Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Srst - péče, problémy.......

 

NápovědaFórum » Péče o kočku  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Srst - péče, problémy.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 14:54 Eliška W. – Kloubní výživa
Dobrý den, prosím o info, jak jste spokojeni s kloubní výživou Canvit Chondro. Pomáhá? Za jak dlouho jsou vidět výsledky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 15:52 Věra
Zdravím mám už 8 letou očku doma a přijde mi, že nějak moc pelichá, granule má pořád stejné, tak nevím čím by to mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 18:05 Adéla Re: Lucka
Moc děkuji, asi je taky teda vyzkoušíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 21:13 Lucka Re: Adéla
Ahoj, já kupuju naší číči tyhle profizoo.cz/… Jsou s lososem a s rýží a moc chutnají. Vyzkoušeli jsme už hodně značek, ale tyhle sednou přijde mi nejlíp. Občas dostane i kapsičku a je fakt spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 19:37 Adéla – zdravá srst
Co dáváte kočičkám na zdravější srst? Přes léto ji měla tak krásně lesklou a hebkou, tak bych jí teď chtěla nějak přilepšit. Jinak nijak nestrádá, je hravá, aktivní, naprosto zdravá kočka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 19:36 Adéla
Co dáváte kočičkám na zdravější srst? Přes léto ji měla tak krásně lesklou a hebkou, tak bych jí teď chtěla nějak přilepšit. Jinak nijak nestrádá, je hravá, aktivní, naprosto zdravá kočka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 13:08 katexds – plisen
Fotka k příspěvku dobry den, mohlo by se jednat o plisen? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 16:59 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Ano máš pravdu Lenule stydim Jen co vidím vyčesávání asi nic moc. I syrová vejce,lososové olej !!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 11:18 Lenule Re: andys
Zůstává jí to takto i po vyčesání? Zkuste jí pořádně vykartáčovat.. přijde mi, že by to mohlo být tím, že jí tam zůstává hodně odumřelých chlupů a ty jí to pak takhle spojují dohromady. Ale těžko říct :/ Můžete taky zkusit do jídla přidávat lososový olej, ten celkově zlepšuje kvalitu srsti. Já mám lahvičku od Brit Care a občas ho tam kápnu jak kocourovi, tak psovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:40 andys – foto
Fotka k příspěvku Zde pridavam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:38 andys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:34 andys – prosim o radu
Zdravim, mam doma 8mi letou britku. Vim, ze kocicaci v lete pelichaji, a z podzimu na zimu meni barvu sve srsti, ale jeste jsem nevidela, tak, jak ted, ze by moje cica mela srst takovou,, derovanou,, (nevim jak lepe nazvat). Nevsimla jsem si jine zmeny u ni
ni...zere, pije, cura a kaka normalne. Jen me znepokojuje ta jeji srst. Myslite, ze by mohlo jit o stari? Kdyz se ji hrabu v kozichu, tak zadne breberky jsem nenasla, ani se nijak zvlast nedrbe. Dekuji za
za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 11:47 Péťa – Chybí chlupy a je tam boule
Zdravím,

včera z ničeho nic jsem si všimla že naše kočička má nad okem holé místo, které natéká a v tom růžovém má škrábnutí, kolečko bez chlupů má po noci i na uchu.....je to britská whiskas je furt doma jen občas za dozoru leží na terase, dnes asi na veterinu, vůbec nevím co to je... sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 19:53 Vendula – Vypadani srsti
Zdravim,
mam dotaz. Vcera jsem si vsimla, ze ma nase kocicka u korene ocasu jakoby vykousanou srst a pod ni sede kolecko. Srst v miste je hruba, ovsem nema zarudlou kuzi ani zadne tecky, takze nevim. Nevidela jsem ji ani ze by se vice skrabala. Take si na to nechala bezproblemu sahnout takze ji to zrejme neboli. Pridala bych fotky, ale jsem na mobilu a nevim jak. Dekuji za pripadnou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 12:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Vladana
no dle popisu nevím, co nějaké foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 13:10 Vladana – Srst
Dobrý den,mám kocoura,není asi uplně čistokrevný. Briťák, jeho srst je pořád jako oškubaná a neustále se blíže. Co s tím. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 13:16 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: kalimar
pokud je to jen zacuchaná srst bez stroupků či zarudnutí, tak to asi plíseň nebude. Zkuste se poradit s veterinářem. Krmivo na problémy s kůží je jen mark. tah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 17:21 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: kalimar
Dle mé zkušenosti se jedná o plísňové onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:43 kalimar – plstnatění srsti
Prosím o radu, mám 5-i letého kastrovaného kocoura briťáka a jemu se občas vytvoří v srsti na hřbetě takové cucky jako zplstnatění (jako dredy ve vlasech), nejde to rozčesat ani vyčesat a teď to má cca na čtyřech místech. Nakonec jsem je zatím vždy vystřihla, ale to není řešení. Nevíte čím to může být? Kůže kolem dredu není zarudlá. Kocoura krmím granulemi Allpaws (pro větší obsah masa) a Purina ProPlan pro kastráty, teď zvažuji koupit pro problémy s kůží. Děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 13:25 Alex Re: evik
Omlouvam se že sem se jasně ne ví jadřil jaký olej stolní na vaření slunečnice a nebo olivový kočičky ho občas ližou z kožišku upravují olizují rozhodně ne decky ne olej co je na tělo to by nebilo dobré když si srst ližou jen olej na vaření slunečnice a nebo olivový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 22:14 Žena evik [224] - Domácí kočky
A co olivový olej? Když se s ním namažu já, tak to kočičkám voní a dala jsem jim trochu na srst a slízaly ho, chutná jim. Je to přírodní, tak by byl určitě lepší, než dětský, který není jedlý, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 19:33 Alex Re: smula
Masirovat a vtirat olej na kůži ne vady ovšem nesmí se předhánět pomahato a už nemá tak suchou kůži veterinář o tom ví vtirat olej masirovat nevadí ovšem jsme masirovani a vtirat olej ne moc oleje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 12:59 adilat – dříve nic moc teď srst perfektní
Fotka k příspěvku Můj kocour byl z útulku a měl velice nekvalitní srst, první ošetřování bylo na veterině a teď pokračuji losovým olejem od Kronch, kocourovi i chutná a srst má krásnou i když je krátkosrstý, je domácí a tak línal trochu celoročně a i to se podstatně zlepšilo. Na prevenci vynikající s většími potížemi na veterinu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:54 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Alex
rozhodně nedávat nic pro lidi, měl by vám poradit veterinář
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 14:10 Alex – lupy v srsty
Ahoj dnes jsme bílý na očkování pan veterinář prohlédl i kocičku a zjistí že ma lupy pro jistotu vzal že srsty vzorky a šup pod miskosrop a nic ne našel žádné parazity že tupý ma protože ma suší kůži !!! Tak že co teď z vyšušenou kůži??? Mám nápad jeme v masirovat olejiček pro miminka na určitý místa na kůži . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2015 18:09 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Michaela
může to být nervové, zkuste se obrátit na nějakou větší veterinární poradnu.Feromony jsou nesmysl.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 16:25 Michaela – Vykousavani chlupu na brisku
Prosim o radu, mame kocicku 10 let starou a nedavno mela zanet dasni. To se vylecilo, ale prisel dalsi problem - kocicka si zacala vykousavat chlupy na brise a i kdyz uz ma cele brisko hole, stale se kouse. Veterinar nam doporucil kocici feromony, ale to moc nepomaha. Nemate s tim nekdo zkusenost? Muze to byt stresem z prodelane nemoci? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:56 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Jajka00
Plíseň a docela blbě se to léčí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 16:13 Jajka00 – Stroupky na usich
Fotka k příspěvku Ahojte, co myslite, ze to je? Kocka je doma i venku, chyta i mysi. Objevilo se mu to znenadani asi dva dny zpatky. Neni mu ani rok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:30 Ravena Re: holisek
Ah, omlouvám se. Původní barva je bílá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 21:50 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Ravena
A jaká je původní barva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 18:44 Ravena – Šednutí
Zdravím,
našemu britskému kotěti začala nedávno šednout, místy žloutnout, srst. Chtěla bych se zeptat, zda je to normální, je-li to nějaký zdravotní problém, nebo je to kočka prostě nečistotná. Předem děkuji za odpověď.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 22:00 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: alzbetakocka
Již jednou jste byla upozorněna na přílišnou propagaci krmiva Purina one, pokud nebudete dodržovat pravidla, budou vaše příspěvky vymazány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 22:13 alzbetakocka Re: Petra
Dobrý den,
Zkuste zajít za jiným veterinářem a zjistit, jaký on na to bude mít názor. Také můžete svůj dotaz zaslat do online poradny Puriny One, naleznete ji zde:http://www.purina-one.cz/poradna/. Toto by měl opravdu zodpovědět odborník, aby nedošlo k jakémukoli podcení situace. Organismus koťátek je křehký, tak bych nedoporučovala se pouštět do nejistých pokusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 09:29 adilat Re: Nikola
Fotka k příspěvku Můj kocour měl to samé - mám byťáka- a ještě k tomu měl na hřbetě srst jako struhadlo. Na veterině řekli, že mu chybí vitamín, který si kočka sama neumí vytvořit a dostal nárazovou injekci Duphafral mulit a dále jsem dávala denně 1PL calpet pastu. Přestal línat, srst na zádech je jemná a zhoustla. Po dobrání pasty jsem sama našla na netu Aptus pro kůži- EFORION olej - a to mu dávám do tlamičky 1 ml stříkačkou ještě jako prevenci. Srst má o 100% lepší a pouští už jen sem tam chlup jako správný byťák, ne ty hrozné chuchvalce. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 11:53 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: petra
vypadá to spíše na nějaký kožní problém, no... uvidíte co na to vet, sám jsem zvědav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 11:51 petra Re: smula
Kočičce jsem dopřála pořádnou koupel, sobě několik pořádných škrábanců a všenky, nebo co to tedy je jsou v srsti pořád. Znovu jsem i vyčesávala a nic :-( zítra asi opět budeme muset k paní veterinářce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 20:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Petra
jsou to všenky,chtělo by to asi menší koupel...., pokud to jde s chlupama, tak to budou stroupky na kůži. Doporučuji nějaký šampon pro zklidnění kůže...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 19:19 Petra Re: Piky
Blešáček jsme koupili hned u veterináře snažím se vyčesávat každý den ale nepomáhá to ani vybírat to nejde jen s chlupama....je to k nim vyloženě přilepené. Tak snad to koupání moc se mi do toho nechtělo, Rozinka má necelé 2 měsíce přišlo mi to docela brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 13:34 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Petra
Nevím jak se potvůrky jmenují my jim říkali čmelíci. Taky je mělo kotě, které jsme našli. Pomohlo ruční vytahávání, nebo zkusit hřeben přímo na blešky - blešáček. My jsme kotě navíc vykoupali a pak drželi v teple.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:07 Petra
Prosím o radu, před týdnem jsme si od známých vzali kotě které k nim do garáže přišla porodit cizí kočka. Kočička měla srst plnou šedivých "smítek" hned jsme jeli k veterináři kde nám po prhlídce řekli že to jsou larvy nějakých parazitů a nastříkali jí Fipronem. Blechy prý nemá. Už je to týden a má to v srsti pořád, nejde to vyčesat, nic. Vypadá to jako přilepený popel. Znovu jí stříkat nechci dali jí větší dávku prý pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 19:18 Žena Danila [11]
Na veterině řeknou více, možných diagnoz je taková řada, že se to bez vyšetření a ev. kožního seškrabu střelit nedá.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:00 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Lele
Podle mých zkušeností to může být plíseň :-( , kterou na kočku mohou přenést blechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:41 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Lele
Veterináře. A podle popisu může jít o alergii na blešky, nelíže se k tomu urputně a nemá takové trhavé pohyby? Přítelova kočka to měla, od někud přinesli blešku domů a dokud se jich úplně nezbavili, tak jí stihl vyplešatět celý trup. Upozorňuji, že to nejsou žádní bordeláři a kočka dostala okamžitě postřik - nepomohl, tak zkusili kapku za krk - nepomohla i když to opakovali dle pokynů. Pomohl až obojek tuším Foresto. Ale nestačilo zbavit kočku blech, muselo se kompletně ošetřit okolí od případných vajíček....byl to boj na dlouhou trať. Vím že doma uklízeli snad ob den Savem a vše se stříkalo, a stejně ty bestie měly dlouhou výdrž. Kočka měla od veterináře nejdříve antibiotika, aby se nedostalo něco do těch stroupků a pak léky na alergii dokud nebylo po všem.
Ale taky to může být něco úplně jiného. Proto - jít k vetovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 21:10 Lele – kožní nemoc
Kočička pohubla a začly jí v malých trsech vypadávat chlupy - jakoby se stroupkem. Chystáme se k veterináři, ale zatím nebyl by nějaký tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 06:01 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Nikola
Kocour může mít nějaké kožní problémy, ale posílám článek:

www.ceska-kocka.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:14 Nikola – Nadměrné línání
Ahoj, máme 8-letého krátkosrstého kocoura, který od jara neskutečně moc líná,denně je to obrovské množství chlupů, snažím se ho několikrát denně vyčesávat, ale mám pocit, že to vůbec nepomáhá. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nebo radu, co by mohlo pomoci? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 14:55 Žena Katy [8]
A co reakce na klíšťata? Dio měl něco podobného, taky vylysalý krk a stroupky, ale připadalo mi, že jsou v souvislosti s klíšťaty. :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.04.2012 12:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lilith
to by to měl pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:42 Žena Lilith [78] - Domácí kočky
Nemůžou být na vině roztoči?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o kočku • Zobrazeno 298x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/285-srst-pece-problemy