Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Kastrace

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kastrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:37 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Mája
Nejlepší je operační kastrace ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 09:42 Žena Mája [11]
Nemáte někdo zkušenost s laparoskopickou kastrací kočky? Chci nechat vykastrovat Žofinku a uvažovala jsem o této (méně bolestivé) metodě. Ale teď jsem někde na internetu četla názor veterináře, že to nedoporučuje, protože laparoskopicky se odstraní jen vaječníky a kočce pak hrozí zvýšené riziko zánětu dělohy. Tak teď fakt nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2012 21:45 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
No vida, vůbec jsem netušila, že i kočičky značkují. ;-) My měli vždy jen kocourky, měla jsem zato, že něco takového u kočiček nehrozí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 13:54 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Kastrace kočičky není zbytečná!!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 08:18 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: anetka123
ano, je to tak i kočky můžou značkovat, to bylo příčinou močení naší Milkýšky do postele. Teď jsme to vyřešili „kočičí antikoncepcí“, ale z jara půjde na kastraci. Navíc nám bylo řečeno, že má cysty, jelikož se začínala mroukat častěji a častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 05:23 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Snížek
No, my máme kočičku bytovou a nechceme aby se nám mrouskala. Někdy se prý může i kočička značkovat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 16:02 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Tak samozřejmě, že ceny jsou lecjaké a Praha je drahá, co si budeme povídat. Což o to, ráda si připlatím, když kocourek dostane 100% péči, ale zatím se neumím rozhodnout, kde vlastně nechat Ligurka kastrovat. Má už 8. měsíců, zatím neznačkuje, tak to budu řešit, až začne, Matýsek je ještě stále mimino. Ono také jde ještě o jedno - kde nekastrovaná kočička/kocour žije. Pokud jsou venkovní, pak není o čem diskutovat, pokud jde o bytové (jen), potom bych kočičku asi kastrovat nenechala, u kocourka je to, bohužel, nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 09:57 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Aha :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.11.2012 08:58 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Anetko, vaše výstřelky a útoky proti některým uživatelům (viz lotte) jsou už přehnané. :-( I když jste dítě, neznamená to, že se vám musí vše tolerovat ano A dávejte si pozor na chyby, nechápu, co je to sobečný člověk? to je sobecký nebo soběstačný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 07:48 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Já jsem klidná ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:22 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Anetko, zklidněte se prosím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 20:38 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Maartinkaa
Já to neříkám na ní! ne Jen říkám jak dokážou být lidé nezodpovědní! :-| To tady nemůžu psát, nebo co? Bavíme se o kastraci, ne? spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2012 19:24 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Tak to těm "sobečným" lidem vysvětli...Nevím proč se osočuješ na lotte1 , nic špatného tu neříká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:29 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: lotte1
Jenže taky znám pár "sobečných" lidí, kteří prostě prosí, že e jejich kočka 2 krát do roka množí a neví co s tím dělat! Asi ji vykastruji, že? Taky už málem jedná kočka skončila mrtvá na silnici jen kvůli tomu, že byla těhotná! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.11.2012 16:46 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: anetka123
se nerozciluj - nebo budeš brzo starej že jo...my kastrovat budeme...to je jasný hmm ...jen myslim že je to trochu nehoráznost ...kdyz si to někdo nemůže pak dovolit, že jo a pak je toooolik chudinek maličkejch někde v útulku sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:54 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: lotte1
Jenže nechcete mít doma množírnu koček, že? To raději zaplatíme za kastraci než pak kupovat 5 pytlů krmiva za měsíc rozzureny
Ceny se všude liší. Například u nás a našem okolí stojí kastrace kočky 500,-Kč a v Praze kolem 2000-3000,-Kč coze Taky záleží na veterináři :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 07:22 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: holisek
u nas Rakousku stoji u kocourka kolem 40 a u kocicky asi 85 ..se vsim vsudy...a to sem myslela ze je to tu premrsteny...ale kdyz vidim ty ceny v cechach :-( ach jo...chcou na nas jen vydelavat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2012 22:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Hmmm... to je dost drsný. Já u nás na veterině, kde mají chirurgickou atestaci platím za kočku s poop. péčí a injekcí antibiotik cca 1200 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:15 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Mno, já se ptala u nás na veterině (centrum Prahy) a tam za kastraci kocourka, poop. péči a speciální narkozu chtějí mezi 2800,- Kč a 3000,- Kč. Tak nevím, je mi hloupé dotazovat se po veterinách, kolik to bude kde stát, nejde mi o peníze (ačkoli i trošku také), ale hlavně o zdraví kocourka a aby byl co nejdříve fit, ale ta cena, jak to tu čtu, mi přijde poněkud přemrštěná. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:46 Lenka Re: holisek
Jestliže podle vás stojí kocour 350,- a kočka 2x tolik = 750,- takže do té tisícovky to zas tak daleko není, že? :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2012 15:44 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: holisek
Jsou tržní ceny a poptávka dělá chamtivce véťa není véťa. stydim stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:39 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Lenka
To jste byla na klince někde v cizině :-D nás se s kastrací kocoura vejdeme do 350,- a kočička snad jednou tolik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 11:43 Lenka Re: jarmila58
Jarmilko, Lily je na tom zatím dobře. Včera večer si už hrála a mazlila se. Jen už nebyla pět dní na záchodě, takže jsem ráno volala dr - ten řekl, že jí mám zadeček namazat rostlinným olejem a do půl hodinky kadila. Takže teď už mi zbývá ji "jen" uhlídat, aby nikam moc neskákala..
Paní doktorka kývla na to, že vše uhradí. Takže až doléčíme, zajdeme za ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 11:37 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Lenka
Hmmm...dobry a me by zajimalo jak to teda dopadlo nakonec s doktorkou i kocickou... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 11:11 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Špatná zkušenost s kastrací - přesunuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 10:49 Lenka – Špatná zkušenost s kastrací
Před pár dny jsem psala do fóra kvůli tomu, že kočička nechodí po kastraci na záchod.. Tady mám pokračování pro ty, které by to zajímalo...

lencino.blogspot.cz/…


Kastrace stála 1000,-
Kontrola 250,-
Mast 100,-
Operace, kvůli špatné kastraci 1800,-
Kontrola 250,-

A večer nejspíš pojedeme na klystýr, protože nechodí kadit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 20:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lenka
náš kocour vydrží nečůrat 24hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 00:07 Lenka – Po kastraci nechodí na záchod
Dobrý den,
mám kočku po kastraci, bohužel si lízala ránu a dostal se ji do ní hnis, takže dostala pruban.. Jenže od středy, zhruba od 15 hodin (pak jsme jeli na veterinu právě pro ten pruban) nebyla na záchodě. To znamená už den a půl...
Moje otázka - jak dlouho to může vydržet? Neublíží si nějak?
Ráno zavolám na veterinu, ale ted mi to nedá spát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.09.2012 23:15 Žena Boo [35] - Domácí kočky
Kastrace koček je problémem dnešní i minulé doby vůbec. Hlavně na vesnicích, kde si kočky a kocouři poletují spolu po vsi, rvou se a když přijde "prskání" tak se sejde kocour a kočka a kotátka nebožátka, jak ty k lidské hlouposti přijdou?

Přitom je to pár korun za záchranu jiných, malých a bezbranných :-(

Já osobně nechápu lidskou ješitnost a demenci... Proč mají kočku, když ji celý den nevidí?, Proč mají kočku, u které je tak velké riziko nemocí? Proč mají kočku jako výrobnu na kotátka, které končí různě po tyranech, ulicích, utulcích a některé i tragicky utopené? sad Nehlede na to, že silnice a auto jsou pro kočky velmi nebezpečné a potom se z kočky, která mohla rozdávat jiným radost stane akorát vzpomínka, ale mnohdy někomu ani ta kočka nechybí :-( Je mě z toho až smutno, proto tímto všechny prosím, POKUD KOČKU-KOCOURA NEOHLÍDÁTE PROSÍM tak je KASTRUJTE sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:54 Jirka544
dekuju ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2012 23:09 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Jirka544
osobně bych u kočiček počkal do 6měs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 10:19 Jirka544 – Kastrace kočky
dobrý den mám dotaz doslechla jsem se že kočky se mohou kastrovat od věku 3 měsíců. platí to pouze pro kocourky nebo i kočky?máme tříměsíční kočičí slečnu kočky domácí a nevíme kdy je nejvhodnější čas .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 14:21 Dracula Re: anetka123
Tak samozdřejmě že jsem googlovala, nýbrž je mi milejší zeptat se tady známých co s tím mají zkušenosti své ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 05:32 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Dracula
V 9 měsící nějak tak, protože, když se koukám na internet tak to píšou pořád jinak, ale můžete kastrovat dřív. Cena kolem 400-500,-Kč někdy i víc palec Kočky jsou myslím dražší coze Zkuste zagooglit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 21:14 Dracula
Chtěla bych vzít kocoura-až ho osvojíme a až dospěje a vykastrovat ho, protože nechci, aby ostatní kočičky kvůli mě trpěli, od kolika se kocour kastruje a kolik to tak přbližně stojí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:11 Muž . : Hunter : . [8]
Zdravím, tak mačku som dal sterilizovať, bola už zase gravidná, mala mať 6 mačiatok, tak som ani veľmi neváhal, pretože 6 je na 2 kilovú mačku veľa, pred mesiacom odvhovala 3 ( z 5 ) takže tak no, operovaná bola včera a dnes už celkom pekne chodí, pije, papá, ale hlavne spí, som rád že jej už tie malé mlieka-chtivé beštie dajú pokoj, keby aspoň nebola taká plodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 07:03 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – ?
Fotka k příspěvku "Haloo, haloo proc je kocek málo?? A tak Mach a Šebestova zvedli sluchatko..." :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2012 22:53 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: Dracula
Pod to nejde, než se podepsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2012 22:22 Dracula
Kastrace.... Kdyby byli lidi co k čemu a byli by "ti nejchytřejší" za které se víceméně považují nechávali by své kočičky a kocourky kastrovat aby další....a další kočky netrpěli -na silnicích, v utulcích a v ulicích měst či vesnic osamocené :-(

Tohle je věčné téma, stejně jako psi bez PP a množení, je to vlastně stejné a musí chtít všichni né jen několik lidí z milionu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.08.2012 10:43 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Vše najdete v téhle rubrice, jenom to chce hledat a číst :-) Prosím nezakládejte stále nová témata, nejprve se podívejte, zda dané téma již nebylo probíráno :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 10:10 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Kastrace kočky, cena atd.
Dobrý den, dostanu kočičku (kotě) a chci se dopředu zeptat na pár otázek ohledně kastrace kočky. Bude to holka.

1) V jakém věku se mají kastrovat kočky?
2) Kolik to zhruba stojí?
3) Bude muset kočka nosit límec nebo košilku?
4) Za jak dlouho se jdou vyndávat stehy?
5) Co dělat s kočkou když ji přivezeme domů ještě uspanou?
6) Za jak dlouho se kočka probudí?
7) Co mám očekávat po probuzení kočky?
8) Kdy jí dát krmení a pití?
9) Kdy se bude už normálně chovat?

Hledala jsem i na internetu, jenže napadlo mě, že bych se zeptala vás. hmm

Mocinky děkuji za vaše odpovědi. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Kastrovat se dá již od 3 měsíců. Záleží na Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 06:24 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Kdy kastrovat?
Dobrý den, v jaké době kastrovat britského kocoura? Není to modrý. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 20:23 Muž . : Hunter : . [8] Re: smula
tak je to okej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 20:17 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: . : Hunter : .
limit není, pokud je kočka zdravá. Kastrují se už čtyřměsíční koťata.Očkovaná být taky nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 16:41 Muž . : Hunter : . [8]
Hojte, musim byt macka zaockovana a zacipovana ked ju cucem dat sterilizovat ? Je pravidelne odcervovana a zbavena arazitov. Je cca 3 kg tazka, su tam nejake vahove limity ? Napr macky pod 2 kg sa nesterilizuju,...lebo ona ma mozno menej ako tie 3 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2012 21:33 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Veterinář by vám měl předat kocourka už probuzeného z narkózy. Doma se uloží na tiché a teplé místo nejlépe na podlahu, pod něj dát deku nebo něco teplého, nedávat do výšky, protože bude dezorientovaný. Jinak pozorovat, aby někam nevlezl a nespadl. Někteří zvrací nebo se počůrají, my jsme tyto problémy neměli. Jinak podrobnosti péče by vám měl sdělit veterinář. Délka aklimatizace z narkózy je také rozdílná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 20:37 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Kastrace
Bobeška jsme dostali již kastrovaného, ale v listopadu to čeká Ligurka. Veterinář říkal, že to není brzy, že v osmi měsících (to mu v listopadu bude) je to ideální. Nevím. Vlastně ani nevím, kdy zhruba začínají kocourci značkovat a jak moc se v tu chvíli změní povahově.

Kdo máte zkušenosti s kastrací, můžete poradit, jak následná péče po převzetí kocourka od veterináře probíhá? Děkuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2012 14:34 Žena Anička [46]
Děkuju, nakonec jsme to nějak zvládli:) Naštěstí jí šlo jen o to slízat tu zelenou barvu a o stehy se nezajímá:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   12.04.2012 19:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Anička
Zdravím, omotání nepomůže, to spadne. Nejlepší je obleček, buď rukáv ze svetru, nebo obdélník plátna, čtyři díry na nohy, navléknout a za krkem a na zádech
zavázat, jako je andělíček v nemocnici.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 932x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/264-kastrace?od=51