Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Prezentace - Mouryna

 

Prezentace » zvedavka » Mouryna » Nápověda 

Hlavní fotkaMouryna Samice
Majitel: zvedavka   Plemeno: Domácí krátkosrstá bez PP
Zapsáno: 11. 9. 2013   Aktualizace: 1. 4. 2017 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 173   Počet palců: 0
Kategorie: Domácí kočky   Oblíbenost: 3 uživatelů *
Datum narození: 12. 5. 2013   Hmotnost: 2 kg
Fotek a videí: 45+0   Komentářů: 10
*     *     *     *


O mně: Naše mladší kočka se jmenuje Mouryna a (ne)kupodivu je úplně mourovatá ;-).

V jídle je vybíravá a celkově má fůru špatných vlastností,
napřklad ven a dovnitř a ven a dovnitř a ven a dovnitř je schopná chodit v rozmezí deseti minut a to už by bylo na osobního otevírače dveří.. Řešíme to jinak, zkrátka: "Dej pokoj, Mouryno.."
Původně se čekalo, že se Mouryny někdo ujme a "pracovně" se jí říkalo Kája čtvrtá. Nakonec to dopadlo tak, že si kotě vyškemraly děti páníčky a že se o ní prý budou starat.
A když se nakonec přeci jen její potencionální majitel přihlásil, tak už nebyla šance jí z rodiny vzít. Děti to nedovolily.
Je to taková kočičí puberťaťačka a podle toho chová.
Nadáváme na ní hlavně v noci, když nám vykoukne noha. To nás hned drápne, abychom věděli, jaká jsem šikovná a že si hned všimla.
Je to zlobivec. Drápe nový gauč v obýváku, rozhazuje písek ze záchodku, skáče na kuchyňskou linku a pije vodu s kohoutku...
Moc ráda sleduje konzervu živou - kanára v kleci.
Je čilá a rychlá, loví myši a nejen ty.. Občas úlovky všeho druhu přinese k balkonovým dveřím. Domů je nenosí, to už ví, že tím nadšení nevzbuzuje.
A ačkoliv by se to nemuselo zdát - máme jí skutečně rádi a ve skrytu duše doufáme, že se nám holka časem zklidní.

Krmení: Granule - Whiskas, Kitekat, konzervy pro kočky Louisa

Oblíbená hračka: obal od kindervajíčka s kuličkou uvnitř, provázek s kuličkou, mouchy, záclony, gauč, sedáky na židlích, písek v záchodku

Jak mi doma říkají: "Mourynkó, "čičíííííí,čičííííí", "nesněz tý mámě všechno", "běž!", "nech mě!"

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(44)
Složka
Ostatní

(44)
 

Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku

(3)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
01.04.2017
01.04.2017
02.04.2015
A tady mě to dooost baví :-)
A tady mě to dooost baví :-)
09.09.2014
FOTOSTORY
FOTOSTORY
09.09.2014
09.09.2014
Konzerva -  lepší, než myš
Konzerva - lepší, než myš
07.09.2014
Milovnice akvarijní vody..
Milovnice akvarijní vody..
19.05.2014

NahoruDeníček
1
4.2017
Mouryna je prostě Mouryna. Sousedům hrabe v zahrádce, doma převrhává květináče a v noci mě pravidelně budí, protože chce pustit ven. A za deset minut zpátky a pak zase ven.. Už jsem si zvykla. ;-) :)
5
10.2015
Minulý týden, ze středy na čtvrtek, se Mouryna vrátila přikrčená, s boulí na hřbetu, s nehybným ocasem a krvácející z oblasti genitálu. Zřejmě jí nějaký "dobrák" přetáhl nějakou tyčí, nebo na ní něco velmi nešikovně spadlo..
Mouryna jedla, pila, potřebu dělala.. Sáhnout na zadní partie nebylo možné, bolelo jí to. Krev z ní kapala chvílemi více, chvílemi méně.. Do toho se přidala inkontinence - upouštěla moč. Stav se nehoršil, ani nelepšil. dnes ráno jsem s Mourynou navštívila veterinu. Nemá nic polámaného. inkontinence je způsobená bolestivostí pohmožděných sedacích partií.. Dostala injekci proti bolesti a zítra jedeme na kontrolu. Je možné, že jí bude amputován ocas, který za ní jen plandá, necítí ho a mohl by se pro ní stát nebezpečným.
Po injekci Mouryna ožila, řádně se očistila a teď spí vedle mě na gauči. mírně inkontinentní je dál - no, od té nešťastné příhody jsem už 2x převlékala postele a neustále někde čistím koberce... Když nejsem doma, tak si je v jídelně, kde s odpuštěním udělá nejméně škody. To, že by měla zůstat na jednom místě jí opravdu vysvětlit nedokážu, ven jí pustit nesmím a zavřít jí někam do sklepa by mě opravdu ani nenapadlo..
26
5.2015
Mourynka ošetřena flevoxem proti bleškám (kapičky za krk). Stejně jako její máma Kája tráví hezké dny venku, ale naopak od ní má potřebu neustále "courat" tam a zpět. Potřebovali bychom na plný úvazek vrátného. :)
7
9.2014
Je přibližně týden po celkové rekonstrukci bytu. Obě kočky se musely spokojit s provizorním přístřeškem na balkonu. Zvládly to, ale moc se jim to nelíbilo. I pár dnů po nastěhování zpět byly opatrnější. Nové koberce očichávaly, všude se opatrně rozhlížely... A už si zvykly..
;-)
19
5.2014
Mouryna není zdaleka tak disciplinovaná jako její máma Kája.
Pokud chce jít ven Kája, sedne si asi metr od balkonových dveří a mňoukne.
Pokud chce jít ven Mouryna, tak jde přímo ke dveřím, vrhne se na ně a začne brnkat packou o žaluzie. Čím déle nám trvá otevření dveří, tím je v přejíždění packou po žaluziích důslednější.
Pokud chce Kája dovnitř, tak ťukne packou do dveří a čeká. Teprve po době vyskočí na okno a kouká, jestli na ní někdo kouká...
Pokud chce dovnitř Mouryna, tak usilovně škrabe do dveří jako učiněný krtek. Když jí dojdou nervy, vyskočí na okno (nebo do truhlíku s muškáty.. hmm ) a snaží se prohrabat dovnitř sklem v okně..
Kája jde ven a za půl dne se vrátí.
Mouryna jde ven a zpátky chce za půl hodiny a ven zase za půl hodiny...
To je zkrátka naše "střela" Mourynka...
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

evik
15.7.14 10:47
Ahoj zlobidlo, když ale spíš, tak vypadáš úúúplně jako andílek nejhodnější na světě ! :-D Tak Mourynko pápá. Kája love love
Mara
20.5.14 10:24
V posteli se spí nejlíp :-) ahoj ahoj Isabela.
Mara
21.4.14 10:48
Hezké velikonoce Mourynko,brzy se uzdrav ať si můžeme povykládat ahoj Ahoj Bela
 

© KOCICI.NET - https://kocici.net/prezentace/740