Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Šanta kočičí

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Šanta kočičí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 07:51 Štěpán – Tráva/osení pro kočku - akutně v Praze!
Ahoj, nevyklíčilo osení, kocour je na trávě závislý. Ví někdo, kde se v Praze dá koupit vyrostlé osení (většinou je k dostání jenom před Velikonocemi), nebo má někdo v Praze květináč s trávou/osením navíc, který by mohl 1-2 týdny postrádat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:59 Žena Anička [46]
Mě chutná podobně jako šnytlík, pálí, štípe - jen má naprosto specifickou vůni. Ale hořkost v ní necítím. Ale nikdy jsem nejedla pěstovanou v hlíně, vždycky jen ve vodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 12:46 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Anička
zajimavé chutě...A neni řeřicha hořká?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 12:00 Žena Anička [46]
Fotka k příspěvku Naše slečna kočičková právě zjistila, že má ráda řeřichu... ale jí nevadí ani pálivé papričky, takže nevím, jak by se na to tvářila vaše kočička :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:47 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky
Tak tuto nekupovat!!! Uz zacina zloutnout.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:40 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Vhodna a dobra trava??
Fotka k příspěvku Dobry den, dnes jsem shanela "šáchor". Nikde tuto travu nemeli-byla vyprodana jak v Horbachu tak i v Obi. Koupila jsem tedy tuto,dnes jsem ji zasadila a jsem zvedava, jen nevim zda neco vydrzi a zda bude stejne dobra jako ten šáchor. Mate nekdo s touto zkusenost?? Dekuji J.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 20:44 mici
dnes jsem koupila šáchor,pro naši roční kočičku micinu,vřele doporučuji,hned se naní vrhla a chutnala ano .Také mi to ušetřilo práci se sázením stále nových semínek travy z obchodu-spíše semínka obilí,prostě má vždy čerstvou trávu k dispozici.Opravdu super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2011 12:53 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Kočky ječmen nemají moc rády, opravdu nejradši mají šáchor. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.12.2011 20:08 Majka
My dávame jačmeň krásne rastie a rýchlo :) síce ho papá len kocúr eviete prečo? MAčička ho nechce
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2011 09:45 Žena maleva [13] - Krátkosrsté a somálské
Tak jsem si ke tchýni skočila pro šáchor. Divila se, že jí ta její kočka ten šáchor pořád ožírá. :-)
Myslela jsem si, že kočičí tráva je ta co normálně prodávají semínka v obchodě. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.12.2011 23:21 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Odborně se jmenuje šáchor - cyperus zumula a je k dostání na pokojovky.cz - tam je cena 69 + doprava, jinak v OBI za 120.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2011 23:12 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Fotka k příspěvku A ještě jednu fotečku. :) :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2011 23:10 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Fotka k příspěvku Jestli je to tak zvaná tráva jak máte vyfocíno tak to jo ono to nevydrží to je jen pšenice.Vyskoušejte Kočičí trávu. Je fakt ona se špatně shání a když ji uvidíte tak kupte dvě ona se nestratí.Jednu dejte kočce a druhou pak až ji spase jak koza. Posílám obrázek jak vypadá. potlesk potlesk potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 22:31 Žena maleva [13] - Krátkosrsté a somálské
Asi tu trávu neumím pěstovat. Už mi dvakrát vyrostla a pokaždé zvadla. Buď jsem jí zalévala málo nebo jí přelila. hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2011 16:35 Žena hanka123 [26] Re: maleva
koťata si sama řeknou, v podstatě sotva jsou schopna se "pást", tak trávu mohou okusovat. Našemu Zikimu ještě nejsou tři měsíce a už trávu okusuje.Dala jsem mu ji k dispozici, protože se mi pustil do pokojovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 14:19 Žena maleva [13] - Krátkosrsté a somálské
A od jakého věku kočky tu trávu mohou jíst? Máme skoro 4 měsíční kotě.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 13:38 Maruška Re: maleva
Od mala.Doma mám pořád truhlík s trávou a ony si samy vezmou,jak mají chuť.Pokud ho nebudou mít,tak mají tendenci okusovat pokojové kytky a ty jsou většinou pro kočky jedovaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 12:07 Žena maleva [13] - Krátkosrsté a somálské – TRÁVA PRO KOČKY
Ahoj! Jaký máte názor na trávu pro kočky? Od kdy je možné ji kočce dávat? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2011 15:58 Maruška Re: smula
No mě se váleli i v normálním čaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2011 17:08 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Nelloush
No mě osobně to dost smrdí... u nás to rádi kocouři, válejí se v tom a slintají, jinak nic...
kolegovo manželka mu zakázala pstovat v květniku šantu, neb dle jejích slov se kocour choval nedůstojně :-))

V podstatě to semé je pro ně kozlík lékařský. u nás stačí ikdyž vyndám krabici s kořením, hned se mi v tom začnou rochat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2011 10:50 Maruška Re: Nelloush
No je to něco jako pro lidi droga.Stačí čaj na spaní,ale mám zkušenost i s nějakým obyčejným.Kočky se po tom válí a jsou tak nějak mimo.Když se to odstraní tak se uklidní.Mají zřejmě z toho nějakou eufórii,ale vlastně nevím,proč jim to dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 00:08 Žena Nelloush [0] - Domácí kočky – Šanta kočičí
Tak jsem dneska koukala na Animal Planet na pořad "Milujeme kočky" a mluvili tam o bylince- Šanta kočičí. Máte s tím někdo nějakou zkušenost, nebo nevíte jaké to na ně má účinky? Celkem by mě to zajímalo a nikdy jsem o tom neslyšela. Jen abych jim náhodou nekoupila nějakej fet. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 12:09 Muž včelař [3] - Domácí kočky – nezájem
Taky jsem si objednal semaná těd jí mám plný truhlík a naše madam radči okoše dracenu, papirus nebo něco jinýho :-D zkussím ji usušit a uvidíme coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 01:46 Žena eleonen [0] - Polodlouhosrsté – Re: lucYnka
Kdysi jsem to zkoušela , ale muj kocour o to nejevil ani nejmenší zájem. Mnohem více ho zajímá obyčejná tráva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:54 Muž lucYnka [22] – SAZENICE ŠANTY KOČIČÍ
Fotka k příspěvku
Za Váš příspěvek ve výši 30kč na opuštěné kočičky v útulku Kočičí naděje o.s. www.kocicinadeje.estranky.cz Vám nabízíme sazenice šanty kočičí.
Vypěstujte svým miláčkům kočičí "drogu"! Šanta, také známá pod anglickým názvem CATNIP, má podobné účinky jako kozlík, kočky rostliny rády okusují nebo se v
nich válejí, protože je přitahuje vůně, která se z listů uvolňuje. Pěstování je
jednoduché, šanta roste v běžné půdě, na slunci nebo v polostínu. Je možné ji pěstovat v květináčích, ale nedoroste do takové velikosti jako na zahradě. Udělejte radost své kočičce a pomozte kočkám v útulku.
Sazenice objednávejte na mailu: Dagmar.sipova@seznam.cz
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 275x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/162-santa-kocici?od=51