Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Jak chovat kočky venku?

 

NápovědaFórum » Chování koček  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak chovat kočky venku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 08:16 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: veronika
Žádný zákon na kočky neexistuje, pouze zákon na ochranu zvířat před týráním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 12:34 veronika – muj kocourek
Dobry den, chtěla jsem poradit cas od casu poustim kocourka ven,samozdrejme kocourek
je ockovany kastrovany a ocerveny ale sousedum jse moc nelibi ze ho poustime ven.Nikomu nic nenici ani zadne sve potřeby nikde nedela tak jestli je nato neaky zákon a neaky problém....dekuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 08:48 Eva Vrbová
Prosím o radu,v létě se u nás na dvoře objevila venkovní kočička i s koťaty,začala jsem je krmit a po odchycení se mi povedlo koťata udat ...mamina zůstala...je plachá a nenechá se odchytit,krmím ji 2 x denně,je odčervená...jsem rozhodnutá,pokud se podaří ji odchytit nechat ji vykastrovat..udělali jsme ji boudičku oteplenou na zimu,asi před 14 dny..ona se zabydlela docela rychle,ale nastěhoval se sem nový nájemník ze psem,který s ním na společný dvůr chodí a mám pocit,jestli si boudičku neoznačkoval,protože už několik dní tam kočka nevlezla..na krmení chodí stále...Je nějaká možnost,pokud se tak stalo udělat nějakou nápravu??? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 13:07 Mgr. Pavel Krist – Kocour a tříletá dcera
Co vše kočka vydrží, když má dítě ráda uvidíte zde:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 22:31 Žena EffyMerillis [0] Re: Eva
Pokud chodí ven, měl by být kastrovaný. Nejen, že to toho druhého kocoura o to více vypudí k boji, a to i ten váš se bude prát, ale také se nebude toulat za kočkami, sníží se riziko toho, že se ztratí a nebo, že ho při toulkách třeba něco přejede. Známí tak o kocoura přišli, kastrovat nechtěli, chodil ven, pak byl vídán různě po vesnici, chodil za kočkami a nakonec zůstal na silnici. Při spojení s kočkou je taky zvýšené riziko přenosu tuším FIV a FeLV (myslím, teď z hlavy si názvy nejsem úplně jistá). Naše Saxana je taky "teritoriální", ale kastrovaná, jednu dědovu, co se tu zdržuje krátce, pěkně prohnala, ale ty, na které si již zvykla nechává být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:54 Eva – "dva kohouti na jednom smetisti"
Dobry den, mam dotaz ohledne....dvou kocouru. Prestehovali jsme se s nasim kocourem (2lety, nekastrovany) do domu na vesnici, u domu ale uz jeden kocour bydli, nechali ho tu predchozi majitele, je spis divokej nez domaci, spi v kulne na sene a obzivu si uz asi pul roku shani sam....
Nas kocour se rychle osmelil, chodi po venku a domu zrovna nepospicha, hodiny a hodiny zkouma nove prostredi...ale vcera se vratil s oteklou nohou; uz dlouho uvazuju, jak se tyhle 2 teritorialni zvirata dokazou spolu vyporadat a jak to asi muze dopadnout, jestli bych mohla nejak zasahnout, nebo jestli si vse nejak vyridi casem....na jednu stranu citim tu nespravedlnost vuci puvodnimu kocourovi, kterymu se do reviru nastehoval vetrelec, na stranu druhou naseho Macika se vzdavat kvuli tomu nechci, ale ani koukat na to, jak porad chodi domu celej dobitej....kdyby jste nekdo meli treba nejaky postreh, radu, zkusenost,...predem za ne dekuji; Eva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 12:12 Johanka kocourek
Když jsem byla za majitelem a chtěla vědět kde ho vyhodil, poslal mě do p..... a zabouchnul dveře.
Toho kocourka v tý rodině pořád mordovaly tři malé děti, nebo byl zavřený na balkoně (třetí poschodí). Když byl malinký, tak spadl dolů, soused to viděl a našel ho. Tak nevím, jestli mu nakonec není teď líp. Na chalupě máme třínohou kočičku, která k nám přivedla dvě koťata, tak už jsou naše
:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 16:40 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Johanka
Nejlépe by bylo najít ho a adoptovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 14:50 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Johanka
Kočky většinou nemají problém s přežitím, horší jsou auta a zlí lidé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 14:49 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Týna
tak jí zkuste vybudovat voliéru s přístupem do domu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 15:41 Týna Re: smula
Ano, rodinný domek se zahrádkou. Letní boudičku má u vchodových dveří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 22:13 Johanka – kocourek
Dobrý večer,
v našem domě jedna příšerná rodina měla krásného rezavo-bílého kocourka (asi dvouletého, který byl v bytě od narození). Teď jsem zjistila, že ho majitel někde venku vyhodil. Mám strach, aby nezemřel hlady. Blíží se zima, je vůbec možné aby chudáček venku přežil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 13:34 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Týna
A máte domek se zahrádkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 23:29 Týna
Dobrý den, prosím o radu. Mám kočičku, 16 let, je zvyklá být každý den venku. Poslední 2 roky chodila na zimu domu. Bohužel nedávno jí postihla akutní slepota a nedá se s tím nic dělat. Udělali jsme jí venku boudičku, na kterou jsme jí naučili. Když jí ale vezmeme dovnitř začne zmatkovat a mňoukat a hledá dveře. Bojíme se co bude teď v zimě? Doma být evidentně nechce. Myslíte že by pomohla vytápěná boudička na kterou je teď zvyklá? Děkuju za odpověď :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 20:39 misasafa Re: misasafa
tak kočka je doma:-)) mějte pěkný den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:53 misasafa Re: smula
Ne není,bydleli jsme v domě kde ven nechodila,neměla ani potřebu,a když už šla,tak jen na pár hodin a hned se vratila,ale ted nechce zůstat doma....Jak ted byla venku měsic tak přírusek nečekáme,nevím proč nechce domů...V 15 letech bych si myslela,že bude na "stará kolena"odpočívat a bude v klidu,no není to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:32 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: misasafa
mrouskání? ona není kastrovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:30 misasafa – kočka 15 let
ahoj,chtěla bych se poradit,mám kočku 15 let,je zdravá...a vše jak kdyby byla mladice ;-) ,občas chodí ven na pár hodin-1 den,ale vždy se hned vrací,ted nastal problém,pustila jsem jí ven a celý měsíc se neukázala,až po inzerci se ozvala paní kde ji viděla,šla jsem pro ní(20m od baráku),zavolala a hned přišla,vzala jsem jí domů a 3 dny ŠÍLENÝ!!!!Mrouskání-řvaní-skákání na kliku,no musela jsem jí znovu pustit,ted je venku 2 dny,volám jí a nic sad Mám trošku strach,jestli nechce ven aby"v klidu"umřela.Máme ješte 3 kočky,ale snášejí se dobře,všechny jsou už dospělé a tzv.velké:-)).Prosím o radu,mám ji nechat venku,když tolik chce?Evidentnně není o hladu.Diky za jakýkoli poznatek a radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2015 20:59 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: jarmila58
No já si myslím, že je to o tom CHTÍT a ne si hledat výmluvy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2015 22:10 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Mirka
Ano všechno jde a důkazem je moje kamarádka která má také miminko a 4 kočičky a má v 1+KK (s malou síní) 4 kočičky. V bytě žije s partnerem a nemají žádný problém. Chce to opravdu přemýšlet a byt trochu poupravit a přizpůsobit jak vám tak i kočičce... ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:51 Mirka Re: jarmila58
Všechno jde, jen to vymyslet....? Když ale máte byt 2+kk (celkem 51 m2), do ložnice, kde spíme s manželem a 2 dětmi bych ho nepouštěla vůbec, tak zbývá obývák s kuch. koutem, malá předsíň, záchod a koupelna. Tak teď mně tedy prosím poraďte.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2015 20:36 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Mirka
Fotka k příspěvku Nebo lze také vyřešit zachůdek i krmení určitou místností v bytě (nebo i domě) a dveře tak zabezpečit aby byly polootevřené na tzv. "zaháčení" viz foto ale aby se tam zárověň ani dítě nedostalo. Všechno jde jen to vymyslet.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2015 19:14 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Mirka
Jojo dá se to řešit - důslednou výchovou dítěte, aby to nedělalo. Kočku asi nevychováte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 10:32 Mirka Re: smula
Tak blechy neměl nikdy a toxoplasmosa se pozná asi jedině z testů. Měla jsem ho doma i během těhotenství a to bylo v pohodě, až pak šel k rodičům. Je přenosná i na dítě? A ještě další věc, co si neumím představit: jak to udělat se záchodkem, aby syn nebral a třeba nejedl stelivo a se žrádlem, aby nelezl do granulí a masa.... Jak tohle řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2015 09:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Mirka
Nemyslím si, že je důvod k obavám. Obě naše děti vyrůstaly s kočkami, které chodily i ven. Jediná obava může být z blech, ale na to jsou
přípravky. Pokud se obáváte toxoplasmozy, pak kočka je přenašeč jen jednou za život, pak už je rezistentní, a už nic nehrozí. Ostatní parazité nejsou přenosné na člověka...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 13:03 Mirka Re: holisek
Ráda bych tomu taky věřila, ale Vy byste nechal společně roční batole a kočku, která běhá venku pohromadě v bytě? Dítě leze pořád po zemi, všechno dává do pusy. Myslíte, že stačí kocoura vykoupat a odčervit a bude vše v pořádku? Viditelnou nemoc určitě nemá, ale venku se věčně válí v hlíně, prachu.... Jaký na to máte názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2015 21:56 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Na parazity a kočičí nemoci jsou veterináři, to snad není v dnešní době žádný problém :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 13:26 Mirka Re: smula
Jenomže mám batole, které všechno olizuje a mám obavu, že by syn chytil nějakého parazita. Když se narodila dcera (teď 3,5 roku), tak jsme právě kvůli tomu dali kocourka k rodičům. Kdyby byl jenom doma, tak je to něco jiného, ale teď byl půl roku venku a kdoví, jakého parazita má v sobě a kvůli dětem nechci riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 11:23 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Mirka
A to že bydlíte v bytě a máte dvě děti je nějaký problém? Tomu nerozumím... Já mám také dvě děti, také bydlím v bytě a mám 8 koček, žádný problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 23:16 Mirka – přežije kastrovaný kocour zimu venku ???
Dobrý den, moc Vás prosím o radu, nevím, co dělat . Jaký máte prosím názor na to, nechat kastrovaného kocourka přes zimu na chatě (venku). Je mu 8 let a vždy půl roku byl s rodiči doma v bytě v paneláku a půl roku s nimi na chatě. Byl moc spokojený tam i tam a hodně na ně fixovaný. Tuto zimu už si rodiče bohužel ze zdravotních důvodů nemohou vzít kocourka domů a chtějí ho nechat venku na chatě. Chtějí mu zajistit zateplenou boudu ve sklepě a jezdit ho krmit min. 3x týdně. Já si ho bohužel také nemůžu vzít, mám 2 malé děti a bydlíme v bytě. Je mně ho strašně líto, nevím, jak se zachovat, zda je vůbec nějaká šance, že tam tu zimu přežije. Moc děkuji za Váš názor a radu. Mirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 07:24 Muž funtcz [0] Re: smula
No my máme ragdolku a ta venku zdrží se pár vteřin a utíká do vnitř. Je pravda že vyrostla v paneláku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 07:22 Muž funtcz [0] Re: JanaSummer
Doma. My jezdíme na týdenní dovolenu a mám 4 kočky.tri nechám doma zavřené, nasypeme hodně granulí a vodu mají jak v pitku tak v akváriu. Druhý má žrádlo venku, taky hromadu. A tak se nás vždycki dočkají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 13:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Kája
?? tak v domě nebo na zahradě? Kočka v domě může žít bez problémů, ale jak jednou ochutná přírodu bude tam chtít pořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 12:04 Kája – Kočička a domov
Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Chtěla bych si pořídit koťatko, ale na zahradě Máme psy kteří by ji mohli ublížit. Je možnost to udělat nějak aby mohla chodit ven ale ne přes zahradu? Nebo jestli by ji nevadil jen život v domě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 17:11 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: JanaSummer
Raději doma, mohly by se ztratit :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 18:35 JanaSummer – Kočky na den venku? Nebo nechat doma?
Dobrý den,
mám dvě útulkové kočky, které byly nějakou dobu jen doma. Ovšem minulý měsíc jsme se přestěhovali do domu se zahradou a před týdnem jsem je začala pouštět ven. Byla jsem s nimi celý týden doma. Řeším "problém": Zítra chci jet za rodinou a nevím, zda kočky nechat doma nebo je zavřít ven. Ony totiž měly celý týden pootevřené dveře a mohly si trajdat tam a zpátky. Prosím, poradíte mi? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 09:17 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Petra
Kočka je tvor společenský, má ráda teplo a přízeň. Nějak nerozumím, proč jste si kočku pořizovali???? Jako že bude jen u baráku a lovit myši??? Pak jste si měli ale pořídit kočku, která není zvyklá na byt a lidi. Kočky z útulků jsou většinou velmi přítulné a ven se jim nechce (leda tak na procházku).
Každopádně pokud vám vadí, že vás kočka ráno budí, zavírejte jí přes noc do jiné místnosti, kde bude mít vše co potřebuje (záchod,vodu atd). Ona si pak časem zvykne.
Pokud bude přes den venku, vždy by měla mít možnost jít dovnitř do tepla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 09:26 Petra – kočka z útulku
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na problém s naší kočko. Brali jsme si ji v 11/2014 z útulku s tím, že ji budeme mít tak měsíc doma, aby si zvykla, a pak bude z ní bude na stálo venkovní kočka. Máme rodinný domek a zahradu. Problém je, že se ji ven moc nechtělo, ale tak poslední dva týdny ji pouštíme přes den na chvilku ven, kdy neopouští dvorek a šmejdí kolem/pod králíkárnou a schovává se za dřevem. Když jsme doma, tak celkem často mňouká a zvukově se projevuje. Každé ráno nás budí kolem 6.hodiny, kdy škrábe postel a když ji dáme za dveře, tak si za nimi sedne a neúnavně mňouká a to dost hlasitě. Už bychom rádi, aby šla ven :) Chtěla bych se zeptat, jestli ji můžeme zkusit dát ven přes celý den/noc, když ji nachystáme ven boudičku, kde se může schovat před chladem. Moc děkuji za rady! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 10:58 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Zdeňka
A je nějaký důvod proč je vám ho líto?? Pokud je spokojený a zdravý, problém bych v tom neviděl. Kočka je především šelma a hlavně nekastrovaní kocouři mají raději svůj klid. Lidi potřebují jen k otevření konzervy. Pokud jezdíte na chatu každý víkend a můžete ho zkontrolovat jestli nestrádá, tak proč né.
Prvděpodobně nebude jediní, kdo se o něho stará. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 18:38 Zdeňka – kocour na chalupě
Dobrý den, zajímal by mi názor někoho,kdo nechává kočku přes týden na chalupě. Pelech má v garáži, kde má i granule na celý týden a průchozí dvířka, aby mohl chodit ven. Je mi ho ale líto ho tam nechávat, ale v paneláku by byl nešťastný i když jsem ho v paneláku také měla. Ráno vstával ve 4 hod a budil nás a chodil ke dveřím a mňoukal. Chtěl ven. Na chalupě vidím, že je spokojený. Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 16:15 Tonda
Máme doma staršího venkovního psa zvyklýho na kočky a dvouletou žárlivou hravou venkovní fenu, která ještě než přerostla vzrůstem psa, tak zpracovala i toho psa. Tet jsme pořídili kotě, které by jsme chtěli mít venku kolem domu, pes je očichal a víc se jí nevšímá. Pro fenu je kotě jako magnet, nezbývá moc, aby jej schlamstla. Co s tim, když chceme aby se kotě vracelo k domu a zvykla si na ně i fena? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 14:48 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: zvedavka
Sprej je dobry na odpuzovani kocek ale na pisek nebo dlazbu pripadne na zahony bych ho potrebovala tucet... Kazdopadne si myslim ze asi zadna rada neexistuje jak odlakat kocky od sousedu.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 16:16 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: Jirka
Mám ten samý problém. Způsobuje ho ovšem naše kočka, která kocoury láká jako magnet.. Tu čeká v pondělí kastrace a předpokládám změnu situace. Zkoušela jsem značkované plochy polévat octem, prý se mu zvířata vyhýbají - ale celkem bez úspěchu. Pokud po kastraci nenastane změna k lepšímu, tak jsou k dostání ve zverimexech spreje na odpuzování koček (i psů). Značkovanou plochu je dobré omýt, dobře nasprejovat - prý to až do prvního deště funguje. Vyptala jsem se lidí, kteří sprej používají a jsou s ním spokojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 08:18 Jirka – sousedovic kocouři
ahojky všichni, poradí mi někdo, jak znechutit sousedovic kocourům značkovat moji verandu, kolnu, zahradní nábytek a vůbec celou zahradu. Vše je označkované a silně páchnoucí. Je to jakoby k nám chodili kocouři z poloviny obce. Existuje něco, co jim například vůbec nevoní, co je odpuzuje? Díky za rady a nápady. J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:00 Lucka V. Re: Lenka
Leni,vodítko určitě řešení je, ale chce to co nejdříve na něj kočičku učit(čím později,tím ho nebude chtít). Nejdříve postroj(je le lepší než obyčejné vodítko, kočka se z něho nevyvlíkne) dávat doma a až jí přijde přirozené nosit postroj, tak lze zkusit kočičku dávat ven. Ze začátku pouze držet v ruce a postupně zkoušet dávat mícu na zem, ale opravdu to chce čas, než si zvykne. Ze začátku se venku může i lekat až plašit, proto je lepší dobrý postroj. U vás mohla kočička ze začátku mňoukat proto, že byla najednou v jiném prostředí a stýskalo se jí. To postupně přejde, ale chce se jí hodně věnovat. Mám doma 6 čičin, některé chodí se mnou na chvilinku na zahrádku, jiné cíleně nepouštím(venku se mi splaší a letí střemhlav kamkoliv). Na okno sedávají všechny, protože je to pro ně spestření. Pokud nebudeš dávat kočičku vůbec ven, časem si přivykne a není to nic na závadu. Doufám ,že ti to bude k užitku, hezké dny s koťátkem. Lucka
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 19:33 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Lucka
Kocourek je naučený na domácí WC, proto vám ven na záchod pravděpodobně chodit nebude :-) Naši kocouři chodí v létě s námi na zahradu a potřebu vykonávají po návratu domů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:57 Lucka – Jak naučit kocourka aby vykonával potřebu venku
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, před čtrnácti dny se k nám přitoulal roztomilý britský kocourek, kterého nikdo nepostrádá a tak jsme se rozhodli, že si ho necháme. Dala jsem mu do předsíně záchod na který si zvykl, ale chodí také hodně ven. Chtěla bych ho však naučit aby veškerou svou potřebu vykonával venku a nevím jak, protože on vždy když přijde z venku tak jde na wc. Nevíte jak ho to naučit? Za všechny rady předem děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 08:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lenka
Dá se to řešit vodítkem, ale ne každá kočka si na něj zvykne. My v létě když jsme na zahradě bereme
kočky na chvilku s sebou, pod bedlivým dozorem - vyválejí se v záhoncích a na sluníčku, honěj mouchy a pasou se. Ale je pravda, že na silnici se nedostanou.
Co udělat voliéru?
Každopádně většina venkovských koček si v bytě zvykne a nevyžaduje pobyt venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 12:12 Lenka – S kočkou ven?
Ahoj, ráda bych poznala názory na můj problém - mám doma kočičku (5 měsíců), brala jsem si jí s tím, že je to domácí typ, ale nedávno jsem se dozvěděla, že kočka byla zvyklá lítat venku. Kočička chodí, mňouká, kouká z okna... Evidentně by se šla proběhnout. Sice máme zahradu, jenže bydlíme v bezprostřední blízkosti hlavní silnice. Mám proto strach kočku pouštět, dříve u nás venkovní kočky nevydržely ani rok... Zase bych ale ráda kočce dopřála pobyt venku. Přemýšlela jsem nad vodítkem - jaké s tím máte zkušenosti? Není pak problém s tím, že by kočka vyžadovala pobyt venku častěji, než jí můžu nabídnout? Nebude pak o to víc nešťastná - až jí ukážu, že i u nás se dá chodit ven, že nemusí být jen zavřená... Přijde mi, že si kočka pomaloučku zvyká, nemňouká tolik, jako v prvních týdnech, ale přesto jí kolikrát přistihnu se zasněným pohledem do zahrady... Předem moc děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2013 22:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Monik283
jediné řešení je nechat kočky doma, nebo jim venku postavit voliéru....

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2243x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/110-jak-chovat-kocky-venku-