Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Koupání

 

NápovědaFórum » Péče o kočku  

+ přidat příspěvek
Koupání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 21:33 alzbetakocka Re: Melisa
Dobrý den, Já osobně kočku nekoupu pokud to není vyloženě nutné. Pokud ano, snažte se, aby se jí co nejméně namočila hlava a voda se nedostala do ousek. Pro odbornější radu pro jistotu zajděte za Vaším veterinářem, mel by Vam doporucit i pripravky na koupani pro zviratka:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 12:18 Žena Terezska [1] – Koupání
Nám teda Safira leze do vany uplně běžně :-D neodpustila by nám, kdyby jsme šli do koupelny a nechali ji přede dveřma. Když se koupeme my, ona leží na svém místečku na vaně a pacičkou chytá vodu. Občas si vleze za náma do vany. Když se na ní namíří maličký proud vody (zakryje se celá sprcha dlaní a nechá se jen jeden ten pidi proudek) tak pacičkama loví vodu a nechá na sebe vesele cákat. Má z toho děsnou srandu. No ale tím, že je bílá a v létě jí chceme brát s sebou na zahradu, tak asi budeme muset pořídit i šampon, kdyby se nám náhodou někde zamazala, protože je na ní všechno vidět :-D. Tak snad bude hezky držet v nouzi nejvyšší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:38 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: zvedavka
Ehm a antiparazitálních šamponů pro kočky je na trhu mnohem méně, než obdobných šamponů na psy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:36 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: Momi
Obojky proti blechám nepoužíváme. Kočky je vždy někde zanechaly a taky jsem nějak neměla klid - pořád jsem si říkala, jestli se mi někde nezachytí, neudusí a ani jim to v nich neslušelo...
Takže Frontline kapičky za krk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:31 Žena zvedavka [37] - Domácí kočky – My koupeme..
Kočky koupeme ve vaně v troše teplé vody s kočičím šamponem. Kočkám opatrně napěníme srst, vynecháváme uši a obličejík. Nikdy nepoužíváme lidský nebo psí šampon, nejsou pro kočky vůbec vhodné, kočky jsou citlivější. Po napěnění číči osprchujeme. Potom kočky zabalíme do osušky, trochu a hlavně něžně je pomuchláme, zbytek dosušení je na nich a taky na horkovzdušném topítku. Topítko sice hučí, není nejtišší, ale kočkám to nevadí, vždy se před ním rozvalí a v teplém proudu vzduchu si hoví.
Koupeme cca 1x za 5-6 týdnů, obě naše kočky jsou zároveň domácí i venkovní a někdy se stane, že po návratu domů právě nevoní, nebo se najde nějaká bleška. Na ty preventivně používáme cca 3-4x do roka Frontline, hlavně v jarně-letních měsících a jsme s ním celkem spokojení. Cca den nebo dva dny před použitím Fronline kočky vykoupeme. Výrobce tento postup doporučuje. Nanesení tohoto přípravku hned po vykoupání není vhodný.
No a po vykoupání dbáme na to, aby šly kočky ven až zcela suché, většinou je pustíme až druhý den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 18:45 Žena yl246 [5] - Domácí kočky – Koupání
Já osobně kočky nekoupu,akorát občas namočím Čikouška vlhkou rukou,případně z legrace stříknu na Chiquitu.Kočka se umyje sama.(Ale rozhodně nejsem odpůrce koupání koček)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 18:29 Alex – koupání
Ahoj naše kočky nesnáší sprej postřik proty parazitům a přesto sm je musel několikrát post říkat kvůli parazitům ale ten sprej ne dobře zabral skoušeli jsme i zakrk proti parazitům a na konec sme museli udělat dvakrát koupání abi sme se zabavili blech a úspěšně koupel bil těžký hlavě pro jednu cici nelíbilo se jito a potom to zvládla druha to zvladala líp mnohem koupání doufam že to bude lepší a lepší že to budou lépe zvládat koupuje abi bílí čisté a neměli paraziti co se osvečilo bili obojky proti parazitům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 22:26 Žena Edit [1] - Domácí kočkyRe: Momi
Mě se osvědčil Frontline rozprašovač.Který naberu do stříkačky a poťukám hřbet na několika místech. Rada od naší veterinářky. Levné, rychlé, účinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:47 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
A jaké máte zkušenosti s antiparazitními šampóny? Tuším, že tady určitě všichni používají spot-ony nebo obojky proti blechám a klíšťatům...
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 08:18 Žena Markiit [1216] - Domácí kočky
My jsme teda Milkýšku koupali pouze 2x a to když jsme ji našli.Byla celá umorousaná a tekla z ní černá voda, ale byla malinká (4 týdny), tak to nebyla taková hrůza. A podruhé jsem jí koupali, když nám skočila do akvária při jeho čištění. Měli jsme šampón pro kočičky, ale myslím, že by se dal použít i nějaký jemný dětský šampon, rozhodně,ale ne klasický šampon pro dospělé.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 20:08 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Asi soudím podle vlastních zkušeností. Když přišla kočka úplně špinavá, třeba mokrá z venku, tak jsem se ji snažila očistit třeba ručníkem a o zbytek se kočka postarala sama. Kdybych se snažila strčit Elu nebo Honzíka do vany s vodou, tak by mi dali co proto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 18:26 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Momi
No a proto je tu ta věta: Pokud je to OPRAVDU nutné, tak vykoupat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:48 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Ola
Myslíte? stydim a co když je ta kočka úplně špinavá? Vlhkým hadříkem ji asi mýt nebudete :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 15:03 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Pro kočku je koupání jeden z největších trestů, kterým ji můžete postihnout. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 19:38 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Pokud je to nezbytně nutné, z osobní zkušenosti doporučuji suchý šampon pro kočky. Nechá se působit a poté se vyčeše. Je opravdu účinný. Kočku bych zbytečně nekoupala a v lidském šamponu už vůbec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2013 15:41 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Momi
Pokud to není opravdu nutné tak nekoupat. A lidskej šampon bych určitě nepoužívala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 19:11 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Možná, že se teď zeptám na úplně hloupou otázku.

Může se kočku koupat lidským šampónem? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 15:10 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Sprchujeme jen vlažnou vodou, když jsou velká vedra a jen toho jednoho, má to rád, ale vyjímečně. Oba "čistím" pudrem, jak psala Smula nize, nasype se, vetře, vyčeše. Ale jemně kartáčujeme každý den, aby měli v bříšku co nejméně chlupů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.05.2012 17:51 Muž drahoš [769] - Polodlouhosrsté
Fotka k příspěvku jedno jsem koupal dodrápaný až za ušima sad sad sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.03.2012 18:39 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
My používame špeciálny šampón pre mačky od beapharu taký ružový je a je pre dlhosrsté mačky, nemôžme sa naňho sťažovať a Labka si už tiež zvykol takže nám nerobí cirkus pri kúpaní :) mačičku sme ešte nekúpali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 17:30 Goldi
My máme bílého kocourka a jeho oblíbené místečko je vždy to nejšpinavější ( pod autem,v prachu atd..)tudíž u nás se to bez koupání neobejde.Děje se tak odmalinka,takže je asi chudák už zvyklý a stojí ve vaně celkem v klidu pak do osušky a ke krbu do teploučka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2012 08:12 Žena Liba [10] - Polodlouhosrsté – Koupání
Kdysi jsem v některé knížce četla, že se má kočka koupat max jednou za 3 měsíce. Tohle aplikuju i u nás. Jinak pokud je to nutné tak samozřejmě dle potřeby. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.02.2012 20:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe:koupání
Mno koupání jednou za měsíc kočkám neublíží, ale když to není nutné, tak se to nedělá. Výjimkou je úprava pokožky u Sphynxů.
Když se koupe kočka, tak je dobré dát na dno vany ručník, pak napustit tak 6cm teplé vody. Kočku jen oplachovat. Pak šup zabalit do ručníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2012 20:59 Žena Bobeška [2207] - Domácí kočkyRe: Maya
:-) Mayo ty mínusky jsou za nepříliš slušnou odpověď. Jinak když mi první Bobeš dotáhl domů blešky, tak jsem ho koupala třikrát za sebou a nic se mu nestalo a myslím že kočky před výstavou se také koupají a nic jim to nedělá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:54 Maya
no nápad je to normální, když je kocur zlitej od kafe...a sám na to jaksi nestačí.Už jsem si poradila sama. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:07 Žena poklad [125] - Domácí kočky
:-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.02.2012 17:44 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Koupat kočku??? Co je to za nápad???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 23:34 Maya – koupání
Máte někdo nějaký tip nebo vychytávku jak bez úhony vykoupat kocoura? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2011 19:56 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Melisa
Pokud to není nutné, tak nekoupat. Výjímkou může být kočka zapomenutá v garáži zašmoulaná od oleje, nebo dluhosrstá kočka mající průjem, to se pak bez vany neobejde.
Jinak já používám čistící pudr. Nasypat a vyčesat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2011 19:48 Maruška Re: Melisa
Koupání koček je zbytečné,pokud nespadli do nějaké žumpy.Samočistící schopnosti srsti jsou úžasné a pak kočka není stavěná na koupání a zbytečně jí to odmašťuje srst,nehledě na stres,který jí to způsobí.Kočka se sama očistí a vodu vlastně považuje jako za ušpinění vodou.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 16:51 Žena Melisa [34] - Domácí kočky – Koupání
Ahoj, jak to, prosím, děláte s vašimi umolousanci? Koupání ano, ne, pokud ano, jak?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o kočku • Zobrazeno 232x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/149-koupani