Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Parazité - blechy, červi..(Ušní svrab)

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Parazité - blechy, červi..(Ušní svrab)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 06:20 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Máma svrab neměla :-| Možná od táty hmm .... Ale říkám vám, že opravdu nic nevím tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 06:18 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Proč se ptáte mě??? Já nic nevím no ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2012 20:27 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
tak kde teda vzalo svrab??? Somozřejmě od mámy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:21 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
to kotě nebylo s jinými venkovními kočkami. kotě bylo jenom se svými sourozenci a mámou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:05 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: smula
To asi byla chovatelka, což rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.10.2012 14:47 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
koťata by se neměla dostat k ostatním kočkám před očkováním, zvláště jestli ostatní chodí ven, nebo mají náznak nemoci tone
Pochopím to u běžných venkovních koček, ale u chovatele ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 06:27 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Eliška
Kotě bylo venku a ona nevěděla, že má ušní svrab. Zjistli jsme to až doma coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:49 Žena Eliška [54] Re: smula
Tak stát se to může, pokud třeba poskytla domov bezprizornímu zvířeti. Na druhou stranu asi by o tom měla případné zájemce o kotě informovat a předání odložit až na dobu, kdy bude vše vyléčeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.10.2012 20:50 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Jak se může u chovatele vyskytnout ušní svrab??? Od takové chovatelky bych si nevzal ani křečka..... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:18 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Eliška
My jsme to měli tak. Paní chovatelka, která nám kotě dávala zašla k veterinářovi řekla, že to potřebuje pro kotě a tak a dala nám to. Ted už kotě svrab nemá a ještě zítra od paní chovatelky dostaneme nějaký sprej do uší na ušní svrab apod.
Že prý se tam jen střikne a vytře ubrouskem. Máte někdo s tím zkušenost? coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 15:50 Žena Eliška [54]
Stronghold si dokáže poradit i s ušním svrabem, zejména kočky z ulice a útulků ho mívají celkem často. Nicméně ho určitě nedávejte bez porady s veterinářem, vet by měl být ten, kdo vám řekne, zda je tento přípravek vhodný zrovna pro vás. U nás byl Stronghold s úspěchem použitý na dvou kočkách na ušní svrab, u jedné jsem museli léčbu jednou opakovat, protože toho svrabu bylo opravdu mnoho. Každopádně ne každá špína v uších musí být zrovna ušní svrab.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2012 19:20 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Aneto, prosím tě čti občas, co se zde píše. Zhruba dva příspěvky níže je situace popsána, tak nevím, proč by jsme měli jedno a to samé psát znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:09 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Je nutné navštívit veterináře. přečti alespoň základ.
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 11:00 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Ušní svrab
Dobrý den, moje kotě má ušní svrab coze Jak to léčit??? Máme doma Stronghold. K veterináři pujdeme až za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.09.2012 13:38 Alex Re: Ždaňaři
diky za informace supr i fotka. :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 21:52 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Parazity (cizopasníky) můžeme rozdělit na ektoparazity (vnější parazity) a endoparazity (vnitřní parazity). Nejznámějšími vnějšími parazity jsou blecha, klíště a veš či všenka.

Ušní svrab, nebo také ušní prašivina, je onemocnění zevního zvukovodu zvířat, způsobené parazitickými roztoči. Původcem ušního svrabu psů a koček je strupovka ušní (Otodectes cynotis).
Strupovka ušní dosahuje velikosti asi 0,5 mm, je možno ji proto spatřit i pouhým okem. Samička klade vajíčka na kůži hostitele, vývojový cyklus (doba, za kterou samička z nakladeného vajíčka začne klást vlastní) trvá asi tři týdny. Paraziti se živí odloupanými buňkami pokožky, nesají krev.
Ušní svrabem můžou onemocnět všechny šelmy. Z domácích zvířat je nejčastěji diagnostikován u koček, trpí jím většina divoce žijících koček, u kterých ale většinou nezpůsobuje žádné obtíže. Klinicky se projevuje zejména u zanedbaných koťat nebo starších jedinců.
Léčbou je pravidelné čištění ucha antiparazitárními přípravky a odstraňování ušního mazu a strupů. Terapie musí pokračovat aspoň 30 dní, tedy i po té, co příznaky ustoupí. I jediná přežívající samička totiž vyvolá svrab. V pokročilejších fázích nemoci, při druhotných bakteriálních infekcích, jsou indikována antibiotika. Samozřejmostí je přeléčení ostatních zvířat žijících v domácnosti, protože ušní svrab je nakažlivý a počínající infekce nemusí být zjistitelná. Proti ušnímu svrabu jsou účinná i celková antiparazitika ve formě sprejů nebo spot-on na zátylek, nebo prostředky proti blechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.09.2012 20:41 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2012 18:50 A Muž Rex [477] - Administrátor – Alex
Nemá smysl, aby tady bylo několik stejných témat. Proto je redaktoři a správci slučují do jednoho. Zajišťuje to přehlednost diskuze. Nová diskuzní témata se samozřejmě zakládat mohou, ale taková, která se zde ještě neprobírala. V opačném případě se píše do již založených témat. A jen taková drobnost - autor tématu není jeho správce, na to tu jsou redaktoři a správci fóra. Takže tady přestaň nadávat, že ti někdo křivdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:45 Alex Re: jarmila58
hm tak už vim že nemam zakladat nove tema a diskuže diš nemohu bit ani sve založeni nove tema spravce nema to cenu to me nebavi.Sem sklamani jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.09.2012 15:23 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Alex
Ale jde o tema ktere jiz bylo s podobnym nazvem (obsahem) zalozeno. Proto je to prirazeno tady k tomu.. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.09.2012 15:16 Alex Re: Ždaňaři
jo ale me to vadi nebot mám zato že snat mužu založit svoji diskuzi nebo ne??nejsem ted ten doji založil!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:03 Alex Re: Ždaňaři
jakto a proč to nechapu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:01 Alex Re: evik
me je oto že diš už mám patit za ledbu tolik peněz a opravu miluji svou čičinku chi abi bila zdrava pochibnosti mám jesli fak ji to co dal jesli jito opravdu vileči v uškach svrab ?? celkově ta naštěva mne stal 590kč ten den co sme tam šli 17.9.2012 pokud je to lečivo kvalitni a dobri neni divu že tak stoji + kontrola něco i jine věci a naveterině 590kč je duležit abi opravu ledba bil učina proni jo pro Pavlinku nechi abi ti potvurki ji znepřijemnili životek. Abi bila zdravá kočička.To doufam chapetě že? ito že obavi mám uždravi jito nebo ne ta lečba? pomuže ? nebo souto zbitečne penize dane zalečbu nějaku na voko a přitom je lečba ktera ji pomuže za bere tak tohle me litalo hlavě.No uvidime aš puje na kotrolu stim s vrabem ouškach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.09.2012 14:50 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: Alex
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZOR POZORNĚ ČTĚTE ALEX!!!!!! UŽ TO BYLO JEDNOU PSANÉ. OPAKUJI!!!!Nikdo nic nezrušil, laskavě dodržujte určitá pravidla - váš příspěvek patří do kategorie Parazité,.....
REDAKTOR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 14:49 Alex Re: anetka123
mne nejde oto že ten připravek je podle lidi drahí a že to dost stalo nejde mi otu cenu ale opravu o učinost oto jesli to vileči moji Pavlinku od toho parazitu oškliveho v uškach svrabu?? oto mi de.Jdemi o zdraví Pavlinky a bi bila zdravá dozvědělismese na jine veterině že to bi mělo ji pomoc od tech ušnich parazitu svrabu ale že to chce ještě jednou davku ted si doma dělali starosti abi to nemněla fenečka od čičinky ten svrab take tak doufam že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 14:41 Alex Re: holisek
jo a proč ho nemohu najit ?? já vidim že tuhle diskuzi založil něgo jini ne já?a nejsem te ktere sem já založil-a Ušní svrab parazziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 14:09 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Alex
Alexi, píšeš, že cítíš, že máš změnit veterináře? Podle mě ho opravdu změň. Když to cítíš, tak ho změň.Vyhlídni si někoho, komu budeš důvěřovat, to je důležité - DŮVĚŘOVAT veterinářovi, já jsem ho změnila 3 x a teď je to fajn, paní doktorce důvěřuji. :-) Teď tuhle léčbu doveď do konce a pak o tom popřemýšlej... :-) Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 06:19 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Alex
Já mám taky doma kapky mezi lopatky Stronghold ;-) Je to na ušní svrab, odblešení a odčervení. Veterinář má vždy pravdu! Vždyt tak malá pipetka stojí skoro 300,- tak to určitě bude kvalitní přípravek a bude to určitě učinkovat na svrab, červy a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 23:27 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Alex
Mým kočičákům přípravek na odblešní a zbavení červů v jednom učinkoval, ale bohužel záleží na hmotnosti kocoura, to co platí pro koťata neplatí pro dospělé kocoury. Teď už musíme používat více přípravků. A je tak mimochodem co je psáno na internetu, není také vždy pravdivé. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 23:24 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Alex
Nikdo nic nezrušil, laskavě dodržujte určitá pravidla - váš příspěvek patří do kategorie Parazité,.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:49 Alex Re: jarmila58
ZAJAKE VILEČENI ??? dIŠ JI NAPLACA PŘIPRAVEK NA ODBLEŠNI MISMEJI DOMA UŽ ODBLEČILI DVAKRAT JÁCHI JI VILEČIT ATO OPRAVU NE JEN TAK NA VOKO PŘIPRAVEK NA ODBLEŠENI SI MISLIM JI NEVILEČI OD UŠNIHO SVRABU CITIM ŽE MÁM JIT NA JINOU VETERINU DE JI OPRAVU BUDOU LEČIT TEN SVRAB A NEBUDOU JILEČIT ODBLEŠOVAKEM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:46 Alex – Ušní svrab paraziti
NECHAPU PROČ MOJE ZALOŽENE DISKUZE JE ZRUŠENA ?? A NEJSEM TEN DOJI ZALOŽIL COPAK TO NEMOHU???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:31 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Alex
Urcite to nejsou vyhozene penize a Kočenka bude určitě vděčná za vyléčení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:27 Alex Re: holisek
co ted ti nerozumim vubec oco teda de debo co chceš tim hle mi řici já jen že to co aplikoval neduvěřuji tomu nebo na iternetu se dočitam že jeto na odblešeni proti parazitummám obavi jesli se tim co ji bilo apikovano nakr na horu jesli vubec jito definitivně zbavi ušniho svrabu.OTITIS EXTERNA PARASITARIA-Teraputické zákroky.PREPÁTY PROTI VNITŘNIM A VNĚJŠIM PARAZITUM-STRONGHOLD.Tak zestkušenosti už jedou ji take čičině aplikoval něco nakrk žejito odbleši i odčervi a nic mněla červiky musel sem koupit drontal pro kočky a to zabralo nechi se zveterinařem hadat ale aplikaci nakrku mislim že ják to zbavi z uši svrabu mislim že ne copak nejsou lečiva přimo do uši učinějši co bi to 100%vilečio ten svrap a zbavil ji definitivně no nevim ale zbitěčne se snažit lečit něčim co je lečeni jo i ne je na prd já chi lečeni ano jeto prič ane lečeni zbitečne a vihozene prachi diš už za ledbu tak at je vilečená Pavlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 18:36 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Alex
Ježiši, nebuď chytřejší než veterinář a dělej co řekne, má stopro pravdu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 16:38 Alex Re: evik
mněje jasne žeto mám čistit já chi abi mněla uoška zdravá ne tam ušni svrap :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 16:36 Alex Re: evik
jasně nejsem cvok na kotrolu zajdem já chi větět jeli už ten ušni svrap je prič nebo to bude muset potřeba dat znova abi to bilo uplně prič a nemělato Pavlinka oto de abi bila zdravá a mněla zdrave ouška bez potvurek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 13:34 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Alex
Jo a kdybys jí čistil ouška, tak jenom velmi jemně a nééé do hloubky, to by mohla mít zánět. Nevím, jestli ti dal nějakou vodičku na čištění, nebo ne. Asi ne, tak ty vatičky trochu navhči olejíčkem, třeba i normálním slunečnicovým, aby nebyly úplně suché a opatrně to vytři ale né do hloubky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 13:27 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Alex
Alexi, četla jsem si na netu o tom ušním svrabu a STRONGHOLDU a opravdu to takhle píšou, že se dá za krk a působí to v celém těle proti parazitům, ne jenom proti blechám, jak si myslíš. Tak se neboj a důvěřuj vetrináři :-) :-) Za měsíc ten Stronghold třeba dostaneš znovu, to uvidí vetrinář, až za měsíc zkontroluje Pavlínku. Ale určitě s ní na kontrolu zase jdi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 11:11 Alex – Ušní svrab paraziti
Ahojky bilisme na veterině naše kotatko Pavlinka má ušni svrap dostala za lečivo-Stonghold.Otitis Externa parasitaria.Stonghold co se dava za krček ják muže vilečit ušní svrab to nechapu vubec jak odtama seto dostane do uši a zlikviduje ten ušní svrab?? zaměsic má kontrolu kvuli ušnimu svrabu doufam že ho nebude mit a bude zdravá a mit zdrave ouška.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2012 11:37 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: anetka123
Anet, to je jasný, neexperimentuj a zajdi k veterináři.... :-) :-) Alespoň se s ním poraď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2012 12:16 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Zajdi k veterináři, ten ti poradí i pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 10:46 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Ušní svrab
Mám nové kotě, které se velmi hodně škrábalo mělo bohužel blechy :-( Koupili jsme Frontline Combo a pomohlo. Po páru dnech se zase začlo škrábat a viděla jsem, že se škrábe v uchu sad Paní, iterá nám kotě dala nám koupila u veterináře Stronghold, ale můžu mu to dát až za 2 nebo 3 týdny sad Co mám dělat? Blechy už nemá, ale určitě ušní svrab :-| Nejraději bych mu ten Stronghold dala hned! Prý působí na vnitřní parazity, vnější parazity a ušní svrab stydim Je to opravdu tak? Prosím nějakou dobrou radu jak postuupovat :-(







 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:55 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Afim
Zdravime..Zbavit se toho urcite da, doporucila bych co nejdrive s tim ze bych pouzila pripravek 0,5ml pipety-Frontline Combo na parazity. Je to pripravek na blechy, klistata i vsenky. Mame s tim velmi dobre zkusenosti..
www.rogz.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 10:33 Afim
Ahoj mám takový malý problém. Když se mazlím se svými kocourky, najdu jim pod bradičkou za ušima a v oblasti hlavy takové jako kdyby vši a taky trošku stroupky ale úplně malinké. Když bratr hledal na internetu, co by to mohlo být, našel, že to je něco v tom smyslu jako všenky. Chtěla jsem se zeptat, jestli se toho dá nějak zbavit děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 12:39 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Bobeška
No já mám také špatné zkušenosti s obojky, ale ty nové, už snad mají pojistky aby se rozepnuli, je-li to nutné. Je fakt, že přítelovy kočky ven nechodí, takže nemohu posoudit, ale na blechy neznám lepší antiparazitikum než (drahej ale jedinej ze všeho možného od pipet po spreje a jiné obojky, kterej 100% fungoval) obojek od Foresta. Kočka měla alergii na blešky a téměř ztratila srst, kdo je někdy měl, ví jakej to je boj, po tom co začala nosit obojek, krásně zarůstá a blechy už dlouho nemají. Obojek funguje myslím 8 měsíců. Venku to asi tak účinné nebude ale na doma super. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2011 11:21 mourek – Antiparazitika
Slyšel jsem, že někdo připravuje antiparazitikum z levandule, ale nevím, co je na tom pravdy, jestli to funguje. Já osobně žádné antiparazitikum nepoužívám. Když kočka chytne klíště, nechá si ho vytáhnout zvířecí pinzetou a vydezinfikovat (Jodisolem) protože ví, že potom dostane takové ty plněné polštářky od Whiskas hop :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2011 22:35 Žena Bobeška [2207] - Domácí kočkyRe: mourek
Mám stejný názor. Pokud kočky chodí volně ven, nedala bych jim obojek kdyby byl sebelepší. Už mnoho kočiček skončilo touto strašnou smrtí. Mějte to vždy na paměti. Existuje několik jiných antiparazitik, je třeba vyzkoušet které bude Vašemu mazlíkovi vyhovovat a pomáhat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2011 11:12 mourek – Obojky
Já jsem se jednou pořádně lekl když kocour nepřišel domů jako obvykle. Ráno jsem ho šel hledat a on visel na stromě chycený za obojek. Naštěstí měl pod sebou větvičku, takže na ní chudák stál, takže se neuškrtil. Od té doby už žádné obojky. Mají ty antiparazitní obojky nějakou ochranu, nebo jsou to "normální" obojky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.07.2011 13:33 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Na blechy je nejúčinnější prášek Bolfo. Na klíšťata už neexistuje asi nic, náš kocour měl pipetu vylitou poměrně čerstvě na zádech a klíště se mu zakouslo na čumáček. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 788x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/283-parazite-blechy-cerviusni-svrab?od=51