Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Kočka a pití

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Kočka a pití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 09:19 Žena Melisa [34] - Domácí kočkyRe: smula
Je to pravda, jedla už i granulky a to hned pila.
Fontánky jsou super, je to krásná věc a je v plánu, ikdyž původně to bylo z estetických důvodů - no, aspoň je o důvod víc. :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   07.07.2011 20:46 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
Pokud jí jen konzervy tak je to v poho - konzervy obsahují 80% vody. Kočky mají nízký pud žízně.
Doporučuji ředit mléko pro kočky a koupit fontánku, ta je sama o sobě pro kočky zajímavá a každá
kočka dá přednost tekoucí vodě oproti stojaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2011 19:51 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Melisa
Veterinář nám doporučil, když byl kocour nemocný a také nechtěl pít, zkusit mu dát sladkou vodu. Buď přidat trochu medu, nebo cukru. Kupodivu to zabralo. A když nebylo zbytí a k mističkám ani nedošel dostával vodu z inj. stříkačky do tlamky, ale zkuste nejdříve tu sladkou. Nebo jestli pije mléko, tak kápnout do vody to, tak aby se to obarvilo, ale byla to hlavně voda.Držím palce, pít musí. A mléko vodu nenahrazuje pozor!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 18:43 Žena Melisa [34] - Domácí kočkyRe: holisek
Já jí to řeknu. Akorát nevím, jestli se podle toho zařídí... můra. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2011 18:01 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Kočka musí pít hodně, jinak bude mít problémy s ledvinami, ucpou se jí močové cesty a pak je to situace přímo pod narkózu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 17:03 Žena Melisa [34] - Domácí kočky – Nepije vodu
V názvu je řečeno vše - kotě má vodu v mističce, ještě ale nebylo spatřeno, že by ji pilo. Jí masíčko z konzervy, kde je občas trochu tekutiny z rozpuštěného sulcu. Sem tam trochu mlíka. Jak moc by mělo pít? Vaše kočky vodu pijou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:49 naďa – Re: naďa
tak já nevím, z té fontánky mám takové smíšené pocity. Je výborná na to, že kocourek z ní krásně pije a začal opravdu více pít než normálně, jen mi na fontánce vadí ta údržba, musím ji celou čistit jednou za dva dny, a to kompletně, je na 3l. Myslela jsem, že se bude dát čistit jednou za týden a během týdne jen dolívat vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:26 naďa – Re: naďa
tak fontánka už je funkční a doporučuju všem, je to úžasná věc a krásnej dárek pro vaše miláčky. Můj kocourek první den pil z misky a druhej den už krásně oblizoval tu kopuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:45 naďa – Re: Elena
já sem fontánku úspěšně složila, ale bohužel nefunguje tak jak má, takže jsem ji reklamovala. Snad do konce týdne mi dají novoul Jsem zvědavá jak si na to zvykne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:54 Elena
Měli jsme doma fontánku, kočky jí milovaly. Ale musela se každý den čistit od vodního kaneme, měnit doda (mnohem častěji než v miskách) atd., nakonec jí kočky rozbily, schodily jí na zem.
Našla jsem doma velkou skleněnou misku, dala jsem do ní vodu a pár mušlí, a kočkám se to líbilo víc než fontánka! :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 21:47 naďa – Re: Utahraptor
také jsem teď svému kocourkovi objednala fontánku, bude mít narozeniny a už sem nevěděla co mu koupit. Na netu jsem o tom četla jen samou chválu, tak snad to bude mít úaspěch i u něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2009 15:51 Žena Utahraptor [4] – Re: Jarda
Vypadá zajímavě, ale počkám až je slevní :) Nicméně mě na webu výrobce pobavila větička:
"Z důvodu evoluční genetiky, kočky jen zřídka a neradi pijí stojatou vodu." :))

My teď máme Cat It Fresh&Clear, chudák Tunguzka se jí prvních pár dnů bála, protože ta fontánka trochu vrčí :) Ale už přišla na to, že ji fontánka nesežere a myslím, že se jí líbí více než původní miska na vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 23:21 Jarda – Happy-Kitty
Fotka k příspěvku Objevil jsem uplnou novinku v oblasti fontanek. Je to keramicka fontanka, moc pekna a vypada kvalitne. Zacali ji sem dovazet z nemecka (zadnej cinskej sunt!). Ja jsem si ji koupil a nase kocka je s ni od zacatku velka kamaradka :) Maji i pekne a poucne stranky: www.happy-kitty.cz
I pro kocky je dulezite se dobre napit :) Jarda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 15:36 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Mato
No tak to sušené mléko lze taky použít (i když bych se dost divila, že by neměli kondenzované, aby se nemuselo míchat - i tady u nás na konci světa na horách máme kondenzované mléko v sámošce...). Smetanu radši ne, přece jen by to mléko ve finále mohlo mít pro změnu tuku až moc (smetana mívá kolem 35% a víc, takže by se dávalo jen malé množství a ten zbytek po otevření zas tak velkou trvanlivost nemá). Namíchejte ho tak, aby ve finále mělo cca 6-7% tuku, pak to bude O.K.
Jo, a nezapomenout na masáže bříška po každém krmení, aby se kotě vyprázdnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 13:02 Mato – Zlozenie mlieka
Ja som nemal na mysli riedenie z vodou...., ale napr. zo smotanou, ta je tucna...Do obchodu chodim, mali len susene mlieko(12%) z toho by sa nieco nedalo vykuzlit?Prave nadojene kravske mlieko mozem mat hoci kedy.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 09:25 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Somali
Btw. předtím jste psal, že dáváte krabicové mléko s 1,5% tuku, tak to musíte mít přístup do obchodu, kráva Vám krabicové mléko nenadojí...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 09:23 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Mato
Ale no tak, to mi chcete říct, že nechodíte ani do obyčejné sámošky pro potraviny? Kondenzované neslazené mléko se dá sehnat i na Slovensku... Zrovna ta Tatra, pokud se nepletu, je distribuovaná i na Slovensko.
A druhá varianta - když máte přístup na internet, tak snad není takový problém podívat se na e-shopy, kde prodávají krmiva pro kočky, tam mívají i ta mléka...
Jinak se obávám, že jste to s tím mlékem špatně pochopil - kočičí mléko je tučnější než kravské, takže ředění mléka od krávy je trochu mimo mísu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 08:23 Mato – Zlozenie mlieka
U nas to mlieko nezozeniem...Mam pristup, iba ku kravsemu od susedy...Nedalo by sa to nejako riedit?skuste inu alternativu, keby sa dala.....Vazit budem... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:00 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Somali
A ještě poslední věc - koťátko každý den važte (ideálně na nějaké digitální váze), podle toho poznáte, že jste s krmením úspěšní. Kotě ve dvou týdnech přibírá v ideálním případě kolem 15-25 gramů za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 21:56 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Somali
Ještě dodatek: na těch originál mlécích pro koťata jsou dávkovací tabulky, je potřeba je ale brát spíš orientačně - jsou koťata "hladová" a koťata "méně hladová"- některá vypijí i víc, než je uvedeno v tabulkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 21:51 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Mato
Existují mléka určená přímo pro koťata - Vital Milk od Walthamu, Beaphar, mléko od Gimpetu... Je jich hromada a složením jsou kočičímu mléku nejpodobnější. Jinak lze použít Tatru - neslazené kondenzované mléko s alespoň 7% tuku (a to v tomhle věku drobet naředit - maximálně 4:1 mléko:voda), kočičí mateřské mléko je tučnější a 1,5%, co dostává teď, je dost málo.
Pokud jsou kotěti 2 týdny, tak by bylo dobré krmit ho přes den zhruba každé 3 hodiny, v noci už tak často pít nemusí, ale mělo by dostat alespoň 2x za noc. Na třech týdnech už lze dvě dávky z druhého týdne vynechat a rozvrhnout si je nějak rozumně. Jinak každé kotě má spotřebu mléka individuální, je lepší udělat mléka o trochu víc, abyste měl jistotu, že dostane skutečně to, co potřebuje. Ve dvou týdnech by bylo 20-30 ml na jedno krmení ažaž.
Až budou koťátku zhruba čtyři týdny, můžete už začít přikrmovat - tvaroh, pribiňáčky, kotěcí konzervičky, škrábané hovězí. Okolo těch pěti týdnů už začínají chroupat i granule, opět je potřeba kotěcí - jednak mají víc tuku a jsou obecně výživnější, jednak jsou malé a kotě je zvládne ukousat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 20:50 Mato – Zlozenie mlieka
Dobry vecer, mam v starostlivosti asi 2-3tyzdnove maciakto, ktore ostalo bez matky..... :-( Chcel by som sa o mno postarat, ale neviem nic o zlozeny mlieka....Keby tu bol, niekto taky profik a vedel, by my s tym pomoct, tak by som to uvital. :-) Zatial mu davam, iba obycajne, krabickove....1,5% tuku.Podavam jej ho cez striekacku.Chcel by som, aby sa aspon trochu podobalo tomu materskemu, keby to bolo mozne....A este by som chcel vediet, ako casto ho krmit(kolko krat dene) a kolko asi ml? hmm Viem, ze je tu toho asi vela, ale kto by my vedel pomoct, alebo ma aspon naviest ku tomu spravnemu, pokuste sa, pre to male.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 20:33 Žena Somali [78] - Krátkosrsté a somálské – Re: Linda
Já mám doma fontánku - už nevím, jak se jmenuje, ale mám ji od pets.cz - taková modrá kopulovitá. Dá se do ní voda, která je čerpadýlkem poháněná nahoru, takže vytváří takový jakoby vodotrysk. Teď jsem ale viděla ještě zajímavější fontánku - www.avet.cz/…
Tu by naše kočky určo ocenily, protože rády pijí z kohoutku.
Jinak provoz a údržba není nic náročného, u nás je měkká voda, takže nemusím odkamenovat, jen je občas potřeba dokoupit filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 19:32 Žena Linda [18] - Krátkosrsté a somálské – fontánky
Nez jsme kocicaky prinesli domu, pripadaly mi fontanky jako snobarna a blbost. Ted ale vidim, ze pijou vodu z konve na kytky nebo z vany, kdyz se sprchujeme. Fontanka by jiste potesila. mate zkusenosti s nakupem, provozem a udrzbou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 374x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/281-kocka-a-piti?od=51