Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Vše o koťatech

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vše o koťatech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 21:48 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Peťule
Mno většinou se kočka objeví po pár dnech aby se nažrala. Koťata buď dotáhne sebou, nebo je přivede až začnou koukat a chodit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 10:56 Peťule – kočka s koťaty, někde pryč
předevčírem mi zmizela kočka a nejspíše už prodila, jelikož tenhle týden měla termín. Od úterka se neukázala, a nikde jí nemůžu najít, za jak dlouho se asi příjde ukázat domu? Jelikož potřebuju koťata najít. mam venku kocoura, který má rýmu a jelikož koťata mužou být očkována až dýl tak bych o ně nerada přišla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 16:45 zdpristoupil – jája
je to terapieod vlastní opuštěnosti-vdovec. pejska bych nemohl držet bzhledem k věku a artroze.my jsme v domácnosti vždy kočku měli.je pravda že každá kočka je jiná.před dvěma roky to bylo čtrnácti denní kotě.když dostane její potravu ještě dá najevo že chce ochutnat cí mám já.v bytě jí musím hledat.při bouřce skočí za ga uč .také byla v zásuvcu u psaccího stolu.v začátku jsem jí kopil pvc kravici kam dostvá stelivo.také jí to vymývám.fotku teď nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 10:04 Žena Melisa [34] - Domácí kočkyRe: Piky
Možná ale děláme chybu - nějaký kouzlo to mít musí! Třeba bysme tam měly chodit taky! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 21:35 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Melisa
Zkuste místo drahého spreje citron nebo ocet, ale chce to obnovovat, brzy vyčichne. Jinak je asi nejlepší opravdu pořád hlídat, hlídat - nosit na správné místo a ono ji to možná omrzí. Nebo zkuste do toho rohu něco dát aby tam nemohla. Tedy nevím jestli jde o kočku či kocoura, ale rozumíme si ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 15:07 Žena Melisa [34] - Domácí kočkyRe: Piky
Taky jsem objevila jeden roh, kde se čurá nejlíp. Zkusím uhlídat. Se sprejíkem jsou nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2011 11:41 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté
Tak jen pro informaci. Kotě jsme nijak netrápili, ani jsme nepoužili sprej na odpuzování, stačilo jen chvíli hlídat a pokaždé když tam šel ho vzít a odnést na záchůdek. Už tam nechodí. Takže stačí trpělivost. Zajímavé co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.05.2011 18:45 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
No, když si to myslíte... přeji hodně štěstí a trpělivosti, třeba se to podaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 16:51 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté
Fajn, děkuji za rady. Nemyslím, si, že jsem netolerantní, ale jsem proti tomu a to kotě to tedy nějak odnaučím, třeba sprejem co prodávají v Pet shopech, právě na tyhle účely. Souhlasit se mnou nemusíte. Ale pokud chodí i jinam tak se to naučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.05.2011 11:23 Maruška Re: Piky
My máme ob a záchodky v kuchyni pod lavicí a nikomu to nevadí.Když si někdo pořídí zvířátko,tak musí počítat s tím,že je to člen rodiny.Když máte sací podestýlku,tak to cítit není a nechodí tam snad 10x za den.Já tedy v tom problém nevidím.Soužití s kým koliv je vždy o toleranci.Co víte co se zase kotěti nelíbí na vás?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.05.2011 23:40 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
Souhlas s Maruškou, kotě tam něco táhne,jediná možnost je nechat druhý záchůdek tam. Chápu, že je to nepříjemné, ale uklízet je to pak horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 11:29 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
No jo, jenže to není zrovna příjemné ani hygienické, když obědváte a kočka si jde za vašimi zády na toaletu. Když tam nechodí pokud do kuchyně nemůže, tak by se toho nějak zbavit mohl ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2011 11:06 Maruška Re: Piky
Možná vám tím chce něco naznačit a třeba jinde má málo soukromí.Tak mu ten záchodek tam nechte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:32 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – Jak odnaučit
Dobrý den, taky se zeptám, přivezli jsme si kotě, prý naučené na wc, ale chodí nám pořád do roku za lavici v kuchyni. Má dva záchody. Nejdříve jsme mu tedy ten jeden dali za tu lavici a postupně ho přemístili jinam. Ale pokud může do kuchyně vydělá se tam. Když je zavřeno a je na chodbě, chodí normálně na svůj záchod. Nevíte někdo co do toho rohu nastříkat, nebo dát aby tam přestal chodit? Zkoušeli jsme to mýt Savem, nasypat tam pepř, nebo nastříkat citronem a nic. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:18 Maruška Re: Ellie
Maruška,má taky dva záchodky a kocourek mě ožužlávala pořád,z košile si udělal třeba cumel a ten žužlal.Prý olízováním vlasů a obličeje,tak dává maximálně najevo svoji lásku.Každá kočička má svoje nápady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 12:06 Žena Ellie [2] - Domácí kočkyRe: holisek
To je mi líto :-( snažím se s ní být co nejvíc, když spinká tak mám kolem ní alespoň ruce, pak usne rychleji a vrní..taky si hodně a ráda hraje. už se vyčůrala a i vykakla do toho lavoru na rohožce, takže se jí možná líbí to místo, nechám ty záchody takhle dva budu se snažit aby si cítila líp. A děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 12:02 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Koťátka se odebírají nejdříve v 9. týdnech, nejlépe ve 12.týdnech, podle mne se koťátku stýská a dává to najevo močením mimo toaletu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 22:38 Žena Ellie [2] - Domácí kočkyRe: Maruška
Děkuji, taky jsem nad tím přemýšlela, ale tohle bylo u maminky nejdýl ze všech koťátek, majitelé už je rozdali s tím že jsou samostatné, ale je mi jasné že se jí stýská :-( Ještě se chci zeptat, jestli je romální že mě stále ožužlává a okousáva prsty a když spím (nebo dělám že spím) olizuje mi obličej apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 21:22 Maruška Re: Ellie
Asi se necítí dobře.Kotě má pokud vím zůstat u mámy 3měsíce.Stýská se jí a takhle to dává na vědomí.Hodně se mu věnujte a chápejte,že je to miminko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 20:17 Žena Ellie [2] - Domácí kočky – Kotě a problém s toaletou
Dobrý den, potřebuji radu. mám doma 2 měsíční kotě, bylo naučené u původních majitelů chodit na záchod, ale přesto si u mě tam chodí jen když se jí zachce. Vždy tam najdu jen jedno vyčůrání ale bobek a loužičku jsem zase našla na rohožce s botama už podruhé. Jednou jsem jí tam i přistohla, tak jsem ji okamžitě přenesla na její záchod. Na rohožku jsem teda dala druhý prozatimní záchod (lavor s kočkolitem).. Je něco co bych mohla ještě udělat aby mi nečůrala a nebobkovala tam kde nemá? Díky za odpovědi.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:58 Placka – Re: mates
Tak mi jim to kupujeme jen občas, spíš teda zkuste ještě konzervičky od BC. Jsou plné masíčka a né nějaké soji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:32 mates – Re: Placka
mi jsme jim to také koupili ale je to drahé...... diky za radu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:15 Placka – Re: mates
Hrozné to určitě nebude, ale raději v tom nepokračujte. A co se týká ostatních kočičích pochutin, dáváme u nás doma sušené masíčko - kuřecí Let´s Bite a to je kočičí mňamka! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 18:48 mates – Re: Placka
Fotka k příspěvku ups...... mno díky za radu aletak hrozné to snad neni.... ale uzz vím co mám dělat diky ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2010 18:23 Placka – Re: mates
Kravské mléko není vhodné pro kočky - nedokáží ho strávit a mívají z něho průjmy. Daleko lepší je kupovat mléko určené přímo kočkám. A doplnit konzervičkami (třeba od BC). Jinak dospělé kočky by už měli mít přístup pouze k vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 17:25 mates – může kotě pít kravské mléko???
Fotka k příspěvku Ahojík mám dotaz jestli může kotě v 7 měsíci pít kravské mléko. my máme kotě a dáváme mu trochu protože strašně saje. tak mu dávám ždibec mléka ráno a večer. tak doufám že jsem nic nepokazila... tone no nic předem díkys.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 22:10 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: mates
Nepíšete, jak dlouho už kotě doma máte, ale pokud už nějakou dobu ano, je to klasický případ chování kotěte předčasně odebraného od matky. Pokud je mu teď čtvrt roku, tedy 3 měsíce, je to hraniční doba na odebrání od matky. Koťata ve věku cca 2 měsíců mají tyhle rváčské tendence, a právě kočka - matka je dokáže bez problémů usměrnit. Takže jak už tu bylo napsáno - pokud začne kotě takhle "zlobit" - okamžitě ukončete hru, zasyčte na něj a pak ho ignorujte. Ono se naučí, že tohle chování není žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 21:31 Žena Eliška [54]
Podobný problém jsme měli s Mínou, když jsme si ji přinesli z depozita. Při hlazení kousala a drápala. Pomohlo nám vždy, když začala přestat hladit a chvíli si jí nevšímat. Ale je to celkem na dlouho, ale zase Mína byla už dospělá kočka, u kotěte to bude asi trošku jiné. Určitě při prvních neúspěších neházejte flintu do žita, i kočku můžete, sice s velkou dávkou trpělivost, naučit "slušnému" chování :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 07:38 Žena pavlina [4] - Domácí kočky
Já jsem kocoura vždycky zatahala za hřívu, to se mu nelíbilo, ale bohužel vyrost a hřívu už takovou nemá ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:43 Placka
Přesně tak, chce to jen pevné nervy a výdrž. Kocourek je v pubertě a zkouší všechno kolem sebe a když pochopí, že to co dělá není dobré, budete mít vyhráno. Držím Vám palce! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:37 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: mates
zatím to má pro radost, ale pokud ho neusměrníte, bude to později problém. Doporučuji při hře pokud kouše více než je zdrávo na něj nahlas zasyčet či zavrčet a prstem lehce klepnout po čumáku.
Nebo ho vzít za kožní řasu, kouknout se mu do očí a zasyčet, pak ho položit a ignorovat.
Neházet flintu do žita, kočky jsou tvrdohlavější než psi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:31 mates – moje kotě je rváč
Potřebuji poradit. Máme doma čtvrt roční koťátko jménem Mikeš. Když si ho chci pohladi tak se hned začne zakusovat a drápat. alr to neni vše..... ono také pořád naráží takhle i na naše ostatní kocoury.(4 a jsou starší) nenechá je být ani na minutu. tak nevím jestli to vnímá jako zábavu nobo má opravdu * zlost *! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 16:31 Žena Katy [8]
Já si tedy taky myslím, že hledá pouze zájemce a že dá koťátka pryč až později (tuším 12 týdnů?)... ale v tom věku už je trochu pozdě hledat budoucí majitele (nebo ne pozdě, ale rozumíte mi:) ).. já třeba kdysi sháněla lidi už když jsem viděla, že je kočka březí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 08:43 Žena Eliška [54]
Somali se asi rozpovídá víc, věk, kdy můžete koťata vzít od matky udává zákon (tuším, že je to 6 nebo 8 týdnů). Pro udání koťátek pak použijte inzerci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 15:39 Muž . : Hunter : . [8]
asi ze hlada zaujemcov a neda ich hned hmm ach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 10:28 Žena Imii [0] – Re: Lenka
2 dny ... není to brzo na udání ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 06:49 Lenka – chcete kotě?
Moje kočka má 2 dny stará koťata. Hledám spolehlivé lidi, kteří by si je vzali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:01 Žena pavlina [4] - Domácí kočky
Tak jsme byli na veterině, spousta vyšetření a výsledek: citlivé zažívací ústrojí. Tak máme speciální stravu, terá samozřejmě chutná i dalším dvěma kočkám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 15:29 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: pavlina
No, jestli je to takhle časté, tak bych určitě doporučovala k tomu vetovi zajít. Normální to rozhodně není. To, že se čas od času objeví v trusu čerstvá krev, může být způsobeno nějakou tužší částečkou krmiva, to se stát může. Takhle často, zvlášť když je tam hlen, by se to stávat nemělo.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:37 Žena pavlina [4] - Domácí kočky
Taky jen někdy, a pak je to i s krví. Někdy jde normálně a někdy na etapy.Teď už zase tři dny chodí normálně. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 23:04 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: pavlina
A ten způsob vyměšování je taky jenom někdy, nebo je to takhle pokaždé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 17:10 Žena pavlina [4] - Domácí kočky
Kocourkovi je 7 měsíců a já ho mám 4 měsíce, očkovaný a odčervený je. Ale má tam tu krev jen někdy. JInak k jídlu dostává granule Hill´s pro koťata a konzervy různé třeba purina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:45 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: pavlina
Nepíšete, jak je kotě staré, jestli je očkované a odčervené, jak ho máte dlouho, a hlavně čím krmíte - celkem důležité informace. Takže: nevhodné krmení může zapříčinit průjmy, tady to vypadá, že je ale docela drážděno rektum - tomu by odpovídala ta frekvence chození na WC. To, že se tam objevuje krev, může být v přípdaě podrážděného rekta. Ten hlen signalizuje, že tam něco probíhá - asi zánět. Neřekla bych, že zrovna toto by bylo způsobeno citlivostí vůči krmivu (i když možné to je, bez vyšetření nelze dělat závěry), může tam dráždit ale i nějaký parazit nebo může být problém úplně někde jinde. Doporučuju navštívit veterináře, ovšem jiného, než navštívila Vaše teta - to, co jí řekli, rozhodně není v pořádku, i kdyby to byly problémy s citlivostí vůči krmivu, tak je potřeba to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 18:09 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – krev ve stolici u kotěte
Potřebuju poradit.Mám perské kotě a to má občas krev ve stolici. Ale je to tak že poprvé ji má normální, za 10 minut jde do písku znovu a to už je jakoby průjem, nebo prostě řidší a za dalších 10 minut jde potřetí a to už je jen nějaký hlen s trochou krve. Na veterině jsem zatím nebyla, ale teta mi říkala že to její už dospělej kocour měl taky a na veterině ji řekli že to nic není, že má jen citlivější žaludek a zažívání. Tak nevím, nemáte s tím někdo zkušenosti???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 07:59 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Vallie
No pokud máš v posteli místo, dej tam ten pelíšek a nech jí spát tam, nebo přisuň k posteli židli
a na ní dej ten pelech. Aby byla u tebe. Je ještě moc malá a potřebuje se přitulit, aby se necítila sama. jinak kočku nejde naučit aby spala na určitém místě místě. Leda ji na noc zavřít v jiné místnosti. Ale to tě zase bude budit mňoukání a škrábání na dveře. Pokud to ale nějaký čas vydržíš,
naučí se, že v noci se tam spí a bude klid. Ale to až bude větší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 07:49 Vallie – Maciatko na posteli
Mam takmr 8tyzdnove maciatko, ktore sme kupili pred 3 dnami, cize ho mame kratko. CHova so dobre, len v noci che spat na mojej posteli. To ma dost budi, kedze sa na nu najprv musi vydriapat. Vcera zaspala na pelechu, ale ked sa zobudila hned sla ku mne. Viem ze je este mala, ale potrebujem sa vyspat. Mam ju od toho odnaucit teraz? Lebo neskor by t uz nemuselo ist.. alebo ako by som ju podla vas mohla donutit ostat v plechu? ma tam aj moj maly vankus, aby citila moj pach. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 20:50 matlala – Re: Somali
vždyť to našim tvrdím celou dobu, to není micka to je čert smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 18:59 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Tak tak, a až začne být pohlavně aktivní, tak to bude teprve sranda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 18:57 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Somali
kdoule jako zeměkoule :-))
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:57 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: matlala
No tak tenhle kocour je jasnej :-D :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 638x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/290-vse-o-kotatech?od=101