Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Poradna

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Poradna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 21:53 Michaelaaa
Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám kočku sphynx a smrdí ji zadek pořád, může to znamenat nějaký problém? Díky za odpověď. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 13:38 Naty – Kočka a kotě
Ahoj všichni, můžete mi poradit prosím? Máme asi 2 roky starou kočku a pořídili jsme jí asi 2 měsíčního kocourka jako kamaráda. Kočka na malého kocourka pořád jen vrčí a syčí. Schovává se před ním a nejí. Malý vypadá,že by se rád seznámil a se starší kočičkou by si rád hrál. Co s tím? Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 13:33 Žena Lenule @ [2] Re: Danka
Záleží, co máte ve smlouvě napsaného. Nejlepší ale máte kontaktovat přímo chovatele a promluvit si o tom s ním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 08:48 Danka
Dobrý den chci se zeptat jestli by šlo vratit po tydnu kočičku ragdoll s pp kdyz jsem zjistila alergii a dusnost ? Jestli podle smlouvy mohu dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 18:17 Mišelí
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 21:38 Micina Re: Mišelí
V drogerii jsem to neviděla, možná nějaký soukromník to někde prodává, to nevím. já to objednávala přes net normálně na stránkách alpik.cz
snad to pomůže
čauky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 18:42 Mišelí Re: Micina
Ahoj, kdo to vyrábí ? dá se to koupit v drogerii ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 12:06 Žena Lenule @ [2] Re: Gabi
Já mám zkušenosti s oběma značkami.. krmili jsme Fitminem, teď máme Brit Care. Důvod změny byl, že kocour přestal Fitmin žrát.. a psa taky krmíme Brit Care, tak jsme na něj přešli i s kočkou. Jsou hypoalergenní a mají opravdu velkou škálu variant. I pro koťata a kočky s nadváhou.. Náš kocour dostává Brit Care Cat Missy for Sterilised.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 18:44 Micina
louži normálně vyčistíš nastříkáš likvidátor přímo na místo a stříkneš párkrát do vzduchu zlikviduje to pachy (nepřekrývá, likviduje) zvířata to nedráždí ikdyž to voní, mám to odzkoušený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 19:11 Mišelí Re: Micina
Ahoj, na jakém principu fungují ty likvidátory ? fakt to nedráždí zvířata ?
trénujeme chození na záchod už dva týdny ale jsem bezradná, nic
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 08:47 Micina
tak vás zdravím, kočka potřebuje jen naučit na záchodek, párkrát za den ju zkuste dát na záchod a pokud uvidíte že se k něčemu chystá tak ji tam dávejte také. ona si na to za chvilku zvykne
čistím přírodními produkty, do záchodu sypu vonavé kuličky které přerazí zápach, používám likvidátory pachu které nedráždí zvířata.
hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 12:55 Mišelí – Kočka je nevychovaná
Ahoj, koupila jsem si britku. nicméně mě chovatelka říkala že je naučená na záchodech- není. Dělá si co chce , je nezvladatelná. krom toho škrábe všechno co vidí i když má škrabadlo. Jsem s nervama v koncích , je to teprve kotě a nedovedu si představit že mi toto bude dělat i dospělá kočka. Poradte mi prosím jak kočku vychovat, případně jak se zbavit zápachu moči, at do té doby co se to naučí všichni doma neumřeme zápachem .díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:08 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Isabella
Bohužel to nevypadá dobře. Zkuste jinou veterinu, kde dokáží udělat rozbor krve a moči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 09:42 Isabella - Polodlouhosrsté – Zvraci prujem , apatičky , neji a nepije

Dobrý den, nas 10 měsíční kocour z ničeho nic začal strašně zvracet a 4 dny nekálel. Jen pil . Vzali jsme ho na veterinu kde byl dva dny a řekli že je na tom líp a ze zvracel skrkavky ale doma nic takového nezvracel . Doma je stále apaticky,bez energie a už ani nejí a nepije! Jen ze stříkačky . Dnes ráno zvracel znova ale prujem ,jdeme dnes na veterinu ale bojím se ze mu nepomůžou, protože je to stejný a ještě horší než minule . Jen leží už ani nechodí .. prosím pokud někdo nemáte s něčím takovým zkušenosti, ozvěte se mi dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 14:02 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Domča
A jste si jisti že kocour není kastrovaný ??? Slyšeli jste ho někdy mroukat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 17:54 Domča - Polodlouhosrsté – Rozmnožování koček
Dobrý den,
máme tříletého nekastrovaného kocoura a roční kočku. Kocour chodí ven a kočička je jenom v bytě. Rádi bychom odchovali koťata, ale když se kočka mrouská kocour o ní vůbec nejeví zájem a běhá se rvát ven. V čem může být problém. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:45 fajfmen - PolodlouhosrstéRe: smula
Přesně tak a díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 14:36 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Eva
Sterilizovat oba, sice se budou rvát stejně, ale už to nebude tak do krve. Jsou to šelmy, takže pokud je nevykastrujete, bude to trvat než jeden vyžene druhého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 14:33 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: fajfmen
Aha, takže dotaz byl, jak vylepšit genetický materiál dané linie. No každopádně bych tam nepouštěl jiné plemeno, ale normální domácí kočku. Doporučuji statného bílozrzavého kocoura, mají většinou nejsilnější geny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:51 Eva - Polodlouhosrsté – "dva kohouti na jednom smetisti"
Dobry den, mam dotaz ohledne....dvou kocouru. Prestehovali jsme se s nasim kocourem (2lety, nekastrovany) do domu na vesnici, u domu ale uz jeden kocour bydli, nechali ho tu predchozi majitele, je spis divokej nez domaci, spi v kulne na sene a obzivu si uz asi pul roku shani sam....
Nas kocour se rychle osmelil, chodi po venku a domu zrovna nepospicha, hodiny a hodiny zkouma nove prostredi...ale vcera se vratil s oteklou nohou; uz dlouho uvazuju, jak se tyhle 2 teritorialni zvirata dokazou spolu vyporadat a jak to asi muze dopadnout, jestli bych mohla nejak zasahnout, nebo jestli si vse nejak vyridi casem....na jednu stranu citim tu nespravedlnost vuci puvodnimu kocourovi, kterymu se do reviru nastehoval vetrelec, na stranu druhou naseho Macika se vzdavat kvuli tomu nechci, ale ani koukat na to, jak porad chodi domu celej dobitej....kdyby jste nekdo meli treba nejaky postreh, radu, zkusenost,...predem za ne dekuji; Eva
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 03:07 fajfmen - PolodlouhosrstéRe: smula
Pardon, níže jsem se špatně vyjádřil. Byla prostě nejmenší a nejslabší z vrhu, oproti ostatním drobek, proto nám zůstala. To s bengálem byl nápad o ničem který jsem krátce po zadání dotazu sám zavrhl. Vyhrál to obyčejný mourek z chajdy což i mnohem lépe odpovídá jejímu původu z lidmi vyhozených potulných zvířat.
Důvod proč jsem se jí poohlížel po co nejzdatnějším partnerovi je, že mi její dědeček zachránil život (ačkoli by v krizové situaci bylo z jeho hlediska daleko logičtější zdrhnout) a ona je jeho posledním žijícím plodným potomkem. Prostě morální dluh X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2017 07:47 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Indy
Záleží na ceníku každé veteriny. Kočka cca 900,- až 1700,-. Kocour okolo 900,-
Kočky by po kastraci měli být v klidu a čistém prostředí do vyndání stehů. Kocouři bez omezení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 21:22 Žena Indy @ [0] – kastrace
Kolik stojí přibližně kastrace kočiček i kocourků a můžou zůstat venku po kastraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 13:13 Viktorie – kočka je doma
Dobrý den,
tak už máme kočičku doma :-) ale je chudák celá vystrašená z nového prostředí sad když sem otevřela přepravku tak začala šílet a skákat z rohu do rohu. Ale v přepravce sem ji nechat nemohla potřebuje přeci čůrat a tak a stejně bych ji to otevírala při krmení. Asi sme ji opravdu zachránili na poslední chvíli .. celá se třásla a bylo vidět že má opravdu hlad. Jenže teď nevím jak ji pro změnu zase uklidnit. Sedí v rožku a já se neodvažuji se k ní moc přiblížit, aby zase nezačala šílet. Počítám taky, že návštěvu veterináře zatím odkládáme. Nevím co teď s ní mám vůbec dělat. Nevíte jak v takovém případě postupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 20:07 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Viktorie
Určitě je to dobrý nápad. Nejdříve nechat prohlédnout veterinářem - ušní svrab, blechy, odčervit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 20:09 Viktorie - Polodlouhosrsté – Kočku z venku do bytu
Dobrý den, chtěla bych se na něco zeptat. Máme doma 9ti skoro 10ti letou kočku. Otec měl kamaráda který měl 8mi letou kočku, ale ten kamarád zemřel a kočka zůstala sama. Teď je chudák kočka venku na mrazu a jelikož to byla převážně domácí kočka, není zvyklá být takhle pořád venku a kor v takových mrazech. Uvažujeme jestli ji vzít domů k naší kočce a aby venku nepomrzla. Ale nevíme jestli je to úplně nejlepší nápad. Naše kočka už není nejmladší a ta druhá taky ne...a možná bude potřeba nějakých vyšetření aby jsme zjistili jestli není nemocná. A taky je tu problém jestli se snesou. Myslíte že je dobrý nápad zachraňovat kočku z venku a brát ji domů? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2017 08:32 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: fajfmen
Já spíše nechápu proč chcete rozšiřovat ty degenerativní prvky na další linii. Pokud má Váš kamarád Bengálského kocoura, tak asi s pp nebude, protože by těžko připustil krytí s běžnou mickou - pokuta či vyhazov z chovatelské organizace. Chovatelství všeho druhu je o tom odchovávat co nejlepší jedince daného druhu a to dá sakra práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 23:22 fajfmen - Polodlouhosrsté – Potenciální mix obyč. myciny s bengálkou
Přátelé, protože naše domácí linie čičin (počínaje před asi 30-ti léty jedním nemocným potomkem zdivočelých) začíná u poslední tč. plodné samičky z jeho rodu vykazovat mírné degenerativní změny, rád bych ji nechal užít si s kámošovo papírovým bengálem.
Jenže bengálky jsou nejen mezidruhový, ale i mezirodový mix (Prionaulurus bengalensis X Felis catus). Což by mi ani tak nevadilo, spíš jde o lovecké pudy potenciálních prťousů (vzhledem k pověsti onoho plemene)- nebude takové prtě lovit spolubybydlící korely, agamy atp.?
Máme multidruhovou společnost do které se kočky narodily a i psi dotažení z útulku okamžitě vzali za své že se domácí droboť neloví, papoušci se s ještěry dělí o společnou větev jako šplhadlo a odpočívadlo... a ještěráci se běžně chodí vycachtat do akvaterek vodních želv T. scripta...

Akorát mám trochu strach: co když prtě ze spojení FC s bengálkou podědí ty divoké lovecké pudy a bude vyjíždět po starousedlících?
Máte, prosím, s tímto plemenem někdo hlubší zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 17:44 Klára - PolodlouhosrstéRe: smula
Díky za odpověď. :) všude na netu jsem hledala jestli by to šlo ale vždy se mluví o bytu a nikdy ne o malém bytu takže mi tohle dost pomohlo. Ještě jednou moc děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 14:54 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Klára
Mno žádní hitparáda to není, ale britské kočky nebývají zrovna akční, takže nějaká klidnější by to zřejmě zvládla....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 13:34 Klára - PolodlouhosrstéBritka do bytu?
Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli se britská kočka hodí do malého bytu. Bydlím tu já (14) moje starší sestra a rodiče. Byt má jednu středně dlouhou chodbu, kuchyni jako nudli, malý záchod a koupelnu, obývák s manželskou postelí a pohovkami, pokoj pro mě a mojí sestru a malou komoru kam se sotva vejde židle k počítači. Myslíte, že by se britská kočka u nás cítila pohodlně a nestísněně? Britka je jediné plemeno co nás opravdu zaujalo a hodí se k nám. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 13:43 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Gabi
žádné granule nebudou ideání, kočka je masožravec. Pokud hledáte co nejlepší granule, pak jsou to granule bez obilovin. Problém ale bývá, že tyto granule kočky moc nechtějí. Koukněte na krmiva Orijin či Acana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 21:46 Žena jarmila58 @ [269] - Domácí kočkyRe: Gabi
Z těchto dvou značek bych asi zvolila Fitmin..? S Brit granulema teda nemáme moc dobré zkušenosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 21:16 Gabi - Domácí kočky – Granule
Ahoj chtěla bych se zeptat jaké zkušenosti máte s granulema Brit Care a Fitmin pro kočky. Obě značky mi byli doporučeny ale jako laik nevím která by mohla být pro mé čičiny lepší. Jedna má nadváhu stydim (norská lesní) a druhá je kotě ( nalezenec). Děkuju za odpoveďi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 09:03 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Hanny
Problém jsou granule obecně... tyto specielní mají oproti jiným pouze jinou ph. Granule by měly být podávány vždy pouze jako doplněk. Hlavní by vždy měla být masitá strava, už jen proto, že obsahuje dostatečné množství vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 00:13 Hanny - Polodlouhosrsté – dietní granule pro kočky
Mám takový dotaz-mám 12letého kocourka.Byly mu doporučeny od zn Hils urologické granule-spíše preventivně.V červenci byl na vet pro dehydrataci,dostal několik infuzí,ale laboratorně měl vše víceméně v pořádku.Jenže od té doby,co žere tyto granule (a chutnají mu) celkem hodně pije.Což dřív nebývalo.Je možné,že je to po těchto granulích a nebo po 2 měsících mám mít spíš obavu z jiného onemocnění (cukrovka,ledviny..)Jinak na svůjvěk je čilí,žere ažaž,nezvrací. Máte někdo s touto dietní stravou zkušenosti? Díky všem předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 08:41 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: katka
Ano, "hodit na to bobek" je celkem typický truc, hlavně u kocourů. S tím temperamentem je to horší. Zatím je potřeba, aby se druhé kotě aktivně seznámilo s novým prostředím. Takže zatím zavírat to starší. Až si to nové bude jisté , tam mu to určitě brzy oplatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 07:41 katka - PolodlouhosrstéRe: smula
bohužel jsem ho při tom neviděla, ale nemyslím si, že by šlo o klasické značkování, není na to ještě malý? jednou takhle udělal bobek mimo mísu protože jsme ho zavřeli ve vedlejší místnosti, když jsme jedli makrelu a nechtěl dát pokoj. pak už jsme to radši nikdy neudělali, ale tohle oddělení mi přišlo nutné, aby se neřezali celou noc bez dohledu. starší je normálně v obýváku a kuchyni, mladší jen na chodbičce (starší teda přišel "jen o tu chodbičku", ze které jsme mu přesunuli toaletu. ale nemyslím, si, že by nevěděl, že ten záchod má jinde, ukazovali jsme mu to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 07:32 katka - Polodlouhosrsté – seznámení kocourů
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak postupovat při seznamování dvou kocouřích koťat (obyčejné kočky evropské). Prvnímu kocourkovi jsou asi 4 měsíce, je u nás od malého kotěte, sice už uměl sám žrát, ale od mámy šel brzo, protože byl ve špatném stavu (majitelé se jich chtěli zbavit co nejdřív, byl zablešený a měl nemocné oči). Dali jsme ho do pucu, ale proto má asi trochu agresivnější sklony, drápky naštěstí nevytahuje, ale snaží se při hře zahryzávat do ruky. když to začne dělat většinou ho odložíme a nevšímáme si ho. má ale spoustu energie. chtěli jsme mu pořídit bráchu, aby si vybil energii jinde, s tím, že seznamování půjde snáz, když jsou v podstatě oba ještě koťata. Máme druhý den doma (možná je ještě teda brzo na to vyšilovat, třeba se to zklidní samo, ale nechci něco pokazit) nového kocourka. prvnímu se snažíme věnovat víc pozornosti, hladit ho, netrestat ho (když jsme je oddělili, tak ačkoliv zůstal ve větším prostoru se vším, co potřebuje, tak se vymočil mimo záchod, což běžně nedělá). na kotě neustále útočí, napadá ho, i když myslím, že taky nepoužívá drápy, ale hryže a kope. druhé kotě je asi klidnější typ, sice se statečně brání, ale asi je to pro něj docela stres. máte prosím nějaké rady, jak staršího kocourka zklidnit? jídlo jim dávám dál od sebe a hlídám, aby se najedli oba dostatečně. když jde menší na záchod, tak musím většího držet a zabavit, aby na něj neskákal i tam. když si s nimi hraju s provázkem, tak se přestanou soustředit na sebe, ale většinou jen na chvíli, než mladší vleze staršímu nějak blbě pod nos....děkuji za jakékoliv rady a zkušenosti, případně uklidnění, že se to časem zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 17:16 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Petr
a čůrá že si přidřepne, nebo ostříkává??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 23:08 Petr - Polodlouhosrsté – Britka
Ahoj můžete prosím poradit? Přítelkyně ode mě dostala k narozeninám kotě britskou modrou 3měsíční. Ze začátku vše v pohodě, byla naučená na záchodek a vše ok. Ale před dvěma týdny nám poprvé počůrala polštářky na gauči a ted poslední tři dny to dělá pravidelně a i před námi. Přitom na záchod chodí normálně kakat. A i občas se tam malinko výčůrá. Má stejné stelivo jako měla u předchozího majitele. Záchůdek má k dispozici 24 hod/denně. Je dostupný nemusí nikam lézt, je na klidným místě. Od hovínek ho čistíme denně a stelivo jí taky měníme cca 1x týdně. Má naši lásku, hrajeme si s ní má naši pozornost. Jídlo a vody má dost. I s náma spí v loznici. Vubec nechapeme proc zacla tak trucovat a blbnout. Muzete prosim poradit ci dat tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 12:40 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Barča
Mno ...poradil bych kočičího kamaráda, ale podle toho co popisujete může nastat problém se žárlením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 13:22 Barča - Polodlouhosrsté – Závislá čičina
Dobrý den,

potřebuji poradit, mám dvouletou britskou kočičku. První rok jejího života, jme spolu žily v bytě samy. Jako koťátko na mě začala být fixovaná, naučila se sice, že chodím každý den do práce, ale jakmile jsem přišla z práce domu a nečekaně opustila byt (třeba jsem šla i jen vynést odpadkový koš) začala mňoukat za dveřmi... Asi po necelém roce se zklidnila takto naříkat přestala. Po roce našeho společného soužití, se ke mě nastěhoval přítel, toho přijala naprosto okamžitě a bez problémů. Problém nastává ve chvíli, kdy chceme s přítelem někam odjet. Zkoušeli jsme ji nechávat doma s tím, že za ní zajde sousedka, nakrmí jí a pohraje si s ní, ale strašně doma vyváděla, řvala jako tygr... Když ji dáme k někomu na hlídání, naprosto toho člověka ignoruje a nebo hůř, syčí, prská a vrčí. Naposledy teď byla u kamarádky a byl to poměrně problém, protože syčela a vrčela a nenechala na sebe ani sáhnout... Ale myslím, že je spíš neskutečně vyděšená, když jsem si ji přijela vyzvednout, byla zalezlá a schovaná za skříní, jakmile mě slyšela vylezla ven a hned se o mě začala otírat a chtěla se mazlit... Celý zbytek dne a noc, pak spala jako by snad skládala někde metrák uhlí... Uplně jinak se zase chová, když ji vozím sebou na víkend k mojí mamce... Ta má dokonce staršího kocoura, na kterého sice občas zavrčí, ale spíš to vypadá jako by na něj dorážela chtěla si nějak hrát, ten ji ale ignoruje a spíš se vždycky sbalí a odejde, když byla na hlídání u mojí sestry, která žádné zvíře nemá, tak sice nevrčela, ale zase mňoukala a to neustále... Hledala jsem po internetu různé doporučení, co s takovou kočkou. Někde jsem se dočetla, že by mohlo pomoct koťátko, že by se pak necítila sama. Ale zase mám strach, že kotě nepřijme a co pak... Jinak je vážně milionová, nedala bych na ní dopustit, Vím že mě zbožňuje, stejně tak přítele... a já zase zbožňuji ji, ale nemohu jí brát všude sebou a nebo kvuli ní přeci nemohu už být navždycky jen doma...Jsem z toho vážně nešťastná, myslím, že před každým víkendovím výletem který se má uskutečnit jsem vynervovaná snad ještě víc než čičina, protože vážně taky trpím při pomyšlení, že je někde nešťastná a navíc nepochopená, protože každý mi pak říká jak mám asociální kočku nebo že je hrozná potvora, co pořád jen vrčí, ale já ve skutečnosti vím, že jen pouští hrůzu, protože se cítí ohrožená. Poraďte mi prosím co mám dělat. Mockrát děkuji za jakýkoliv názor nebo radu, Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 12:37 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Eliška
nejlépe na www.schk.cz/, ale s dlouhosrstými britkami budete mít problém, neboť drtivou většinu výstav pořádají sdružení pod FiFé a ty dlouhosrsté britky neuznávají.... zkuste se podívat po nějaké m sdružení TICA tady v Česku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 08:25 Žena jarmila58 @ [269] - Domácí kočkyRe: Eliška
Vsechny typy na vystavy najdes tady na strankach: kocici.net/akce/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 16:23 Eliška - Domácí kočky – Výstava pro dlouhosrstého britského kocourka
Dobrý den,
nově jsme si pořídili dlouhosrsté čokoládové britské koťátko s pp a rádi bychom s ním někdy v budoucnu chtěli jezdit na výstavy, nebo to alespoň jednou zkusit, protože to byl vždycky náš sen a s našimi 3 staršími kočkami(bez pp)jsme jezdit nechtěli. Bohužel ale nemůžu žádnou najít, paní z chovné stanice z které jsme si ho brali nám říkala že dlouhosrsté kočky navíc na normální výstavu nemůžou, jelikož nejsou uznané... prosím o nějakou radu kde by se nějaká taková výstava dala najít.
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 08:48 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: Veronika
Mno... kočky jsou bytosti nepředvídatelné a záleží tak jen na nich, jestli se vrátí ke starým pořádkům. Osobně bych dál dával jídlo jak bylo zvykem a nechal připravený pelíšek... ukáže čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 22:59 Veronika - Polodlouhosrsté – Nově příchozí kotě.
Dobrý den, prosím o pomoc!Máme dvě vykastrované venkovní kočičky, mají svůj pelíšek, chodí pravidelně na jídlo, jinak si běhají po venku jak uznají za vhodné. Kočkám je 5 a 4 let a jsou to kamarádky. Nyní jsme si pořídili koťátko a naše kočky se prostě odstěhovaly. Vůbec se nesnažily si vytyčit nějaké hranice a prostě vyklidily pole. Jsem z toho nešťastná, ač je nemáme doma, tak to jsou naši mazánci. Občas je zahlídnu kolem domu, ale na zahrádku nepřijdou - natož do pelíšku nebo na jídlo. Jídlo jim už ze zoufalství dávám jinam, ale nejsou tam naučené. Někdy je jídlo do rána pryč, jindy ne. Kotě už si u nás zvyklo, je ho všude plno a běhá a hraje si jak poděs. Párkrát se s našimi kočičkami potkalo, chce se přátelit, kočky syčí a pak utečou. Nechci přijít ani o jednoho z nich, ale bojím se, že si nezvyknou. A až bude zima... nedovedu si to představit sad Budu vděčná za každou radu, děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 09:19 R Muž smula @ [882] - PolodlouhosrstéRe: verča
jedině zavřít skleník...kočka si značkuje teritorium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 11:55 verča - Polodlouhosrsté – Kálení ve skleníku
Dobrý den,
potřebovala bych radu zkušenějších. Sousedi si pořídili novou kočku a ta nám chodí kálet do skleníku. Asi dvakrát jsem jí už načapala při odchodu ze skleníku, ale nikdy ne při tom abych jí vyplašila a aby věděla že tam nesmí.Prosím poraďte nějaký návod jak jí zaručeně odpudit. Naše kočka do skleníku vubec nechodí, ani sousedů z druhé strany, ale od doby co si sousedi pořídili tuto kočku tak každý den nacházím ve skleníku bobky na různých místech mezi okurkami a rajčaty, nemá jedno stálé místo. Jak jí to odnaučit nebo vyhnat? Děkuji :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky Přidat příspěvek • Zobrazeno 1452x

© KOCICI.NET - http://kocici.net/forum/302-poradna