Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Očkování

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Očkování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 22:41 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Pavel K
Vakcinou Biofel PCH jsem měla všechny tři kocoury očkované několikrát a žádnému nikdy nic nebylo :-) myslím, že příčina problému bude asi někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 00:02 Pavel K – NEOČKOVAT VAKCÍNOU BIOFEL PCH
Naše britské kotě je cca 6 h po očkování a nenechá na sebe šáhnout, je úplně v crashu, jakoby nežil. Lidi neriskujte to a tomuhle očkování se vyhněte, poučte se z cizích chyb zadarmo. rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:05 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: MM
Když nevíš s kým mluvíš tak radši němluv vůbec. Meleš nesmysly. Somali je kvalitní chovatelka se zásluhami o genetiku koček, je vynikající veterinářka právě se specializací na kočky. Nebojí se říkat pravdu tam, kde ostatní veterináři mlží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.05.2017 21:28 MM
Somali tebe by mely ockovat kazdy den, aby si videl, jaky to je. Ockovani kocky akorat zdegeneruji, pak uz je ockovani nutnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2017 07:45 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Deni
Bohužel se toto někdy stane, u našich koťat nikdy sice tak výrazná reakce nebyla, ale řešili jsme řeba boule v místě vpichu. Srovnalo se to až za dva měsíce. Rozhodně bych se před přeočkováním poradil s veterinářem o dalším postupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 08:44 Deni – Špatná reakce na Biofel PCH
Zdravím, našeho kocourka jsme nechali poprvé očkovat vakcínou Biofel PCH (trojkombinace). Reakce na vakcínu byla a stále je dost špatná. První den nic nežral, nepil, nenechal na sebe sáhnout, bolestivě naříkal, schoval se abychom za ním nemohli a celý den bez hnutí ležel. Nechali jsme ho nerušeně být a bylo nám jasné že velmi trpí a všechno ho bolí. Vůbec jsme ho nepoznávali, protože jinak miluje lidi, je velmi kontaktní a mazlivý. Druhý den na sebe již nechal sáhnout, ale jen jemně pohladit, vše ho stále hodně bolelo, jídlo nevyžadoval, ale z misky ho nakonec již trochu snědl. Stále má velmi špatnou hybnost, místo vitálního kocourka je to ploužící se stín, nevyskočí ani na sedačku, je vidět že ho stále bolí celé tělo. Dnes je to třetí den, stále je velmi pomalý, málo pohyblivý, tělo ho musí ještě hodně bolet, ale jídlo již ráno vyžadoval. Doufám tedy že čtvrtý den už mu bude konečně dobře. Za 3 týdny máme jít na přeočkování a nechci aby znovu tohle všechno podstoupil, nevím ale jak to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:26 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Momi moc čteš, to, že se to někomu někdy stalo neznamená, že se to stane i tobě. Vzteklina se na našem území nyní nevyskytuje, nejblíže na hranicích se slovenskem, pokud by sem doběhla nějaká slovenská liška... My jezdíme do Krkonoš a kočky tam chodí ven, tak jsme raděj očkovaní, známe Polsko... Pokud nikde nejezdíte a vzteklina se u Vás nevyskytuje očkovat jí nemusíš, zbytečně riskuješ vedlejší účinky očkování. Co se lidí týče, ti se mohou léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 16:32 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Vzteklina
Zdravím Vás :-) Očkujete svoje kočky proti vzteklině? Slyšela jsem, že se u nás v ČR už vzteklina dlouho nevyskytla, ale jak jsem četla ty články, tak mám z toho hrůzu :-O Prý že takové nakažené zvíře může požírat i kamínky a napadat jiné lidi a zvířata. A co by se stalo, kdyby taková kočka nebo pes napadla např. mě? ne Já nevím, já mám trochu strach o kočku a bojím se té choroby.... vy máte své kočky očkované? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2013 19:50 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
měsíc, dva,žádný problém ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2013 16:42 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

co jsem obecně četla, tak očkování vydrží v těle tři roky, ale proaktivní je rok, nemyslím, že na tom týden něco změní... možná měsíc? Já bych týden moc neřešila, možná kdyby jsi přišla po roce a půl by se muselo dělat dvojí očkování jako na začátku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:26 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – Rychlý dotaz
Zdrávím všechny, mám dotaz. Moje kočka je očkovaná vakcínou PureVax RCPCH FeLV, má jít na roční přeočkování. Jak moc nutné je dodržet přesně roční odstup. Vadilo by kdybych tam přišla o týden déle?
Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:46 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj, tak se prý jedná pokud si to dobře vybavuji, o alergickou reakci na očkování, která by měla sama odeznít, za týden máme přijít na kontrolu. Na odčervení jsme dostali spot on, který se bude aplikovat ve čtvrtek, 14 dní po prvním odčervení, které Tomík vyzvracel. Děkujeme všem za držení pěstí, snad to bude všechno tedy v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 07:17 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Katha85
Držíme s Milkýškou pěsti, ať to dobře dopadne love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 16:41 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Byli jsme cca před třemi týdny na očkování, trojkombinace plus vzteklina a Tomík to nesnášel dobře, odčervovali jsme na doporučení vet až 10 dní po očkování, to vyzvracel a minulý týden jsem si všimla boule co má na boku přesně kde byl očkovaný. Dnes už je veliká jako palce a snadno nahmatatelná, zítra jedeme na vet znovu a vůbec z toho nemám dobrý pocit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2012 13:51 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
No, tak když máte kočičku jen doma jako jáááááá :-D Tak ji zas tak často odčervovat nemusíte, ale základní očkování by měla mít každá kočka tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 07:24 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: anetka123
my taky očkujeme a odčervujeme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 08:22 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Davemarkiit
Souhlas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 07:35 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Karolina
My také odčervujeme i očkujeme, Milky je sice převážně doma v bytě, ale jezdí s námi na výlety a na víkendy na chaty, kde naši přátelé berou psy. Takže pro klid na duši, je lepší očkovat i odčervovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 06:43 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
My odčervujeme i očkujeme. Souhlasím, že viry se přenáší na oblečení a botech. Budeme i kastrovat, ale až bude větší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 00:15 EvaR Re: Karolina
Nám veterinář řekl, že nějakou infekci můžeme přinést domů třeba na botech, takže očkujeme všechno kromě vztekliny (ven kočka nechodí). Odčervuju občas.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:47 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Karolina
Odčervení jednou za čas určitě neuškodí. Základní vakcinaci by kočka mít měla.
Pokud je pouze v bytě, už pak není nutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 20:24 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
My také máme kočičku v bytě,(chodíme sní teda občas ven na procházky), takže odčervovat chodíme pravidelně, ale i kdyby byla jen v bytě, tak nám veterinář řekl, že doporučuje aspoň základní odčervení a poté až po čase :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2012 10:24 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Karolina
Ahoj Karol, přesně takhle chované kočky jenom v bytě mám -Káju a Lucinku, vykastrované. Je jim už 11 let a odčervené nebyly v podstatě vůbec, kdysi jsem jim nacpala odčervovací prášek (na roce asi) a hned ho vyzvracely, takže od té doby nic... Teď po 10 letech mi to nedalo a nechala jsem zkontrolovat jejich "kakánek" a úplně v pořádku, po parazitech ani vidu ani slechu... :) A očkování jsme měli kdysi nějaké a od té doby taky nic... Ale očkování KONZULTUJ s veterinářem. Tady jsme sice milovníci,ale ne veterináři.... :-) Toto je jen má zkušenost.Tak ahoj Eva ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 16:49 Karolina – Odčervení a očkování
Ráda bych věděla, zda je nutné odčervovat pravidelně kočky, které jsou krmeny pouze kapsičkami, konzervami a granulemi.
A také jaký máte názor na očkování koček, které jsou pouze v bytě.
Kamarádka má 2 kočičky a tvrdí, že když je takto krmí, nemusí být odčervovány, že jim to spíš škodí a že očkování také nepotřebují.
Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 09:41 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: dotaz
Osobně bych asi obojek neriskovala i když jsou obojky už prý bezpečné. Dnešní obojky ale mají bezpečnostní zapínání, které by mělo v případě potřeby povolit. Je to Vaše věc a rozhodně Vám to nevymlouvám, jen jeden postřeh - sousedi také dali koťěti obojek a na něj rolničku aby věděli kde je. Copak o to, nápad dobrej, ale pokud to má být venkovní kočka, nikdy si nic nechytí, když jí potencionální obět slyší. Takže chodí loudit jídlo k nám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 07:53 dotaz Elišák
Fotka k příspěvku Byli jsme s přítelem na očkování Versifel CVR a 5měsíční kťátko - kočička - je naprosto v pořádku. V listopadu jdeme na přeočkování. Je to nalezenec, ale máme z ní ohromnou radost. Zatím je v domku, bojí se naší veliké ovčandy, ale po kastraci ji chceme pouštět i na zahradu. Chci jí koupit obojek, abych tam napsala telefon a adresu, kdyby se zatoulala. Má někdo zkušenosti s obojkovanou kočičkou? Nemůže se stát, že zůstane za obojek někde na stromě viset?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:37 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Děkuji, už mi odpověděli, vakcínu mají, tak nemusím nic řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:36 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
nechal bych to na veterináři, přeočkování nemusí být děláno stejnou vakcínou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:11 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – Dotaz
Mám dotaz, moje kočka - Wicca, by měla jít po roce na přeočkování. Jenže svoji první vakcínu a přeočkování prodělala ještě u chovatele v České Lípě. Naše klinika kam chodím nejspíš nebude mít stejnou vakcínu (ikdyž bych ji velmi ráda, protože byla skoro na vše, ne jen základ). Poslala jsem dotaz, ale než mi odpoví...Nevíte někdo jestli se může tohle roční přeočkování udělat s jinou vakcinační látkou ale se stejnými účinky? Díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2012 20:18 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: anetka123
Základní je kombinovaná injekce, kterou správný chovvael nechá očkovat malá koťata, než je prodává. Vy pak jdete na přeočkování s už vystaveným očkovacím průkazem, kde je napsáno, kdy máte přeočkovat. Jestli máte nějakého záhadného chovatele, tak vezměte kotě, jděte k vetovi a on si už poradí. Myslím, že se vejdete do 500 Kč. :-) Platí se očkování + prohlídka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 18:23 Dracula Re: Davemarkiit
No jo, on je problém Lucifera chytit :-D Už jsme se pokoušeli, na maso,hračku na nic se nenechá :-O
Musí se chvíli vyčkat, než si nás osvojí a pak teda- díky za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 17:00 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Dobrý den, jaká jsou základní očkování kotěte? Kolik to v přibližně stojí? Víte náš veta je levný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 07:53 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Dracula
Normálně zajdete k doktorovi a ten vám očkovací průkaz vystaví a kotě naočkuje, potom cca za měsíc přijdete na přeočkování a další přočkování je až za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 23:45 Dracula
Chci se zeptat, jak to funguje s očkováním kotěte bez očkováku ? Prostě s kotátkem co žilo na ulici ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 18:35 Jana Re: happy3
Můj 3měs. kocourek je také špatný - byli jsme na v pátek poprvé na očkování Versifel a dnes je neděle a je úplně k.o., ráno si ještě hrál a jedl, pil, teď leží a nemůžeme se ho ani dotknout, jak ho vše bolí. Chtěla jsem změřit teplotu, ale strašně křičel. Dvakrát už se vyčůral mimo záchodek a to byl absolutně čistotný. Na internetu čtu, že nejsme jediní. Zítra volám na veterinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:27 Žena Anička [46]
Naše kočička byla očkovaná Felocellem CVR, první den vypadala jak hromádka neštěstí, nežrala, trošku pila, schovávala se, chodila jako opilá, byla přecitlivělá na jakékoli vjemy včetně doteku a jen polehávala. Druhý den to bylo až na únavu dobré. Přeočkování pak zvládla bez takovýchto nepříjemností, jen jí bolel vpich, ale jinak jsem si ničeho nevšimla.
Ani poprvé, ani podruhé jsem si nevšimla změny v chození na záchod.
Uvidíte, co poradí ostatní, já můžu říct jen vlastní zkušenost :-)
Věřím, že to zvládnete :c)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 11:42 gabs – očkování
ahoj chci se zeptat, nechala jsem kotě očkovat biotelem, je z toho celá špatná, představa, že to bude muset za 3 týdny prožívat znova mě děsí. Může se na přeočkování použít jina vakcína než poprvé??? Díky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 13:04 Maruška Re: smula
Souhlasím,já už taky kočku ani nemohu očkovat a nic se neděje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2011 19:19 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
Kotě každopádně očkovat, zvlášť když nevíme odkud přišlo. Do pěti let by se mělo očkovat každoročně.
Chápu že Maruška má špatnou zkušenost, ale odrazovat od očkování u koťat je nezodpovědnost.
Jako určitou prevenci nechat zvlášť očkovat proti vzteklině a zvlášť vakcinaci.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 19:16 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Helena
pokud zůstane doma, nebude nikam cestovat a nebudete si pořizovat další zvíře.... tak ne, ale je to můj názor a nikoliv dogma....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 13:53 Helena Re: smula
Myslíte už do konce života vůbec neočkovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 10:50 Maruška Re: lucifirekzraje
Já bych taky neočkovala.Doktor mě řekl,že pokud je kočka jen doma,tak je to zbytečné a pokud je starší pěti let,tak už vůbec ne.Mám i zkušenost od lidí kteří adoptovali venkovní kočky,někdy jsou doma,někdy venku a neočkují.Kočky jsou naprosto zdravé a nic jim není.kdybych věděla co mě čeká po očkování,tak bych už nikdy neočkovala.Mám jen domácí kočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2011 17:27 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Helena
osmileté zvíře už bych neočkoval, pokud nepřichází do styku s jinými zvířaty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 17:22 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lucifirekzraje
Záleží na typu vakcíny, některé mají delší působení než je u nás stanovená lhůta pro očkování. Maximálně ho veterinář přeočkuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:30 Helena Re: Tysule
Dobrý den, našemu britskému kocourkovi je osm let a je pouze doma a na balkoně, do styku s jinými zvířaty také nepřijde. Dosud byl očkován každý rok proti kočičí rýmě a kočičímu moru, v očkovacím průkazu je nálepka Felocell CVR.

Stačilo by ho nyní již nechat očkovat ob rok? Nechci ho zbytečně zatěžovat. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 21:33 lucifirekzraje – Opožděné očkování
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Dnes jsem měla v krámě zajimavý dotaz. Pani získala nějaké koťátko - dostala k němu i očkovací průkaz,ale zjistila, že mělo jít na druhou vakcinaci už před půl rokem. Nevěděla jsem co ji na to odpovědět, tak jsem ji radila ať jde k vetovi. Bohužel ani nevím co proti čemu to bylo. Ale dle mého názoru to nevadí ne? Pokud ho nechá očkovat až nyní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 12:11 Maruška – Re: siamka
Moc děkujeme a máte pravdu.Do smrti si očkování budu vyčítat.Byla nalezená lítala venku,kde žije plno vyhozených koček v chatové oblasti a byla zdravá a já ji přivodila takové utrpení.Z hrůzou ji večer v posteli vdy hladím a prosahávám,co kde zase najdu.Každý den ji píchám do krčku bych vytáhla ten serom.Nechce se to vstřebat.Chtěla jsem jí ušetřit,i pan doktor drenu a prubanu,ale denně je toho skoro 20ml a ústup vemi malý.Už chuděra se ani nebrání a neutíká.Každý den počítáme od operace,aby se nic neobjevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 22:04 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: smula
Riziko postvakcinačního sarkomu je rozhodně nižší, než riziko případného onemocnění, i když kočka žije trvale v bytě. V řadě lokalit stále řádí panleukopenie, a čistě bytových koček, které onemocněly, byla celá řada. Očkované kočky měly štěstí - průběh onemocnění u nich nebyl tak závažný a pokud neměly souběžně i nějaké jiné onemocnění, přežily, na rozdíl od koček neočkovaných. Vzteklina je nezbytná, pokud kočka chodí ven, a to i na zabezpečené chatě.
Pravdou je, že výskyt postinjekčního sarkomu závisí hodně na typu vakcíny - kombinované s vzteklinou jsou rizikovější, než když se vzteklina píchne zvlášť, a hodně záleží i na typu vehikula.
Rozhodně ale není vhodné odrazovat od očkování - Smula to shrnul dobře, jsou kočky, u kterých není očkování nezbytné, na druhou stranu si ale musíme uvědomit, že proočkovaností populace chráníme právě i ty kočky, které nemohou být z různých důvodů očkovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:52 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Maruška
u té vztekliny je problém v tom, že ji přenášejí hlodavci, takže takový ulovený potkan nebo netopýr vás může přijít pěkně draho. Dále budete mít velký problém pokud vaše kočka někoho kousne a vy nebudete mít potvrzení o očkování....
Myslím, že Somali to ve svém článku shrnula jasně a přehledně:
kocici.net/clanky/2-ockovani-kocek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:22 Žena siamka [38] - Siamské a orientální – Re: Maruška
Fotka k příspěvku souhlasím s Maruškou,ve všech bodech.Kdo to nezažije-nepochopí.Maruška není moje kočka a myslím na ni každý den jak trpí,a nejen kočka ale i majitelka! sad
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 285x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/282-ockovani