Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Vše o koťatech

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Vše o koťatech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 10:22 matlala – kočka nebo kocour
Fotka k příspěvku Ahoj,
vůbec si nevím rady jestli máme doma kočku nebo kocoura, původně jsme si ji dovezli jako kočku i pán od kterýho ji máme říkal že vše jsou kočičky. Mamka ani taťka neměli pochybnosti (je to tak měsíc a něco z5) já je mám už ale delší dobu, ale všichni tvrdí, je to kočka. Ale dle mě i mýho kámoše to není Micka ale Čert! Pro jistotu přikládám foto a musím říct že má už hezky velký hmatatelný varlata a to mi nikdo nechce věřit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:36 :-)
děkuji, moc jste mi pomohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:05 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: :-)
Pokud myslíte při kastraci, tak to možné je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 18:18 :-)
už jsem o tom i něco hledal a četl jsem že je možné to nechat operovat při operaci.Je to pravda?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 16:46 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: :-)
Tohle se dá vyřešit pouze operací, jiná varianta není. Pokud je ta kýla malá (řádově milimetry), často se ani neoperuje a nechá se, aby srostla sama (ale musí se hlídat!!!), pokud je větší, je dobré odoperovat co nejdřív, protože je riziko, že by tam při jejím případném uzavírání mohl zarůst kousek střeva a to už je sakra problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 16:35 :-)
Jo bude to ta pupeční kíla.Děkuji moc za radu.A jak to veterináři léčí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 15:06 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: :-)
A tak. Pokud jde ten kopeček zatlačit a opět se po chvilce vyklene, jedná se s velkou pravděpodobností o pupeční kýlu (musela bych to vidět, abych mohla říct na 100%, takhle "na dálku" tak na 90%). Pokud ten kopeček zatlačit nejde, a na pohmat je v něm pouze tekutina, mohlo by se jednat o nějaký defekt při hojení pupku po narození. Ani v jednom případě se nejedná o bolestivou záležitost, ale každopádně by to měl vidět veterinář, protože pokud se jedná o pupeční kýlu, obzvlášť takhle velkou, mohlo by časem k problémům dojít (uskřinutí, to už je hodně bolestivé a navíc v těchto příadech i život ohrožující). Pokud se jedná o nějaký ten defekt, stejně by bylo dobré to pro jistotu zkouknout, co to vlastně je, a případně to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 13:43 :-)
ta barva očí:už mají aspon měsíc dospělé oči(modré už nejsou)
když jsem dělal prohlídku zda jsou zdravé tak jsem si všiml 2cm kopečku tam kde maj mít pupík a v ěm mají prostě nějakou tekutinu-zjistil jsem to dotekem.Mají to obě ale nijak jim to zatím nevadí ani je to nebolí ale bojím se že s tím můžou mít v budoucnu nějaké probémi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 11:39 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: :-)
No, to je celkem bezobsažná informace. Čemu říkáte normální barva očí? Normální barva očí u koťat je modrá, a to relativně dlouho... Kočka může koťata kojit třeba i 4 měsíce, a nebo taky 14 dní, pokud má nějaký problém...
K tomu pupíku: jak víte, že je v něm tekutina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 11:14 :-)
no už mají normální barvu očí a už je kočka nekojila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:04 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: :-)
A jak jsou stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 08:35 :-)
nechci zakládat nové téma...
Naše kotata mjí vystouplí pupík a mají v něm nějakou tekutinu.Je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 10:52 callito – Re: Somali
ono to ale bylo určený do očí,tak v pohodě :) A děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 10:48 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: callito
No, to je právě to, jestli se jednalo o Ophtal - to je laicky borová voda, ovšem určená do očí, nebo o klasickou borovou vodu určenou k lehké desinfekci kůže. Do očí a bezprostředního okolí smí přijít pouze přípravky sterilní a určené k aplikaci do očí. Pokud se tak neděje, je nejen vyšší riziko další infekce, ale přímo do očí je aplikace navíc extrémně bolestivá.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 10:28 callito – Re: Somali
ááá,děkuju to se hodí-ono má zrovna i infekci kterou chytlo od maminky,přesně jako mrcinka.Ale tý sme na to borovou vodu dávali :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:42 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: callito
Většinou v rozmezí 7-12 dní, je to dost individuální. Každopádně ve věku 14 dní už by koťata měla normálně koukat. Může se stát, že se očička znovu zalepují díky hnisavým zánětům,je potřeba ta očka kontrolovat a v případě problémů otírat Ophtalem nebo Ophthalmo-Septonexem. Pozor - žádná převařená voda ani borová voda neurčená k použití do očí nemá v oku ani jeho okolí co dělat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:24 callito – Rozlepení oček
Ahoj,zajímalo by mě v jakim věku mají už koťátka rozlepený očka..Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 16:14 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: anýsek
V osmi týdnech už to není žádný problém, kocourci v tomhle věku už mají celkem slušně vyvinutý šourek i s varlátky, takže ten rozdíl oproti kočičkám už je dost zřetelný. ;-) Jinak to, co napsal smula, platí nejen v tomhle věku, ale i hned po narození, pokud člověk dobře kouká, pozná pohlaví u koťat hned a vcelku bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 13:48 anýsek – Re: smula
Dík mockrát palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 13:23 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: anýsek
Ahoj

vezmeš ječící kotě do ruky a za ještě hlasitějšího jekotu ho otočíš bříškem nahoru a zadečkem k sobě. Dáš na stranu ocásek a koukneš. Kočička má jakoby slzičku hned pod konečníkem a kocourek má takové tři pupínky a dále od konečníku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 12:24 anýsek – Jak rozpoznat pohlaví u koťat ???
Zdravím všechny ;-) a mám dotaz- chtěla bych se zeptat jestli se dá rozpoznat pohlaví u koťat, která jsou stará 8týdnů. A když tak jak ? Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 06:57 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Reny
Tenhle web je poměrně nový a nemyslím si, že je nezbytné opisovat sem to, co už bylo napsáno jinde. Problematika pořízení kotěte je nejdetailněji rozebrána na www.kotatko.net (na tyto stránky je tu i v odkazech link), ve stručnější podobě i článek kocici.net/clanky/5 , pokud si odmyslíte všechny ty věci týkající se ušlechtilé kočky, tak ty informace lze samozřejmě použít i pro obyčejné kotě, z hlediska zdraví a základní péče není rozdíl mezi kočkou ušlechtilou a obyčejnou micinkou (a to platí i pro odběr kotěte od matky, dle Vyhlášky o ochraně zvířat při veřejném vystoupení a chovu, navazující na Zákon o ochraně zvířat proti týrání, je minimální věk pro odběr kotěte od matky 84 dnů!!!!!). A prakticky to platí i pro případ výběru dospělé kočky (myslím ta zdravotní hlediska, pokud ovšem nemáte v úmyslu ujmout se kočky hendikepované, tam se bude samozřejmě péče lišit podle druhu postižení té kočky). To, co je potřeba pro to, aby se u Vás kočička cítila dobře, už shrnula Eliška, já jen mírně poopravím tu informaci o česání - i krátkosrstou kočku je potřeba občas vyčesat, minimálně v době línání, ušetříte jí nadměrné polykání chlupů a jejich následné zvracení.
Jinak samozřejmě není problém sem hodit dotaz na cokoli neobvyklého, s čím se u kočky setkáte, nebo s čím si nebudete vědět rady, vždycky se tu najde někdo,kdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:55 Žena Eliška [54]
Ahoj,
ono hodně záleží na tom, jestli si pořídíš kotě nebo dospělou kočku. Základní vybavení, které budeš potřebovat je určitě mistička na krmení, mistička na vodu, záchůdek, přenoska, škrabadlo a hračky. Dál potom záleží na tom, na co je kočička zvyklá, podle toho pořídíš třeba i pelíšek (naše v něm ze zásady nespí) a druh granulek a konzerviček. Pro kotě a pro dospělou kočku to bude samozejmě rozdílné. Pak taky záleží na tom jestli kočička bude krátko nebo dlouhosrstá, pro dlouhosrstou budeš potřebovat kartáč a hřeben na česání. Doma budeš určitě muset udělat několik věcí - jednak zjistit, jestli kytky, které tam máš nejsou pro kočky jedovaté a jednak uklidit do bezpečí všechny shoditelné věci :-D Pak samozřejmě vhodně zvolit místo pro záchůdek a mističky a můžeš si kočku přinést domů. Jak si vybraz kotě ti jistě poradí jiní, já si vždycky brala už dospělou kočku z útulku.











 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:00 Reny – Úplný začátek
Zdravím.
Tenhle web je moc krásný, ale trochu tu postrádám článek pro někoho, kdo o chovu koček zatím nic neví, ale rád by si kočičku pořídil, protože se mu tahle zvířátka strašně líbí :-). Možná je to jen tím, že neumím hledat a v tom případě mě někdo prosím znavigujte. Chtěla bych vědět, na co všechno se mám připravit, jestli si kočičku pořídím, co se bude muset upravit, udělat, koupit... zkrátka ty úplně nejzákladnější informace.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 18:36 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Jana
Samozřejmě to lze. Kastrace je možné provádět už od 3 měsíců věku (i když se na to názory různí, nebylo prokázáno, že by tyhle rané kastrace škodily). Doporučovala bych v tomhle případě kastrovat nejdřív kocourka, ta kastrace je podstatně jednodušší a lze ji provést prakticky kdykoli. Pozor ale na to, že ještě cca měsíc a půl po kastraci může kocour kočku úspěšně nakrýt, pokud je kočka v říji, a kocour tu říji pozná dřív a spolehlivěji než Vy. Antikoncepci vždy doporučuju jako nouzové řešení, které by mělo být vždy jen krátkodobé. V současné době asi nejbezpečnější je Provera - humánní lék, který se u koček používá 1x týdně (tablety, pozor, ne injekce!!!), má krátkodobý efekt a relativně málo vedlejších účinků (samozřejmě za předpokladu, že je správně dávkována). Dál se celkem hodně používá Androcur, ten se dávkuje u koček 1x za 1-3 měsíce (záleží na účinku, když už, tak radši ty tři měsíce), je u něj ale díky dlouhodobému efektu působení vyšší riziko komplikací (a to včetně zánětů dělohy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:37 Jana – souziti sourozencu
Je mozne mit doma dva mazliky sourozence opacneho pohlavi? Kdy je kastrovat, jaky mate nazor na antikoncepci?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 638x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/290-vse-o-kotatech?od=151