Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Poradna

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Poradna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2021 10:30 Ali – Dvě nebo tři kočičky? A z jedné rodiny nebo z různých míst?
Dobrý den,

ráda bych požádala o radu při volbě koťátek. V první řadě zvažujeme, zda si pořídit dvě nebo tři.
Žijeme v klasickém panelákovém bytě 3 1 v Praze. Jsme zatím 3členná rodina-my dva s manželem a náš 8miletý synek, který by si velmi přál 3 koťátka za každého člena rodiny:). I my bychom byli rádi, ale myslíme na to, zda by kočičky, které budou žít pravděpodobně převážně v bytě, pak měly dost místa, aby se tu mohly "rozprostřít" zda v těch 3 už by jim nebylo těsno. Dvě bychom rádi určitě, aby měli jeden ve druhém parťáka:) a nebylo jim smutno v těch částech dne, kdy s nimi nemůžeme být.
Moje druhá otázka směřuje k tomu, zda je lepší si pořídit takové parťáky z jedné domácnosti, kdy už se znají a mají k sobě vztah a nebo je lepší přivést k sobě koťátka z různých domovů, která budou tak společně začínat nový život a nebo zda to nehraje roli?
My jsme teď v situaci, že máme už domluveného jednoho kocourka, který se nám nesmírně líbí a uvažujeme o tom, že bychom si k němu ještě pořídili další mladší koťátko či dvě z jeho domácnosti (z kotátek jeho babičky). I když nejsou sourozenci, spal s mladšími koťátky a jejich maminkou také v košíku a prý jsou si blízcí.
Přemýšlíme teď zda si tedy počkat na mladšího kamaráda ze "společného" košíku nebo zda se kocourkovi poohlédnout po stejně starém parťákovi odjinud.
Hraje tu také roli to, že původní chovatelé si možná nebudou moci našeho staršího kocourka nechat déle než dorostou i koťata mladší, možná bude nutné, abychom si toho staršího přebrali dříve. V takovém případě se bojíme toho, že by se přerušilo jejich "sourozenecké" pouto a koťátka by si pak byla cizí a je otázka jak by se pak sžívala.
Uvědomuji si, že na tyto otázky neexistuje jednoznačná odpověď, že záleží na konkrétních kočičkách, jejich lidech a situacích, ale přece jen bych ráda požádala o radu, pokud existují nějaká obecná doporučení nebo máte nějakou osobní zkušenost nebo názor.
Budu vděčná za jakýkoliv podnět
Předem děkuji
S přáním krásného adventního času
Lenka












 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 14:27 Muž attiona [0] Re: petersen
Vím, od svých přátel žijících v zahraničí (Amerika), že tam to funguje běžně. Ale jak je to tady u nás, přiznám se, nevím. Co ale vím, že tady u nás funguje tzv. "cat sitting"...vlastně taková chůva pro kočky, když rodina není doma, která kočku hlídá přímo u vás. Mrkněte třeba na tyto odkazy: meow-sitting.cz/ , www.hlidacky.cz/ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2021 12:39 petersen – páníček nedejbože v nemocnici
Dobrý den. Nemohl by jste mi někdo poradit co dělat a jak předejít situaci, kdy skončím nedejbožev nemocnici a kočky mi zůstanou samy doma?? Existuje něco podobného jako kočičí hotel, který by toto řešil. Děkuju za info nebo radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2021 21:12 Jančaa – Veterina
Zdravím :-)
Potřebovala bych názor na ceník veteriny,doktor mi zkoukl obě kočky,ouška vyčistil,vydesinfikovat a dál kapičky a nevím co ještě všechno,odcervil a zkrátil drápky,výborne informace co se týče Kocourkovi diety protože je prej velmi obezni :-( 7kg(Britská)
A platila jsem.2,300..
Teď moje otazka-je to moc?...může mi někdo srovnat?děkuju moc predem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 15:48 Tranula00
Ahojte, ideme si zaobstarať mačiatku, rada by som sa nato vopred pripravila. Zatiaľ by som potrebovala pomôcť s výberom záchodu pre mačku + podstielka.

Náhodou som natrafila na takéto s vôňou levandule - www.kinekus.sk/…/ .. Je taketo niečo vhodne pre mačky? nebude im prekázať tá "vôňa"? Máte skúsenosti s niečim podobným ? :) ďakujem

Zachod tiez ak by ste vedeli odporučiť nejaky kvalitnejší :).dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2020 21:44 Martin – Čůrání mimo zachod
Dobrý den, jdu si pro radu mame 4letou kočku a teď sme si pořídily 2 mesíční koťe máme ji cca 2 týdny ale máme problem s tim ze nám nechce chodit čůrat na zachůdek chodí k dětem do pokoju a čůrá jim na deky a polštáře když jsou zavřený dveře do děcáků tak jde před dveře zamňouká si a pak jde na zachod ale jakmile jsou otevřeny dveře tak jde do postele den co den musíme prát deky nebo polštáře pač děti jsou malý takže dveře nechavaji otevřene setkal se s tím někdo?? Jestli ano prosim na kolenku o pomoc za jakou koli radu budu rád děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 11:35 miluska21 Re: Markét
asi bych souhlasila s veterinářem, má docela dlouhou srst a zároveň ale vypadá jak klasická evropská kočka, odkud ji máte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2020 22:05 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Markét
Je to domácí dlouhosrstá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 10:56 Markét
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny milovníky koček :-) obracím se na vás s prosbou o radu.. mám doma kocoura, u kterého nedokážu identifikovat rasu, alespoň odhadem :-D mám pocit, že by to mohla být "směs" s britskou dlouhosrstou, veterinář si myslí totéž, ale nedokázal přesně určit. Oči má velké, jantarové barvy a na tlapkách mezi prsty má dlouhé chlupy. Řekla bych, že má zadní nohy delší než přední a tlapky větší než klasický evropský kocour. Když si hrajeme, je k neutahání a dycha s otevrenou pusou a vyplazenym jazykem smich Barvu ma černou, v určitých místech s delší srstí do hněda. S chovem kočky jiné než evropské nemám zkušenosti :-O

Děkuji za jakékoliv rady, nápady či postřehy z vlastních zkušeností :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 21:32 Kristina
Souhlas s oběma komentáři přede mnou, taky jsem tohle jednu dobu řešila, kupovali jsme si domů 3. kočičku, ale i přes moje obavy nakonec všechno proběhlo hladce. Prvních pár dní na sebe sice párkrát zasyčely, ale teď bych řekla, že jsou to spíš takové kočičí kámošky a hrají si :-D Co se krmiva týče, přidávám se s Britem (teď už tedy Brit Premium by Nature) - pro mě dlouholetá stálice, teď navíc ještě trochu změnili složení (k lepšímu) a všem třem to řekla bych ještě víc sedlo a chutná, takže určo neplánuju měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 21:46 Fanny
Já bych řekla, že je to dost individuální, každopádně např. naše Bella novou kočičku doma snesla úplně v pohodě, někdy si spolu i hrají a to jsem se tohohle prvně taky bála.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 17:37 Vendula K.
Já krmím naši kočku Brit Premium - těmi dospěláckými kuřecími a může se po nic, když to tak řeknu, užrat :-D co se složení týče, tak jsem spokojená, takže za mě jednička :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 17:00 LuciLucinka – 2 kočky v jednom bytě + strava
Zdravím, s přítelkyní máme kočičku asi 3 roky starou, rozhodli jsem se koupit ještě jednu taktéž britskou a taky s PP. Docela se bojím, že se za začátku nesnesou. Naše kočka je velmi majetnická, žárlí i na naši fenku kavalíra. Máte s tím nějakou zkušenost? Ještě by mě zajímalo, jaké granule byste doporučili? momentálně krmíme Whiskasem, ale už jí moc nejedou, takže chceme změnu k něčemu kvalitnějšímu. Předem děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 16:33 Muž Fuchs [0]
Dobrý den, potřebuji se poradit. Chystáme domácnost na příchod kocourka a nejsem si jistý s oknama. Koupili jsme od firmy trixi takové ty kryty na výklopná okna, boky a na horní část okna. Až doma jsem zjistil, že když vyklopím okno tak na pravé straně okna je mezera jen 4 cm (mezi oknem a zdí) je nutné to tam dávat? Proleze takovou škvírou? Je to okno na balkón který chceme stejně zadělat sítí. Mříže chceme proto, že se bojíme aby v tom neuvízl. Všem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 21:16 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Kateřina
Já bych šla k veterináři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 07:45 Kateřina – Suché polštářky na tlapkách
Fotka k příspěvku Dobrý den, máte zkušenost se suchými tlapkami? Má to náš 10ti měsíční kocourek. Nejdříve jsem si toho všimla na jedné pacce jako světlejší prstík, teď už to má na více packách i na tom hlavním velkém polštářku. Co s tím? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:24 Michaela – Kočka se pořád drbe a líže
Dobrý den, máme 11 roků starou kočičku, která se nám bez ustání drbe a líže, na zadních nohách má už vylízané lysinky a pod bradou a v okolí hlavy má strupy z drbání, které si pořád strhává. Když se jí to stalo již dříve zašli jsme na veterinu, kde nám řekli, že to vypadá na alergii na kuřecí maso, přestali jsme ji ho dávat a po kortikoidech se srovnala, situace se po roce opět opakovala to už nám řekli, že to bude alergie na veškerou drůbež opět tedy dostala kortikoidy my jí ze stravy vyloučili vše co obsahuje drůbež a ona se opět srovnala. Loni se nám začala v zimě opět drbat a lízat tam už veterinář nasadil kompletní dietu, takže je jen na suchém Z/D dieta jenže to už se nám nepřestala drbat ani po kortikoidech, pravda hodně to ustálo, ale drbala se pořád, během roku měla období, kdy to bylo dobré a pak zas období kdy se rozškrábala. Teď už, ale jedem třetí měsíc, kdy už má rozdrásaný krk a lysiny na nohách od lízání, navíc se jí teď u pusinky udělali takové malé černé skvrnky (je to strupovité). Prosím nenapadá Vás něco čím to může ještě být, už moc nevěříme, že je to tou alergií na jídlo, když se jí to nezklidnilo.
Předem moc děkuji za jakákoliv tipy čím by to mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 13:23 Lucie – 3 roky se snažím o koťátka
Dobrý den, prosím o radu.Mám doma dvě překrásné mačičky plemene Ragdoll..kočičku a kocourka, každý z jiného vrhu.Kočičce je 3 a půl roku a kocourek má 3 roky.Moc bych si přála mít aspoň jednou koťátka.Ve dvou letech naší Esminky o ní kocourek Tayler neměl zájem..i když se mrouskala..jeho to vůbec nezajímalo..Rozhodla jsem se Esmínku dovézt k jinému kocourkovi ve druhém dni mrouskání na krytí.Pro Esme jsem si už druhý den musela přijít, protože se chovala agresivně a kocourka k sobě vůbec nepustila.Po půl roce jsem si jiného kocourka přinesla domu a nechala je samotné v pokoji pro hosty.Pokaždé když se k ní kocourek jen na krok přiblížil, řvala jako když jí na nože berou.Poslední rok náš Tayler vždy za mrouskající Esme dolézá a snaží se všemožně k aktu, kterému se ona vůbec nebrání, ale kocourek ať se snaží jak se snaží ne a ne si najít ten správný způsob...vymýšlí všemožné polohy které ani já neznám :-D Esme v klidu drží i mu ocásek dává stranou..ale on ne a ne na to přijít..jsem už zoufalá a nevím co s tím... prosím o jakoukoliv radu jak bych jim mohla pomoci a přicházím i s dotazem zda má někdo zkušenost s umělou inseminací.
Předem děkuji, s pozdravem Lucie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 03:24 Lenka – vánoční světýlka
Dobrý den,nevadí kočce modře blikací vánoční světýlka na okně,když ji dám na noc do místnosti kde to mám?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 21:53 Michaelaaa
Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám kočku sphynx a smrdí ji zadek pořád, může to znamenat nějaký problém? Díky za odpověď. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 13:38 Naty – Kočka a kotě
Ahoj všichni, můžete mi poradit prosím? Máme asi 2 roky starou kočku a pořídili jsme jí asi 2 měsíčního kocourka jako kamaráda. Kočka na malého kocourka pořád jen vrčí a syčí. Schovává se před ním a nejí. Malý vypadá,že by se rád seznámil a se starší kočičkou by si rád hrál. Co s tím? Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 13:33 Lenule Re: Danka
Záleží, co máte ve smlouvě napsaného. Nejlepší ale máte kontaktovat přímo chovatele a promluvit si o tom s ním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 08:48 Danka
Dobrý den chci se zeptat jestli by šlo vratit po tydnu kočičku ragdoll s pp kdyz jsem zjistila alergii a dusnost ? Jestli podle smlouvy mohu dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 18:17 Mišelí
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 21:38 Micina Re: Mišelí
V drogerii jsem to neviděla, možná nějaký soukromník to někde prodává, to nevím. já to objednávala přes net normálně na stránkách alpik.cz
snad to pomůže
čauky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 18:42 Mišelí Re: Micina
Ahoj, kdo to vyrábí ? dá se to koupit v drogerii ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 12:06 Lenule Re: Gabi
Já mám zkušenosti s oběma značkami.. krmili jsme Fitminem, teď máme Brit Care. Důvod změny byl, že kocour přestal Fitmin žrát.. a psa taky krmíme Brit Care, tak jsme na něj přešli i s kočkou. Jsou hypoalergenní a mají opravdu velkou škálu variant. I pro koťata a kočky s nadváhou.. Náš kocour dostává Brit Care Cat Missy for Sterilised.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 18:44 Micina
louži normálně vyčistíš nastříkáš likvidátor přímo na místo a stříkneš párkrát do vzduchu zlikviduje to pachy (nepřekrývá, likviduje) zvířata to nedráždí ikdyž to voní, mám to odzkoušený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 19:11 Mišelí Re: Micina
Ahoj, na jakém principu fungují ty likvidátory ? fakt to nedráždí zvířata ?
trénujeme chození na záchod už dva týdny ale jsem bezradná, nic
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 08:47 Micina
tak vás zdravím, kočka potřebuje jen naučit na záchodek, párkrát za den ju zkuste dát na záchod a pokud uvidíte že se k něčemu chystá tak ji tam dávejte také. ona si na to za chvilku zvykne
čistím přírodními produkty, do záchodu sypu vonavé kuličky které přerazí zápach, používám likvidátory pachu které nedráždí zvířata.
hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 12:55 Mišelí – Kočka je nevychovaná
Ahoj, koupila jsem si britku. nicméně mě chovatelka říkala že je naučená na záchodech- není. Dělá si co chce , je nezvladatelná. krom toho škrábe všechno co vidí i když má škrabadlo. Jsem s nervama v koncích , je to teprve kotě a nedovedu si představit že mi toto bude dělat i dospělá kočka. Poradte mi prosím jak kočku vychovat, případně jak se zbavit zápachu moči, at do té doby co se to naučí všichni doma neumřeme zápachem .díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:08 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Isabella
Bohužel to nevypadá dobře. Zkuste jinou veterinu, kde dokáží udělat rozbor krve a moči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 09:42 Isabella – Zvraci prujem , apatičky , neji a nepije

Dobrý den, nas 10 měsíční kocour z ničeho nic začal strašně zvracet a 4 dny nekálel. Jen pil . Vzali jsme ho na veterinu kde byl dva dny a řekli že je na tom líp a ze zvracel skrkavky ale doma nic takového nezvracel . Doma je stále apaticky,bez energie a už ani nejí a nepije! Jen ze stříkačky . Dnes ráno zvracel znova ale prujem ,jdeme dnes na veterinu ale bojím se ze mu nepomůžou, protože je to stejný a ještě horší než minule . Jen leží už ani nechodí .. prosím pokud někdo nemáte s něčím takovým zkušenosti, ozvěte se mi dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 14:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Domča
A jste si jisti že kocour není kastrovaný ??? Slyšeli jste ho někdy mroukat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 17:54 Domča – Rozmnožování koček
Dobrý den,
máme tříletého nekastrovaného kocoura a roční kočku. Kocour chodí ven a kočička je jenom v bytě. Rádi bychom odchovali koťata, ale když se kočka mrouská kocour o ní vůbec nejeví zájem a běhá se rvát ven. V čem může být problém. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:45 fajfmen Re: smula
Přesně tak a díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 14:36 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Eva
Sterilizovat oba, sice se budou rvát stejně, ale už to nebude tak do krve. Jsou to šelmy, takže pokud je nevykastrujete, bude to trvat než jeden vyžene druhého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 14:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: fajfmen
Aha, takže dotaz byl, jak vylepšit genetický materiál dané linie. No každopádně bych tam nepouštěl jiné plemeno, ale normální domácí kočku. Doporučuji statného bílozrzavého kocoura, mají většinou nejsilnější geny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:51 Eva – "dva kohouti na jednom smetisti"
Dobry den, mam dotaz ohledne....dvou kocouru. Prestehovali jsme se s nasim kocourem (2lety, nekastrovany) do domu na vesnici, u domu ale uz jeden kocour bydli, nechali ho tu predchozi majitele, je spis divokej nez domaci, spi v kulne na sene a obzivu si uz asi pul roku shani sam....
Nas kocour se rychle osmelil, chodi po venku a domu zrovna nepospicha, hodiny a hodiny zkouma nove prostredi...ale vcera se vratil s oteklou nohou; uz dlouho uvazuju, jak se tyhle 2 teritorialni zvirata dokazou spolu vyporadat a jak to asi muze dopadnout, jestli bych mohla nejak zasahnout, nebo jestli si vse nejak vyridi casem....na jednu stranu citim tu nespravedlnost vuci puvodnimu kocourovi, kterymu se do reviru nastehoval vetrelec, na stranu druhou naseho Macika se vzdavat kvuli tomu nechci, ale ani koukat na to, jak porad chodi domu celej dobitej....kdyby jste nekdo meli treba nejaky postreh, radu, zkusenost,...predem za ne dekuji; Eva
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 03:07 fajfmen Re: smula
Pardon, níže jsem se špatně vyjádřil. Byla prostě nejmenší a nejslabší z vrhu, oproti ostatním drobek, proto nám zůstala. To s bengálem byl nápad o ničem který jsem krátce po zadání dotazu sám zavrhl. Vyhrál to obyčejný mourek z chajdy což i mnohem lépe odpovídá jejímu původu z lidmi vyhozených potulných zvířat.
Důvod proč jsem se jí poohlížel po co nejzdatnějším partnerovi je, že mi její dědeček zachránil život (ačkoli by v krizové situaci bylo z jeho hlediska daleko logičtější zdrhnout) a ona je jeho posledním žijícím plodným potomkem. Prostě morální dluh X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2017 07:47 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Indy
Záleží na ceníku každé veteriny. Kočka cca 900,- až 1700,-. Kocour okolo 900,-
Kočky by po kastraci měli být v klidu a čistém prostředí do vyndání stehů. Kocouři bez omezení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 21:22 Žena Indy [0] – kastrace
Kolik stojí přibližně kastrace kočiček i kocourků a můžou zůstat venku po kastraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 13:13 Viktorie – kočka je doma
Dobrý den,
tak už máme kočičku doma :-) ale je chudák celá vystrašená z nového prostředí sad když sem otevřela přepravku tak začala šílet a skákat z rohu do rohu. Ale v přepravce sem ji nechat nemohla potřebuje přeci čůrat a tak a stejně bych ji to otevírala při krmení. Asi sme ji opravdu zachránili na poslední chvíli .. celá se třásla a bylo vidět že má opravdu hlad. Jenže teď nevím jak ji pro změnu zase uklidnit. Sedí v rožku a já se neodvažuji se k ní moc přiblížit, aby zase nezačala šílet. Počítám taky, že návštěvu veterináře zatím odkládáme. Nevím co teď s ní mám vůbec dělat. Nevíte jak v takovém případě postupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 20:07 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Viktorie
Určitě je to dobrý nápad. Nejdříve nechat prohlédnout veterinářem - ušní svrab, blechy, odčervit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 20:09 Viktorie – Kočku z venku do bytu
Dobrý den, chtěla bych se na něco zeptat. Máme doma 9ti skoro 10ti letou kočku. Otec měl kamaráda který měl 8mi letou kočku, ale ten kamarád zemřel a kočka zůstala sama. Teď je chudák kočka venku na mrazu a jelikož to byla převážně domácí kočka, není zvyklá být takhle pořád venku a kor v takových mrazech. Uvažujeme jestli ji vzít domů k naší kočce a aby venku nepomrzla. Ale nevíme jestli je to úplně nejlepší nápad. Naše kočka už není nejmladší a ta druhá taky ne...a možná bude potřeba nějakých vyšetření aby jsme zjistili jestli není nemocná. A taky je tu problém jestli se snesou. Myslíte že je dobrý nápad zachraňovat kočku z venku a brát ji domů? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2017 08:32 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: fajfmen
Já spíše nechápu proč chcete rozšiřovat ty degenerativní prvky na další linii. Pokud má Váš kamarád Bengálského kocoura, tak asi s pp nebude, protože by těžko připustil krytí s běžnou mickou - pokuta či vyhazov z chovatelské organizace. Chovatelství všeho druhu je o tom odchovávat co nejlepší jedince daného druhu a to dá sakra práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 23:22 fajfmen – Potenciální mix obyč. myciny s bengálkou
Přátelé, protože naše domácí linie čičin (počínaje před asi 30-ti léty jedním nemocným potomkem zdivočelých) začíná u poslední tč. plodné samičky z jeho rodu vykazovat mírné degenerativní změny, rád bych ji nechal užít si s kámošovo papírovým bengálem.
Jenže bengálky jsou nejen mezidruhový, ale i mezirodový mix (Prionaulurus bengalensis X Felis catus). Což by mi ani tak nevadilo, spíš jde o lovecké pudy potenciálních prťousů (vzhledem k pověsti onoho plemene)- nebude takové prtě lovit spolubybydlící korely, agamy atp.?
Máme multidruhovou společnost do které se kočky narodily a i psi dotažení z útulku okamžitě vzali za své že se domácí droboť neloví, papoušci se s ještěry dělí o společnou větev jako šplhadlo a odpočívadlo... a ještěráci se běžně chodí vycachtat do akvaterek vodních želv T. scripta...

Akorát mám trochu strach: co když prtě ze spojení FC s bengálkou podědí ty divoké lovecké pudy a bude vyjíždět po starousedlících?
Máte, prosím, s tímto plemenem někdo hlubší zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 17:44 Klára Re: smula
Díky za odpověď. :) všude na netu jsem hledala jestli by to šlo ale vždy se mluví o bytu a nikdy ne o malém bytu takže mi tohle dost pomohlo. Ještě jednou moc děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 14:54 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Klára
Mno žádní hitparáda to není, ale britské kočky nebývají zrovna akční, takže nějaká klidnější by to zřejmě zvládla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 13:34 Klára Britka do bytu?
Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli se britská kočka hodí do malého bytu. Bydlím tu já (14) moje starší sestra a rodiče. Byt má jednu středně dlouhou chodbu, kuchyni jako nudli, malý záchod a koupelnu, obývák s manželskou postelí a pohovkami, pokoj pro mě a mojí sestru a malou komoru kam se sotva vejde židle k počítači. Myslíte, že by se britská kočka u nás cítila pohodlně a nestísněně? Britka je jediné plemeno co nás opravdu zaujalo a hodí se k nám. :/

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 1550x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/302-poradna