Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Parazité - blechy, červi..(Ušní svrab)

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Parazité - blechy, červi..(Ušní svrab)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 17:02 Terka – Drbáné kočky
ahojky, mám Ragdollku budou jí dva roky, a už je to asi třetí týden co pozoruji ze se drbe a líže pořád na stejném místě a jakoby si to místo kouše, blechy nemá a ani na tom místě není nic viditelného žádné strupy nic. máte s tím někdo zkušennosti? Budu ráda za jakoukoliv radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 10:39 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
U veta mají speciální udělátko na podávání tablet. Funguje 100%. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 20:24 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
smula - má pravdu 100% . Ani zamíchat ani rozdrtit nelze kočka to pozná a hlavně není dobrá chutově.No je to hnus. Nevěříte ochutnejte sami. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2017 08:12 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Trixi
Takže jediný zaručený je: Chytit kočku za kůži za krkem, hlavu lehce do záklonu, do druhé ruky tabletku opatlanou trochou másla. Rukou co v ní držíme tabletku otevřeme tlamičku (chce to trochu cviku, já už to dělám rutině)a tabletku hodíme až na kořen jazyka. Pak přidržíme zavřenou tlamičku než polkne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 21:08 Trixi – odčervení
Dobrý den, jak mám do naší kočky dostat tabletku na odčervení? Zamíchala jsem to do kapsičky,nejedla, zkoušela jsem tabletku i rozdrtit, trošku snědla, ale potom se jakoby otřepala, a měla jakoby pěnu u huby. Potom už si jen čuchla, a nechtěla to. Je ještě jiný způsob? Násilím ji to dávat nechci. Děkuji za případné odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 14:55 Ilka Re: Katha85
My používáme toto pethome.cz/… , také jsme přešli od frontline
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:05 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Helena
Hmmm,my ho loni koupili u veta. A co spray
www.gigalekarna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 07:32 Helena Re: holisek
Tento prášek už není k sehnání,máte prosím jiný typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 20:22 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Katha85
Prášek ne obojek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 10:10 Žena Katha85 [174] - Domácí kočkyRe: holisek
Díky za typ, jsou kočičky s obojkem v pohodě?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:50 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Katha85
My použili Bolfo a máme klid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 10:02 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Znáte prosím na blechy něco účinějšího než Frontlien Combo? Mám pocit, že se točíme v začarovaném kruhu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2014 08:01 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Katha85
přípravek frontline combo podaný dvakrát po sobě v rozmezí cca 1,5 měsíce by měl stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:22 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

mam kočky bytové, krmivo hills, vzteklina do 2017, trojkombinace do 2015, odčervení do ledna 2015, nejedí maso, sem tak chytí mouchu, nepozřou ji, vše jako prevence, frontilne combo přestalo působit před třemi týdny a nechtěla jsem jim ho dávat v zimě, ale z návštěvy jsme si přinesli blechu a Tom má něco černého kolem očka, důkladná prohlídka, další blechy nejsou.
V pondělí mi přijde BioKill a Frontline Combo pro obě kočky (doma více zvířat nemám).
Přízpěvky jsem četla - díky za rady, jen jsem nenašla, jestli stačí pelechy vyprat na 60 stupnů, nebo musím na 90? - Bojím se jestli se srazí a vařit pelechy v hrnci na plotně se mi moc nechce, přijde mi to - nezlobte se - nechutné v hrnci na potraviny toto vyvařovat.

Případně nestačilo by je spařit vroucí vodou třeba ve vaně plus vystříkat a vyprat v ruce?

Dále vše vyprat předpokládám - závěsy, cejchy, ubrusy - je nutné okamžitě? Obávám se, že to dnes ani v pondělí nestihnu, ale asi až ve středu a zároveň vystříkat?

Koberec dle Vašich rad vyluxuji, pytlík vyhodím a přestříkám taktéž.

Mám vystříkávat péřové peřiny a všechny polštářky? Kočky mají svoje pelechy, ale sem tam leží víceméně úplně všude (stoly, linka, chodby, prádlo, skříně, někdy vlezou i do prádelníku).

Na návštěvě jsme byli před týdnem a od té doby jsem našla jen jednu blechu včera večer.

Děkuji za rady, pravděpodobně zmatkuji a situaci přeháním, ale nerada bych měla doma blechy na stálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 15:09 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Edit
Odčervování je v podstatě prevence, kočky s volným pohybem by se měly odčervovat každé 3 měsíce. Pokud si myslíte, že má kočka tasemnice (plochý červ),doporučuji navštívit veterináře, konzultovat léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 17:52 Žena Edit [1] - Domácí kočky – tasemnice
Náš kocour brit 6kg má občas na zadku článek tasemnice. Je to nechutné, ale i když je očkovaný, odčervený, čistotný tasemnici pořád má. Chodí přes den ven a tak ji má asi z myší, které občas sežere. Máte někdo stejnou zkušenost a hlavně dá se tasemnice úplně zbavit? Bude stačit častější odčervení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 13:19 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: smula
Ano, jsem velmi spokojená s Frontlinem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 08:28 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Katka
Ano, to bude bleší trus. Jsou to drobná černohnědá zrníčka. Pokud rozhrnete kočce srst nad kořenem ocasu, bude toho tam víc... Notno ihned odblešit, nejlépe pipetou Frontline či jiným spot-onem a to všechny kočky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:47 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Katka
Ta špína jsou bleší výtrusy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:48 Katka – Kočka pouští špínu
Dobrý den, mám problém s jednou kočkou. Všude, kde leží zanechává špínu. Malé černé hrudky (hlína to není). Kočku jsme našli před 4 lety ve špatném stavu. Ven sice chodí, ale ostatní naše kočky chodí ven taky a špínu nepouští.. Nevíme si s ní rady, má s tím někdo zkušenosti?.. sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.08.2013 17:56 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: smula
Stejně si myslím, že tahle diskuze zase bylo o ničem. Nejlepší je, co jsem psala hned na začátku, že nejlepší je, poradit se s veterinářem a ne tady rozvíjet diskuze o jednom přípravku, který zrovna vytáhneme z hromady ostatních :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:29 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: holisek
Ano, to je pravda. I výrobce uvádí, že je silně toxický pro ryby a kočky. Nedávat, ne, ne,ne... ty,ty,ty no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:29 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Momi
no tak hrozné to není, ale při pozření může vyvolat permethrinovou toxikózu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 13:41 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Nejsem, ale vím, že permethrin je pro kočku odjakživa toxický...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:28 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Asi jste chytřejší než výrobce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 08:44 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Biokill - složení:

permethrin 2,5g (0,25%) v 1 l vodní emulze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 08:41 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Není toxický na psy atp. ale na kočky toxický je. Pokud nevíte, tak Biokill obsahuje Permethrin, který je pro kočku silně toxický...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 19:42 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Biokill, přípravek na ničení ektoparazitů domácích zvířat, je netoxický antiparazitický a insekticidní přípravek s dlouhodobým účinkem ve spreji k užití pouze na prostředí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.08.2013 07:47 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky
Většina těch přípravků proti blechám jsou pro kočky toxické, ale to neznamená, že se těch míst, které jste ošetřili nemůže dotknout. My měli tě taky problém s blechami, donesli jsme si je z návštěvy a i když Milkýška měla i spot on i obojek (pouze z přírodními odpuzovači), tak se jí stejně do kožíšku dostali. Na veterině jsme koupili spot on Fipron, odčervovací tabletku a na ošetření okolí nám byl místo BioKillu doporučen Neostomosan. Ten je pro kočky taky toxický, ale když to nebude rozstřikovat před kočkou a na ni, tak se nic nestane. Já se v každé místnosti zavřela, roztokem jsem postřikla vše co by mohlo být napadeno blešími vajíčky (postele, koberce, podlaha, čalouněná nábytek, různé kouty a záhyby), potom jsem místnost pořádně vyvětrala a později už mohla dovnitř i Milkýška a nic se jí nestalo. Asi po týdnu jsem potom s roztokem vytírala podlahy a opět bylo všechno v pořádku. Ono právě ošetření okolí je to nejdůležitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 06:05 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Přesně tak :-( Ty spreje, kterými se dají vyhubit blechy doma (postříkáte tím koberce atd,) jsou většinou pro kočky jedovaté. Třeba takový Biokill, můžete tím naaplikovat celý dům, ale když se toho kočka sotva dotkne, tak se otráví... :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 21:08 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: hana
To je zvláštní v dnešní době není problém se blech zbavit, jenom se musí člověk poradit s veterinářem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.07.2013 20:10 hana – blechy
s blechama jsem si uzila sve mela jsem doma nalezenecka bylo mi ho lito a tak vnucka mi rekla abychom si ji vzaly ja prikyvla a to byl kamen urazu zablesila nam cely byt stale jsem vysavala a cistila koberce az nakonec jem je musela vyhodit a koupit novy.nic nepomahalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2012 21:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
Je to přesně tak, jen připomínám, že ruku v ruce s ušním roztočem jde zánět, takže je nutno po aplikaci strongholdu i aplikovat kapky s antibiotickým a antimykotickým účinkem. Zánět zvukovodu také vyvolává zvýšenou tvorbu ušního mazu, ale ten není tak černý jako u svrabu. U svrabu se tvoří ztvrdlé krusty,
které vypadají jak lógr. Aplikovat Stronghold je nutno u infekčních zvířat 2x, cca po 3 týdnech aby se zlikvidovali i nově vylíhlí roztoči. Přeléčit se musí všechny kočky v domácnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.12.2012 15:24 Žena Eliška [54]
Blondy ono Otifree je pouze čistící roztok, tím docílíte pouze toho, že uši vypadají čisté. Pokud je svrab dobře přeléčený, tak se už nevrátí a ouška čistá zůstanou, pokud tam zůstali živí paraziti, tak se zase rozmnoží.
Je chyba předpokládat, že kočka dostane kapky za krk a uši se jí vyčistí samy.
Anetko ano, je to drahá záležitost, ale pomáhá. Pokud nechcete do zvířátek investovat, nepořizujte si je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 14:05 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Caniverm
Jak jsou tyto odčervovací tabletky s kvalitou?? Děkuji hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 05:27 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Blondy
To je dobré, že jste to už vyléčili potlesk Naše kočička měla taky něco v ouškách, ale vet říkal, že to není nic strašného, ale doma se v uchu škrábala jak hrom a mysleli jsme si, že má ten svrab opravdu a vet se mýlil. Naštěstí ji ty ouška vyčistil tak se už moc potom neškrábala. Použili jsme Stronghold, ale ten zabral jen trochu na svrab ne Stronghold je šíleně drahý tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2012 21:35 Žena Blondy [12]
Tak jsme vyzkoušeli na ten ušní svrab snad úplně všechno...injekce u veterináře (nezabrali),Advocate (nezabral),Stronghold (nezabral)...pomohlo 3 týdenní každodenní čištění uší kapkama Otifree.Takže pokud někomu opravdu nic nezabírá...jako nám,ať zkusí vyzkoušet ještě tyhle kapky.Mám moc hodnýho kocourka,který čištění uší zvládá v pohodě,jako by věděl,že mu chci pomoct,takže snad už se ušní svrab nevrátí a možná někomu z vás tahle rada pomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:42 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Blondy
Stronghold by měl stačit jednou, zvláště, když jste už použili Advocate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 16:58 Žena Blondy [12]
Děkuji.Zkusíme ještě ten Stronghold a uvidíme ;-)
A ten se musí taky opakovat,nebo stačí jedna dávka???
Já jen abych věděla,kolik toho mám nakoupit,protože u nás to nikde nemají,takže to budu objednávat přes net. Nebo nemáte někdo doma navíc??? Koupím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2012 20:51 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Blondy
A víte že Avocate se musí po 14 dnech opakovat? Stronghold je na ušní roztoče lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 19:48 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Blondy
V příspěvku ze 2.10. doporučují Stronghold na základě dobrých zkušeností :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:14 Žena Blondy [12] – Jak vyléčit ušní svrab???
Ahoj .Prosím poraďte.Četla jsem tady komentáře,jak léčit ušní svrab,ale já už zkusila snad všechno možný a nemůžeme se toho zbavit.Mám doma ročního kocourka.Ušní svrab si dotáhl z chalupy,kde přišel do kontaktu s ostatními kočkami a už 2 měsíce ho marně léčíme.Byli jsme na 3 injekcích u veterináře,pak nám poradil použít Advocate a denně čistit uši,vyzkoušeli jsme už 2 různé druhy kapek do uší,s kočkama už v kontaktu také není,ale vůbec nic nezabírá,už jsme z toho fakt nešťastný.Ještě mě napadlo zkusit Stronghold a nebo jiného veterináře,když tenhle už si neví rady ??? Poraďte prosím. Jak jsem tady četla,tak hodně doporučujete Stronghold,ale složení mě připadá stejné jako u Advocate,které nám stejně nepomohlo.Nechci,aby se můj kocourek trápil... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 13:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
no on to je vždycky zánět, ten způsobují ti parazité. Ucho se brání nadměrným vylučováním mazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2012 09:14 Žena Eliška [54] Re: smula
Vidíš, naše kočky to vždycky vládly bez zánětu (jinak bych asi přišla o další část kůže, už jenom vyčistit ten svinčík byl boj a krveprolití). Samozřejmě stav uší musí posoudit veterinář, laické oko prd pozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 06:25 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: JITŘENKA
Jsem dítě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.10.2012 22:34 Alex Re: smula
jo jo to je pravda misme take bili na veterině a abi zjistili zda je to ušni srab? veterinař to musel udělat vitěr z uši a dat pod miskroskop ti potvrurky tam bili videt 17.10.2012 jde na kontrolu i znova dat aplikaci at toje na 100%vilečene muj milaček Pavlinka musi bit zdravá a 22.10.2012 má dalšiočkovani takže bude mit Pavlinka uplně vše na veterině pořadku vilečeni svrab a odčerveni i očkovani supr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 22:03 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: JITŘENKA
No ono se to bez rozboru určit nedá, jestli jde o parazita či ne. Doporučuje se aplikovat Stronghold a poté kapky na doléčení zánětu. Kapky se aplikují aspoň 10 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.10.2012 21:40 JITŘENKA Re: anetka123
Chudák KOTĚ Ušní svrab vyléčen de fakto za +-4 dny bez návštěvy véti.A jestli to vůbec byl Ušní svrab?To si děvčice troufá stanovit diagnózu jestli má nebo nemá Ušní svrab.Taková chovatela milující svého mazlíka?? No nevím co si o tom mám dál myslet.Raději vše nechám na posouzení tvého psaní zde na kočičím netu pro odbornější posouzení.Mě se zdá,že tě baví psát takové bláboly.To je můj osobní názor.
Hodně úzpěchů v psaní blábolů a zdaví tě dlouholetá chovatela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.10.2012 15:31 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Eliška
Naše koťátko už svrab nemá :) . Vylečeli jsme to. Koupili jsme Stronghold, vlastně nám ho koupila majitelka a pak jsme ji ouška vyčistila dezinfikovali ušním gelem a je to pryč! potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 09:55 Žena Eliška [54]
Řekla bych, že nemá cenu řešit, kde kotě vzalo svrab, když už se tak stalo. Tak hlavně, ať je kotě v pořádku, z mé zkušenosti - pokud není svrabu hodně, většinou stačí jedna aplikace Strongholdu, jednou jsem u našich koček museli aplikaci opakovat. Je pak dobré ouška pravidelně čistit (mívali jsme Otifree roztok), ale přiznám se, že jakmile byl svrab vyléčený a ouška čistá, tak jsme praktikovali max. jednou za půl roku, nebylo třeba. Samozřejmě se jednalo čistě o "špínu" v uších, neměly to nijak rozškrábané, natož zanícené. Takže za mě - kotě sledovat, jestli se neškrabe, koukat do uší, jestli není černá "špína". Původní majitelku upozornit, že léčbou musí projít všechny kočky v domácnosti - přenáší se velmi rychle.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 788x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/283-parazite-blechy-cerviusni-svrab