Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Kastrace

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kastrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 08:29 Emilli – Hypoalergenní
Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila ohledně hypoalergenních granulí pro kočku. Našla jsem si velmi dobře hodnocené granule bardog www.granulebardog.cz/…. Mám dotaz, jak se vám zrovna tyto osvědčily? Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:02 Pavlína – Kastrát
Ahojky, jen prosím, pokud jdete na kastraci, pak určitě kupovat a dávat kvalitní krmio, které určené přímo pro kastráty. Ti totiž pozřebuí trochu jiné složení krmiva, než kočky nekastrované! Pokud bych mohla doporučit kvalití krmiva pro kočky, pak doporučuji určitě www.granulebardog.cz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 09:46 Tamara
To na nás byla kočka pěkně nasraná potom, ale udobřila jsem si ji jako vždycky přes konzervy Brit, které ji neskutečně chutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 21:43 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Evina
My jsme dietu nedávali, jenom jsme kocoury po celou dobu hlídali a drželi v teple (deka pod i na kocourovi), pozor až se začne probouzet, aby někam neskočila a nenatloukla si. Jinak vet určitě dá podrobné instrukce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 11:21 Evina – Kastrace a strava po
Dobrý den, chystáme se na kastraci kočky, je mi jasné, že po ní bude trochu nesvá, dáváte ji po tom nějakou speciální stravu? dietu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 12:42 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: holisek
to záleží na plemeni kočky, výstavní kocouři se kasteají později, aby stihli zmohutnět. Plemena jako mainky, nosrské či bengálské dospívají později a kastrovaným kocourům by se nevyvinuly patřičné rysy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 12:06 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anna836
My kastrovali kolem 1 roku, až kocouři začali značkovat :-) Zastávám názor čím později tím lépe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 18:54 Žena anna836 [0]
Dobrý den, mám tříměsíčního briťáka v bytě a zvažujeme kdy kastrovat? Dočetla jsem se, že pokud neznačkuje dříve tak kolem jednoho roku. Je to pravda nebo později? Předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2014 23:49 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: Momi
Dobrý den,
přijde mi to zbytečné, Vaše kočka teď potřebuje hlavně klid a čas. Navíc vodítko jí může "rozčíllit" a může sebou škubat a něchtěně si ublížit, co se týká stehů. Doporučují se dva týdny, pak ji berte ven jak budete chtít :). Také bych Vám doporučila přejít na krmivo pro kastráty, aby kocourek nepřibíral na váze a snáze se vyrovnal s hormonálními změnami. Mě osobně se osvědčila Puriny One Sterilecat, granulky obsahují vše, co kastrovaní kocourky potřebují. Držím palce, ať se mu brzy vše zahojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 05:52 Nikola Re: smula
Ty "šnůrečky" už tam nemá, o víkendu ji zmizela poslední. Večer už tam normálně spala v té přepravce, potvora :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2014 10:28 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Nikola
co je to dýl? každopádně se vyntat musí, lékař musí i prohlédnout jizvu a prohmatat bříško
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.06.2014 16:51 Nikola Re: Nikola
Ještě se chci zeptat, chtěli jsme jít dneska na vyndání stehů, ale kočka nechce do přepravky...ani se ji nedivím. Nutit ji tam nechci násilím... Stane se něco, když ji to zůstane dýl? Pár jich má už venku, má tam jen dvě takové "šnůrečky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 20:02 Nikola Re: smula
Do dvou dnů... tak děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2014 17:00 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Nikola
do dvou dnů by měla být v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 08:49 Nikola – po kastraci
Dobrý den, chci se zeptat... včera jsme byli s kočičkou na kastraci. Vet říkal, že do rána ji máme nechat v přepravce. Večer už se probírala trochu, ale i tak jsme ji tam raději nechali. Ráno jsme ji teda pustili, a zalezla hned pod postel. Tedka leží na posteli, a chvilkama jakoby zoufale "zařve" . Co to znamená, že ji to bolí? Kdy asi bude tak v pohodě, jako dřív?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2013 18:19 Tereza – PROSÍM KASTRUJTE!
Prosím nemnožte kočky! Soukromá depozita jsou v naprosto zoufalé situaci. Praskají ve švech kvůli nezodpovědným lidem, kteří množí na obyčejných kočkách. Každý den volají lidé, kterým se nepodařilo udat svá koťata, nebo je našli opuštěná. Kočka může koťata dvakrát do roka. Tolik koťat nikdy neudáte! A i když vy je náhodou udáte, co koťata těchto koťat?? Prosím nepřispívejte k hroznému utrpení, se kterým se pak setkávají lidé, kteří na kočky nekašlou tak jako množiči. Oni je pak zachraňují a investují obrovské sumy ze své kapsy za kastrace potomků Vašich koček. Jeden příběh za všechny:

Tímto by jsme chtěli apelovat na všechny, prosíme šiřte osvětu ohledně kastrací, pokud se k Vám zatoulá nějaká kočička, dejte jí vykastrovat, i když je cizí, pokud jste z okolí, lze přes nás kastrace domluvit levněji, rádi pomůžeme. Pokud je kočka plachá, máme i odchytový sklopec, není problém, kočka se dá chytit, pouze je problém s umístěním kočky před a po kastraci, pokud by jsme měli v tu dobu volnou klec, můžeme též zapůjčit, ale všechny prosíme nebuďte lhostejní, situace je opravdu vyčerpávající hlavně psychicky. Nejdůležitější jsou momentálně opravdu kastrace, nenechávat nic na poslední chvíli a zabránit dalšímu přívalu nechtěných koťat, co umírají dnes a denně venku! OS Fousek, jel nedávno pomoci dvěma koťatům, co nahlásila paní v lese, v Teplickém útulku jí poradili, ať je tam nechá-opravdu profesionální přístup a pokud se jim podíváte do nabídky, kolonku pro kočku tam mají, ale kočky v nabídce žádné! No paní je tam tedy nechala, ale nahlásila to jinde, druhý den je tam našli, ale koťata byla už prolezlá červy a v tak špatném stavu, že musela být uspána... Pak se sami sebe ptáme a muselo se to stát? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 21:10 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
To je dobré, aby chytla nějakou infekci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 07:14 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Já nevím jestli to mám udělat nebo ne. Moje číča je 6 den po kastraci. Chtěla bych ji alespoň na 7 minut vzít na vodítku ven. Může se to ještě když má stehy? A taky jestli za těch 7 minut nedostane žádné klíště nebo blechy? Budeme jen na zahradě a tam nebude vysoká tráva. Tak co? Mám to risknout? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 08:09 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Tak to je fajn ano Držíme palečky, ať uzdravování probíhá hodně rychle palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 06:02 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Jůlinka už dneska je o moc lepší. Už nikde nezaléza, rána ji už ani moc nebolí, papká, bumbá a mazlí se více než předtím. Taky už trochu kouše. Včera se nám vyčůrala za gauč, ale dneska už do svého záchodku. hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 12:25 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Pokud s ním máte dobré zkušenosti a důvěřujete mu, tak bych to neřešila jinde. Pokud se vám nebude něco líbit nebo začne rána mokvat, tak mu zavolejte a poraďte se. Důvěra je hodně důležitá.
Držíme palečky a drábky, ať všechno dobře dopadne ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:49 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
Děkuji :-) Kočička se před chvíli znova napapkala kapsičky a už i vrní, když ji hladím. Takže si myslím, že všechno dopadne dobře. :-) Jen ještě nebyla na záchodě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:40 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Momi
Taky jsme nemeli zadny limec nebo neco podobneho. Ten sprej to je Aloxan - je to stibrny sprej a take ochranny sprej s obsahem hliniku vytvori jemny film, vodoodpudivy, prodyšny. Ta rana je tak ochranena proti prachu, znecisteni a pripadne i nejakou nakazou.Ty stehy si urcite nevykouse jen si lize ranu..kazdopadne ji pozorujte.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:33 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Znám u nás ve městě jen dva veterináře. Chodíme k velmi dobrému, hodnému a zkušenému veterináři. Ten druhý je drahý a zabil psa naší známe. Naše známá měla psa Bišonka, teď momentálně nevím jakou měl nemoc, protože to bylo už dávno. Ten veterinář naší známe tvrdil, že pes je v pořádku a dával mu nějaké injekce proti bolesti. Bohužel pak se pes začal zhoršovat a jela k tomu našimu ke kterému chodíme. Náš vet zjistil, že má smrtelnou nemoc a snažil se ho zachránit. Bohužel se mu to už nepodařilo :-( Je to velice smutné sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:16 Žena Ola [32] - Domácí kočky
To netuším. Zkuste se zeptat na názor třeba jiného veterináře, který je někde poblíž vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:04 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Náš veterinář košilky ani límce kočkám nedává. Ránu ji postříkal nějaký stříbrným sprejem a řekl nám, že vůbec nebude vadit, když si to bude lízat nebo kousat. Jenže já mám o ní velmi velké starosti. :-( Nevíte náhodou jaký sprej mohl použit? Na webu jsem našla jen, že se může jednat o léčivé stříbro, ale myslím si, že to není ono. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 10:57 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Pokud si kouše stehy, doporučovala bych pro ni košilku, kterou vám dá veterinářka, kde jste ji nechávali kastrovat. Mmy jsme to tak s Elou dělali.Košilku ji dali hned po kastraci. Kousat stehy je dost nebezpečné, nechci strašit, ale může si vykousáním ublížit. Veterinář nasadí tu košilku tak akorát, dost těsně, aby se pod ní nedostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 09:08 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Pruban
Zdravím všechny,
naše kočička je druhý den po kastraci a všimla jsem si, že si začíná kousat stehy. Chtěla bych ji koupit pruban, ale nevím jakou velikost. Jaká velikost prubanu by byla vhodná na kočku? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:32 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Názory veterinářů se v tom různí, někteří doporučují pozdější kastraci, jiní říkají, že se může kastrovat už od 6 měsíců. Oba kocourky jsem nechala kastrovat v 7 měsících.Kočička už měla zasebou porod a měla cca 2- 3 roky.Jsou zdraví a vyvíjí se dobře.Jsou jenom doma, ven nechodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:17 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Elma
No na tohle jsou dva názory. Jedni veterináři jsou zastánci toho, že kastrovat nejdříve v roce, kvůli vývinu. Druhý, kastrovat klidně i dřív, kočkám to neublíží, spíše naopak, je to pro jejich dobro. V Americe dřívější kastraci provádí naprosto normálně, někde jsem četla článek možná ho dohledám.
www.kockaapravo.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 22:34 Žena Elma [4] - Domácí kočkyRe: Ola
Ferda a Honzík už jsou kastrovaní? A jak jsou staří? Mají 8 měsíců? Nám pan doktor doporučil kastraci nejdřív v roce, to bude někdy v červenci. Do té doby musíme zvládat Dioskovo značkování a jeho sexuální hrátky, někdy je hodně neodbytný a nepříjemný až zákeřný, musíme použít rozprašovač. Snad to s nim do léta vydržíme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:34 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Chápu vaše obavy, taky jsem nevěděla, co mám čekat, ale kocourci to zvládali mnohem lépe než kočička.Ferda sice párkrát zvracel, motali se oba a první večer byly jako přejetí. To dělá ta narkoza. Na druhý den o ničem nevěděli. Nechali jsme jim dát vstřebávací stehy. Tak dva měsíce byly na dotek cítit, ale dneska jsou oba úplně v pohodě ano nic tam nezůstalo a jsem moc ráda, že jsem je nechala vykastrovat. Jsou fakt sladcí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 00:28 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Nás to čeká u dvou kocourků a mám z toho docela strach. Pamatuji na kastraci Myšáka, ale to jsem byla dítě, pamatuji si, že ještě nebyl zcela probuzený, byl studený, zahřívali jsme jej po lampou, trošku zvracel a motal se, počůral se asi dvakrát, ale druhý den už byl zase sám sebou. Nějak se mi chce věřit, že od té doby (rok 1986) veterinární úkony doznaly pozitivních změn a naše budoucí zkušenost bude pro kocourky podstatně příznivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2013 16:13 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Všechny kočičky a kocourky jsme dostali už probuzené :-) i když ještě omámené, o to by se měli postarat na veterině :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:10 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
Malou loužičku kvůli narkóze chápu, ale myslím potom, jak už bude v pohodě. hmm A co s tím jazykem, už jste to dělali? Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:50 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Ola
No nechci tady nikoho strasit ale my to jednoduche nemeli, pocurala se nam..Zvracela asi 5x ale pak to bylo uz dobre.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 10:54 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Nemusíte mít obavy. Kočičiky zvládají kastraci dobře. Když jsme přinesli naši kočičku po kastraci domů, vyleza z přepravky a motala se po narkoze. Hlídali jsme, aby nějak nešikovně někam neskočila a neublížila si.Byla sice trochu dezorientovaná, ale to brzy spravilo. Hodně spala, pak se najedla a šla se normálně vyčůrat na svůj záchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:56 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Chtěla jsem se zkušenějších zeptat na 2 věci. Chtěla jsem se zeptat, že jak je kočka ještě po kastraci spící, tak se ji musí vytáhnout jazyk, aby se mohla nadechnout? A bude chodit po kastraci na záchod? hmm
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:24 Ria542 Re: Piky
Ďakujem veľmi pekne, má sa výborne. Hneď na druhý deň mu už bolo lepšie, aj na kontrole povedali že je v poriadku. Hladný bol teda riadne... :-D Na klinike mu hovoria mazloš, on je to taký živý plyšiačik (kamarátka sa ho bála pustiť na zem ako svoju mačku, že by ho udrela...) ;-) (samozrejme nechováme sa k nemu ako k plyšiakovi, alebo pod.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 10:33 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Ria542
Tak co jak je marodovi? Chvilku ho to bude bolet, a možná vám bude "nadávat"a stěžovat si, ale dneska by měl být mnohem lepší, záleží také na typu narkózy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 17:47 Ria542 Re: Piky
Ďakujem, áno je to od mastičky. Asi je naozaj hladný (ani ráno nejedol), skákal po linke (už sa viacej zobudil) a pátral po asi jedle... ;-) Nejak slabo na mňa akoby mňaučal, bolo to že ho niečo bolý, alebo je len hladný? coze Ďakujem za odpovede!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 17:21 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Ria542
Neboj, klidně snese normální denní ruch, pokud bude chtít spát, tak bude spát. Možná bude zvracet po narkóze, to je normální, je-li citlivější může se i počurat. Očička má ulepená nejspíše od mastičky, kterou mu dal veterinář aby mu neoschla očka, kočky totiž neumějí mrkat. Ale u koucourka to nebývá tak hrozné. Kdyžtak mu připrav mističku s vodou a něčím menším k jídlu, kdyby dostal chuť. A buď na něj hodná, pokud se bude chtít přitulit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 15:29 Ria542
Ahoj, dnes sme dali vykastrovať nášho kocúrika Luckyho (Lakyho), má skoro rok, asi začal značkovať lebo to bolo cítiť. Podstatné je že som teraz doma sama s ním (a morčaťom), a neviem ako sa mám k nemu chovať. Po cca 25 min. čo som prišla sa prebral a šiel si ľahnúť na balkón a zase spí (viem, že bude oťapený a bude veľa spať), má oči akoby plakal (ulepené, alebo ako to mám nazvať), aj zadoček a okolo neho (kúsok) má trošku olepený, na nohe má červený asi obväz (tam ho asi pichli injekciou). Neviem, či mám byť úplne ticho, aby som ho nerušila, alebo znesie trochu zvuku (vo vedlajšej izbe, ale máme tenké steny ;-) ). Budem veľmi rada, ak mi poradíte... :-) PS: mám 13 rokov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 13:21 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Markiit
Možná to značkování Elu přejde, možná značkuje v rámci výchovy Honzíka a Ferdy.Ale ti už jsou taky vykastrovaní, takže ti naštěstí neznačkují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 13:14 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Olga
MIlkýška nám po tom prášku zančkovat přestala, v očkovací průkazce jsem si poznamenala, že dostala tu půlku 19.10. a od té doby se mrouská a ani neznačkuje. Ale už máme naplánovanou kastraci na 3.5., doktorka říkal, že pokud bude mít potvrzené cysty, tak jí při tom odstraní i ty. Doufám tedy že pak už značkovat nebude nikdy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 13:04 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Markiit
Nechávala jsem Elu kastrovat, protože už jsme měli koťátek plný dům.Při kastraci ji odstranili jenom vaječníky. Měla malou jizvičku, asi 5 stehů.Dali ji vstřebávací stehy,takže už jsme nemuseli jít stehy vytahovat.To by asi Ela, ani veterinářka nezvládli. ne Po operaci měla 10 dnů košilku, aby si stehy nelízala a hlavně aby ji neublížili koťata, které pořád kojila. Když měla tu košilku, tak se ji Honzík bál a vrčel na ni, ale ona si ho nevšímala.Když jsme košilku po 10 dech sundali, jizvička byla krásně zahojená a naše vytrvalá mamina pokračovala v kojení ano .Ještě pořád slyším v noci mlaskání, jak se kluci přiživujou. Ale značkuje pořád :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2013 10:09 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Darinn
kolem 100 koruny, ale nedává se celý prášek. My dávali půlku na konci listopadu a pořád se nemrouská, teď už ale půjdeme na kastraci. Jestli třeba má být ta antikoncepce nějakým dlouhodobým řešením a nebo chceš aby měla kočka potom někdy koťata, tak určitě nedoporučuju, je to strašné svinstvo. Potom už nemusí zabřeznout nebo může mít komplikace během březosti či porodu. a při dlouhodobém užívání to může taky způsobit různé jiné zdravotní problémy. Je to určitě na poradu s veterinářem. My to měli jen pro záchranu situace a věděli jsme, že více než tu půlku jí nedáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 18:51 Darinn Re: Markiit
ahoj prosim te kolik stála ta kočičí antikoncepce? :-) dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 05:24 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: lotte1
Aha já jsem si myslela, že je to ta injekční :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2013 15:55 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: anetka123
Anetko Laparoskopie je operacni zakrok :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 932x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/264