Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Jak chovat kočky venku?

 

NápovědaFórum » Chování koček  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jak chovat kočky venku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:30 julie Re: Johny
Chlape, ty jsi úplně mimo, doufám, že bydlíš dost daleko , abych tě nikdy nepotkala!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:26 Monik283 – kočky u sousedů
Naši sousedi mají miciny a my také. Máme přátelské vztahy, vš je ok, jen oni krmí své kočky "venku", nalijí jim mléko, nasypou kdoví co. No a naše kočičky tam chodí a jí to. Mléko způsobuje u našich koček průjem, nechci aby jedly cizí žrádlo,zbytka z kuchyně a kdoví co. Zakládám si na zdravé stravě pro naše zvířátka. Co ale mohu dělat? Sousedi mají své kočky jen venku, nepouští je vůbec do domu. Naše mají lítačky, jídlo mají doma.Ale přes den jsme v práci a tak naši chodí k sousedům na mlsandu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:03 adeka001 – otazka na kote poprve venku
Chtela jsem se zeptat proc mi kote venku nekam zacne koukat pak strne jako socha nebo ztuhne a spadne na zem a nehejbe se a pak zniceho nic je zas vpohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 15:19 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Anisek
Pokud znáte někoho kdo má kočky, ať vám dá použité bentonitové stelivo (samozřejmě čisté), ten pach
je většinou přivábí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2013 11:05 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Anisek
Nejjednodušeji tak, že zjistíte kam chodí nejčastěji a dáte jí tam záchodek, vždy když ji uvidíte že chce dělat potřebu tak chytit a posadit do záchůdku. Za to, že to udělá jinam rozhodně nebít, maximálně zvýšit hlas. Záchodek pak pomalu přesouvat tam kam si přejete aby chodilo a za správné použití pochválit. Těch záchodků můžete (a je to asi i lepší využít zpočátku víc). Dá se i zakoupit odpuzovací sprej, který nastříkáte tam, kam si nepřejete aby chodilo. Chce to trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:31 Anisek
Mám takový větší problém, přišlo ke mě malé koťátko,krmím ho a docela jsem si ho zamilovala.Ale každá radost něco stojí,kočička dělá nečistoty na každěm místě kde se jí zachce - potřebovala bych poradit jak mám venkovní kočičku naučit chodit kakat na jedno místo abych to pak mohla uklízet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.08.2013 20:51 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Janovská
no tady moc rad není, kočky jsou fixované na své prostředí, dokážou se vrátit i desítky kilometrů
zpět. Buď na zahradě vytvořit voliéru a doufat, že si po nějaké době zvykne, nebo z něho udělat bytového kocoura. Vzhledem k jeho věku už by to neměl být takový problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 18:52 Janovská – prosím o radu stěhování kočky
Prosím o radu máme kocourka je mu 11 let a je kastrovaný. Celý svůj život žil venku na zahradě a toulal se. Bydlíme v paneláku a nyní jsme ho museli přestěhovat na naší zahradu, která je asi 3 km vzdálená. On se vrátil na původní zahradu kde ho majitelé nechtějí. Potřebovala bych radu jak to udělat aby si zvyknul na jiné zahradě. Moc děkuji za jakoukoliv radu.
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2013 10:23 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Kamila
Dle vlastní zkušenosti i když nechtěné, vím, že kočka dokáže zůstat sama v bytě i tři dny, pokud má dostatek jídla a pití. Je to pro ni lepší než změna prostředí (také vlastní zkušenost) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 07:39 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Kamila
otazkou je zda mu nedela zle cestovani.. Ale kdybych brala s sebou tak urcite s postrojkem.. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:35 Kamila – Cesta kocourka na chalupu na víkend
Dobrý večer, prosím o radu.Máme kocourka,který tráví větší část života v domě a venku si jen občasně hraje ,když jej ven doprovázíme.Někdy se zatoulá,ale jen v okolí domu.Chceme jej vzít na chalupu,kterou máme u lesa a nikdy zde kocour nebyl.Bojím se ,že se někam zaběhne a nevrátí se.Máte někdo nějakou zkušenost.Kocourek je kastrovaný a má 9.měsíců.Zvažuji jestli jej nechat na víkend doma - kde mu dáme jídlo a pití nebo riskovat a vzít jej s sebou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.06.2013 08:15 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Pokud žila kočička tak dlouho v bytě bude to pro ni těžké naučit se žít sama venku, protože nezná všechna venkovní nebezpečí a byla zvyklá na péči a bezpečí domova. Bude to pro ni velmi stresující. Pokud ji chcete přestěhovat ven, zkusila bych ji pouštět vždy ven po chvilkách a zase ji nechat v bytě. Pravidelně opakovat pobyt venku a třeba pomalu prodlužovat.Ale nechávat ji bezpečí domova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2013 18:46 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Vojta
Mám obavu, že jakmile ji vyšoupnete ven, tak bude stresovaná a bude strádat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 17:32 Vojta – Lze kočku zvyklou na doma naučit žít venku ?
Dobrý den,
jak už napovídá nadpis. Chci se zeptat, zda si lze vzít kočku (5 let), zvyklou žít v bytě a naučit ji žít venku. Zůstala sama po předchozím majiteli, který zemřel. Samozřejmě by měla v kůlně teplý pelech. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 20:53 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: petr
Pokud bude stále venku, myslím, že nebude problém. Dokonce prý prodávají elektricky vyhřívané dečky, které se do boudiček dají umístit, záleží ale na kočce, zda bude s boudičkou souhlasit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:45 petr – kočka venku
Chceme si k rodinnému domku pořídit kočku nebo kocoura. Co myslíte zkušení chovatelé, může přebývat trvale venku i v zimě - když jí vyrobím budku na spaní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2012 22:55 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lucisatko
kastrace musí být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:24 Žena lucisatko [26] - Domácí kočky
já našla dvě koťátka, mají sice matku, ale ta je nechává celé dny samotné a koťátka zůstávají u nás na zahradě. Jednou denně je krmím, když jsem venku tak chodí pořád zamnou, když zajdu domů sedí u dveří a dlouho se od tam nehnou. Sedí tam třeba celý den. Ale v noci šmejdí. Taky neustále mňoukají.
Když chováte kočky venku, jak to děláte třeba s kastrací? Mám strach že jak vyrostou že mi přïjdou s koťatama a zachvíli se tady z toho zblázním smich Protože s takovou bych musela nechat vykastrovat včechny tři i s maminou, protože si na mě zvykly. A mám dojem že bych je ani nepřevezla k veterinářovi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 11:58 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Kacka
Treba nevi kam si zalést, chtelo by se nejspis achovat ale nevi kam-podle me... Nevim jak je kocka stara a co si zazila kdyz jste ji nasla..urcite by ale chtelo pritomnost jinych kocicek nebo lidskou.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 11:28 Kacka – Pomooc
Fotka k příspěvku Ja mam hrozne problem...Nasla jsem kotatko, ktere se me ted drzi..krmim ho, a beru ho za sve, ale nevydrzi na zahrade samo a jde vzdy semnou ke vchodu, ale nehne se dokud zase neprijdu, mnouka jak zbesila a ja nevim jak ji mam naucit aby zustavala na zahrade :-//
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 21:46 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Já taky chovám kočku napůl venku a doma, když dostáva žrádlo, tak je doma a potom zase jde ven. Vždy se s ním mazlím doma:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 12:45 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: gangster
Tak to by nejspis chtelo poridit kocici toaletu a kockolit.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2011 23:41 Žena Katy [8] Re: Melisa
Jojo, já neměla nikdy kočku v domě/bytě. Jen když k nám "přišel" současný kocourek, měla jsem ho asi měsíc v koupelně(pokoji), než si zvykl na nové prostředí a psa. Teď má něco málo přes rok a ani se netoulá, je pořád přikovaný na zahradě a spí se psem v klubíčku :-D občas něco uloví, ale jinak je to salámista :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 20:32 Maruška Re: katsim
Ona by si zvykla.Venku je stejně vystavena různým nebezpečím,vč.Nákazy a prochladnutí.Alespoň vykastrovat a po dobu rekonvalescence určitě nechat doma.





 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2011 20:11 Žena katsim [0] - Domácí kočky
Já taky chovám kočku venku. Máme jí na chalupě a má tam granule na celý týden. A když přijedeme dáme jí kapsičku. Původně jsme jí chtěli odvézt domů, ale byla tam hrozně nešťastná, tak zůstala na chalupě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 12:36 Maruška Re: Melisa
JJ.Moje kamarádka.Když není doma,tak jsou,ale v bytě a já je krmím.Nemíním je někde honit a mít strach,že se jim něco stalo.Na noc jsou doma.Jedna je víc doma a druhá víc venku,ale když je zima,nebo prší a v noci jsou v baráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 19:39 Žena Melisa [34] - Domácí kočky – Venkovní kočka
Je tu někdo, kdo chová kočku venku - nebo napůl venku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 08:51 Katka – všem
Reset: Jak říká Katy. Nejlepší je mít na zahradě psa a kočku. Ne kocoura. Kočka se drží doma a netoulá se. Kočka zažene hlodavce a pes zažene kocoury. Taky to tak máme celý život a žádný kocour si sem ani přes středně velkého psa nedovolil vstoupit a něco označkovat. Každopádně krmit se musí a příště až se budete chtít zbavit zvířete tak zvolte raději místo utracení věnování někomu jinému, protože Maruška má v tomto pravdu.

Mona: už jste někdy měla obchcaný dům kocouřím značkováním? Asi nevíte absolutně jak to smrdí,že? Vyprat to nejde ani vyčistit chemikáliemi a jedno označkování smrdí například měsíc. Já mám kocoura i kočku a kocour mi v domě označkuje každou novou věc co si pořídím a donedávna mi značkoval boty a dokonce mi jednou označkoval i polštář a řeknu Vám, že je to nechutný smrad ze kterého má člověk chuť se pozvracet. Každopádně bych za to kocoura neutratila, ale chápu,že pokud člověk nesežene někoho kdo by si dospělou kočku vzal, útulek ti ji nevezme protože mají všude plno a ty už ten smrad nemůžeš vydržet tak už ti zbývá jedině ji vypustit někde v lese a nebo utratit popřípadě se odstěhovat. No a teď pán ví,že taky může koupit psa. Pokud jde o pastičky na myši tak tak ti můžu s klidem říct,že myši na ně kašlou a kdybys žila v domě tak víš,že myši ti dokážou rozcupovat cokoliv co není ze železa... Vlezly mi do peřináče a rozkousaly ručníky. Vlezly mi do botníku a z bot si udělaly domečky ted vše počůrané, pokakané a rozervané...a pokud jde o spíž,tak z té je pak lepší nic nejíst.. Není to moc příjemné. Takže pokud si pro účel vyhubení těchto potvor někdo koupí kočku tak mu to nezazlívám. Jinak si o mě nic nemysli. Já odchovala 7 divokých myšek když se jim jejich máma u nás chytila do pasti a pak jsem je dospělé vypustila v lese. Takže rozhodně nejsem člověk co by nenáviděl nějaké zvíře. Ale pokud škodí tak, že už se to nedá vydržet tak se s tím musí něco dělat.

Johny - a proto je nejlepší bydlet v kolonii kde kočku nikdo nemá. Kdybych měla kvůli tomu aby kočka nešla k sousedovi na pozemek oplotit vše tak, abyjsme vypadali jak u robocopa,tak se nedoplatím.. Jinak nemáte pravdu. Mě nevadí, že k Vám kočka na pozemek chodí a když to vadí Vám, tak si zařiďte, aby k vám nechodila. Kvůli tomu aby k Vám nechodili zloději máte plot, tak kvůli kočkám pořiďte psa nebo si to nějak zabezpečte. Já kočce nemůžu zakázat, aby k Vám nechodila a nevím proč by měla být uzavřená na našem pozemku kvůli tomu, že se k Vám chodí na zahradu vyhřívat na sluníčku. My tady máme kočku všichni a tak nikomu nevadí když se potulují mezi zahradami všech. Na to Vám můžu doporučit: pořiďte si kočku také, pak možná budete mít lepší náladu a nebudou Vás takové věci štvát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2011 22:13 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Johny
Mýlíte se, zvíře již není podle nové novely zákona věcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:16 Johny – škrkavky
Samozřejmě je mi jasné,kde škrkavky přežívají:)Tímto chci ušetřit místním bilologům jejich čas pro přednášky o parazitech:)Ostatně, i kdyby ty kočky byly čistota sama, věc je stále stejná-vlastník kočky má zabránit jejímu vnikání na cizí pozemek.A je mi srdečně jedno,jak to udělá.Proč by vlastník pozemku měl sám vynakládat náklady na složité oplocení a obranné mechanismy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:10 Johny – Ctěte vlatnická práva!
Jako vlastníkovi mého pozemku je mi srdečně jedno, jaký citový vztah chová majitel kočky ke svému "mazlíčkovi", nezáleží mi, co ta kočka pro něj znamená, tak jako mi jsou lhostejné jeho další záliby a koníčky, neodporují-li zákonům.
Nikdo na světě mě nemůže nutit, abych se zajímal o svého souseda. Stejně tak já nemusím nutit svého souseda, aby se zajímal o mě. Můžeme vedle sebe žít velmi spokojeně.Každý užívat své pozemky dle svých představ.Jemu nebude vadit, když mu jeho kočky výkaly znečistí celou zahradu, škrkavky se mu budou plazit v trávě a bude sedět v kočičí močí nasáklé zahradní sedačce... A mně nebude vadit, když obdobné "libůstky" má zahrada nezakusí
Vážení chovatelé koček, mám rád přírodu, ale nesnáším, když mi někdo zasahuje do mého soukromí a odvolává se na práva zvířat nebo má dokonce tu drzost a nebohého vlastníka zasaženého pozemku označuje za vidláka nebo nepřítele zvířat...
Vaše případné výpady vůči mě si nechte pro sebe.Protože téma není o Vašem koníčku, ale o zásazích do vlastnických práv.Je mi srdečně jedno, že neuznáváte zákony (kočka je po právní stránce věc-něčí vlatnictví-a vlastník se má o věc starat a nepůsobit jí škody jiným vlastníkům!
Všechno ostatní jsou hloupé obhajoby, případně citové vydírání vůči postiženým vlastníkům pozemků. Vlastníkům koček totiž uniká primární věc, totiž, že vlastnictví zavazuje!
Domnívám se,že skutečnému chovateli je toto jasné.Ti ostatní potom nejsou chovatelé, ale anarchisté

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2011 14:23 mona
Mě se zdá,že si z nás pan Reset dělá snad legraci,protože nechat utratit kočky kvůli tomu,že mu tam chodí značkovat kocouři,to snad normálního člověka ani nenapadne!!!!Chápu,že vám ten smrad vadí ale nic s tím neuděláte,kocouři prostě značkují.Psa bych také nedoporučovala,co kdyby náhodou všude všechno očůrával že? Pořidte si pastičky na myši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2011 10:56 Maruška – kočky venku
Ještě bych chtěla upozornit,na chov koček mimo dům.Samozřejmě kočka je lovec a jako nemůžete požadovat u lva,aby lovil jen pakoně a ne zebry je nesmysl.Zrovna tak kočka loví co se hýbe.Samozřejmě,že kromě myší uloví i nějakého ptáka.Většinou se ,ale jedná o slabé, nebo jinak postižené jedince.Nemusí to být sice pravidlo,ale s tím se nedá nic dělat.Aby se toto zmírnilo,kočky se netoulaly a je i volně žijící živočichy jte nevystavovaly zbytečným atakům, je potřeba pozemek zajistit.Perfektní návod je na kazetách z Anglie.Nic- méně já jsem svoji parcelu zabezpečila účelně,jednoduše a s minimálním nákladem. Stačí koupit králičí pletivo,rozstříhnout ho po délce na dvě části,což zcela stačí.Na vrchní část plotu jej pak připevním drátky a přesahující část ohnu zpátky do zahrady,což znemožní kočce plot přelézt.Pochopitelně je potřeba zajistit spodek plotu,nebo jiné možné úniky.Základ je tak v to,že se kočce u vás bude líbit a bude mít dostatek potravy a teplo a klid na odpočinek.Některá ušlechtilá plemena mají v chování zcela absenci lovu.Neuloví ani ptáka,ale ani myš.Také je žádoucí,pokud chcete,aby jen chytala myši,aby je nežrala.Mohou být otrávené,nebo jinak nemocné.Kočka v dobré kondici,pak intenzivně myši loví,což je pro ni zábava,ale pokud má dost potravy,tak je nežere.Když jste najezeni odpočati,tak máte také větší chuť do sportu a podáváte větší výkony a u koček je to samé.proto hladová a stresovaná kočka,neuloví skoro nic.Je to pro ni taky sport.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2011 23:24 Maruška
Tak jednak co píšete,že jte nechal utratit všechny kočky,tak vás chci upozornit,že podle zákona na ochranu zvířat proti týrání jste se dopustil trestného činu,jelikož zákon jasně praví,že bez závažného důvodu se zvíře nesmí utratit.Vyjímkou je třeba nevyaléčitelná nemoc a pokud se trápí se může utratit.To že kocouři značkují a kočky nevyhání myši není důvod k utracení.A kočka není robot na likvidaci hlodavců.Znám plno samot,ale zřejmě by jste měl nejdřív pořádně vše uklidit,aby se k vám netáhli.S vaším přístupem bych zvolila spíše přestěhování do paneláku. Aby se kocouři a kočky netoulali,tak musí být vykastrovaní a mít dostatek jídla.Ne si je pořídit s tím, že se uživí hlodavci.To je nesmysl.Pro kočku je lov sportem a čím víc je nakrmená ,tak tím více loví.Bohužel váš názor je laický a zcela zcestný.Bohužel jej sdílí více lidí.Pak musí mít kočky možnost někde spát a odpočívat v klidu a teple.Pak se vám nebudou toulat a smrdět.Ovšem jak říkám s vaším přístupem bych spíš volila pnelák a s vyhubením koček bych se nechlubila.Vaše počínání je na trestní stíhání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 13:48 Žena Katy [8] – Re: Reset
Sice bych s tím ve Vašem případě nesouhlasila, ale pořídila bych si psa :) já měla vždycky psa a kočku dohromady venku a nikdy nic nesmrdělo - pes cizí kočky/kocoury k domu nepustí. Ale pokud ke zvířatům nemáte vztah a vidíte v nich jen prostředek na hubení hlodavců, nepořizovala bych si nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2010 12:46 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Reset
Bydlíte na samotě .... a kde se tedy berou cizí kocouři??? Bez smradu to nejde.
Musel by jste mít několik vykastrovaných koček a jednoho nekastrovaného kocoura,
který by musel být tak silný aby si ubránil teritorium.
Bez smradu to nejde a právě ten smrad odpuzuje hlodavce.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2010 12:35 Žena Macinka [2] - Domácí kočky – Re: Reset
Pak jsem všechny kočky nechal utratit????
Nezlobte se ale jako pro milovnici koček mi to příjde dost brutální!Kočky za to nemůžou, že za nimi kocouři chodili to je příroda...A je spousta jiných řešení než zvíře utratit...
A kdo dokáže tohle udělat tomu bych už kočky nedoporučovala!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 11:45 Reset – Jak chovat kočky venku?
Fotka k příspěvku Bydlím na samotě.
Chci se chránit před škodami způsobených hlodavci v domě, v dílně, na dvoře a na zahradě.
Měl jsem napřed kocoura a ten se pořád rval a toulal. Moc myší nevyhnal. Dobu svých toulek stále prodlužoval. Pak se ztratil nadobro a já si pořídil kočku. Za ní pak chodili kocouři a značkovali to tu. Smrděl mi vchod do domu a dílny, mnoho míst na dvoře a zahradě a dokonce i auto. Když jsem někam přijel, lidé pátrali co to tam smrdí.
Pak jsem měl 2 kočky a hezkýho mladýho kocoura. Ten se na jaře ztratil - buďto ho toulaví kocouři zabili, nebo z teritoria vyhnali. Pak jsem měl dokonce 4 kočky, všechny myši a krtci byli samozřejmě pryč. Jenže i ptáci senám vyhýbali. Navíc to tu smrdělo od kocourů. Kvůli množení jsem kočkám nějaký čas podával hormonální antikoncepci.
Pak jsem je nechal vykastrovat, ale kocouři to sem stejně chodili vochcávat.
Pak jsem všechny kočky nechal utratit a kocouři to sem chodili značkovat ještě 2 roky potom!!
Vyzkoušel jsem množství všelijakých technických prostředků proti hlodavcům, ale ty jsou nanic. Kočka se osvědčila nejlépe. Muselo by to však být bez smradu. Zjistil jsem, že kočičí značkování venku nesmrdí, je cítit jen kocouří. Zajímavé (snad normální) bylo, že všechni jedinci chodili vykonávat potřebu mimo naše oplocené pozemky.
Jak to udělat abych měl v domě, v dílně, na dvoře a zahradě přirozeného nepřítele proti hlodavcům a to bez smradu?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2244x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/110-jak-chovat-kocky-venku-?od=51