Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Nevím si rady, potřebuji pomoc

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Nevím si rady, potřebuji pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 21:49 radek – Nedošlapuje na pravé tlapky
Dobrý den, náš kocourek (věk asi 4-5 měsíců) od včerejšího dne opatrně došlapuje na zadní nohu a řekl bych, že ztratil chuť k jídlu. Dnes se mi do něj podařilo dostat mléko a trochu konzervy/kapsičky, takže to není tak strašné, ale trápí mě ta zadní tlapka protože od dnešního ráno si šetří i tu přední, obě na pravé straně. Přes noc bývá doma a ven moc nechodí, spíše je domácí typ, takže mě nenapadá, jak by se mohl zranit. Jen si často rád lehá do šuplíku pod postel a možná když vylézal tak se nějak praštil, ale ani po celém dni se to nijak nezlepšilo a ještě nepochopitelně přibyla ta přední tlapka a do jídla zrovna moc chuť nemá, ikdyž se do něj dá něco dostat a mléko pije, ikdyž občas to chce také pomoc. Nenapadá vás, co by mohlo být za důsledek přední tlapky, kterou teď při sezení šetří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 15:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jana
1)kocourek nesmí ven
2)použijte stronghold za krk aopakovat každé 2 měsíce do vymizení blech (já u 8koček opakoval frontline 4x)
3)okolí biokilem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 13:45 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: jana
Na vyčištění okolí doporučuji Bio Kill, ale opravdu jen okolí. Pro kočku se nám osvědčil obojek Foresto. A čistit pravidelně byt ob den a vydržet alespoň měsíc, vajíčka přežijou i v mikrospáře. Je to boj, taky jsem si to zažila s mojí mainkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 11:30 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: jana
Jani, nám pomohla vetrinářka- dala nám nějaký roztok, který jsme naředili vodou a nalili do takové té plastové nádobky, co sprejuje a vystříkali všechno, i koberce , pak jsme tam pár hodin nechodili a byl klid. Takže na veterináře. A jestli vám neporadí něco účinného, tak k bych se obrátila na jiného. Jinak asi už jen pozvat si deratizační firmu, která to zlikviduje, ale to stojí už nějaké peníze, no...Tak držíme palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 14:11 jana – Už nevím co s bleskami
Fotka k příspěvku Ahoj...jsem tady nova a nevím jestli to sem patří ale už jsem zoufala a nevím co by ještě pomohlo...vyzkoušeli jsme na blechy u našeho kocourka Main coon snad skoro všechno co se dá...frontline absolutnenezabírá, tablety které blešky okamžite usmrtí pomohli jen chviličku,vse v domě jsem vyčistila párou takže přes 100 stupňů,madraci, gauč VŠECHNO a stejne jsou ty potvůrky všude! !ted jsme zkusili obojek a k tomu ADVENTAGE. ...poradil by někdo co by ještě pomohlo? Dcera dokonce mela blechy ve vlasech a lezou všude! Už nevim:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 18:47 Lucie Re: smula
Děkuji za odpověď, tak ještě počkáme, budeme hodně pít a uvidíme :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 18:11 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lucie
může ho prostě jen bolet tlamička, pokud by nejdl vůbec tak tři dny, pak řešit s veterinářem. Zatím bych ho do jídla nenutil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 18:09 Lucie – Rada - kocourek nechce papat, aktivní je pořád
Zdravím,

máme problémy s 8 měsíčním kocourkem, nechci ho hned tahat na veterinu, pokud to není nezbytně nutné, cesty autem ho dost stresují. Ve čtvrtek odpoledne si venku někde přivodil zranění - měl částečně sloupnutou vrchní vrstvu na čumáčku, která se ale do večera celkem slušně zatáhla, nehnisá mu to nic. Desinfikovala jsem opatrně betadinem. Bohužel od té doby moc nejí. Večer ještě zbašti konzervu, přes noc už se ale granulek nedotkl a od té doby u kapsiček vždy jen olíže šťávu a nechá to. Granulek se nedotkl vůbec. Vezme si od nás ale všechny pamlsky, které mu dáme - tyčinky, whiskas pamlsky, dneska dostal i kousek uzeného masa, po tom se jen zaprášilo, taky olízal víčko od jogurtu. Hlídám ho, aby pil, takže snad dehydratace nehrozí, už jsem mu dávala vodu i stříkačkou. Kakat byl včera naposled (nemá co, tak proč by chodil). Při vylučování nemňouká, krev v moči jsem nenašla. Nemá žádné jiné příznaky nějakého onemocnění, nezadýchává se, nezvrací (pokud už nezvracel včera venku), doma si hraje, jenom není tak moc aktivní jako vždycky (což bych přisuzovala tomu, že nepapá = nemá tolik energie). Jinak normálně reaguje na zvuky, když hodíme hračku, tak se za ní rozběhne, hodně i vrní. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Kdyby měl nějaké větší potíže, nebudu se rozmýšlet, nacpu ho do přepravky a jedem, ale takhle :/. Co se týče nějakých změn, tak se nestalo nic, misky mu meju vodou pouze, granulky má stejné, kapsičky stejné. Doufám, že mu jen třeba něco nesedlo a teď se zdráhá papat, a nebo to souvisí s tím zraněním čumáčku, že ho to třeba bolí. Nicméně kdyby se to nezlepšilo, určitě s nim zajedu. Zatím zkouším hledat takhle, jestli pro něj nemůžu něco udělat sama. Děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 07:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Adel
Zkuste mastkový pudr a vyčesat, takhle se to dělá i u lidí s vlasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 13:18 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Adel
No já vím, že koupání je hrůza, ale fakt by to nezvládla? Tady moc možností neni. Jinak to vidím na veterináře, ten ji možná zmákne, a když ne, tak ji může malinko přispat aby to zaspala a vy byste ji mohla v klidu vykoupat a pokud to bude dobrej veterinář možná bude mít i něco na likdvidaci té nafty.
Tedy tu situaci vám nezávidím, nafta je pěkné svinstvo a jde blbě dolů. Mě se to naštěstí nestalo ale babičky kočka - spíš kotě si to zkusilo taky. Koupané bylo snad 10x. než to celkem šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 20:45 Adel – Kočky a nafta
Dobrý den stala se nám nehoda. Naše kočka asi spadla do nafty. Potřebuji pomoc nevím co mám dělat nemohu ji vykoupat, dostává z vody hysterák. Ven ji pouštíme pravidelně. Jakékoli rady na koupání, nebo co s naftou. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 10:36 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: Lena
Že by nastydl? Zas takovou zimu jste tam neměli.. A teče mu z nosu, z očí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 23:24 Lena – Nastydl mi kocour, co teď?
Dobrý den.
Byla jsem teď služebně 3 dny mimo domov. Můj kocourek (7měsíců) zůstal doma pouze s přítelem který taky chodí do práce. Když jsem se vrátila, byl Charlie ve špatném stavu, klepal se zimou, nemohl pořádně chodit ani mňoukat. Během mé nepřítomnosti žral trochu méně (já kocoura více vykrmuju) a byl ve studenějším prostředí 18°C(jsme zvyklí mít okolo 25°C). Nevím co s ním mám dělat, po mém příjezdu snědl trochu konzervy a pak už nic. Teď mi leží zachumlaný do postele na vyhřívané dečce a spinká.
V blízkosti nemáme přes Vánoce otevřenou žádnou vet. kliniku.

Co mi poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 15:12 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: ivana
a jak dlouho je máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:32 ivana – zlý kocouři
Prosím o radu vnučka se stěhovala a v novém bydlišti nemůže mít 2 kocourky tak je dala ke mě já sama mám 3kocourky a jednu kočičku všichni jsou vykastrovaný jeden z nich přišel o očičko a toho ty od vnučky neustále napadají jsou strašně zlý tak je pořád schovaný pod dekou a bojí se vylézt nevím co s nima nerada bych je dala pryč zvykla jsem si na ně ale pořád je musím hlídat aby se nezačali prát.Ivana :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:08 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: holisek
Atík pije dost, asi jak je mixnutej s mainkou, i při hraní hází všechno do vody, takže se do něj dostane něco i takhle. A dva jsou taky..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:07 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Piky
Pardon oprava - ucpaný byl díky struvitům, těm co se dají rozpustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 17:03 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Piky
Stejný problém jsme měli s Brutuskem zhruba v 1 roce života, následovalo pročištění močové trubice jednou pod narkózou, druhý den bez (druhá narkóza byla nebezpečná). Zhruba půl roku jedl dietní granule, které mu nechutnaly. Bylo nám doporučeno koupit ještě jednoho kocoura, aby měl pohyb a stále jen nepolehával (proto máme Matýska). Také jsem koupila fontánku, aby kočičáci měli proudící vodu, kterou mají rádi, to byla myslím dobrá investice. Zatím se problém nevrátil. :-) P.S. Dietní granule byly od RC.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 16:02 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – Problémy s močovým měchýřem
Nechci zakládat nové téma, tak to dám sem. Prosím všechny kočkaře co mají doma čičíka či čičinu s problém močového měchýře, písek či struvity nebo oxaláty, o radu. Náš Artuš už si užil minulý rok ucpání díky oxalátům, naštěstí to spravilo vypuštění měchýře a dieta. Tu nám posléze dovolili změnit na "obyč." krmivo specializované na kastrované kočky nebo přímo na tyto problémy. Jenže teď to má znovu a horší, je už 4 den na kapačkách na veterině a postupně na to přestáváme mít peníze, jenže nějak nemůžeme skousnout eutanázii. Bylo by to jako zabití, když se to dá léčit na druhou stranu kde na to vzít a nekrást. Sranda je, že doktor, který ho kastroval, teď přiznal, že to je tak trochu i jeho vinou...no to nám ale nepomůže.
Takže k věci: Jak udržujete správné PH moči? My totiž měli problém, že když jedl dietu tak sice rozpustil struvity, ale zase se mu začaly vyrábět ty horší kaménky - oxaláty. Je nějaká dieta, která to udrží na správné mezi, aby nebyl ani jeden druh kamenů? Děláte něco jiného pro to? Jak co...sem s tím, budem vděčni. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:58 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: pája
To je dobře,že jste šli. Teď už se to určitě zlepší. Přejeme brzké uzdravení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:29 pája Re: Markiit
Tak jsme byli u veterináře a říkal, že to bude asi infekce tak kocourek dostal antibiotika a za dva dny zase.
PS. Děkuji za rady, jinak bych čekala, jestli se to nezmenší samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:58 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky
Určitě běžet k veterináři, mohlo ho něco bodnout nebo by to mohl být nějaký zánět od zubu... Neriskovala bych a nečekala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:26 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: pája
Já osobně nevím co to může být, ale určitě s ním mazejte k veterináři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:17 pája – Nateklá spodní čelist??? POMOC PROSÍM
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám doma 4 letého kocoura a poslední čtyři až pět dní má nateklou spodní čelist (z dálky to vypadá, jako kdyby měl vyplázlí jazýček), tlamičku pořádně nedovře a když spí, tak docela hodně slintá.
Do tlamičky mě nechce nechat podívat, proto než ho budu stresovat u veterináře chtěla jsem se zeptat, jestli někoho nenapadá co by to mohlo být. Jinak jí a chová se normálně jako vždy takže ho to asi nebolí ale mě to docela děsí.

Pro lepší představu jsem se to pokusila vyfotit :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2012 22:09 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Dvounožec
Tady souhlasím, zrušte granule, dávejte maso a konzervy (kvalitní). Jinak ta plynatost rozhodně není psychická záležitost,ale zdravotní. Zkuste jiného veterináře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2012 20:24 Muž Dvounožec [23] - Domácí kočkyRe: Monkey
Asi neporadím, ale pár postřehů. Nemůže se cítit při konání potřeby něčím rušená? Má Julča má ráda v ten okamžik více soukromí a vyhovuje jí umístění WC do klidného koutu. Četl jsem o kočkách co mají na čůrání samostatný záchod. Také bych zkusil změnit stelivo. Ohledně plynnatosti asi nejlépe poradí veterinář, psychické problémy jsou odrazem zdravotního stavu - problému. Jedno vyšetření jej nemusí odhalit a může být úplně někde jinde. Strava by měla být lehce a dobře stravitelná (bez obilovin).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:15 Žena Majuska [258] - Perské a exotickéRe: Monkey
dajte vedieť ako sa mačička má :) dúfam, že ju to prejde
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:27 Monkey
A moc děkuji za rady!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:21 Monkey
Zachudek už jsme koupili novej, ale chodi na nej jen čůrat. Zkusim jeste koupit tedy tu pastu. Jsem už zoufalá a kočka evidentně trpí... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 16:45 Maruška Re: Monkey
určitě byla dobře vyšetřená.Pokud už nemá problém,tak je to trochu divné.Zvířata většinou řeší momentální problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 13:30 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
skúste kúpiť nový záchod možno začne chodiť doneho možno si to ešte pametá. a s tpu plinatosťou asi len počkať ako zaúčinkujú granule alebo chojte do obchodu s chovateľskými potrebami a spítajte sa na nejaké vytamíny alebo pasty. Pokiaľ mačička neschudla tak že neviem pribrať ako naše tak to máte fajn :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 12:00 Monkey – Nevím si rady, potřebuji pomoc
Dobrý den,
v dubnu loňského roku dostala naše kočka průjem z kočičí konzervy. Ten jsme ihned vyléčili černým uhlím. Ovšem od té doby nechodí kakat na svuj zachůdek, ale všude kam se jí zlíbí. Navíc u toho šíleně prská a syčí. Od té doby trpí plynatostí víc asi než je zdrávo (také u toho prská a syčí). Byli jsme na kompletním vyšetření včetně sondy do střev a nic. Kočka je prý zdravá jen má psychické problémy. Nechci kočku oblbovat praškama na nervy. Nehledě na to, že je problém je do ní dostat. Koupili jsme nové granule na plynatost od firmy Hills a zatím žádná změna.
Můžete mi někdo poradit co s tím? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 473x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/205-nevim-si-rady-potrebuji-pomoc?od=51