (clena rodiny).

Tak ci onak, taky si myslim, ze pokud bych ji mela kocourka vratit, ac je jeji stesk obrovsky, by mi mela za kocourka vratit penizky + penizky za dopravu...

Nevim, jak se zachova nase Jindriska, jestli kocoura vratim, kdyz uz jsou kamaradi (ted to bude 5dni).
Nebude ji chybet partak?





 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:18 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: misa28
Já bych nic nevracela a neudávala bych svojí adresu, aby nemohla přijet. A mají teda alergii nebo nemají, nebo si jenom vymýšlí :-( Dluhopis v žádném případě, pouze cash (hotově na ruku). no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 12:08 misa28 Re: Piky
Dekuji mockrat za Vas prispevek!
Taky bych kocourka nerada davala pryc, kdyz uz jsou s Jindriskou kamaradi...
Pani si to predstavuje trosku jako hurvinek valku.
Nabidla jsem ji, ze budu davat online fotky i nejake to video a ze se v lete klidne muze i s rodinkou prijet na kocourka podivat...
Pani o tom nechce slyset a chce si pro koucourka prijet vlakem (4 prestupy - 3 hodiny cesty)i s detmi (1,5 roku a 3 roky + kocarek).
Taky mi chce udelat dluhopis na kocourka, protoze penizky co jsem ji za kocourka dala uz nema...

Me to cele prijde silene :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 21:34 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: misa28
No chápu paní, že se jí stýská, ale správně říkáte, zvíře není hračka. Já bych ho zpět tedy už nedávala, ale je to můj názor. Paní si měla pořádně rozmyslet co dělá. Chudák už se seznamoval s novým prostředím a zase šup změna. Na druhou stranu pokud chcete ukázat dobrou stránku, napište paní, že se může přijet kdykoli podívat a že ji pošlete třeba fotky aby viděla jak se má. Já dávám fotografie sem na profil také proto aby se mohla podívat paní chovatelka. Poslala jsem jí odkaz a může se kdykoli kouknout jak se Wicca má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:08 veronika Re: holisek
aha, děkuji za radu..takže rolničku v žádném případě ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 1550x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/302?od=101