Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Prezentace - Žampión ♉

 

Prezentace » EffyMerillis » Žampión ♉ » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.7
Žampión ♉ Samec
*
*
*
*

Člověk je kulturní v té míře, v jaké rozumí kočce. - L. J. Braun
Majitel: EffyMerillis   Plemeno: Domácí krátkosrstá bez PP
Zapsáno: 17. 9. 2017   Poslední aktualizace: 30. 11. 2018 Změna v měření 
Počet návštěv: 97   Hodnocení: 0 %
Kategorie: Domácí kočky   Oblíbenost: 1 uživatelů *
Datum narození: 14. 5. 2017   Hmotnost: 4 kg
Fotek a videí: 47+2   Komentářů: 15


O mně: Žamp přišel na svět ne úplně jednoduše, z kočky jsem jej i jeho sourozence musela vytahovat, teda pomoci kočce: masírování bříška a se stahy jemné táhnutí za koťátko se strachem, abych ho nepřetrhla a kdyby to nešlo, připravené telefonní číslo na veterináře. První kotě porodila sama, druhé jsem nechávala, že to zvládne (byla jsem uklidňována) a nakonec bylo pozdě. Bylo utopené. Další dvě jsem vytahovala (Kikina je již po kastraci). Z vrhu nakonec přežil jako jediný.
Kocour měl jet ke kamarádce do Zlína, bylo to tak vlastně od dne narození, moc se jí líbil (a líbí) a jméno vzniklo překlepem (Šampión = Žampión). Nastal ale problém s jejich starším kocourem a pak už jsem si ho tak nějak nechala.
Je to po Betty (fence, kterou jsem měla od roku 2004 do roku 2016) první zvíře, které se mi tak moc dostalo pod kůži. Ano, Sendy, Ryuu, Saxana, Sargon, ... Všechny je mám ráda a ať by se dělo cokoliv, nedala bych je, ale nepovedlo se jim to, co se podařilo kocourovi, on si ochočil mě.
Možná můžeme říct: "Karma to tak chtěla.", Karma zřídila to, že mi kocour zůstal, protože ke mě prostě patří.
Musím se ale přiznat, že až od doby, co mám jeho, se opravdu vžívám do animovaného seriálu Simon's Cat. Měla jsem seriál ráda i před tím, ale až teď opravdu sdílím pocity autora.

• Kastrovaný (28. 11. 2017)

Nemá rád játru a ryby, kam dám lososový olej, to nedojí.

Původ: Kocour, co se narodil dědově kočce Kikině (u ní v deníku). Ve zkratce - skrze zbytečnost kastrací zabřezla příliš malá kočka, koťata jsem musela pomoci dostat ven, Kikina již po kastraci.

Krmení: Syrové maso + Brit Care Cocco I'm Gourmand.

Oblíbená hračka: Plyšový míček urvaný z tunelu, plyšová myš Brit.

Jak mi doma říkají: Žamp, Kečup, Šikanátor

Poznámka: https://www.facebook.com/Zapisnikmajetkujednekocky/

NahoruSložky fotek
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
-
-
2018
06.07.18 19:19
-
-
2018
16.04.18 00:11
-
-
2018
10.03.18 11:26
-
-
2018
10.02.18 23:56
Na Vypsanou fixu má svůj názor...
Na Vypsanou fixu má svůj názor...
2018
03.02.18 00:00
Veselé Vánoce!
Veselé Vánoce!
2017
24.12.17 11:47
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruVýrobky

Ostatní   Zábava   Základní výbava   Vše

 


NahoruDeníček
26
11.2018
Náhled
Dnes jsem jela do práce výjimečně autobusem a cestou domů si ke mně přisedla postarší paní od nás ze vsi. A tak se ptala a ptala a když slyšela, že mám rezavého kocoura, pronesla: "No ale ty rezatý kočky jsou strašně vzteklý."
Tak nevím, jestli si ten můj blbec neuvědomuje, že je rezavej... :-D
23
11.2018
Náhled
Nastala doba odčervování. Koupila jsem pastu a vrhla se na to. První mi padla do rány naše starší kočka, modroočka Saxána. Jo, tam je to vždycky ve stylu: "Tady vidím velký špatný.", trošku jsme se popraly, málem jsem dostala pár facek a uplácela ji kapsičkou. Jo, zafungovalo to. Další šly na řadu dědovy kočky venku. První přiběhla Želvina, tak jsem ji popadla, sice se prala, ale poměrně rychle bez problémů to spolkla. Na to její sestra Černobělka, ta mě stačila ještě celou poslintat a Paní Negrová, která mi při posledním pokusu prokousla prst (přišla kdo ví odkud a bojí se ruky), ta to dostala do kapsičky a ostatní jsem opět kapsičkou udobřovala. Pes to zvládl vcelku dobře, nechutná mu to, ale nesnaží se mě jako kočka podrápat, chudák to podřazeně sežere a pak vrtí ocasem, co dostane za odměnu.
A teď přichází na řadu naše princátko Žampion. Nechá si líbit snad všechno. Skoro... Chytím ho, což problém není, můžu ho chytat za nohy, za uši a nevadí mu to, ale pak přišla na řadu pasta. Čichl si k ní a v tu ránu se začal bránit. Ne, neškrábal, jen couval. Takže jsem ho popadla a dřepla jsem si a držela ho i nohama. "Pánešek" se urazil a utekl k mamce do ložnice. Odložila jsem zbytek pasty a šla za ním. Pfff, to si ale nemyslete, že to je tak jednoduchý. Podíval se na mě, zalezl pod postel a máme tichou domácnost! To tu ještě nebylo!

Ale ne, nevydrželo mu to. Asi za dvě minuty sám přišel, za mnou, a zase dobrý.
10
11.2018
Nakrmíte kocoura a můžete jít spát. No, "můžete".
Kocour přijde a lehne si na vás. Jo, to znáte, normálka. Natáhne packy dopředu, na nos, na oko, na pusu, na ucho, zas na okolo a není nic lepšího, než takto v leze simulovat mléčný krok. Jasně, jde to i když je nataženej jak ještěrka na kameni.
"Žampe, au..." Jasně, je vám to k ničemu, kocour začne vrnět, nohy protahovat. Okey, zkusíte usínat i přesto.
Jo, hezky jste se před zalezením do postele osprchovali, umyli. Ale to si kocour nemyslí. Takže skoro spíte a najednou vám kočka čuchá k uchu. Jo, je to horší, než "mokrej ušák". Že vám "omyje" tvář je v pohodě, i když to škrábe, ale že se rozhodne vám umýt ucho, to už je jiná. A že by jen tak "okolo", to by taky bylo v pohodě, snaha o sundání piercingu z ucha taky, ale uchošťour mi fakt dělat nemusí. Možná by se tou dobou kde kdo pozastavil, že mám nějaký záchvat, jak jsem škubala hlavou, aby toho nechal.
Takže nespíte, máte morké ucho odrbané kočičí drátěnkou a nemůžete se pohnout, protože přece neshodíte chudáka kočku.
Ale alespoň vám neskáče po hlavě...
25
10.2018
Náhled
Určitě znáte ten skvělý pocit, když zalezete pod peřinu a začnete si tam tvořit svoje naprosto skvělé teplé "mikroklima". Spolu s nástupem tepla začnete pomalu usínat. Nádhera.
A teď kámen úrazu. Nesměli byste mít kočku. Kocour zrovna dojedl večeři a potřebuje poňuňat. Přijde k vám, vyskočí na váš bok a mléčným krokem vás namasíruje. Přejde si lehnout vedle. Na chvíli. Zase přijde a začne se lísat k obličeji, přede tak nahlas, že by snad přehlušil i traktor. Tak dlouho vás hlavou ducá do obličeje, že vytáhnete ruce a začnete ho drbat. Po chvilce si jde spokojená kočka lehnout. Na vás! Jo, pohoda, leží na stehně. Opět začnete usínat. Ne na dlouho. Váš milostpán přeleze na rameno, kde začne opět hlasitě vrnět a ještě se u toho čistit. Takže slyšíte, jak vní a zároveň, docela hlasitě, jak se olizuje. Po chvilce si položí hlavu na váš obličej a začne ji pěkně pečlivě čistit. Ještě že má ta kočka hmatové vousky! Není šance usnout, jelikož vás miláček lechtá. No a přece se nepohnete, abyste ho ze sebe dostali, když je tak spokojenej. Takže si ještě počkáte, až se umyje, následně vám ožužlá ucho, zjistí, že jako i přes to, že jste si myli vlasy, potřebují ještě doladit a konečně zalehne.
Paráda, jde se spát. Teda ještě poté, co po vás kočka 10x přejde, aby našla to správné místo, kam si lehnout. Samozřejmě zalehne zase na vás a pak jde teprve spát!

A ještě, nevím, jestli se mu tak strašně líbí, jak se telefon rozsvítí, ale packou po něm ráno, když začne zvonit budík, ťape tak dlouho, dokud ho nevypne. Až jednou zaspím, asi mi věta: "Za to může kocour, vypnul mi budík." moc nepomůže.
25
9.2018
Náhled
Samozřejmě, není tu jen deb... bláznivej kocour, je tu ještě pes!
To si to tak přijedete domů z práce, zaparkujete a pes nadšeně skáče okolo auta. Jo, pohodička, to je vlastně normální. Otevřete dveře, vystoupíte, pes skoro zpívá nadšením. Jo, podrbat za uchem a šup pro věci. Obejdete auto, otevřete přední dveře u spolujezdce, že si vezmete vestu a tašku. A můžete z auta tahat i psa.
"Sendy, pojď ven." následuje ignorace...
"Sendy, ven!" opět ignorace.
Natáhnete se do auta, vezmete za obojek: "Pojď ven.", ani prd... Pes řve a ani se nehne. Asi tak 5 minut se se psem přetahujete, přemlouváte ho a bingo, je venku! Natáhnete se po tašku a je tam zas. Tak psa opět dostanete ven. Jo, dobrý, pohoda, běhá okolo a vy si dojdete ještě pro nákup, co máte vzadu na sedačkách. A šup. Pes v tu ránu leží v autě.
"Sendy, ale to už si snad děláš prdel?! Pojď ven!" ignorace lvl 10 000.
"Sendy! Pojď ven!"
Po chvíli přemlouvání vytáhnete nákup, položíte ho na střechu auta a psa vytahujete. Jo, váží sice jen polovinu toho, co vy, ale stejně to moc nejde. Nakonec se to povede, ale než zavřete, musíte vstup do auta bránit vlastním tělem!
Díky bohu, že jí to napadlo odpoledne, ne ráno...

To jen, abyste věděli, že mamlas tady není jenom kočka.
Váha
DatumHodnotaPoznámka
30.11.184.9 kg
30.08.184.6 kg
04.04.184.2 kg
19.02.184.1 kg
25.01.183.8 kg
05.01.183.6 kg
12.12.173 kg
23.11.172.7 kg
14.11.172.2 kgAsi bude přeci jen menší po mamině Kikině.
20.09.172 kg
24.06.170.378 kg
13.06.170.338 kg
06.06.170.238 kg
30.05.170.215 kg
26.05.170.194 kg
 
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit prezentaci Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 0 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

holisek
10.8.18 22:27
U nás úplně stejně a dokonce 3x potlesk
EffyMerillis
16.7.18 23:20
holisek: Je to číslo, tak jsem se rozhodla to sepisovat a třeba tím pobavit více lidí. Je docela sranda, i když jen vyprávím blízkému okolí a očividně je to baví. A když to píšu, mám to i na stránce na FB, tak se mě třeba druhý den v práci ještě se smíchem ptají. Všichni si ho moc dobře zapamatovali. :-D
holisek
16.7.18 22:08
Super zápisky v deníčku hop
jarmila58
17.4.18 8:38
ahoj
holisek
30.12.17 16:58
Spoustu radostných okamžiků v novém roce 2018 přeje redakce Kočičího netu :-)
jarmila58
26.11.17 7:52
Tak hladovku jsme taky meli pri tom zvraceni ale nepomohla a zvracela i treba 10x za hodinu, bylo to strasny. Ten duvod proc zvracela ale nezname, protoze kvetiny co by mohla snist a priotravit se s nimi nemame a ven taky nechodi krome volierky.. Takze vubec nevime.. Hlavni je ze je zase v poradku.. ano
EffyMerillis
25.11.17 14:12
Jarmila58: Tvářil se, že je mu to úplně šumák. Myslím, že ta injekce a operace samotná nebude tak strašná, jako ta hladovka před tím. Z toho chudáček maličkej zešílí. :-D
jarmila58
24.11.17 16:35
love noo to teda nezávidím ale já taky byla na kapačce a bolestivé injekci a zvládla jsem to, snad už bude jen líp. Tobě to taky určitě dobře dopadne, držíme palečky ahoj
EffyMerillis
27.10.17 14:18
Jarmila58: To on mi asistoval při krmení užovky. Asistoval tak moc, že myš kvůli němu vyvrhla :-D - naštěstí ji nakonec snědla. Ale byl zvědavý, tak koukal úplně všelijak.

Jarka, Petroja: Díky. :-)
Jarka
27.10.17 13:54
Ty jsi ale lumpík Žampióne. Máš krásný deníček. ahoj
 
© KOCICI.NET - http://kocici.net/prezentace/958