Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Prezentace - Saxana ♍

 

Prezentace » EffyMerillis » Saxana ♍ » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
8.4
Saxana ♍ Samice
*
*
*
*

http://www.clickandfeed.cz/
Majitel: EffyMerillis   Plemeno: Domácí krátkosrstá bez PP
Zapsáno: 14. 1. 2016   Poslední aktualizace: 4. 12. 2018 Nové fotografie 
Počet návštěv: 160   Hodnocení: 0 %
Kategorie: Domácí kočky   Oblíbenost: 3 uživatelů *
Datum narození: 31. 8. 2010   Hmotnost: 5 kg
Fotek a videí: 60+3   Komentářů: 24


O mně: • "Vesnická" kočka, trochu větší než ostatní, které tu běhají, kastrovaná.
• 5 barev srsti (bílá, šedá, černá, hnědá, rezavá).
• Venku je to lovec, ale doma ví, že lovit nesmí a neloví. Nechodí na linku, na stoly a jídlo (masíčko, šunčičky) nebere. Aby šla na záchod, raději celý den vydrží a počká, až dorazíme domů a půjde ven, kupodivu i v zimě.

• Album sokyně obsahuje fotky čičin, které obývají zahradu (patří dědovi).

Krmení: Brit Care Cocco I'm Gourmand, syrové maso, Animonda Carny.

Oblíbená hračka: Papírová kulička, peříčkové mávátko (po domácku vyrobené),

Jak mi doma říkají: Kikin, Saxana, Garfield, Špek, "My jsme pěknej mručoun", "Takkdyžsikráva"

Svátek: 26.10.

Poznámka: Pomáhejme: http://www.clickandfeed.cz/

NahoruSložky fotek
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
-
-
2018
21.02.18 22:08
-
-
2018
21.02.18 22:08
-
-
2018
12.01.18 22:08
-
-
2017
27.07.17 22:36
-
-
2017
20.07.17 21:04
-
-
Sokyně
24.06.17 13:11
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele


NahoruDeníček
20
7.2017
Tak dnes jsem dostala odčervovací pastu i do mademoiselle Saxany. Má sakra sílu, potvora! Ale přeprala jsem jí a na zpravení chuti dostala masíčko. Za čtvrt roku zase. :-D
Poslední dobou je furt venku, byť teď prší, tak to jsme jí dobří a celou zimu zase nevystří paty z domu. :-D
18
6.2017
Náhled
Pochlubím se i tady. Po dlouhé době jsem vzala do ruky papír a tužku. Chvíli jsem tak koukala, co bych mohla nakreslit, nakonec to skončilo u kočky. Je to teda podle fotky, ne podle kočky ležící spící - ať se to zdá nereálné, žádná nikde blízko neležela. :-D
Byla to paráda (beztak jsem toho pomlácená a odřená z bruslí moc nenadělala - kdo by chtěl vědět, popisuji zde: https://hafici.net/prezentace/2043).
Delší dobu jsem nekreslila a fakt jsem si to užila. :-) Někdo všímavý možná pozná, že ta "rychlo kresba" je podle jedné z fotek, co má Saxana i zde - ano, vím že tam nemám flíčky atp., ale opravdu to bylo spíše speed draw, takže jsem do detailů nešla. stydim
17
5.2017
Náhled
Koťata od sokyně, malé kočky Kikiny, jí asi brzo přerostou. Jsou hrozně veliká, na to, jakou mají malou maminku a že se narodila v neděli. Bála jsem se i o to, aby je ukojila, ale kdykoliv kontroluji, jsou tichá s kulatými pupky.
Nemám je zvážený, škoda, bylo by zajímavý vidět, jak přibývají, ale v tu chvíli jsem na nic takového nemyslela. Ale hlavně, že se jim vede dobře, i Kikina je v pohodě, vzorná.
15
5.2017
Náhled
Včera jedna ze sokyň, dědových koček, porodila. Ano, přesně ten člověk, podle kterého je kastrace "na hovno" a navíc ještě při upozorňování, že jestli mu zabřezne, bude mít problémy: "Je to problém tý kočky!". Když jsem ho upozorňovala a nebo jsem cokoliv řekla, vše bylo špatně. No, krásný, jsou tu další 3 koťata. Mimochodem, kočka sama je veliká, jako odrostlé kotě, na kastraci půjde, nebaví mě dělat mu sponzora, minulý měsíc jsem nechávala kastrovat jeho fenu a mám se na co těšit, jak řekl můj přítel: "On je jako hydra, usekneš jednu hlavu, narostou další dvě." ve smyslu, že když se ztratí jedna kočka, přitáhne další dvě (ano, vše samice a ano, kastrace jsou na hovno, jediný co, tak jim možná občas nasype granule - i když choděj žrát k nám, protože prostě nemaj nasypáno).
Ráno jsme šli snídat ven, kočka chodila okolo, mňoukala a tak jsem jí dala bedýnku. Sice furt lehala na nás, ale nakonec se uvelebila v bedýnce. První kotě porodila, když jsme byli jíst, to zvládla sama. Druhému jsem musela roztrhnout obal, jelikož se k němu nějak nezvedala, ale poté, co jsem mu otřela papulu a začalo brečet si ho obstarala. Třetí se utopilo v plodové vodě (nesnažila jsem se ho oživit, nemyslím, že je to nějak potřeba). Čtvrté už trvalo déle, myslela jsem si, že už ji naložím a povezu na pohotovost. Pak se jí povedlo dostat ven zadní nohy, v tu chvíli už jsem jí mohla pomoci, šlo mi chytit, kočina už to samo moc nezvládala, chudák vyčerpaná. Dostala jsem ho ven, ještě živé, což jsem se divila. Další už naštěstí neměla.
Nasraná na dědka, hlavně, že si je přitáhne, ale postarat se o ně? Dovézt k veterináři? Nechat očkovat? Nebo je dokonce odčervit (od toho mám vždy já podrápané ruce). Ne, nic. Stejně, jako si koupil psa, hodil ho na zahradu a konec, koupí slisované obilí a výcvik? Ne, to jsem musela já, jinak by nás nudou sežrala. Očkování? Poprvé ho musela babička naložit a to prosím až po půl roce, co tady fena byla. Letos jsme ji vezli my, platit to musí babička. Řešení falešné březosti nebo dokonce zavírání vrat aspoň při tom hárání?! Ne! A to je ještě fena svině, protože při falešce odnesla botu. Takže žádný šetření na vysněného pejska, všechno naflákám za jeho sobeckost! rozzureny
Takže teď mě bude čekat kastrace několika koček (pokud je odchytím, dvě se nedají a tato bude v pohodě).
Zrzavého kocourka povezu pravděpodobně do Zlína kamarádce, mourovatou kočičku si bere známý a hle, copak mi asi ten plesnivej dědek řekl na to, že třetí tříbarevná kočička nemá zájemce (má, mě, pokud by ji nikdo nechtěl, sice toho mám poměrně hodně, ale nic z toho ho nemusí zajímat)? Cituji: "No tak ji zabijem.". Samozřejmě, on to nikdy nedělal a jen by se jich dotkl, divil by se, co by se dělo! A prosím, ještě mi stačil říct, že nejsou moje, že kočku nekrmím. Nakonec se opět cítil ukřivděný, že jsem mu řekla, že stejně žere u nás!
Nejlíp, kdyby ho někam zavřeli, zbavili svéprávnosti a nechali ho shnít! Ano, kdybych s ním nebyla na jednom pozemku, tak jsem ráda, že ho nemusím vídat. Kočku by nechal chcípnout i s koťaty, protože to, že je on je kretén je její problém...
Může mi někdo říct, jak může být někdo takový .... (napadá mě noho slov, napadá mě i to, že se za něj snad stydím více, než za svého otce, ale slušná bych nebyla).
Jinak kočička má vystlanou bedýnku (dnes jsem jí vyměnila deku, zítra znovu, včerejší už mám vypranou) v kartonové krabici s otvorem, aby prolezla, aby se tam nedostala fena (žárlivka by jí je odnosila, nic jim neudělá, jen už jedno odnášela a musela jsem to pořádně zadělat) a koťátka nevypadla. Zrzeček má přezdívku Žampión (kamarádce jsem posílala fotku a ona místo šampiona napsala Žampión), mourovaté říkám Mourina (nevím, jak si jí pojmenuje známý) a tříbarevné (ona je teda skoro černá, na hlavě má rezavý flek a na bradě bílý) Mystique.
26
4.2017
Zajímavý noční zážitek.
Když jsem šla včera (možná dneska :-D ) spát, ještě jsem Saxanu pustila domů. Hezky na chodbu, do pelíšku a já jako obvykle zavřela dveře a taky zalezla do pelechu. Už jsem skoro usínala, když jsem najednou uslyšela děsnej řev a Saxana mi začala škrábat na dveře. Chvíli jsem tak koukala do stropu, jestli jako vážně a pak se teda laskavě zvedla a šla se podívat, co chce.
Otevřela jsem dveře, Saxana okolo mě proletěla, zalezla si na sombrero, co mám pod postelí a vykuleně, snad i vyděšeně, koukala z pod postele. A ne a ne odtamtud vylézt.
Šla jsem se teda podívat na chodbu, co se tam jako děje. Koukám, nikde nic, tak si rozsvítím (jde mi tam světlo z pokoje), nic... Ať jsem koukala jak jsem koukala, nic divnýho jsem nenašla.
Kočce jsem přisypala granule, po chvíli přemlouvání laskavě vylezla a mohla jsem jít znovu spát. :-D
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit prezentaci Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 0 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

holisek
30.12.17 17:00
Spoustu radostných okamžiků v novém roce 2018 přeje redakce Kočičího netu :-)
jarmila58
23.12.17 21:40
Krásné Vánoce přeje Lumpajska s mamíí a tatíí.. ahoj
Petroja
21.8.17 14:54
Saxanko, pozdravuje tě Sazinka a Mourek ahoj
jarmila58
21.7.17 18:07
Tak jak prožíváte ty horka? To my jsme doma zalezlí a vylezeme na oboječku až večer.. ;-)
EffyMerillis
18.6.17 22:20
Být ty barvy výraznější, měli bychom z ní skoro klauna. :-D Ale vychytala to dobře, na to, že byla původně téměř bílá (já si ji pamatuji "bílou", ale byla jsem malá, prý měla černé ucho a flek na oku, ale jinak nic, srandu si z nás udělala. :)
Ale musím uznat, že ty barvy jsou takové klidné (kočka jak kdy... smích ), člověk na ní kouká a je to velmi příjemné pro oči. ano
Petroja
16.6.17 21:14
Saxano, ta máš na sobě ale barviček!!! palec
jarmila58
16.5.17 10:09
Děkujeme za obdiv voliérky.. :-) Nooo kašel se zatím takřka neozval, tak snad to bude v pořádku.. ahoj
jarmila58
14.5.17 9:50
To je jako z noční můry takový noční zážitek.. coze
EffyMerillis
31.1.17 17:14
Tož nejlepší je, když si zamňouká u dveří, že chce ven, pak vykoukne a jde radši do pelechu. :-D
jarmila58
31.1.17 13:38
jójó zimu už raději nevidět... :-D
 
© KOCICI.NET - http://kocici.net/prezentace/886