Nemoci koček
0 24.10.2020 03:46 Mila – Nemoc
Ahoj mam osmileteho kocourabohuze pred nedavnem jsem objevila na krku pod kuzi boule vet mi dal antibiotika ale bez pozitivniho ohlasu chut k jidlu je nizzi ockovan je kastrovan jen ted neustale pospava jelatergicky uz jste se stim nekdy setkali budu rada za jakoukoliv odezvu
Problémy s ledvinami vznikají při nedostatečném pití vody. Koupili jsme tzv. pítko, ve kterém cirkuluje voda a kocouři od té doby hodně pijí. Doufám, že k selhání ledvin tentokrát nedojde.
0 30.11.2019 08:59 Jirka – Chronické selhání ledvin u koček
Ahoj, máte někdo jakékoliv zkušenosti s chronickým selháním ledvin u koček? Průběh,léčba,délka dožití kočky, další spojené komplikace jako třeba močové kameny apod. Moc děkuji za Vaše zkušenosti, připomínky... Měl jsem kocourka (starý asi 7 let?)který bohužel selhání ledvin podlehl, proto hledám někoho kdo by se mnou mohl podělit se svými zážitky, zkušenostmi, pocity. Mám pocit, že jsem řadu věcí i nevědomě zanedbal a mrzí mě to. Jirka.
0 17.01.2019 17:47 josef vacek Dobrý den, v kočičím pelíšku jsem objevil červenohnědé skvrny cca 1 . 5cm, může být nemocná?
prosím o odpověď na mail j.vacek@seznam.cz Děkuji mnohokrát. Josef Vacek
0 13.03.2018 12:36 Dana – krev ve stolici
Moje kočička má občas ve stolici krev. Přesto vypadá zdravě i normálně jí a pije. Prosím o radu, co s tím?
Eosinofilní granulom (nověji také histiocytóza z Langerhansových buněk) je nenádorové onemocnění neznámého původu (nejspíše porucha funkce imunitního systému), postihující kostru, ale také měkké tkáně a další orgány, např. hypofýzu. U velmi malých dětí může být progmóza nepříznivá (nemoc Letterer-Siwe). Diagnóza kostních projevů je rentgenologická, případně výpočetní tomografií (CT). Léčba kostních projevů je chirurgická, při postižení měkkých tkání připadá do úvahy i chemoterapie, hormony nebo interferon. Jedná se o velmi specializovanou problematiku, v konkrétním případě je nutno se obracet na specialisty.
0 16.01.2018 22:56 xpdenda – Eosinofilní granulom
Dobrý den.
Nasi kocce byl diagnostikovan Eosinofilní granulom. Mate s tim prosim nekdo zkusenosti? Moznosti lecby, prubeh, delka zivota po diagnostikovani..jidlo ji musime davat na prste, nic nez maso nepozre aniz by nezvracela. Je ji 13 let.
Dekuji za odpovedi
0 05.11.2017 15:40 Dáša – Kočička nechce žrát,bolí jí zuby???
Dobrý den, prosím o radu nebo o vaše zkušenosti. Máme 4měsíční kočičku, která nám dnes už čtvrtý den nechce jíst. Ve středu baštila dobře a dost. Od čtvrtka trpí nechutenstvím, sežere velmi málo. Normálně krmíme vařeným drůbežím masem, přidáváme kotěcí kapsičky, granule Aplaws pro koťata, někdy dostane kousek syrového masa a takè mléko pro koťata (to už jen občas). V sobotu jsme zašli k veterinářce, říkala,že může jít o problém se zoubky,že dochází k výměně zubů v tomto věku. Dostala tři injekce, na zklidnění zažívání a na povzbuzení chuti k jídlu. V pátek měla kočina i řídkou stolici, dvakrát, odpoledne jsme totiž do ní dostali jen to mliko. V sobotu večer jsem do ní po dlouhém přemlouvání dostala syrové králičí maso, dnes dopoledne také trochu, kapsičku odmítá, nebo plive. odpoledne jsme zkoušeli syrová játra, nevzala si nic. Může jít skutečně o růst zoubků? Máte s tím zkušenosti? V pondělí máme jít na kontrolu k vet, pokud nezačne kočka jíst a asi udělá odběr krve....
0 20.10.2017 19:16 Helena – Kotě
Dobrý večer, kotě 5 měsíců mi začlo tahat zadní nohy.Nevim čím to je.
tak podle nové analýzy nemá kocourek ani FIP ani nádor, ale obdobu Crohnovy nemoci. A tři veterináři ho chtěli uspat pro podezření na FIP
Děkuji za rady, rozhodně vyzkoušíme vše co bude možné
)
Dobrý den.
o FIP se stále vedou odborné diskuse. Nejdříve si řekněme co je FIP. Jedná se o zmutovaný korona virus. Korona virem se nakazí v podstatě každá kočka, je to něco jaku u nás chřipka. Projde si týdenní slabostí, tělo vyloučí protilátky a je klid po zbytek života. Bohužel u některých jedinců tento korona vir zmutuje a funguje to asi jako nemoc AIDS - celkové selhání imunity. Jak a proč k tomu dochází nikdo neví. U živých koček se hovoří o FIP v případě velmi vysokého titru protilátek na korona viry v krvi. Ani to však nic neznamená a i takto postižené kočky mohou přežít celkem bez problému. FIP má dvě formy - mokrou a suchou. U mokré formy se tělo plní tekutinou a smrt přichází v řádu týdnů. FIP není přenosná na jiné kočky. Přenáší se pouze čistý korona virus. Momentálně nelze rozpoznat, jestli má kočka FIP. Je to pouze předpoklad z vysoké hladiny protilátek v krvi.
Náš přítel, chovatel z Chorvatska řeší momentálně stejný případ, volal jim majitel jednoho jejich kotěte (již dospělého kocoura), že veterinář konstatoval FIP a do měsíce prý umře. Vzali si ho zpět a šli ke svému vetrináři... laboratoř, ultrazvuk...výsledek FIP+nádory na střevech.
Neléčitelné. Navštívili nejlepší kliniku v Záhřebu, laboratoř s výsledky v Rakousku, otevření dutiny přišní.
Ozařování nepřicházelo v úvahu - snížená imunita. Na radu veterináře nyní dávají přírodní "léky" na zvýšení imunity, které berou lidé při léčbě rakoviny, krmí syrovým kuřcím masem. Kocourek přežil 3 měsíce, přibral 3/4 kila. Není na něm vydět že by měl nějaké zdravotní problémy, je pohodový, hravý. dle poslední kontroly se výrůstky na střevech zmenšily.
Rozhodně bych doporučil stejnou strategii...přírodní přípravky na zvýšení imunity, vyřadit běžné granule - koupit holistické a to jen pro doplnění vitamínů a vápníku. 3x denně přemrzlé syrové nebo lehce převařené kuřecí maso....
Držím palce...
Dobry den. Letos v cervenci nam onemocnel 3 lety britsky kocourek Dastik. Nejprve podezreni na akutni selhani ledvin, davali jsme doma kapacky asi tyden, antibiotika, plno injekci, nakonec to vse dopadlo dobre a Dastik se dal trochu dokupy...Pak ale opet zhorseni, rapidni ubytek vahy, byl apaticky. Prosli jsme vsemi ruznymi testy, ultrazvuky a vsim moznym. Nakonec doktor odebral krev a poslal ji do Nemecka. Spousta vysledku vysla dobre, ale dnes nam oznamil, ze v sobe Dastik ma FIP virus, ktery je nelecitelny. Tedy kdyz dobere antibiotika, ktere ma na posledni 3 dny, pak uz to s nim pujde opet z kopce. Nechceme ho samozrejme trapit po tom, cim vsim si bobek prosel, ale nechceme ho nechat odejit "jen tak". Mate nekdo s timto virusem zkusenost?
Vsem dekuju za odpoved!
Zdravím Jirko! Před zhruba 2 roky jsme přišli o nádherného koucourka - norská lesní čtyřletého, byl náš miláček, jedinečného nejen vzhledem.Jeho závěrečný příběh života se silně podobal trápení Vašeho přítele. Dodnes nevím přesně, co bylo příčinou jeho konce i přes vet. péči, neboť jsem jej nenechal pitvat, stejně by mu to bylo k ničemu. Ale z plného zdraví během tří dnů byl pryč, neboť jsme jej museli zachránit před utrpením. Podle veta i tím, co jsem kde vyčetl, se jednalo o epilepsii, která se zřejmě projevila u nej skrytě asi 3 měsíce, to jsem si domyslel později dle jeho chování za poslední čas. Žil venku a spával doma a to se jeho průběh trápení dával zpětně hůře dohromady. Ve finále trpěl záchvaty až do bezvědomí a sliněním s odstupem i hodin, během tří dnů každých třeba 10 minut. Vždy polknul a vyrazil se někam schovat, přirozená reakce před ohrožením smrtí a už byl tak zubožený a dobitý, že jsme jej mnohokrát obrečeli. Udržet jej někde v uzavřeném prostoru nebylo možné a veterináři mu jen dali kapačky a jiné léky a ostatní bylo na nás. Prostě děs, který není lehké zažít. Při péči, kterou jsem mu věnoval a když měl záchvat, tak jsem si všiml, že mu hrozně chaoticky bušilo srdíčko, jako by měl v hrudi kladivo a to chtělo ven a to do okamžiku než omdlel a za minutu procitl a jako by se vzbudil a otřepal se z toho a choval se jako by nic. Tak se vše s pauzami opakovalo až do finále. Veterinář a opravdu zkušený tvrdil, že vše směruje s diagnozou epilepsie a naději nám nedával. Nemůžeme na něj zapomenout i když máme kočky desítky roků, ale takový jedinečný, jak byl on už asi nebude. Jenom promluvit, jsme si říkali při kontaktu s ním.
0 26.04.2016 12:45 Jirka – otrava nebo vzteklina
Přišel jsem o kočku. Čtyřletou, dobře živenou, velice oblíbenou. Dalo by se říci – nic neobvyklého. Ale její krátká nemoc velmi připomínala vzteklinu. Ráno přišla na snídani a byla divoce žravá. Ale najednou poodběhla doprostřed kuchyně – bolestivě zamňoukala a začala slintat. Pak se někam ztratila a přišla až k večeru. To už byla celá uválená. Svoji náprsenku, vždy sněhově čistou, měla oslintanou a byla velice přítulná ke kolegovi, ke kterému nikdy nešla. A pak jsem byl svědkem záchvatu zuřivosti. Kočce se rozšířily zorničky do maxima, celá se zježila a za šíleného křiku se vrhla do boje proti virtuálnímu nepříteli. Šílený boj s čímsi, do čeho sekala, kousala a válela se po zemi. Trvalo to asi 5 minut a bylo to zjevně vysilující. Šel jsem ihned volat naši veterinářku, a tak že mám přijít ráno do ordinace. Ráno jsem kočku vzal do náruční a ona dostala další záchvat. Kousala do bundy, do mobilu v náprsní kapse, ale udržel jsem ji. Zcela vyčerpanou odvezl k naší paní veterinářce. Paní veterinářka zjistila dehydrataci kočky, dále jí napíchala antibiotika a předepsala Fenobarbital s podezřením na epilepsii. Kočce se zjevně ulevilo. Prospala celý den a večer se již sama napila a ochotně přijímala potravu. Další den ráno však přicházely opět záchvaty. Rozšířily se jí zorničky na maximum, zvedala hlavu, z čumáku masivně slintala, někdy bolestně kňourala. To tak po 5 minutách přešlo. Mezitím bylo tak 15 minut dobře – kočka vnímala, rozuměla. K polednímu začala chodit sem tam, mezitím záchvaty. Začal jsem hledat na internetu, k čemu takové příznaky přiřadit. Evidentně se jedná o něco, co napadlo kočce mozek a nervovou soustavu. Začal jsem mít podezření na vzteklinu. Byla neděle a to je těžké někoho zastihnout. V Rakovníku ordinoval k večeru místní veterinář, a tak jsem za ním vyrazil. „Kdepak vzteklina, tu už tady nemáme“ To už kočka měla každých 10 minut záchvat. Po vyndání z přepravky byla agresivní. Pan veterinář mi podal masivní rukavice, abych ji přidržel, a ona mě kousla i přes masivní rukavice. Už bylo těžké říct diagnózu „nebojte se, tohle vzteklina není“ Připíchl kortikoidy a zvýšili jsme dávky Fenobarbitalu. Kočku jsem izoloval. Časně ráno jsem kočce vyměnil podestlání, kočka ještě pila a dožrala zbytek od večera. Po snídani jsem chtěl dát kočce prášek a žrádlo, ale už to nebylo možné. V podstatě šla z jednoho záchvatu do druhého, masivně slintala, zorničky se jí už vůbec nevrátily do normálu a pro agresivní postoj, jsem jí už nepodal léky. Zavolal jsem naši paní veterinářku s prosbou o eutanazii. Kočka se dále zhoršovala – zřejmě už nemohla na zadní nohy a k masivnímu slintání začala ještě pěnit. Přivolaná veterinářka ji v 11 hod dopoledne uspala. Kočku jsme poslali do Státního veterinárního ústavu v Praze k pitvě, aby se vyloučilo onemocnění vzteklinou. Tím však šílený příběh neskončil. Začal jsem mít prvotní příznaky infekce. Začala mě „brnět“ pokousaná ruka a rty. Šílená představa, šílené nemoci. Oslovil jsem svého lékaře a ten mě nasměroval na infekční oddělení. Volal jsem nejprve na infekční oddělení do Příbrami, tam se mi vysmáli – „Vzteklina a u nás?“ „Pane, tu tady deset let nemáme“ a neošetřili mě. Pak jsem volal na Bulovku. Paní primářka se mi vysmála stejně jako v Příbrami. „Kde by jste ji sebral“ Nevím, asi odněkud přiletěla? „Vzteklinu mají netopýři, a ta je z netopýrů nepřenositelná“. Tak jsem na odborných místech nepochodil. Vysmáli se mi a odborně se tomuto zvláštnímu případu věnovat nechtěli. Nakonec mě ošetřila místní chirurgická ambulance a dostal jsem antibiotika. Nemám dobrý pocit, že bych byl včas a uspokojivě ošetřen. K tomu několik dní neuvěřitelného strachu. Po dvou dnech mi byl z Národního referenčního ústavu sdělen negativní výsledek.
- co to tedy bylo, co zahubilo naši kočku. Evidentně to zasáhlo nervovou soustavu a bylo to velice invazivní
- byl to virus?
- mám ho v sobě?
- nemohou být v nebezpečí všichni, co přišli s nemocí do styku?
- můžeme si plácat po prsou, že u nás vzteklina není?
- můžeme říct s jistotou, že se nemůže nakazit kočka třeba od netopýra?
Shodou hloupé náhody jsem zhruba před jeden a půl měsícem nalezl na dvoře napůl sežraného netopýra a vyhodil jsem ho do popelnice. V každém případě je nebezpečí vztekliny nebo jí podobných nemocí podceňována, a to i na vyšší úrovni, a není v praxi možné dostat odbornou první pomoc. Nejsou v praxi zavedená jasná bezpečnostní pravidla pro ošetřování zvířat i lidí při podezření z nákazy nebezpečných nemocí. A taky nevím, proč se kočky neočkují povinně proti vzteklině, tak jako psi??
Už to má chudák 14 dnů, zajdeme tam
vypadá to na krevní výron...jděte k veterináři
0 03.03.2016 10:00 Tonda – černý flek na noze
Zdravím,
kocourovi se udělalo na noze něco černého, v místech kde má kloub. Nožka ho asi bolí ale nedává to znát, nenechá si na ní sáhnout. Víte někdo co to je
0 25.11.2015 10:25 Katha85 Předchozí statusy beru zpět... Po urputném boji s nemocí Tomík zemřel, bylo to 14 dní po tom, co nám řekli, že je zcela zdravý, 3 týdny po tom, co řekli, že poranění bylo mechanické, celou dobu se naopak jednalo o selhání srdce, které na konci přestalo sloužit úplně. Neexistují peníze co bych za něj nebyla ochotná dát, léčení přesáhlo 40.000 korun, ale nešlo dělat už vůbec nic.
4 29.09.2015 09:32 Katha85 – Prasklý mízovod pod plícemi
Před týdnem se můj kocourek začal dusit, praskl mu mízovod, šance na uzdravení byla mizivá a dali nám ho domů na rozloučení. Loučit jsme se odmítli, spolu s jedinou veterinou v Praze ve Stodůlkách, která je ochotná toto léčit jsme začali bojovat o kocourkův život, prodělal dvě operace, vzala jsem si neplacenou dovolenou a kocourka doma léčila a krmila, po týdnu jsme z nejhoršího venku, chtěla jsem to vzdát, ale jsem šťastná, že jsem to neudělala, bojovali jsme o každou hodinu, o každý prášek, o každou granulku, o každé mňouknutí a vyplatilo se.
Nemoc je to zlá, kočička se pomalu dusí a vy trpíte s ní, ale dá se to ustát. Pokud se Vám něco takového stane - doporučuji tuto veterinu -
www.vetcentrum.cz/…/ - držím pěsti a přeju pevné nervy, nevzdávejte to, ani když bude nejhůře a kočičku z toho dostanete sice za nemalý finanční obnos, současné náklady se blíží k 20.000, ale beru to jako malou daň, i kdybych dva měsíce měla jíst jen rohlíky
Nemoc poznáte podle toho, že se kočce začne nafukovat hrudní kost, pak máte asi 40 hodin, než se udusí na odsátí mízy, odsávání se dělá dokud to vy finančně vydržíte, nebo dokud kočička neumře na podvýživu, pomocí antibiotik se rána ale brzy zahojí.
Nedivím se těm, co boj vzdali, je to skutečně masakr. Pokud ovšem jste ochotní se pro zvíře finančně i emočně dostat na úplné dno, tak bojujte, jde to ustát
jj jen gaucak zatim
dekuju!
záleží jestli chodí ven. Pokud je to jen gaučák, tak stačí 1ročně.
0 06.01.2015 21:57 toni – odcervovani
Ahoj....nevím jestli to sem přesne patří ale třeba by mi mohl někdo poradit co s nasim kocourkem. .půlroční meincoon-persky..jak často odcervovat? Někdo říkal každé tři měsíce. .jiný 2x do roka.....?
Čičiny krmím stále stejnou stravou - střídám 2 značky, granule i konzervy a jsou odčervené cca před necelými 2 měsíci. A problém s planytostí nastal až nyní. Proto se spíš domnívám, že si kočka něco špatného snědla venku. Dva dny jsem jí podávala rozdrcené živočišné uhlí - zamíchané v mase z konzervy, což bez caviků snědla - a je už druhý den po problému.
a jak ho má často?? Dále napište jaké krmivo a kapsičky mu dáváte. Je možné že to prostě na záchod nestihne.....
Také záleží o jaký průjem se jedná - kašovitý, hlenový, vodový.... pak barva
0 16.07.2014 13:11 Alča Dobrý den, prosím o radu. Mám ročního vykastrovaného kocoura a dávám mu granule a k tomu kapsičku nebo maso z konzervy. Občas má průjem, ale frajer
mi to háže všude možně, než jen do jeho záchodku, který mu čistím a klasicky tam chodí. Poraďte mi prosím, čím by to mohlo být. Že tam s průjmem chodit nechce a dělá mi to všude jinde...:( Děkuji
Dobrý den,
ráda bych Vám pomohla, ale bez toho abych koťátko viděla na vlastní oči, nedokážu posoudit. Proto bych Vám doporučila, abyste na nic nečekala a urychleně s ním
zašla k veterináři. Případně se můžete obrátit na veterináře v online poradně Puriny One. Myslím, že Vás také ale
pošle na prohlídku co nejdříve. U malých koťátek je velice důležité všechny problémy zachytit co nejdříve.
jen pro vyváženost - žádné suché krmivo není pro kočku zdravé!! Tato veterinární krmiva mají jen jiné složení pro snížení Ph moči, což může naopak vést k zánětu močového měchýře. Berte to jako u člověka, pokud má zánět ledvim musí hodně pít, takže mu asi nedám dehydratované krmivo, ale krmivo bohaté na vodu, což je u masožravce - světe div se, maso. Takže podávat v omezeném množství veterinární krmivo s úpravou Ph moči, nejlépe zalité vývarem a pak syrové maso. V tomto případě spíše kuřecí pro nižší obsah bílkoviny.
Když už propagujete výrobky od Puriny, tak alespoň v tomto případě kapsičky Felix a ne ty suchý obilný křupky.
Dobrý den,
snažila jsem se porozumět Vašemu problému, doufám, že správně. Z pozice dlouholetého chovatele koček si myslím, že je určitě dobře, že jste přešla na kvalitní krmivo, a kočičky i přibraly na váze. Rozhodně si nemyslím, že by onemocnění ledvin bylo způsobeno novými krmivy. Problémy s močovou soustavou jsou u koček nejběžnější onemocnění, které může být z velké části zapříčeněno i špatnou stravou. Levná krmiva mají problém, že obsahují spousta soli a náhražek chuti, jako glutamáty a chemikálie, aby krmivo hezky vypadalo, voňelo a kočkám chutnalo. Problém je, že z dlouhodobé perspektivy jim po něm odcházejí právě ledviny. Tudiž to, že se nemoc projevila až později, vůbec neznamená, že to může být novým krmivem. Neboť tyto problémy jsou opravdu dlouhodobého charakteru, např. stejně tak jako u člověka. Tudíž bych Vám doporučila dále krmit kvalitním krmivem, zejména tím, co Vám pro nemocnou kočičku doporučí veterinář. Vždy se dá najít i vhodná varianta jako např. u Puriny One.
Pokud vyloučíme nemoc, může se jednat o podvýživu. Kotě je slabé a nedokáže udržet tělesnou teplotu.
Přikrmujte je, nejlépe syrové hovězí. Stačí koupit v krámě maso na polévku....
Tome, jediná rada- jestli ho nechcete nechat chudinku umřít, tak k veterináři.. Moc se za něj přimlouváme a věříme, že ho nenecháš na holičkách. Eva, Fanda, Roman, Kája, Lucinka, Jarda a Pavlínka. Děkujeme ti předem, Tome................
0 07.07.2014 08:41 Tom – Problém s kotětem
Zdravím, máme v práci "obecní" kočku a té se před 4 týdny narodila 3 koťata jako prvorodičce. Jedno bylo už od porodu "nejmenší", velmi brzy chytlo zánět do očí. Ten se vyléčil, kotě bylo pár dní v pořádku, ale teď o víkendu se začalo třást jako by mělo choreu, a když chodí, je to velmi klátivá chůze. Co by to mohlo být?
Vet to říká správně, dietní granule okyselují moč, což napomáhá rozpouštění struvitových kaménků - tím se většinou právě mohou ucpat cesty, nebo močák. Zdravé kočce by to zbytečně vytvářelo kyselé prostředí které nepotřebuje a mohlo by to v důsledku zavinit vznik druhého druhu kaménků, které se ale už rozpouštějí velmi obtížně. Prostě, zdravá kočka by si tím mohla jen uškodit. Když sem tam ugradne granuli dvě plašit nemusíte, ale rozhodně ne sníst celou dávku.
0 21.02.2014 16:22 D. – ještě k dietním granulím
Dobrý den, tak u nás to je snad na dobré cestě, čičina už neběhá, čůrá normálně, jen jsem jí tedy zatrhla chození do ložnice, když tam nejsem, protože ji podezřívám, že by mi načůrala do postele, včera večer mi v ní tak podezřele hrabala
No, každopádně jsem se ještě chtěla poptat na Vaše názory, jak je to s těma dietníma granulema. Klasicky kocour by se utloukl po těch dietních a kočka zase po kocourových, nedietních. Hlídám je, ale mají tendence si prohazovat misky, potvůrky. Myslíte, že když by kocour jedl ty dietní, může mu to nějak uškodit. Vet říkala, že je jíst nemá. Díky
Dobrý den, děkuju za uklidnění. Už mi došlo, že to asi nebude krátkodobá záležitost, bláhově jsem si myslela, že antibiotika za dva, tři dny zaberou a bude klid. Nechci to zakřiknout, ale dnes byl opět klidný den, viděla jsem jí jít na písek jen jednou, vyčůrala se v pohodě. Doufám, že je to na dobré cestě. Díky všem
vydržte, zánět moč. cest je dlouhodobá záležitost. Ta dieta jen upravuje ph moči aby se předešlo tvorbě kamenů, na druhou stranu ale může nižší ph dráždit zanícený močový měchýř....
No ono je to těžké pokud pořád aspoň trochu močí, tak vás méně vybavený veterinář asi hned na kapačku nevezme (pokud by to vůbec bylo v jeho možnostech) asi by čekal co se z toho vyvrbí. Je v teple a dieta by měla pomoct.
Záleží na Vašich finančních možnostech, pokud to jde, šla bych na nějaké lepší pracoviště, pořádně vybavené a tam by si měli poradit, asi by to chtělo to pročištění kapačkama. Takhle je to 50:50 buď se jí udělá líp, nebo se ucpe a pak bude výše popsané stejně třeba.
Dělal doktor rozbor moči pod mikroskopem? A vůbec rozbor moči a krve? Jestli ne, tak to také dost vypovídá - u nás se tím začíná. Z krve zjistí jak jsou na tom ledviny a v moči jsou krystalky pod mikroskopem jasně viditelné i pro laika.
Změnit veterináře
No, tak jsem to asi zakřikla, zrovna začala zase běhat. Už fakt nevím, co s tím...Byl klid jeden den
Tak to jste z levného kraje
u nás byste tohle dala za jednu návštěvu. Buďte ráda, že kameny nezjistili a pomohla "jen" antibiotika. Ovšem nevím tedy proč vám nasadili rovnou tu dietu. Tu bych dala až kdyby kočka měla větší potíže. Tedy, aby to nevyznělo špatně, ano dietu ano, ale jako prevenci proti opakování, a na to si myslím že by stačilo nějaké prémiové/superprémiové krmení, ne hned veterinární dieta. No to je ale jen můj názor. Na druhou stranu, Artuš taky začal zánětem, pak měl právě dietku ale ne přímo veterinární a udělalo se mu tu znovu, takže takhle to je asi opravdu lepší.
0 17.02.2014 19:01 D. – zánět močáku
Tak jsme po dalších dvou návštěvách vet, byli jsme včera večer, čičina dostala další injekci, udělali jí sono, ale bohužel měla úplně prázdný močák, a bylo podezření na kámen nebo polip, tak jsme ráno šli znovu. Močák naštěstí čistý!
Po té nedělní injekci už to vypadá dobře, dnes první den neučůrávala. Dostala ještě jednu injekci a dietní granule Purina veterinary diets. No, peněz jak želez, za ty tři návštěvy 15 stovek, ale jsem štastná jak blecha, že nemusí na operaci. Jen tedy musím nějak vymyslet oddělený způsob krmení kočičáků, vet říkala, že ty granule druhá kočka nemá jíst. Já mám doma dvě a jsou zvyklý mít granule k dispozici celý den.
Tak u nás situace pořád stejná. Už to začíná být jak rituál. Čičina začne v půl osmé ráno chodit na záchod a lítá takhle tři hodiny v kuse, na bedýnku, do pelíšku, na bedýnku, pořád dokola. Někdy se vyčůrá víc, někdy jen tak ukápne. Už jsem fakt nervozní. Antibiotika dostala ve čtvrtek odpoledne a jediné zlepšení je, že běhá už jen dopoledne, a ne odpoledne. Čekám, až budou na veterině a volám. Při tom ucpávání se kočka vyčůrá, nebo ne? Fakt moc doufám, že to nebude ono
A moc vám děkuju za názory!
Ucpání se řeší pročištěním pod narkózou, nebo bez narkózy, což je drastické
Se zánětem jako takovým by si ta antibiotika měla poradit. Ale pokud jde o tu druhou, horší variantu, tak to pak chce průplach a nasadit dietu. V horším případě pak ještě ty kapačky.
Můžete jí jako podpůrnou léčbu uvařit urologický čaj a smíchat s vodou.
Pak jsem ještě četla, že se dá dávat vitamín C ale pozor jen pokud NEMÁ nasazenou dietu, s tou by se to kombinovat prý nemělo.
Vitamín vyzkoušený nemám, čaj ano a trochu pomohl.
Přidat reakci
[1] 2
Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 376x