Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Nemoci koček

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Infekční nemoci 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Nemoci koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:36 D. Re: holisek
A s tím se dá dělat něco jiného, než nasazení antibiotik? Zneklidňuje mě, že to ještě nezačalo zabírat. I když dnes ráno lítá méně než včera, a celý večer i noc nebyla. Dostala antibiotika v injekci, něco jako Convenia, a pak ještě jednu, což nevím, jestli bylo něco navíc, nebo se ta antibiotika dávají dvoufázově. Do pokoje jsem jí vedle pelíšku, kam si začala čůrat, dala bednu s pískem, tak chodí tam, z čehož mám radost. Lepší než do prádla. Je mi jí líto, čičiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 11:29 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: D.
Dle zkušenosti usuzuji, že se jí ucpávají močové cesty :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 22:00 D. Re: Piky
Děkuju, dávám pozor. Ona se normálně vyčůrá, v písku je vždy ten den jedna velká hromádka, ale pak zbytek dne lítá a učůrává, vždycky kapičku vytlačí, tak si myslím, že jí to spíš pudí na čůrání. Jinak nenaříká, večer a noc krásně prospí, pije, baští, mazlí se, hraje si s kocourem, ale přes den běhá. Uvidím zítra, zda to bude lepší. Počítám, že ty antibiotika by měla zabrat do 3-4 dnů, tak nechci zbytečně stresovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 21:53 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: D.
Jen dodatek - hlídejte to čůrání. Pokud jí to nepůjde a nedej bože začne u toho i naříkat a nic. Hned znovu k vetovi - ucpává se. A pokud se tohle stane, tak jde o čas, začnou jí kolabovat ledviny. Já vás nechci strašit, přeju vám ať se uzdraví a nic už nepotřebuje. Ale když říkáte že se to zdá i horší.... Já když si jen připomenu to Artušovo prosebné mňoukání, vyloženě jste poznala že prosí o pomoc. Br, nic horšího neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 18:15 D. Re: Piky
No, já doufám, že ty antibiotika zaberou brzy. Dostala injekci ve středu odpoledne, a zatím nic. Skoro bych řekla, že je to horší. Dnes v půl osmé ráno mě kočka vzbudila škrábáním v pelíšku a v podstatě následující dvě hodiny strávila odbíháním na písek a učůráváním do pelíšku. Párkrát to zkusila i do mojí postele, tak jsem jí odehnala. Nevím, jak se k tomu stavět, s očůráváním z nespokojenosti mám už své zkušenosti, takže vím, že tohle nedělá na truc. Se mi nechce mít vše počůrané, jenže jí zase nechci stresovat tím, že budu zavírat místnosti, kam je zvyklá chodit. Každopádně co deset minut je na písku a zkouší to, chuděrka, vždycky vytlačí kapičku a za chvilku jde znovu. Jinak je veselá, mazlivá, je to bytová kočka, takže jí držím v teple. Už se těším, až to bude za námi, je to otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 08:58 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: D.
Zdravím, bohužel zkušenosti máme. Artuš se zánětem začal a skončili jsme na dietě kvůli ucpávání močových cest kameny. Byl i na infuzích několik dní u veta na klinice. Radím, od teď hlídat krmení a kočku držet spíš v teple. Možná se to nezdá ale věřte, že se to vyplatí, než abyste pak platila tisíce za zprůchodnění a kapačky. (Aby to nevypadalo, že se o kocoura nestaráme, je v bytě a bohužel utíká, někdy to neuhlídáte, ale hlavně pan doktor sám přiznal, že zkazil kastraci).
Kočička určitě začně zase chodit na písek, jen co to trošku poleví. Hlavně ji nehubujte když teď chodí jinam, nemůže za to.
A léčba závisí na léku a dalším, ale do 14 dní by to mělo být určitě, co se močení na písek týká, v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:12 D. – zánět močáku
Zdravím všechny, včera jsem byla s kočičkou u vet, má diagnostikovaný zánět močového měchýře. Zjistila jsem to celkem rychle, kočička byla během snad 10x na písku, pak jsem si všimla, že je stelivo zabarveno lehce do růžova, následně jsem jí načapala, jak udělala malou loužičku u sebe v pelíšku. Hned mi bylo jasné odkud vítr vane. U vet jí prošahali bříško s tím, že je to tak evidentní, že není potřeba ani sono. Dostala antibiotika v injekci, tuším Convenia a jeli jsme domů. Dnes chuděrka zase celý den lítá na písek, čůrla si do pelíšku a asi i lehce mě na postel. Vím, že to není naschvál, že čůrá mimo, protože má ten záchůdek spojený s bolestí. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo s tímto zkušenost, třeba za jak dlouho ty antb zabírají, a zda se pak kočičky vrací ke svým hygienickým návykům. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:47 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Muryna
Tak paráda :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2014 19:16 Muryna Re: Muryna
tak jsme byli u pana doktora, dostala 2 injekce, antibiotika, prohmatal ji bříško, zkontroloval oči a máme sledovat do neděle, jestli to přestane. Murynka byla moc statečná. Naštěstí papá, pije a hraje si, rozhrabala a zlikvidovala květináč s fialkama, není apatická a v noci spinkala se mnou v posteli jako vždycky bez problémů. tak snad to bude dobré, ale hlídáme ji jak oko v hlavě. Děkuji za podporu, moc jsem se o ni bála a bojím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:40 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Muryna
Určitě to bude dobré, nadějně vypadá to, že si hraje a je čilá. Kdyby jen posedávala a byla by smutná, to by bylo horší znamení... :-) Tak napište , jak jste dopadli.. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 08:43 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Muryna
nebojte, to bude v pořádku, kočky mají 9 životů. Já o ně zakopávám dennodenně .... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:36 Muryna
Zítra s ní zajdeme. mám o ni strach. Sice si tady lítá, jako by se nechumelilo, ale jistota je jitota. Zkoušela jsem ji opatrně promačkat bříško, neříkala na to nic. Je to náš miláček, s tím co jsme si prošli na začátku, by jsem se trápila kdyby takovou pitomou náhodou ji člověk nechtěně ublížil. vyčítám si to, že jsem nedávala větší pozor, jenže ona je malý drak, skočí po nohách někde zpoza rohu, chce si hrát, já se tomu vždycky směju, že mě loví a najednou takové neštěstí. jsem z toho nešťastná. Zítra písnu, jak jsme dopadli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:14 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Muryna
Jejda, já bych hned navštívila veterinu .... Držíme palce............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:10 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Muryna
Raději běžte na veterinu, jen lékař může přesně říct,co se kočence stalo. Krev moči nelze podceňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:51 Muryna – prosím o radu
Ahoj, mám doma kočičku, která je nalezenec, nemám o ni žádné info odkud pochází, prostě ji někdo vyhodil jako kotě z auta, přišla si uplakaná postěžovat k mému manželovi v práci na dvoře a jelikož tam mají hlídací psy, kteří by ji v tu dobu asi roztrhali, tak skončila u nás doma. hned ze startu, jsme u veterináře zaplatili peníze za léčbu, byla malinká, 14 dní jsme léčili průjem, asi podchlazení a hladné bříško. Máme ji asi 4 měsíce, odhadovaný věk je, že má asi teď půl roku. Spí se mnou v posteli, má záchodek, je už zdravá a roste, jídlo granulky a kapsičky - sem tam šunka, kousek masíčka, nebo páreček. Proč píši? je jasné, že by jsme za ni dýchali, že ji máme rádi a děláme vše proto, aby se měla dobře. je to 2 týdny co se mrouskala. Dnes večer jak lítala se mi nechtěně připletla pod nohy a já na ni málem spadla, takže jsem ji stlačila bříško, ne naplno, ale mňoukla od bolestí a před chvilkou, jak byla čůrat, tak jsme s hrůzou viděli zbarvenou moč krví. prosím Vás poraďte, může být zraněná? Nebo má své dny? Normálně si hraje, lítá tady, nekulhá, prostě, jako by se nic nestalo, ale máme strach, jestli nemůže mít nějaké zranění. Kdyby ji bolelo bříško, tak by asi chodila za náma a plakala (mňoukala bolestí), je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 15:55 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské – Nemoci koček
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 12:49 petr – zapal plic
potrebuji poradit zda drzet kocoura,ktery se pohybuje doma i venku(vesnice) pri zapalu plic nejak vic v teple ci ho nechat volne po dome pohybovat a to i do chladnejsich mist. dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 12:45 Petr – zapal plic
potrebuji poradit zda drzet kocoura,ktery se pohybuje doma i venku(vesnice) pri zapalu plic nejak vic v teple ci ho nechat volne po dome pohybovat a to i do chladnejsich mist. dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 11:25 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté
Tak co jak se daří, už je vše v pořádku? Naše veterinářka nám doporučila Smectu - na vašeho kocourka tak čtvrt pytlíčku 3x denně. Ale rozhodně to chce zajít k vetovi aby to nebylo něco vážnějšího. Mikešek se potýkal taky s takovým problémem, než paní veterinářka zjistila alergii na žrádlo a dostal vet. dietu od Hill´s.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.08.2012 17:52 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Průjem má mnoho důvodů, náš Matýs ho měl, protože se mu po nás stýskalo. Doporučuji zajít k veterináři, my jsme dostali 2x antibiotikovou injekci, analgetika a prášky na desinfekci střev. Stav se vylepšil po 3 dnech. Takže určitě k vetovi, protože nikdy nejste schopná zjistit z čeho to má.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 10:37 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Nelly a Veru
Urcite jit k veterinarovi, aspon budete mit 100% jistotu.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 10:27 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Nelly a Veru
My jsme měli podobný problém s naší nalezenou Milkýškou, tval celkem (dlouho asi 5 dní), protože jeden rádoby veterinář nám na průjem dal náhražku kočičího mléka a my blbci jí to snad dva dny dávali spolu s prášky, které vůbec nepomohli. Nechtěl jí dávat injekci, že by jí prý v tak poškodil nervy, měla asi 5 týdnů. Nakonec to vyřešila návštěva jiného veterináře (s tím jsem měla již z předchozích let dobré zkušenosti). Milky dostala kapačku a téměř okamžitě bylo po problému. Dostali jsme i veterinární granule od Royalu. Má rada tedy zní, jít k lékaři, nechat změřit teplotu a vyšetřit kocourka, trvat na injekci nebo kapačce s antibiotiky a výživou. A určitě si vzít i nějaké ty granule přímo od veterináře, které vám doporučí. Uleví se jak kocourkovi, tak i vám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 10:05 Nelly a Veru – Průjem
Dobrý den,
31.7 jsme si přinesly domů kocourka, kterého jsme zachránily z kanálku. Tento den byl odčerven a odblešen, podle veterináře byl zcela v pořádku. Všechno bylo v pohodě až do neděle - odpoledne dostal trochu kotěcí konzervy smíchané s granulemi (asi tak jednu polévkovou lžici konzervy a stejné množství granulí), večer měl průjem. Od té doby jsme dávaly samotné granule a vodu. Včera (pondělí) večer trochu zvracel a v noci, nebo ráno (nevím, našla jsem to ráno v koupelně) zvracel znovu. Průjem trvá. prosím co máme dělat? Zítra máme jít na očkování, máme čekat do zítra, nebo jít raději dnes, aby nebyl zbytečně moc dehydrován?
Stolice je normálně hnědá, ale dost řídká, bez krve. Zvratky byly prakticky jen nestrávené granule. Apatický není, chová se normálně, hraje si, zlobí =) Moc dík za rady....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 17:21 Muž . : Hunter : . [8]
Tak co, neviete nieco co zarucene pomoze na tie opuchle oci ? Potieram harmancekom. Inak uz aj apetit maju dobry, hraju sa, ... Len este trocha smrkaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 00:02 Muž . : Hunter : . [8] Re: smula
Tak vytok nemaju, len maju trochu sopliky, a oci som mazal ocnim framykoinom, kupil som im taku vitaminovu pastu na imunitu, a idem pozhanat aj nejaku antibioticku mast. Oni prechladli ked boli par dni mimo domu a vtedy bolo aj dost zima. Inak im este davam fetovat vypary z harmanceka a inych bylin. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 22:20 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: . : Hunter : .
pokud mají výtok z nosu, pak jedině antibiotika. Může dojít k zánětům dutin a to je pak průšvih. Na oči jedině Opthalframikoin!!!!! Normální framikoin je na rány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 10:37 Muž . : Hunter : . [8]
Zdravím, mačiatka od našej mačky majú upchaté nošteky, kýchajú atď. Žili vonku pod srechou, ale teraz som ich zobral domov, lebo su choré a špinavé a keďže ich chcem darovať, tak ich musím vyliečiť a osprchovať. čiže očká im liečim harmančekovým čajom a nosy tiež. Máte nejaký lepší nápad na domácu liečbu ? Niesu nejako ťažko chore. Tu máme hrozných veterinárov, takže tam je zbytočné chodiť. Inak na framikoin nereagujú moc dobre ( tu mast mi radia všetci ... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Majuska
těžko říct, ale pokud jí veterinář poslech a nic neshledal, může jít o vdechnuté chlupy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 20:09 Žena Majuska [258] - Perské a exotické – dýchanie
Včera sme hladkali mačičku je peržanka a zrazu sa začala ako keby dusiť ledva ledva sa rozdýchala a nevieme čo jej je už sme to vraveli aj veterinárovi a on že to nič nie je. Viete poradiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 08:55 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe:
Dobrý den

onemocnění ledvin může být i geneticky podmíněné. Co se stravy týče doporučuji přečíst článek:
kocici.net/clanky/88-vime-jak-krmit-svou-kocku.

Diety Hills mění pouze složení moči jinak nic neřeší. Přejděte na maso a konzervy. Suchá krmiva
odstranit z jídelníčku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 08:35 Anonym – Ledviny a mocove cesty
Ahojky, zkracene,
mam 2 kocky stare 6 a 7 let celou dobu byly zdrave i na whiskasu granulich a (mladsi nezere kapsicky) to co dostaly od nas popr. ukradly z linky jen byly hubene asi 3,5 a 3,7 kg tak jsem jim zacala kupovat zelenou purinu wan a perfect fit in home obe pribraly asi o 0,5kg a pak ta co byla vzdycky tlustejsi si zacla vytrhavat chlupy na boku a hubnout az najednou mela jen 2,9 veterinar konstatoval nemocne ledviny (po vysetreni moci) ted jsme uz skoro rok na diete Hils prescription diet s/d nebo k/d, podle toho, jak se to lepsi nebo horsi a uz ma zase 4 kg.Prijde mi ze dokud byly krmene jen "whiskas a jine podobne granule" byly sice hubenejsi ale zdravejsi pote co jsem je zacala krmit a trochu lepsima sice pribraly, ale jedna ma nemocne ledviny a pomalinku jde diky diete trochu s vahou nahoru lec za cenu toho ze si ani druha zdrava kocka uz neda nikdy ani zbytek z talire aby to te nemocne nebylo lito.
Jestli se to jednou vyleci nevim, druha kocka je zdrava a ma 4,3 kg kdyz se vyhriva na slunicku je hehorazne tlusta. Byly krmene i masem a temer nicim jinym a nepribraly a to vzdy snedly co se do nich veslo.
Ve spatnych chvilkach mi prijde ze je lepsi hubena a zdrava kocka nez vizualne silnejsi lec nemocna s tim ze potrava se jim v zasade jen lepsila tudiz jsem predpokladala ze bude i zdravejsi .
Snad je pochopitelne co jsem tim chtela rict

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 376x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/353-nemoci-kocek?od=51