Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Srst - péče, problémy.......

 

NápovědaFórum » Péče o kočku  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Srst - péče, problémy.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.04.2012 16:19 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Martina
Může jít i o alergii na určitou rostlinu, jak se prodírá travou nachytá alergeny a jak ho kůže svědí, tak si to vydrbe. Samozřejmě se může jednat i o problém s blechami. Chce to zajít k dobrému veterináři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 13:48 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Martina
No možná to chce vyzkoušet něco nového ty potvory blechy si dost rychle zvykají. Přítelova kočka má to samé - dermatitida - nebo tak nějak, nevim jak se to píše. Vylíže si lysiny, téměř na kůži a jak se drbe, tak z toho má stroupky. Dle veterinární kliniky je to alergie právě na blechy. Doma vše vystříkávat pravidelně, kocoura bych zkusila odblešit něčím jiným. Nám se osvědčil obojek Foresto - je tedy pěkně drahý ale nesmrdí, kočce nevadí a má velmi dlouhou účinnost. Jinak kočka dostala od veta něco na to svědění aby se nedrbala a neměla strupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 20:10 Martina – Lysiny
Dobrý den, potřebuji poradit..Mám obyčejného kocourka kterému se v okolí krku udělají vždy na jaře a v létě velké lysiny má v některých i stroupky...zaráží mě že to je jen v tomto období..podzim a zima je úpně bez problému...myslím že se jedná o alergii ale nenapadá mě na jakou..přípravky na odblešování používám s názvem Frontline a vždy bez problémů. Je tu někdo kdo by mi poradil o co se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 17:24 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Dobrý den, problém může být v tom, že jste si kočičku už přinesli s plísní. Mám zkušenost s naším kocourkem, kterého jsem brala ven a přišel do styku s potulnými kočkami, že od nich chytil blechy a blechy na něj přenesly plíseň. Také to vypadalo jako lupy, ale pak začaly s lupy odpadávat chomáčky srsti. Setkali jsme se s dvěma způsoby léčení. 1. potírání plísně léčivými roztoky a podávání uklidňujících, léků a bez výsledku 2. podávání léku, který byl poměrně drahý, injekční stříkačkou do krku, aby vše spolkl, tento způsob byl účinný a trval dva měsíce. Kocour je v současné době bez jakýchkoliv problémů. Ještě jsme ho pak nechali očkovat pro plísni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:55 Žena Majuska [258] - Perské a exotické – Problém so srsťou
Fotka k příspěvku Dobrý deň ak by vedel niekto poradiť tak by som bola nadšená. Mačičku Lillynku máme ž 4mesiace keď prišla k nám bola veľmi zanedbaná a mala nejaké čudné lupiny chvala bohu sa nezistilo že by to niečo vážne brala na to aj histaminium. To jej znížilo kýchanie a trocha jej zmyzli aj tie čudné lupiny. nevieme už ako sa ich zbaviť kúpeme ju pravidelne češeme ju. Keby niekto vedel poradiť budem povďačná :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 15:49 Žena gaume [0] - Krátkosrsté a somálské
tak jsem se ptala veterinarky, nedalo mi to :-) rikala, ze v roce meni kocky srst a ze se to da zase do poradku, tak uvidime, dam info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 10:51 Maruška Re: gaume
Děje se to u i jiných zvířat,např.u koní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2011 17:20 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: gaume
mně napadá třetí... genetika, některé kočky stářím blednou, jiné tmavnou. Nám se také perký kocour střírná činčila v sedmi letech změnil na tříbarevného...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 19:28 Žena gaume [0] - Krátkosrsté a somálské – Kočce bledne barva, poradíte prosím?
Roční kocour britské stříbrné barvy s mramorovým vzorem mi od hlavy bledne - ten černý vzor, je spíš do šedohněda. venku není, maximálně na balkoně. napadly mě jen dvě možnosti, krmení nebo slunce, ale je divný, že není světlej celej. nemáte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2010 19:53 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Monika
Bohužel se to takto nedá identifikovat může jít o nějakého parazita či o plísňové onemocnění. Doporučuji navštívit veterináře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 14:11 Monika
Fotka k příspěvku Přidávám ještě fotku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 14:09 Monika – Kožní nemoc??
Fotka k příspěvku Dobrý den, žádám vás o radu. Mojí kočičce se na zadních ale hlavně i na předních packách a trochu i na břichu objevily holé fleky bez chlupů. Nevíte co to může být?? Omlouvám se, fotky jsou rozmazané, je to neposeda...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 10:15 Terez – aukro
Já kočku sice mám, ale klasicky cestovatelku =) furminátory jsem našla levněji na aukru aukro.cz/…
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 08:48 larisa – furminator
dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s furminatorem pro krátkosrsté kočky? je to dost peněz tak nevím zda do toho investovat. hrozně línají. nemají úplně tu hladkou srst (jako třeba siamky)ale tu jakoby delš.
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 12:50 Deuska
Máme také dlouhosrstou kočku-moc nelíná,asi proto že je ještě kotě ale stačí jí učesat a na hřebenů je chlupů X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 17:19 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Eliška
Tak tak, nebo stačí i klasická izolepa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 11:57 Žena Eliška [54]
Já už chlupy po těch letech, co máme dlouhosrsté kočky, neřešim. Prostě jsou a jsou všude. Dobrým řešením je nakoupit hromadu lepících válečků na chlupy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 10:03 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Jo, Isolda... A to bys měl vidět Izáka, ten obrostl jako správnej kocour tak, že když ho obden nevyčešu, tak se mu dělají dredy... Takže chlupů z něj jde taky hromada :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 11:52 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Línání
No jo... to bys měl vidět co mi zbyde v ruce když pohladím našeho peršana :-D
Nebo jak vypadá moje triko, když se mi na něm vyválí Isolda ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:00 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: TomášB
Tohle nic není, je jaro a je normální, že kočky línají (i ty bytové línají na jaře víc). Horší je, když se oddělují celé chomáče chlupů, to, co je na fotce, je ale normální množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 09:44 TomášB
je normální že kočka tak strašně líná? pokud chytnu chlupy na 1 m2 srsti, zustane v ruce tolik co nafotce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 09:40 TomášB – Línání
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Péče o kočku • Zobrazeno 298x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/285-srst-pece-problemy?od=51