Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Vše o koťatech

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vše o koťatech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 19:24 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Nikky
Jít k vetovi, v žádném případě nevyplachovat lidskými léky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 17:10 Nikky – Poraďte mi prosím..
Mám kotě je mu 11 dní na jedno očíčko v pohodě vidí a to druhé má úplně celé zalepené.. co mám dělat?? Bojím se , aby se mu kvůli tomu něco nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 12:43 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Petra
No tak to podle mě ideální zrovna není, hodně malé koťátko pije tak každé dvě hodiny viz odkaz, tam snad najdete vše co potřebujete vědět.
www.moje-kocka.cz/…
a tady máte návrh na to co koupit - mléko a lahvička..
www.spokojenypes.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 14:47 Petra – Kotě
Prosím, jak dlouho je kotě závislé na mléku kočky? Naše kočka má koťata od neděle/pondělí, dnes, teda v pátek nám jedno přinesla domů (nejspíš jich má celkově 5) a nechce si ho odnést zpátky na půdu. Když se přijde nažrat, tak jí kotě přiložíme a trochu pije, ale ať se snažíme jakkoli, kočka si ho zpátky odnést nechce. Jen ho očuchá, olíže, jednu chvíli ho kousala do krku. Je schopno přežít, když jí vždycky takhle 2x-3x denně přiložíme? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2012 22:02 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: smula
Děkuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2012 20:23 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Snížek
Není důvod se znepokojovat. Značkování závisí na genetické dispozici.
Jsou i chovní kocouři, kteří neznačkují. Také pokud se cítí v podřízené pozici,
nedovolí si značkovat.
Většina kocourů začíná značkovat okolo 12měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2012 18:11 Žena Snížek [520] - Domácí kočky – Kdy?
Měla bych velkou prosbu a dotaz na chovatele a majitele kocourků. Jak někteří ví, máme tři kocourky, téměř dvouletý Bobešek k nám přišel minulý listopad jako kastrovaný, 9. měsíčního Ligurka máme od kotěte a Matýska, který je ještě malý, také. Jde mi o to, že zatím jsme Ligurka nenechali kastrovat, podle veta to stačí ve chvíli, kdy začne značkovat. A tady je má otázka. Kdy začali Vaši kocourci značkovat? Náš to nedělá, ani se jinak pohlavně dospěle nechová, je stále jako kotě, mazlivé, hravé, hodné. Trošku mne to znepokojuje. Děkuji za případné odpovědi. Snížek. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 19:14 Hary – sledovaná koťata
Tak si myslím, že to kotě je členem větší rodiny, neboť jsem od té doby viděla na zahradě dospělou kočku a o tři dny později zase dvě koťata, opět na zastávce- tentokrát jsem je viděla jen z autobusu, jak sedí na lavičce v čekárně. Nevím, co s nimi udělají ty mrazy. Pohybují se v suterénu opuštěné usedlosti (statkářské vily). Doufám, že našly jídlo, které jsem jim dneska přinesla pod stříšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2012 14:29 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Hary
A tak treba neni...tyden neni tak dlouho i kdyz takova frekventovana silnice.. ale taky bych tam chodila koukat... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 14:17 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Taky si myslím, že teď už je pozdě :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 14:10 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Hary
Teď už je na každou radu pozdě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:48 Hary – setkání s kotětem
Už týden mi leží v hlavě setkání s malým kotětem (asi 6týdenním) na zastávce autobusu. Okolo jsou sice stavení, ale nikdy jsem tam předtím žádné kočky ani koťata neviděla. Kotě letělo hned ke mně a vyškrábalo se mi až k pasu, mňoukalo. Bohužel mi zrovna jel autobus, tak jsem ho musela v rychlosti jen odklidit dál od silnice , která je samý kamion. Vzala jsem si do hlavy, že bylo vyhozeno z auta a teď mě mrzí, že jsem odjela. Nevím, zda něčí bylo nebo potřebovalo pomoc. Od té doby se tam chodím dívat, ale kotě samozřejmě nikde. Mám už doma staršího kocoura, ale nevím, jak jsem se měla zachovat. Poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 21:25 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Jo, jo. Smula ma pravdu. Pokud nechcete mít doma kočičinec - vím že to je těžké, tak nehladit a hlavně nekrmit když vidíte zatoulané kotě. Jinak se od Vás nehne, tedy hne ale bude si chodit pro jídlo ;-) K nám takhle chodí sousedovic mourek. Párkrát jsme mu dali najíst a teď chodí pravidelně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2012 21:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Žanika
Jakmile krmite, je vaše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:43 Žanika – Prišlo k nám kotě
Ahoj, bydlíme na samotě u lesa, ale máme tu i cestu spojující dvě vesnice a dnes naši kluci našli v křoví kočičku - kotě, klasické dobře živené mourovaté, věk neodhadnu, ale už se dobře o sebe postará, žere normálně atd.
Kočičku jsme neplánovali, jen když by se k nám nějaká zatoulala.
Náš německý ovčák ji přijal celkem OK, sekla ho výstražně packou, tak pochopil:-)
Ale jedná se mi o to, zda je možné, že se koťátko jen někomu zaběhlo - znamenalo by to víc než kilometr, nebo či ho někdo vyhodil. Je to mazel, ale asi byla pěkně hladová, dávala jsem psovi rýži a jedla samotnou vařenou rýži, žádný rozmazlenec.
Za jakých podmínek máme počítat s tím, že se rozhodla opravdu patřit k nám? Sedí teď za dveřmi v krabici, kterou jsme ji tam vystlali a hned se tulí. Pokud bude naše, brala bych ji hned k veterináři, ale právě nevím, zda jen nepřišla na návštěvu od někoho, kdo má koťat víc - jak je běžné na vesnici - a kde se zase vrátí...
DOkážete poradit, jak to mohu posoudit? Snad to není moc hloupý dotaz. A budu ráda za jakékoliv rady a postřehy ohledně chování kočiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 16:49 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Maartinkaa
Moje kotě taky loví hmyz, ale nejsou to vosy :-P Jednou dokonce sežrala mouchu ne Blééé :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:53 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: lucisatko
Vosi, v tomto období?? U nás už nelítají,ale v létě naše Lilli také honila vosy a včelky,dokonce jednu snědla,pak sme jí vytahovali i žihadýlko,pro nás stres,pro kočičku zábava hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 07:20 Žena lucisatko [26] - Domácí kočky
Vosy jsou pro ty naše momentálně největší zábava :-O zřejmě nevědí co je čeká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 11:06 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Davemarkiit
Ne byla to nějaká malá muška na okně a kotě ji zamačklo, pak sežralo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 10:46 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: anetka123
ne, každá kočka ráda loví hmyz, ale pozor na vosy, sršně a včely. Pokud by píchly kotě do jazyka, bylo by to dost nebezpečné.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 10:32 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
anetka123 - Domácí kočky – Kotě žere mouchy - přesunut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 08:35 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Kotě žere mouchy
Moje kotě dnes zabilo mouchu a sežralo ji coze Může se kotěti něco stát? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 20:55 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lucisatko
když nevykastrujete tak zdrhnou. Jinak odčervit určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 06:35 Žena lucisatko [26] - Domácí kočkyRe: smula
Ahá tak to jo :-) už jsem viděla, že jim přinesla živou myš, takže je to přece jen šikovná máma :)
Koček jsem měla už několik, ale vždy jen domácí a nikdy jsme neměli koťátka.
A asi bych je měla časem vzít na vykastrování že, a mám je nechat i odčervit? Jsou venkovní, divoké, nechám je v jejich přirozeném prostředí a budu je jen přikrmovat. už si na mě zvykly tak nejspíš asi nezdrhnou jak povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 20:11 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lucisatko
Koťa se v tomto věku ještě snaží sát mléko, což už se kočce nelíbi,proto je ohání. Snaží se je tak i socializovat. Na lov jsou koťata ještě malá a spíš by kočce kořist vyplašila. Lovit je začne učit tak, že jim přinese živou kořist a nechá je aby si "dodělali".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 17:00 Žena lucisatko [26] - Domácí kočky
Chtěla bych se zeptat, jestli máma bude učit koťata lovit. už čtyři dny se toulají po naší zahradě, ale máma je sebou nevezme když jde lovit. Samozřejmě nevím co dělají v noci, ale vážně myslím že zahradu ještě neopustili. Koťata i s mámou jsou venku, našli jsme je. Řekla bych že jsou stará něco málo přes měsíc. Přijde mi ale, že je máma od sebe už odhání, sičí na ně a normálně je sekne. Od chvíle co vylezli ven z brlohu to vypadá, že by se jich ráda co nejdřív zbavila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 15:41 Dracula Re: lodas
smich Pes či fena, taky mají bradavci, muž či žena, také mají bradavky kočka či kocour to samé :-D nikdy by mě nenapadlo že tohle někdo neví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 13:57 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: lodas
Náš kocour bradavky má potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2012 20:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lodas
stejně jako chlap :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2012 15:43 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: lodas
:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 15:42 Muž lodas [0] - Domácí kočky – bradavky
Chtel by sem se zeptat ci ma kocour bradavky.dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 17:47 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lodas
záleží na kočce jak dlouho je nechá. Koťata se postupně odstavují od 6. týdne.
To znamená, že se mohou začít zvykat na masitou stravou, přitom samozřejmě stále pijí od matky. Většina koček je nechává do 2 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2012 13:36 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Vše najdete v téhle rubrice, jenom to chce hledat a číst :-) Prosím nezakládejte stále nová témata, nejprve se podívejte, zda dané téma již nebylo probíráno :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 21:11 Muž lodas [0] - Domácí kočky – cicani mlika
chtel by sem se zeptat jak dlouho kotata cicaji mliko. A kdy se muzu oddelit od kocky?

dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2012 17:01 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – kocicka-kocourek
Fotka k příspěvku Myslim ze tady je to nejlip videt co je co... ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2012 15:05 Niki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 20:59 sara – natlala
mas doma kcourka hop potlesk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 11:33 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
No já taky myslela tu první fotku ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.05.2012 19:47 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Tina
první foto kočka, druhé kocour
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 19:46 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
Kocour jak poleno.... Kočičky mají slzičku přímo pot řitním ovorem
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:11 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Tina
Jo ta fotka není nic moc, ale taky si myslím na kočičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 19:31 Tina – Pohlaví u kotěte
Fotka k příspěvku Prosím, kdo umí poznat, zda je toto kočička nebo kocourek???Děkuji ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 19:29 Tina – Pohlaví u kotěte
Fotka k příspěvku Prosím, kdo je schopen z této fotky určit pohlaví?...děkuji ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 11:14 Maruška Re: Maya
Já to říkala.Chce to jen trpělivost potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.11.2011 21:45 Maya Re: Maruška
dobrá věc se podařila a Mňurinek chodí už od včerejška na kočičí záchod sám hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2011 21:21 Maruška
Určitě se to kotě naučí.Hlavně netrestat.Zkuste tam hrabat taky rukou s ním.Kočičky jsou velmi čistotné
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2011 15:52 Maya
děkuji za radu, budeme Mňurinka hlídat a snad se naučí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 19:30 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Majuska
To je v pořádku, holt jsou někteří jedinci víc napřed. Popisované doby jsou průměrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 12:23 Žena Majuska [258] - Perské a exotické – Mačiatka
Máme mačiatka dneska majú 11dní a predstavte si jedno už úplne otvorilo očká a druhé už má jedno otvorené a druhé sa mu už otvára. Ako to? A nevadí to že sa im otvorili skôr ako po 2týždňoch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 06:26 novotys Re:
mno už je to 4 den a začínám se právě docela obávat, jsou to její první koťata.... :(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 638x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/290-vse-o-kotatech?od=51