Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Nález kočky

 

NápovědaFórum » Ostatní  

+ přidat příspěvek
Nález kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 08:58 Stáňa – Černá kočička
Ahoj,

našla jsem v ulici Mánesova 23, Praha 2, blízko křižovatky s ulicí Anny Letenské, zraněnou černou kočičku, zřejmě srážka s autem. Jednalo se o velice hezkou kočičku, na kterou doma jistě čeká páníček...bylo mi ji hrozně líto, ale vzhledem ke zkušební době v nové práci jsem u ní nemohla zůstat :(. Každopádně jsem pak zavolala na 156, kde mě spojili s útulkem Dolní Měcholupy a paní tam snad poslala auto s řidičem. Píšu sem alespoň pro info, aby páníček věděl kam se má obrátit. Případný kontakt na mne 776 249 487, Stáňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:34 EvaR Re: holisek
Pokud vím, tak útulky jsou plné a jen tak kočky brát nemůžou. Většinou. Když mají smlouvu s městem, tak je brát musí. Aspoň tak tomu rozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 18:43 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
A co ji takhle odvézt do nějakého útulku, tam ji město stejně předá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 07:48 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky – jen pro pořádek
Nalezené kočky by se měly hlásit obcím, pod které
lokalita nálezu spadá - obce jsou ze zákona povinné
se o nalezené zvíře postarat. Otázkou však je, co se s nimi stane coze a jestli není lepší se o kočičku postarat sám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 23:07 Žena Boo [35] - Domácí kočkyRe: Jan
Tak o jednu kočku víc by se svět snad nezbláznil né ;-) Aspon by jsi měl dobrý pocit...
Já na tvém místě bych se zeptala té paní, která ji krmí zdali ji nechce natrvalo, potom bych se třeba i poptala po vsi nebo na inzerci- mezitím by u mě kočka měla přechodné bydliště a kdyby se nikdo našel tak hurááá....a kdyby né, nechala bych si ji, ale když nechceš tak bych ji odvezla do kočičího utulku, policii bych zbytečně nevolala, není to pes co tě pokouše, takže bych ji odvezla sama :-) Přemýšlej o tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:29 Jan – nález kočky
Dobrý den, v Rožnově pod Radhoštěm jsme našli opuštěnou kočku, takže sme jí nasypali nějaký granule a neavíc se dozvěděli že ji nějajaká zdejší pani občas přikrmuje. Kočka je ale opuštěná a co s ní bude v zimě... Můžete mi někdo poradit jestli je dobré na ni zavolat městskou policii (resp. hlásit na městkém úřadě) a reagují oni na to vubec anebo to zametou rovnou pod koberec? Nejste náhodou někdo odsud, nebo zblízka a nechtěl byste jí? Je hezká :-) . My už máme doma kočkově obsazeno a navíc jsme z daleka.

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 16:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Majuska
V drtivé většině jde první ten největší, ale i zde jsou vyjímky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 12:43 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
Fotka k příspěvku bude to odveci otázka ale zaujímalo by ma, že či postupnosť pri pôrode je tak isto dôležitá ako u psov lebo u psov je najsilnejší prvorodený a ja som si všimla, že u mačičiek to tak nie je. prvé dve čo sa nám narodili zomreli a posledný a predposledný asi sú najväčší. :) ale sú roztomilí :) potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 21:42 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
u koťat je to vpořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:13 Maruška Re: Rajče
No jestli hodně papá? U tuleňů a velryb je to normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 13:22 Rajče Re: jarmila58
Je normální, že kotě po pár dnech téměř zdvojnásobilo svou váhu? Jinak, zdravotně je OK, průjem není, oči netečou :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:12 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Rajče
tak zkuste to masicko, ale fandime vam a drzime palecky. Zacatek je tezky... ;-) Jinak by to chtelo nejakou fotecku... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2011 20:13 Rajče Re: jarmila58
nééé, mléko nedávám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 19:35 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Rajče
A neni to treba mlékem? Nase Lumpinka ma vzdy po mléku problémek, tak jsme mléko vyrazne ubrali... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2011 19:08 Rajče Re: smula
Masíčko, fajn, BARFuju se psem, tak jdu naštudovat i něco o kočkách, to by bylo určitě nejlepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2011 19:00 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Rajče
místo kapsiček syrové masíčko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 18:37 Rajče Re: jarmila58
Dík za odpovědi, dávám Ontario Kitten, ty jsou snad OK, ne? Kapsičky se bojím kvůli průjmu, už je lepší, ale i tak je stolice řidčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 18:28 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Rajče
Je lepsi davat kapsicky nebo konzervy pro kotata, obsahuji vice vitaminu nez pro dospele kocky a kote pak spokojene prede. Jinak Vam fandime a radi by jsme videli nejakou fotecku... :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 12:48 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Rajče
No pokud vím tak Stronghol nepůsobí na ploché červy (tasemnice), tam bych po dvou měsících použil klasické odčervovací tablety. Nepíšete jak je kotě staré, ale Gimpet by mu neměl uškodit.
Vápník kotě dostane z masa a krmiva. Pro kotě bych kupoval kvalitnější stravu určenou pro koťata.
Jestli z kočky bude mazlíček záleží na její povaze, i od divokých rodičů jsou mazliví potomci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 10:45 Rajče – Nalezené kotě
Ahoj, jsem z malinké vesnice a soused má pravidelně do 2x roka koťata, nebudu popisovat, co se s nimi děje :(. Jedno z koťat se k nám dostalo na zahradu, přesto, že mám 3 velké psy. Kotě jsem si musela nechat, sousedovi jsem vše oznámila, řekl, že pokud ho nechceme, "postará" se o něj.

No, je to miláček, hned jsme jeli na veterinu, klasika, uši, že by se daly sázet brambory, začervené, průjem takový, že po baráku byly všude kousky řídké stolice. Je to dva dny, odčervené, dostalo antibiotika, vitamíny, prášek proti průjmu, na oči optalmo septonex. Jí kotěcí granule (ontario).
Teď dotaz, stačí opravdu na odčervení ten Stronghold? Tvrdil, že je to proti svrabu i na odčervení.
Ještě trochu průjmuje, můžu mu dát Multivitaminovou pastu Gimpet? A jak doplním vápník? Naučí se být domácí kočkou, když jsou rodiče polodivoké kočky? Na co dát bacha? Je to má první kočka... Díky moc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 59x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/274-nalez-kocky