Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Slepá kočička Kačenka hledá domov

 
Nápověda

Články » Slepá kočička Kačenka hledá domov 

V úterý odpoledne 2.8.11 mi zazvonil telefon a paní na druhém konci mi oznámila, že našla na sídlišti

F

ležet mezi auty kočičku, která zrychleně dýchá a leží na boku. Bála se, jestli není zraněná a tak jsme se domluvily, že jí doveze ke mně do práce, kde byla Kačenka prohlédnuta veterinářkou. Naštěstí nebyla poraněná od auta, neměla žádné zlomeniny, jen měla zlomený zoubek a kýlu a byla velmi vystresovaná. Kočička byla velmi vyhublá a celá špinavá. Páchla benzínem nebo motorovým olejem a byla po celém tělíčku umaštěná, zřejmě když byla venku, schovávala se někde v motoru auta. Bylo vidět, že má něco s očičkama, měly trošku jinou barvu než zdravé oči a při umělém osvětlení ji svítily do zelena. Nejdříve, ale bylo potřeba řešit akutnější věci a oční vyšetření se odložilo na později. Kačenka se v karanténě rychle zorientovala. Nejdříve si vše prošla s čumáčkem u země, ohmatala fousky nebo pacičkou, ale druhý den už se v místnosti orientovala úplně bez problému. Vyskočila si na postel, došla si na záchod, nebylo na ní na první pohled vidět, že by měla nějaký problém, nebo že by mělo poškozený zrak. Hezky papala, očistila jsem jí kožíšek a z ušmudlané vyhublé kostřičky se začala klubat krásná kočička.

 

F

Jakmile zesílila, absolvovala kastraci, operaci kýly a vytrhnutí zoubku. Všechno zvládla na jedničku, bez jakýchkoliv problémů. Po vypuštění z karantény do bytu se opakovala situace jako první den v karanténě. Kačenka si obešla byt se skloněnou hlavičkou, fousky si vše zmapovala, pacičkou ohmatala a do 24 hodin se po bytě pohybovala sebejistě a bez problémů. Do ničeho nenarážela, nikde nepadala. Jediný problém pro ní byly pohybující se kočky. Blížil se čas objednat se na oční vyšetření. Pořád jsem si nebyla jistá, jestli Kačenka vidí nebo ne. Že má nějakým způsobem zrak poškozený, bylo zřejmé z toho, jak si vše nejdříve ohmatávala a jak se nedokázala vyhnout kočkám, které se po místnosti hýbaly a když na ně kočička narazila, syčely a někdy ji i jednu sekly. Kačenka si v takovém případě kecla na zadek a čekala, ze začátku z toho byla dost špatná, šla, šla a najednou syčení a facka. Na druhou stranu nedělalo jí nejmenší problém skočit na gauč, který si obsadila, nebo třeba na balkoně na zábradlí na kterém ráda sedává. Měla jsem pocit, že alespoň něco vidět musí. Otáčela např. hlavičku za noční lampičkou, když byla večer rozsvícená a po počátečním ohmatávání se po bytě pohybovala sebejistě.

F

Když se Kačenka zotavila z operace, objednala jsem ji ke specialistce na oftalmologii a zvědavá na výsledek se rozjela s kočičkou do Kladna.
Podrobným vyšetření očiček bylo zjištěno, že Kačenka má opravdu zrak poškozený. Sítnici má nedokrvenou, pouze s malými cévkami, které ji nevyživují dostatečně. Trpí retinopatii. Stav je bohužel neléčitelný. V tuto chvíli ještě kočička zřejmě rozlišuje světlo a tmu, ale časem zřejmě oslepne úplně. Příčina onemocnění je u kočky, u které neznáme minulost, těžko odhalitelná. Může jít o vrozené onemocnění, může to být následek špatné stravy v dětství, těžko říct a dnes už to zřejmě nezjistíme. Podstatné, ale je, že Kačenka se s tím naučila žít. Její hendikep jí nečiní nešťastnou a ve známém prostředí se pohybuje tak jistě, že většině návštěv musím říkat, že je slepá, protože to na ní není na první pohled vůbec vidět. V novém prostředí se během dne, dvou zorientuje a nemá žádné problémy se pohybovat po místnosti.

F

Jediný problém, jak už jsem psala výše, jsou ostatní kočky. Kačenka nevidí jejich signály, když se k nim přibližuje, a tak od nich velmi často schytá facku. Potřebovala by najít nový domov, protože v depozitu s tolika kočkami je to pro ní problém, každou chvíli jí přiletí facan a ona neví za co a proč. Bude šťastná v domácnosti, kde bude jedinou kočičkou, případně kde budou maximálně 1-2 klidné kočky. Povahově je Kačenka velmi milounká, ráda se mazlí, i když raději když si to určí sama. Když má chuť se pomazlit a slyší mě někde poblíž, natahuje pacinku a jemně mňoukne. Potom je moc šťastná, když jí vezmu do náruče a chovám ji. Je to bezproblémová kočička, která si v novém prostředí rychle zvykne a bude vděčnou společnicí člověku, který se rozhodne dát domov hendikepovanému zvířátku. Vzhledem k svému hendikepu, je nutné, aby bydlela pouze v bytě, který bude mít sítí zabezpečená okna a balkon, aby kočička nemohla vypadnout, a kde páníček nebude často stěhovat věci.
Najde se někdo, kdo dá krásné kočičce šanci a hezký domov?

Vzhledem k tomu, že kočička je hendikepovaná, bude zřejmě trvat delší dobu, než si jí někdo osvojí. Je možné si ji zatím adoptovat virtuálně a na její pobyt v depozitu přispět. Přispět můžete na č.u. 4906049001/5500, v.s. 77728

Kontakt: Lucia I.
tel: 604 444 241
mail:
lucia13uk@seznam.cz
skype: lucynka2701
icq: 477332744

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 5x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 12.09.2011 Upraveno: 12.09.2011 Přečteno: 25x

Schválili: Jarka *** 29.11.13 • Rex *** 29.11.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zdraví koček
25.02.2016*****Vhodné krmivo pro stárnoucí kočku18x
23.03.2014*****Seminář o tom jak porozumět své kočce22x
23.11.2015*****Chováte kočku? 10 věcí, které musíte znát33x
29.01.2011*****Důležité živiny v kočičím jídelníčku224x
28.01.2011*****Rakovina u koček340x
10.07.2011*****Veterina na Chodově v Hviezdoslavově ulici-Praha2x
16.02.2009*****Kastrovat kočku - ano či ne?1627x
27.01.2011*****Rakovina u koček166x
07.07.2015*****Jak vybrat granule, které si vaše kočka zamiluje?21x
14.10.2012*****Toxoplazmóza a těhotenství16x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 1 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© KOCICI.NET - http://kocici.net/clanky/96-slepa-kocicka-kacenka-hleda-domov-