Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Domácí krátkosrstá

 
Nápověda

Atlas » Domácí krátkosrstá 

Domácí krátkosrstá - HCS House Cat Shorthair | © TomášB

» další fotky

Anglicky: House Cat Shorthair
Kategorie: Domácí kočky
EMS: HCS
Barevné variety: Domácí kočka může mít jakoukoliv barvu očí, všechny barvy a kresby srsti, jakoukoliv délku a strukturu srsti a jakoukoliv délku ocasu.
Standard plemene: Domácí kočka je taková kočka, která nemá průkaz původu a nenáleží k žádnému plemeni. Jedná se tedy o ty „klasické“, „běžné“ kočky, které jsou k vidění ve městech i na venkově.
Protože se domácí kočky také vystavují, byl pro ně vypracován standard, podle kterého jsou na výstavě hodnoceny. Velký důraz je kladen na celkovou kondici, vyváženost těla a přátelskou a milou povahu.
Hlava má být úměrná k tělu, nemá být příliš malá ani příliš velká. Uši mohou mít jakýkoli tvar a velikost, kromě uší otočených nebo sklopených. Oči mají být jasné, zářivé, otevřené, ostražité. Povolena je jakákoli barva. Tělo má být dobře vyvážené, dobře osvalené. Podváha i nadváha jsou nežádoucí. Délka a tvar těla mohou být jakékoliv. Nohy mohou mít jakoukoliv výšku, měly by harmonizovat s tělem. Tlapky mohou mít jakoukoliv velikost a tvar a musí být v souladu s nohami. Ocas může mít jakoukoliv délku a tvar. Případné defekty na ocase (zálomky) nejsou penalizovány, pokud kočku dotek tohoto místa nebolí. Jsou povoleny všechny barvy a kresby srsti, upřednostňují se harmonické kresby. Srst musí být čistá a upravená.
Kočka by měla být ve výborné kondici, musí z ní vyzařovat pohoda. Kočka má být přátelská k lidem, bez bázlivosti a nervozity.
Chovatelé:
Kraj:

Prezentace našich uživatelů s PP
*
Testík
Hledat fotografie Domácí krátkosrstá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z prezentací návštěvníků s PP «

© KOCICI.NET - https://kocici.net/atlas/domaci_kratkosrsta