Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Kočka - obojky, vodítka a postroje

 

NápovědaFórum » Péče o kočku  

+ přidat příspěvek
Kočka - obojky, vodítka a postroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 12:22 Jana Re: Jitka J.
Reaguji teda celkem pozde ale nedá mi to... Jitko, já prostě nechápu, když víte že vám kočky zabijí auta tak proč si pořizujete stále dokola další?? Já si přinést domů kotě s vědomím že ho do dvou let už mít nebudu protože ho srazí auto tak nevim... Také mám baráček, teď už daleko od silnice ale ještě před třemi lety jsme měli jiný a silnici, docela frekventovanou hned za plotem. Se psem problém nebyl, udělali jsme kvalitní zabetonovaný plot a byl klid. U koček to bylo horší, předtím jsme bydleli v paneláku takže jsme se do baráku stěhovali se třemi kočkami. Ven jsem je prostě nepouštěla, bála jsem se, jsou jako moje děti, nedopustila bych to. Tak jsme s manželem vyrobili voliéru s přístupem do domu. Kočky bud byly doma na gauči nebo okénkem prolezly do voliéry kde se v bezpečí vyblbly. Teď bydlíme na klidném místě, na zahradě nám pobíhají dva malamuti a skoro 20 koček z útulku nebo nalezenců. Ale vědět že mi kočky zabijí auta na nebezpečné silnici za barákem tak si žádsnou nepořídím!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2014 08:07 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Happycat
Naše kočka obojek nosí a na něm má napsané adresu a tel. číslo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2014 08:54 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Happycat
Pokud kočka chodí ven, proč ne. U kočičáka chovaného vyloženě v bytě je to podle mě blbost co jen likviduje srst pod obojkem. U té venkovní bych ale dávala velký pozor na výběr obojku, tak aby byl s bezpečnostními prvky. Teď nemyslím reflexní pro auta atd. ale takový, aby když se kočka zahákne aby se mohla z obojku dostat a neoběsila se. Máme velmi špatné zkušenosti. Takže na to pozor.
A hlavně!! Prosím všechny příznivce obojků - sundejte kočkám ty přihlouplé rolničky, zvonečky a jiné věci co dělají hluk. Vždyť to zvíře si takhle nic neuloví a všichni o něm budou vědět.
Vypadá to jako super věc, ale pro tu kočku to musí být hrozné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 17:17 Happycat – Obojky
Ahoj, chtela bych se zeptat jestli vase kocicky nosi obojky a jestli tady nejsem jedina. A taky co si o nich myslite. Dekuji. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:02 Žena Ria542 [2] Re: Katha85
Tak asi nič... možno chodenie po paneláku, alebo niečo v lete, keď ešte nebude 40 stupňov... a ďakujeeem... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 15:58 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

chytit může nejčastěji:
blechy, všenky, klíšťata, svrab, kočičí rýmu a průjem.

Jako preveznce postačí Frontline Combo a základní očkovací trojkombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2014 11:24 Žena Ria542 [2] – chodenie von - obavy
Ahojte, už dlho polemizujem nad tým, či neskúsiť chodiť s naším kocúrikom Luckym von, je kastrovaný. Jedna pani o 2 vchody ďalej občas ide len tak s tlstou mačkou, tak ma to tak zaujalo :-D Ale bojím sa, či by nemohol vonku chytiť nejakú chorobu, či dačo také.... Aké sú riziká??? Prípadne, on už bude mať 2 roky, tak dá sa ho ešte niečo takéto naučiť? Zvedavý je, o to by som sa nebála :) Potrebuje nejaké očkovania navyše, alebo také dačo??? Ďakujeeem! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.11.2013 15:52 Jarmila Re: Blondy
Fotka k příspěvku Ahojky, píšu trošku opožděně - skoro po půl roce, ale chci všem říct, jak jsme zvládli opětovné navrácení do volného života. Můj kocourek Ferda měl zlomenou nohu, zlomený ocásek, a hlavně ošklivě poraněné to svoje "nářadíčko", takže ho museli při operaci vykastrovat. Čtyři týdny byl zavřený doma v ohrádce (chudák jako králík), další čtyři týdny se mohl sem tam projít po baráku, ale na noc musel zase do ohrádky. Celou tu dobu musel být doma a přitom byl zvyklý lítat pořád venku. Dost jsme si užili, v jednom kuse naříkal, hlavně večer a k ránu, jak moc chtěl ven. A to jsem s ním spala v obýváku, aby tam nebyl sám. Ale když už měl všechno za sebou, tak nastala doma, co dál. Měla jsem pochopitelně docela obavy, jak to všechno zvládne. Uvažovala jsem i o kšírách.
Pomalu si ale začal zvykat, ven šel, jenom když jsme byli na zahradě, jinak ven nechtěl.
A dnes už je se vším srovnaný, chodí ven na celou noc, jinak je s námi.
A teď jak začala větší zima, tak je víc doma. Už se o něj vůbec nebojím. Vždycky se vrátí v pořádku, a navíc je z něj hrozný mazel. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2013 17:29 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Prosím pisatele, aby hledali vhodná témata ke svému příspěvku a nedělali zde chaos.Mažu dva příspěvky, které patří do tématu chování koček, nezlobte se na mě, ale kočičí záchod nemá nic společného s vodíty a postrojky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2013 05:32 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Blondy
Ano, já jsem taky učila svou kočku na kšíry a naučila jsem jí to bez problému. Jen se nám teď ten postroj někde ztratil, tak musím koupit ve zvěráku nový hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2013 22:43 Žena Blondy [12]
Fotka k příspěvku Ahoj Jarmilko :-)
...určitě doporučuji kšíry a né obojek a neboj,určitě se s tím naučí chodit ven.
Mám už druhého kocourka a oba se to skvěle naučili...prvního jsem to učila až když byl také dospělý a druhý ťapká na vodítku od malička...i když teď už chodíme ven bez vodítka,protože skvěle poslouchá.
A určitě raději kšíry,protože na obojku by se ti mohl ze začátku škrtit a hlavně ho nenuť,aby chodil tam,kam chceš ty,není to pes,takže vždycky si půjde tam,kde bude chtít on,ty ho ze začátku jen usměrňuj,aby věděl,že si nemůže jít pořád kam chce a on se to pak naučí sám a bude pak chodit skoro jako pejsek ;-)
Přikládám fotku kšírů,jaké máme my.
U prvního kocourka jsem měla kožené kšíry a ty byly také fajn (fotku bohužel nemám).
Pak napiš,jak to zvládáte ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 17:06 Jarmila – kocourek Ferda
Ahojky, prosím, poraďte mi. Mám 4letého kocoura, který tak dlouho lítal všude možně, až si zlomil na 2x zadní packu. A jelikož měl dost poraněnou i tu jeho kocouří chloubu, tak jsme ho museli při operaci nechat vykastrovat. Za týden jdeme vyndat dráty z té jeho operované nohy, ale budu se bát ho pustit ven, aby se někam nezaběhl a něco si s tou packou neudělal. Nevím, jestli mu pro začátek koupit obojek, nebo raději kšíry. Myslíte si, že si jako dospělý zvykne? Máte někdo takovou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2013 10:54 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Anetko, kočkám stačí sluníčko na okně nebo za oknem a vzduch je pokud větráte stejný venku i uvnitř ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 06:25 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
Myslím, ji vyvenčit, alespoň na 10 minut, aby se nadýchala trochu toho čerstvého vzduchu. A jak je to s domácími kočkami a sluncem, ony přece taky potřebují vitamin D. stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2013 21:18 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Momi
Žádným, nechat ji doma ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:30 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Piky
Tak jakým způsobem ji mám venčit? Když ji volně nechám venku, tak se nedá chytit, protože skáče do keřů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 14:42 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Momi
No tak to taky nevím, jestli je zrovna vhodné, co když vám uteče a za postroj se někde "šprajcne"? Myslím že by v případě nouze povolit měl jako obojek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:51 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Já mám velmi dobré zkušenosti s výrobcem Trixie, který vyrábí vodítka a obojky. Mám jeden bezpečnostní, a vodítko mám i s postrojem. Jakmile se přesně utáhne na tělíčko kočičky, tak nemá šanci se vyvléct. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 20:22 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: lotte1
To nám se vysvleče když ho necháme na volno bez dohledu, takže v podstatě jsme na tom jako Vy, na postroji drží ale jen na procházce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 17:43 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: Piky
no Carlitko chodi na postroji jako pejsek, fakt super...ale jen kdyz jdeme hmm skusila Sem ho v postroji nechat na terase, ale se hned stoho vyslece ne ale zustane poslusne sedet a neutece ne ...kdyz ale jdeme na prochazku, mu to nevadi ...to nechapu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 13:09 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Momi
Správně, mi když jsme s vodítkem začínali, také jsme kocoura nechali ať si chodí kam chce, a zvyká si na postroj a vodítko. Teprve později jsme se ho snažili usměrňovat, nicméně, kočka má svoji hlavu a jak říkáte není to pes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:54 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: myspu
Naše kočka je začátečník na vodítku, ale nesnáží se vyvlékat z vodítka. Ona za mnou vůbec nechodí, spíše já za ní :) Kočka není pes. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:22 myspu
Poslouchají vás kocourci, kočičky na postroji? My jsme teď z jara nějací zlenivělí a musím je občas i nutit ke kroku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:19 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: Maartinkaa
my taky ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 15:38 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Kočka na vodítku, postroji
Naše kočka se na vodítko a kšíry naučila bez problému. Vodítko používáme pouze, když jdeme ven ano Jsem zvědavá, jak se Vaše kočičky naučily na postroj? Diskutujme o všem, co je spojené s vodítkem, postrojkem, kšíry atp. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:40 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Maartinkaa
Tak jsme dneska ten obojek koupili, má to jen tak, tak, ještě trošininku musí do něho dorůst potlesk Už ho stejně nosí, vždyt žije jen vy bytě! Jenže moc ji tam vadila ta rolnička, která cinkala, musela jsem ji to sundat. Kočky jsou totiž moc citlivé na zvuk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 11:40 Žena Maartinkaa [63] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
Já myslím, že je to jedno od které značky koupíte ten obojek, hlavně aby ji seděl..My sme teď od Trixie koupily pásy do auta pro kočičku a jsme spokojeni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:39 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
Tak co ja vim tak Trixie neni zas tak spatna znacka..ale jake ma obojky to nevim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 16:44 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Obojky
Dobrý den, chtěla bych mé kočičce pořídit obojek. Právě zítra ho jdu koupit a chtěla jsem se zeptat jestli neznáte značku Trixie. Mám to právě dobrý, protože hned vedle školy nám stojí zverimex :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 19:10 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Jitka J.
Mno, pes a kočka je rozdíl.... kočka umí vysoko skákat a proleze malou škvírou, tak že to by musel být plot jak okolo Pentagónu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 09:22 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Jitka J.
Tak presne takovy problem jsem mela i ja.. Akorad s tim rozdilem ze mame k dispozici mensi zahradu. Nemam zkusenosti s elektrickym plotem ale rozhodne bych ho nepouzila. Vzhledem k tomu ze pisete ze mate velkou zahradu, tak bych udelala kocickam nejakou vetsi volierku-dle Vasich moznosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 08:57 Jitka J. – elektrický obojek pro kočky
Chtěla bych se poradit, jestli náhodou nemá někdo zkušenosti s elektrickým obojkem pro kočky. Máme rodinný dům s velkou zahradou,ale je u rušné silnice. Všechny kočky, ktéré jsme dosud měli, zemřely zhruba ve dvou letech zde na silnici. Kastrace/sterilizace nepomáhala, stejně se dříve nebo později začaly toulat a zvětšovat rajon. Drzet je doma uvnitr baraku nejde, pres leto je vsude otevreno. Nezkoušeli jste náhodou někdo elektrický plot? Pro psy to funguje vyborně, ale nikoho, kdo by ho pořizoval pro kočku, neznám. je to drahá legrace jen tak na zkoušku. DěKuji za info!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o kočku • Zobrazeno 275x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/329-kocka-na-voditku-postroji