Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Klinika vstřícná ke kočkám

 

Nápověda
Články » Klinika vstřícná ke kočkám 

Veterinární praxe v Pražských Vršovicích získala jako první v České republice mezinárodní akreditaci od Mezinárodní společnosti pro medicínu koček (ISFM) coby "Klinika vstřícná ke kočkám".

Že kočka není pes, chápe asi každý, ale přizpůsobení veternirní praxe jejich specifickým potřebám není bohužel zatím standardem. Z tohoto důvodu Mezinárodní společnost pro medicínu koček (International Society of Feline Medicine) na základě svých více než 55 letých zkušeností stanovuje mezinárodní standardy, jakým způsobem má fungovat veterinární praxe, má-li být maximálně přizpůsobená svým kočičím pacientům. Dodržování stanovených kritérií, co do šetrného a citlivého zacházení s kočkami, vybavení, diagnostických postupů i informačního servisu pro majitele, pak osvědčuje certifikát "Klinika vstřícná ke kočkám" (Cat friendly clinic).

První veterinární praxi, která v České republice získala tuto certifikaci, najdeme na rozhraní pražských Vršovic a Vinohrad. "Specifikům medicíny koček se věnujeme již roky, sama je chovám celý život a nesnesla bych, aby je někdo po ordinaci honil koštětem" komentuje majitelka této veterinární praxe, MVDr. Martina Načeradská a dále dodává: "Získání certifikace považuje náš tým za uznání své dosavadní práce a inspiraci pro další zlepšování, medicína se neustále vyvíjí a držet krok s moderními trendy je práce na plný úvazek".

Žádný zodpovědný majitel kočky se někdy nevyhne návštěvě veterinární ordinace. Každý z nás zřejmě již slyšel "hororové" příběhy o kočkách, které se z přítulného klubíčka v ordinaci veterinárního lékaře změnili v nezvladatelnou šelmu, ke které se nebylo možné přiblížit bez újmy na zdraví. Méně známá je již skutečnost, že zodpovědnost za takové chování kočky nenese vždy pouze majitel, ale též veterinární lékař, který ke kočce přistupuje nevhodným způsobem. "Moderní veterinář nemůže vystačit jen se znalostí medicíny, ale musí rovněž porozumět chování a potřebám jednotlivých druhů zvířat. Přistupujete-li ke kočce s ohledem na její kočičí duši, můžete i z vřískající koule udělat někdy sice pěkně nabručeného, ale spolupracujícího pacienta", komentuje MVDr. Martina Načeradská.

Kočky vždy platily za nepochopené a nepochopitelné bytosti, ale i v tomto oboru moderní věda notně pokročila a zájemci z řad veterinárních lékařů i zvídavých majitelů se mají možnost seznamovat s nejnovějšími zkušenostmi a znalostmi o tom jak se kočky chovají a proč. "Je smutné, když se lidé snaží kočce pomoci, ale ve skutečnosti ji kvůli své neznalosti jen více stresují. Snažím se dělat maximum pro zlepšení povědomí u odborné i laické veřejnosti. Například na konec ledna jsem do Prahy pozvala přednášet expertku z Velké Británie", uzavírá MVDr. Martina Načeradská.


Kontakt na autorku tiskové zprávy:
MVDr. Martina Načeradská, tel.: 774 418 018, e-mail: info@naceradska.com

Doplňující informace:

Mezinárodní společnost pro medicínu koček (International Society of Feline Medicine) je veterinární sekcí britské International Cat Care, dříve působící pod názvem Feline Advisory Bureau (FAB) – http://www.icatcare.org/vets

Veterinární ordinace MVDr. Martiny Načeradské – bližší informace na www.naceradska.com.

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 1x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 17.12.2013 Upraveno: 17.12.2013 Přečteno: 14x

Schválili: Rex *** 17.12.13 • KLzLuK *** 17.12.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zdraví koček
23.03.2014*****Seminář o tom jak porozumět své kočce22x
12.09.2011*****Slepá kočička Kačenka hledá domov24x
23.11.2015*****Chováte kočku? 10 věcí, které musíte znát32x
13.04.2011*****Aplikace portu121x
11.07.2017*****Základem zdraví je vyžití a správná strava4x
10.07.2011*****Veterina na Chodově v Hviezdoslavově ulici-Praha2x
16.02.2009*****Očkování koček4608x
17.03.2010*****Kočičí strava457x
16.05.2015*****Jaké jsou nejlepší pamlsky pro kočky?12x
13.07.2012*****Chronické selhání ledvin aneb Páníčci na slovíčko42x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 1 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[1] evik® 15.01.2014
Pohladilo moji duši to, že existují i takovíto citliví lékaři, kteří rozumí zvířecí duši...Škoda, že paní doktorka Načeradská neordinuje někde blíž u nás, s důvěrou bych se k ní obracela v případě potřeby. To není jako tady v Nymburce, když jeden veterinář měřil nešetrně mému kocourkovi teplotu a natrhl mu konečník, že krvácel chudák. A doktor dělal jakoby nic, že to nevidí.. A kocourek -do té doby naprosto odevzdaný,hodný, poslušný a snášející vše- i injekce, se od té doby klepe strachy jako osika chudáček. :(

Další články tohoto autora
23.03.2014*****Seminář o tom jak porozumět své kočce22x

© KOCICI.NET - http://kocici.net/clanky/138-klinika-vstricna-ke-kockam