Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Šanta kočičí

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Šanta kočičí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 17:40 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Monika
Prosím nemotejte dohromady témata, nebo je budeme muset vymazat, zvracení nepatří do tématu Šanta kočičí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 09:44 Monika
Mě když kočka zvracela a pořád ji bylo špatně, tak mi veterinářka doporučila jemně krájené filetky ve šťávě a v želé Brit, kupujeme od nich i konzervy, které mají vysoký obsah omega 3 mastných kyselin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 21:44 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Lenka
Podstatné je co zvrací, jestli chlupy, nebo jídlo? viz téma: Zvracení - na tomto netu

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 11:20 Lenka – Kočka zvrací
Dobrý den, poslední týden nám naše kočka doma pořád zvrací, nevíte co jí dávat k jídlu při takovém problému?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 18:12 Vanessa – kočičí tráva
Fotka k příspěvku Ta naše má nejraději taky tu trávu z marketu, doma koupená a vypěstovaná tu si tolik neužívala
www.youtube.com/…
www.ruskamodra.com/…/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 22:15 Tereza – šanta
Mám ze semínek pár vypěstovaných rostlinek šanty. Jsou zatím malé, v kelímcích od jogurtů, vhodné k přesazení. Má o ně někdo zájem? Za příspěvek 50 Kč Spolku Jasmína www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2014 18:35 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: alzbetakocka
Fotka k příspěvku Nepeta cataria
Catnip, kočičí máta, kočičí šanta

Tato vytrvalá rostlinka roste zejména v Severní Americe a je Američany zařazena mezi potenciálně halucinogenní rostliny. Už v 16. století byly popsány účinky šanty. Rostlina obsahuje karvakrol a nepelakton, který je považován za psychodelikum podobné konopí.

Celosvětově je bylina známa pro své účinky na kočky, které ji považují za naprosto neodolatelnou hračku a zdá se, že po jejím očichání jsou jí silně euforizované.


Doufám, že už je všem jasno, co je co :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2014 18:26 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: alzbetakocka
Fotka k příspěvku Kočičí tráva - Cyperus zumula
- zvláštní druh papyrusu, kterému neodolá žádná kočka. Je vhodný zejména pro naše kočičí miláčky, kteří jsou chováni v bytech, bez přístupu do přírody a možnosti "napást se". Jak je známo, kočky konzumují trávu... kocici.net/fotogalerie.php… palec kocici.net/fotogalerie.php… palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2014 12:58 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: adilat
fotky najdete na googlu, šáchor je vlastně papyrus a šanta je bylina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 10:56 adilat – šanta šáchor
Já občas něco pro kočky kupuji v Hornbachu a nebo objednávám v květinářství. Ze semínek je to prý sázka do loterie protože jde většinou jen o obilí. Jaký je vzhledově rozdíl mezi šáchorem a šantou? Já myslela, že šáchor je pokojová rostlina která má ráda hodně vody. Může dát někdo pro porovnání fotky? Díky
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 23:02 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: Momi
Také zdravím, samozřejmě asi nejlepší způsob je najít cestu, jak kočičku vzít občas ven. Existují i speciální kšírky pro venčení a používá je stále čím dál tím více lidí. Kočičí tráva je také dobrá, jsou z pravidla 2 druhy. První je klasická tráva, kterou si kočka jejím spapáním čistí žaludek. Takovou můžete koupit nebo i vypěstovat, rychlejší je koupě. Pak existuje ještě šanta kočičí, což je taková rostlinka, která má na kočky až magické účinky. Kočky jí okusují až úplně ke stonku a po jejím pozření prožívají velice mazlivé a štastné nálady. Tento druh rostiny je spíše pouze pro krátkodobé potěšení kočiček. Úplně nejlepší pro kočky chované v bytě je jejich výživa speciálně uzpůsobeným krmivem, které se snaží ve složení kompenzovat živiny, které kočičky získají při pohybu venku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:45 Žena Naďka [23] Re: Naďka
Fotka k příspěvku Sice na zadní straně je latinsky napsaná šanta,ale to jsem tehdy neřešila,protože na přední straně je směs osiva pro kočky.A myslím si,že šanta není tráva,jak tam píší. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:36 Žena Naďka [23] Re: Albiona
Fotka k příspěvku Našla jsem obal od té trávy. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:27 Mary Re: Lilith
řekla bych, že je to právě tím, že substrát je furt vlhký - mnoho rostlin nesnáší mít kořeny trvale v mokru, dovětek o kaktusu mi to jen potvrzuje. Ony uhnívají ty jemné konečky kořínků a rostlinka tudíž nenasává (páč nemá čím) v dostatečném množství výživu, tak žloutne, chřadne až uhyne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 13:29 Albiona – šanta kočičí
Fotka k příspěvku Je dobré neplést trávu s bylinkou. "kokain" pro kočky tj. šanta kočicí má jiný obal. Prima den, kterému říkáme ponděli. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 19:48 Žena Naďka [23] – šanta
Koupila jsem také semínka pro kočičky.Čekala jsem trávu,ale místo toho mi vloni vyrostla šanta kočičí.Přechovala jsem ji přes zimu na půdě,kde zimuji kvítka.Na jaře jsem ji dala do skleníčku,aby zesílila.Bylo tam tak třicet rostlinek,Když jsem je chtěla přesadit do květináčků,zjistila jsem,že je mám až k zemi okousané právě od kočiček.Abych vyzkoušela,co budou dělat ti moji dárečci,co nepouštím ven,utrhla jsem pro každého lísteček.Nejdřív nic.Jenom,jak jsou posedlí vším zeleným,tak to požmoulali a vyplivli na zem.Potom to teprve začalo.Hlavami se otírali o ty lístečky na zemi.Pak se na nich začali válet.Škoda,že jsem to nenatočila.Taky se pamatuji,pár let zpátky,jsem koupila rostlinu,která měla odpuzovat kočky.No,samozřejmě to byla šanta.Byla to pěkná,silná vzrostlá rostlina.Přesto nevydržela ani měsíc.Kočky ji nejen žrali,ale hlavně se o ní tak dlouho otírali,až ji vymazlili.Podobnou posedlost jsem u koček zažila,když jsme museli vykácet na jaře pár bezinek.Jak bezinky ronily mízu,tak všechny kočky i kocouři chodili se špinavýma papulama a náprsenkama,jak se o to otírali. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:54 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:52 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Kočičí tráva se jmenuje šáchor, ne nějaká semínka, která nabízejí k vypěstování. Dováží se ze zahraničí a prodává se v OBI, Kauflandu a květinářství. Potřebuje hodně zalévat a když ji kočky hodně okoušou, musí se vyhodit, nedá se regenerovat. Je lepší koupit větší - déle vydrží. Cena 60,00 - 120,00 Kč. Našim kočkám (jsou tři) vydrží i dva měsíce. Takže zakoupit vyrostlou, zalévat a nejlépe se jí daří na okně :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:20 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: Momi
Kočičí trávu jsem párkrát koupila vyrostlou, vydržela jim tak dva dny :-( koupila jsem i nějaké granulované semínka, které v misce měly vyrůstat samy. Tam tráva trochu vyrostla, zbytek zplesnivěl :-(
Vykopu raději kousek vyrostlé trávy za domkem a dám ji i s hlínou do květináče. tam nic nehnojím,takže vím, co mi tam roste.To jim vydrží i týden. Ale vzít trávu z ulice pro kočičky, to bych asi měla obavy. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:49 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Zdravím,
jak to děláte s domacími kočičkami, když nemají přístup ven? Kupujete jim třeba tu kočičí trávu? Sadíte ji nebo ji už kupujete "vyrostlou"? stydim A jak to tak kočce vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2013 14:51 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Mám šantu ve spreji. Když s tím našplíchám škrabací strom, tak Honzík s Elou jsou nadšení. začnou ho olizovat, otírat, škrápat a málem se spolu poperou, kdo bude škrábat více. Ferdásek na ně hledí, jestli jim nepřeskočilo. trochu si čichne hmm a jde se dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2013 14:57 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Goblin
Naši kocouři na ní také nijak nereagují a to máme tři kocoury :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 22:58 Žena Goblin [0] – Šanta
Dobrý den, všude se piše, jak kočky po šantě šílí a podobne. Tak jsem ji před pár měsici skusila pěstovat. Poté jsem ji nasušila, a Matýsek na to vůbec nereagoval, a ani na "živou" rostlinu se ani nekouknul. Jak bych mu to mohla dát aby to mělo účinky jak vsichni popisují? Nebo neexistuje vice druhu? Nebo máte nějakou zkušenost? Předem děkuji za odpověď! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2013 20:30 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientální – trava
no Carlitkovi sachor moc nejede, on radsi ten jecmen hmm anekdy mi ukradne kousek hlavkovyho salatu ne , to mu taky chutna ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:45 Žena wanesaa [8] - Ocicat a Sejšeský kocour
Vidíte,to jsemani nevěděla,že vlastně jí ječmen,Já kupuji trávu od firmy TRIXIE,ta jim nejvíce chutná ale jestli to je taky ječmen to nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2013 09:41 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Jetam1
Některé kočky prý ječmen jedí :-) Naše ale ne, uznávají pouze šáchor, teď ho mají momentálně v OBI :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.02.2013 18:16 Jetam1 – tráva pro kočky
Fotka k příspěvku Dnes (22.02.2013) jsem v Brně v prodejně semen na Jánské ulici koupil sáček semen "TRÁVA PRO KOČKY" za 10.-Kč od fy. SEMO. Po prostudování obalu jsem zjistil, že se jedná o Hordeum vulgare L. - což je ječmen setý. Takže, kdybych byl býval věděl, tak jsem jej nekoupil, protože doma na půdě mám tohoto semene metrák. Přeji pěkný den všem milovníkům koček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 07:18 Žena Jarka [797] Re: holisek
Tak to jsme nevěděli, díky za reakci. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 21:46 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Rexik
Šantu mám doma v květináči a nevidím zatím žádný problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 07:20 Žena Jarka [797] Re: monynka85
Podívejte se na uživatele skalky.net/….
Pěstování je obdobné jako u máty, vzhledem je také podobná,má však mohutnější vzrůst. Semena jsou běžně k sehnání v obchodech se zahrádkářskými potřebami. Pěstujeme ji volně na záhonku, pochybujeme, že ji lze s úspěchem pěstovat i v bytě. Lépe ji bude v květináči na balkoně i přes zimu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2012 18:15 monynka85 – pěstování šanty
taky by mě zajímalo pěstování šanty, nevíte, kde sehnat semena nebo sazenice a můžu jí pěstovat i v zimě v bytě? sušenou z petshopu totiž moje kočky milujou, chtěla bych mít vlastní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:39 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Asi zkusím, díky za tip. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:23 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Ždaňaři
Jojo ta je nejlepsi, ze seminek neni tak kvalitni a nejspis ani tak nechutna jako tato... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2012 18:50 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Fotka k příspěvku Kočičí trávu. Je fakt ona se špatně shání a když ji uvidíte tak kupte dvě ona se nestratí.Jednu dejte kočce a druhou pak až ji spase jak koza. Posílám obrázek jak vypadá. potlesk potlesk potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 14:46 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Fotka k příspěvku Pěstuji ji ze sáčku ze semínek. Ale naše kočky ji nechtějí, vůbec je nezajímá, ani jednoho. :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 23:39 Žena Bobeška [2207] - Domácí kočky
Já jsem koupila v květinářství semena šanty, vysela jsem ji na zahradě do hnízda zhruba 20cm v průměru. Přes léto jsem ji asi dvakrát zastřihla a na podzim jsem si polovinu odryla do květináče. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 17:00 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Davemarkiit
Dekuji za odkaz. Ale tuto stranku jsem jiz navstivila a neni tam stejne odpoved na muj dotaz... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 16:18 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: jarmila58
rady k pěstování www.dejpac.cz/… X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 14:15 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Šanta kočičí-výsev
Dobry den, chci se zeptat na zasazení šanty kočičí. Chtěla bych šantu pěstovat v květináči ale nikde se nemůžu dočíst toho "jak" ji pěstovat v květináči-zda co květináč to jedna rostlinka?? A v jake velikosti je možné rostlinku přesadit?? Děkuji za informace. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2012 10:59 Žena Lilith [78] - Domácí kočky
já ji obden rosím, ale zkusím tu sprchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2012 08:44 Muž drahoš [769] - Polodlouhosrsté
taky vlastním tuhle rostlinu kočičky ji mají rádi jednou týdně ji postavím do vany a celou jí osprchuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:50 Žena Lilith [78] - Domácí kočkyRe: holisek
Tuhle jsem si koupila taky a včilek je taková oschlá, jakoby odrbaná a začíná žloutnout. Přitom substrát má navlhlý pořád. Nemám to přesadit? Nejsem květinářka, s kytkama moc zkušeností nemám (dokáže mi chcípnou i kaktus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.04.2012 20:16 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Ždaňaři
Fotka k příspěvku No jo na Moravě sou bohatý potlesk tam je fšecko drahý. My jsme kudácí ze Severních Ček hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 17:51 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: holisek
U nás je za 90,-kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 16:20 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Ždaňaři
U nás za 60 ,-Kč v květince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:50 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Fotka k příspěvku Už je v prodeji sice i jako dekoraci k Velikonocím možná někde i o hodně dražší. Je tam u vás v prodeji? Zajímá nás Cena za kolik?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 06:17 Štěpán
Aha, tak díky za tip, půjdu se tam podívat! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:06 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Štěpán
Jojo travu uz vyrostlou nabizi Hornbach je to v kvetinaci a jmenuje se to Kočičí tráva "Kitty Grass" a stala 60Kc, navic me teda zatim drzi... :-) Jsem s ni spokojena. Jinak to maji v sortimentu u zviratek ne u kvetin.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 09:32 Štěpán
Trávu už vyrostlou?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 09:18 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Štěpán
Pokud to nemusi byt zrovna oseni tak travu primo pro kocky prodava Hornbach... ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 275x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/162?r=75