Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Láska a úcta.

 

Nápověda
Články » Láska a úcta. 

Jak tak bloudím po stránkách na netu a čtu příběhy lidí a zvířat, tak mně to nutí ohlédnout se zpět a zamyslet se, jestli jsem někde neudělala nějakou chybu. Mám moc ráda kočky, pejsky a vůbec zvířata.....Ve svém životě jsem měla nejen kočičky, pejsky, ale i několik kravek a hlavně dva koně. Možná si teď někdo ťuká na hlavu a říká si, proč to sem tahá, jsme přece na kočičím netu, ale ono to všechno nějak se vším souvisí.

Každý svému mazlíčkovi věnuje čas a to nejlepší zacházení a každý má strach o něj, protože může přijít problém, v podobě nemoci, někdy stačí jedna návštěva u veta a problém je zažehnán. Může se však stát, že je to jako u nás dvounožců, něco vážnějšího a pak nastává boj s časem a začínáme si klást otázku, co dál, jak se zachovat.

Někteří už jsem se určitě setkali se smrtí, ale u nás lidiček, je to trochu jiné. I když se své blízké milujeme, nemůžeme jim pomoci od utrpení, kterým prochází, od bolesti jim uleví lékař, ale to jen na krátkou chvíli. I já sama jsem si něčí podobným prošla a vzpomínky to nejsou příjemné, člověk je potlačuje, ale čas od času se neúprosně vrací.

A v tu chvíli si vzpomenu na jednu modlitbu, která se opakuje...nebudu jí citovat celou..jen její část.....

...až poznáš, že se mé dny krátí, až ti nebudu moci již nic dát, jen můj pohled plný bolesti a lásky k Tobě a ty uvidíš mé utrpení, nenech mně prosím trápit a hladovět, buď ke mně dobrotivý a připrav mi rychlou a milosrdnou smrt...Bůh se Ti za to odmění zde i na věčnosti....

Možná, že teď mně někdo odsoudí, protože je přesvědčený, že dělá dobrou věc pro svého chlupatého kamaráda a jsem ten, kterému do toho nic není, že to je jen výhradně jeho rozhodnutí, ale možná by se měl každý aspoń pozastavit a zamyslet.

Oplakala jsem každé zvířátko, které jsem měla, na zahradě mám několik pomníčků a vzpomínám s láskou a úctou.......

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 9x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 29.07.2011 Upraveno: 29.07.2011 Přečteno: 75x

Schválili: Rex **** 30.11.13 • Jarka ***** 30.11.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zdraví koček
27.02.2011*****Toxoplazmóza83x
11.07.2017*****Základem zdraví je vyžití a správná strava4x
28.01.2011*****Rakovina u koček340x
23.03.2014*****Seminář o tom jak porozumět své kočce22x
14.10.2012*****Toxoplasmoza pod lupou18x
17.03.2010*****Kočičí strava457x
25.02.2016*****Vhodné krmivo pro stárnoucí kočku18x
10.07.2011*****Veterina na Chodově v Hviezdoslavově ulici-Praha2x
06.03.2011*****Léčení Fibrosarkomu132x
11.03.2011*****Ozařování v ČR127x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 2 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[2] Jasmínka® 30.07.2011
..hezky napsané, souhlasím..Tu modlitbu znám, je to "koňská" modlitba, ale to je jedno.

Byla jsem párkrát svědkem úmrti zvířecího kamaráda. Pokaždé u toho byl veterinář a jednou i kolega z práce, což je metrákový tvrdý chlap. Když veterinář pomáhal s odchodem na druhý břeh jeho psímu kamarádovi, koulely se mu z očí slzy jako hráchy. Vůbec se za ně nestyděl - a já z toho byla taky pár dní smutná. Ale ve většině případů není nad čím přemýšlet, navíc náš veterinář je z těch, kteří podají smrtící injekci opravdu jen v případech, kdy už není pomoci a ukončí se zvířecí trápení.

[1] ® 29.07.2011
S citem napsané. Pomoci zvířátku někdy znamená, nechat ho i odejít a zkrátit mu utrpení. Právě proto, že ho milujeme mu nesmíme dál ubližovat ani v dobré víře, ani za penize, ani proto, abychom byly zajímavý - to už hraničí z necitelností, egoismem a určitou formou zviditelnění i za cenu tzv. lásky či pomoci. Vždy je nutné zvážit co je dobré pro druhého, nikolivěk na prvním místě pro mně...

Další články tohoto autora
Žádné další články

© KOCICI.NET - http://kocici.net/clanky/93-laska-a-ucta