Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Ostatní

 

Zábava » TV pořady 

Odkazy na zajímavé pořady z televizního vysílání, které se zabývaly tématikou našeho webu
 

Polopatě - 08.09.14 - Česká televize
Kočka a pes na zahradě Odborník radí, jak žít společně se zvířaty ke spokojenosti všech.

Kočka rekordmanka - 22.08.14 - TV Nova

Neohrožená kočka a psí strašpytel - 30.03.14 - Stream

Chcete mě? - 23.03.14 - Česká televize

Video, které milují miliony lidí: Kočka uspává miminko - 11.10.13 - Smíchov
Obyčejné domácí video se stalo hitem youtube. Obměkčí totiž i ty největší tvrďáky.

Kočka tlusťoch se snaží protáhnout dveřmi - 30.08.13 - Smíchov
Podívejte se na souboj, který číča svádí nejen s tloušťkou, ale i s tím, aby se vůbec dostala domů.

Tak ta je drsná: Kočka chtěla ulovit koně! Podívejte se na VIDEO - 30.08.13 - Česká televize
Tahle kočka si asi myslela, že je minimálně tygr! Zaútočit na koně - to si žádá velkou odvahu. Buď si myslela, že je David, který bojuje s Goliášem, nebo už nevíme.

Role analýzy moči v prevenci nemocí koček - 30.08.13 - i.DNES.cz
Jaroslav Kučera se specializuje na urologii a nefrologii, dnes ale odpovídá na dotazy čtenářů týkající se čehokoliv, co vaši kočku zdravotně trápí.

Kočičiny - úžasné kousky našich mazlíčků - 26.07.13 - Smíchov
Čtyřnozí mazlíčci v našich domovech jsou zdrojem velké zábavy. Račte se podívat. Jestli jste příznivcem koček, udělá vám tento zábavný sestřih jistě radost. Jestli jste spíš pejskaři, tak i pro vás časem nějaké veselé video přineseme, ale kočičí kousky vás jistě taky dostanou.

Rychlý úlovek mohou rybáři jen závidět - 06.07.13 - Nova
Kočky milují ryby, to je známá věc. Kočka z videa má na oblíbenou pochoutku takovou chuť, že si rybku sama uloví.

Chcete vidět kočku, jak dělá beatbox? Dejte k ní vysavač a zapněte ho.... - 20.06.13 - Nova
Tak tohle je neuvěřitelné! Legrační a roztomilé video bylo natočeno v Rusku a kočka na něm to s vysavačem opravdu umí!

Kočky válí na klasiku - 04.04.13 - tn.cz
Tři kočky Sphynx prožívají poslech vážné hudby. Podívejte se na jejich dokonalou synchronizaci.

Tahle kočka mečí jako koza - 22.03.13 - tn.cz
Většina koček mňouká, ale tohle koťátko se vyjadřuje poněkud podivně.

Drzý potkan šikanuje kočku - 11.02.13 - tn.cz
Potkan pije mléko z misky a jakmile se k němu přiblíží kočka, tak si misku sobecky přitáhne k sobě.

Roztomilé hrátky krysy s kočkou - 27.01.13 - tn.cz

Kočka, která má svého dveřníka - 17.01.13 - tn.cz
Bojíte se, že vám kočičími dvířky vleze do domu jiné zvíře nebo zloděj. Pak můžete svého mazlíčka naučit používat zvonek.

Tohle je nejchytřejší kočka světa! Podívejte se proč! - 16.01.13 - tn.cz
Tohle zvíře bravurně zvládá hru, se kterou mají občas problémy i lidé. Kočka zvládá takzvané skořápky levou zadní, tedy pardon, pravou přední.

Dej sem ty granule - 15.01.13 - tn.cz
Pokud máte více hladových krků, je dobré dát každému svoji misku. Tyhle dvě kočky si však vystačí s jednou.

Překvapení v krabici - 13.12.12 - tn.cz
Když si kocour něco usmyslí, většinou to dokáže. A to i v případě, že to vypadá nemožně. Tenhle se rozhodl, že za každou cenu vleze do krabice, do které se na první pohled nemohlo jeho vypasené tělíčko vejít.

Kočka si hraje se sovou - 02.12.12 - tn.cz
Přátelství vzniká i mezi zvířaty, která se normálně namají příliš v lásce.

Jóga s kočkou - 19.11.12 - tn.cz
Kočky se rády drží v blízkosti svých majitelů. Tahle se přilepí na cvičící slečnu a dokazuje, že má neuvěřitelnou stabilitu.

Objektiv - Borneo - 28.10.12 - Česká televize
Předchozí díl | Následující díl Objektiv Hodnocení pořadu: Počet hlasů: 6299 Sdílet | Poslat odkaz Magazín zahraničních zajímavostí Kuba – Valle de Viňáles První reportáž nás vezme na Kubu. Do údolí Valle de Viňáles. Prý je to jedno z nejkrásnějších míst Kuby vůbec. A Objektiv vás vezme i na jednu vskutku netradiční prohlídku jeskyně. Jen si to představte, máte pocit, že jste úplně první člověk, který se kdy do jeskyně dostal, jaké to asi musí být, co myslíte? Ale to není všechno. Představte si, že místní průvodce jeskyní vám zahraje na krápníky. Ano, zní to neuvěřitelně, ale je to skutečně tak. I to je na Kubě, v údolí Valle de Viňáles, možné. Velká Británie – Edinburgh V další reportáži se podíváme do Edinburghu. Cestovatelé o něm říkají, že je to nejkrásnější město na severu Evropy. Fascinující skotská metropole má skutečně co nabídnout. Edinburgh od nepaměti inspiroval tvůrčí osobnosti - architekty, výtvarné i dramatické umělce. Rodné město Waltera Scotta především přitehuje po celá staletí spisovatele - básníky i autory slavných románů. Vysoké kamenné domy, úzké uličky a průjezdy, majestátní hrad, sopečný kopec nad městem, přístav i jeden starý hřbitov. To jsou místa, díky kterým vznikl například příběh Dr. Jekylla a pana Hydea, Frenkenstein, nebo také první z knih příběhů Harryho Pottera. Malajsie – Borneo Když se řekne Borneo, tak si asi většina z nás vybaví lovce lebek, nepropustnou džungli, anebo malárii. Realita je ale trochu jiná. Alespoň na malajské části tohoto třetího největšího ostrova světa, v provincii Sarawak. Obrovská naleziště ropy a zemního plynu, přesněji řečeno peněz, které z nich plynou, udělaly z této části Malajsie moderní a velmi příjemnou část světa. Hlavní město Sarawaku se jmenuje Kuching a Objektiv vám teď ukáže, že tohle milionové velkoměsto má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout.

Lenka Justichová a kocour Kuba - 18.07.12 - Česká televize
Lenka Justichová je majitelkou nejkrásnějšího kocoura roku 2009, bohužel pouze ze dvou třetin. Komu patří další třetina kocoura Kuby, kdo je jeho největší kamarád a jak může domácí mazlíček upevnit partnerský vztah, se dozvíte už v příštím díle pořadu Uvolněte se, prosím.

Kočka, která miluje vysavač - 01.07.12 - TV NOVA

Máte mě! - Třicetiletá kočka - 03.06.12 - Česká televize
Burmilla je kočička, jejímiž předky jsou perská činčila a kočka barmská. Říká se o ní, že je více psem, než kočkou, a proto i od člověka vyžaduje více pozornosti. Nechce žít vedle člověka, chce žít s ním. Je velmi vynalézavá v hledání zábavy a smutná o samotě. Burmilly by měly být doma vždycky alespoň dvě. A nebo tuhle společenskou kočku můžete chovat s pejskem. Toto plemeno je mladé pouhých třicet let.

Chcete mě? -Jak zařídit, aby nebyla kočka v domácnosti cítit - 04.03.12 - Česká televize
Jak zařídit, aby nebyla kočka v domácnosti cítit.

Máte mě! - Kocouří dospívání - 29.01.12 - Česká televize 2
Kocouří dospívání O perských kočkách se říká, že jsou pomalejší a rozvážnější. Rozhodně jsou vybíravé a noblesní. Kocour Celestýn se navíc neměl k žádnému zájmu o něžné pohlaví. Málem na to doplatil. Panička už zvažovala kastraci. A teď její chovatelská rada zní: nedejte na tabulky a dejte svým zvířatům klid a čas. Celestýn je dnes mnohonásobným otcem a vůbec mu nevadí, že si poněkud prodloužil dospívání.

Máte mě! - Kočka záchranářka - 16.01.12 - Česká televize
O kočkách se s oblibou tvrdí, že jsou to osobnosti nezávislé na člověku. Lásku se snaží nedávat moc najevo, aby si nezadaly, a rády předstírají, že si vždy budou dělat jen to, co ony samy chtějí. Kočka z naší reportáže, patrně díky obrovskému poutu, které ke své rodině měla, zachránila život třem lidem. A na to potřebovala velký kus osobní statečnosti.

Živě na jedničce - 13.01.12 - Česká televize
Hobby vše pro kočky

Zahrada pod lupou - Zahrada Báry Nesvadbové je plná koček - 21.12.11 - Česká televize
Kouzelná rostlina druidů — Zahrada Báry Nesvadbové je plná koček — Bambus jako živý plot — Vánoční růže - čemeřice černá

Chcete mě? Žijeme s kočkou - 30.11.11 - Česká televize
Kočky zdomácněly asi o šest tisíc let později než psi. Přesto jich je v současné době ve světě chováno téměř stejné množství. To ukazuje na jejich velkou oblibu. V dřívějších dobách to bylo způsobeno jejich přirozeným loveckým talentem a schopností lovit hlodavce, dnes je jejich postavení člověku mnohem bližší.

Chcete mě - Novela občanského zákoníku týkající se opuštěných zvířat - 20.11.11 - Česká televize
V tomto dílu se budeme věnovat aktuálním informacím o připravované novele občanského zákoníku, která se týká opuštěných zvířat. O své názory se s námi podělí ochránci zvířat, kteří se zabývají různou činností. Rozhovor nám poskytne členka Ligy na ochranu zvířat a majitelka útulku pro pejsky Dagmar Kubištová, odbornice na ochranu volně žijících zvířat Věra Přibylová Aladzasová a Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat. Nadace na ochranu zvířat připravila petici, která má podpořit změny v zákoně tak, aby na to nakonec nedoplatila zase jen zvířata. Pokud vám není lhostejný osud zvířat bez domova, můžete připojit k petici svůj podpis.

Chcete mě? - Týrání koček - 06.11.11 - Česká televize
Týrání koček Od 22. 9. 2011 řeší Občanské sdružení Srdcem pro kočky případy krutě týraných koček ze Slaného z oblasti, které se říká U Benarů. Jedná se o kočičky, které mají mnohá zranění, některým chybí ocásek buď částečně anebo celý, další kočička má postižené oko, jiná zase poraněné tlapičky. Případ řeší i radnice města Slaného, policie státní i městská. Financování veterinární pomoci však zůstalo opět na dárcích a ochráncích zvířat. S financemi i informacemi by však mohla pomoci i veřejnost. o. s. a kočičí útulek Srdcem pro kočky.

Zahrada pod lupou - Šanta kočičí a Asparágus - 05.10.11 - Česká televize
Šanta kočičí a Asparágus

Chcete mě? - Občanské sdružení Ochrana koček - 25.09.11 - Česká televize
Občanské sdružení Ochrana koček Milovnice zvířat a především ochránkyně toulavých vesnických koček Marie Marešová z jihočeského Beztahova u Votic působila řadu let na své venkovské spoluobčany jako bytost z jiného světa. Pro některé blázen, pro jiné přinejmenším naivka. Vždyť koho jiného na venkově skutečně zajímá osud nechtěně narozených koťat od zbídačelých a špatně živených kočičích matek, které rodí i třikrát ročně. Kočky ať loví myši, to jim k obživě musí stačit a koťata se prostě utopí nebo utlučou – dělalo se to tak vždycky. A kdo by vydával peníze za kastrace, které paní Marešová propagovala všude, kam přišla.

Máte mě! - Kočičí značkování - 11.09.11 - Česká televize
Kočičí značkování Spíše bychom mohli říci kocouří, protože dominantních koček, které si značkují teritorium, je mnohem méně. Kočky spíše značkují mužské elementy, kdežto kocouři všechno důležité. A s takovým kocourkem není život žádný med. Co dělat v takových případech? Tady je každá rada drahá, ale pár jich přeci jen uslyšíte!

Zoomanie - Kočky léčitelky - 18.08.11 - Česká televize
Kočky léčitelky O léčivé moci zvířat už Hanka ví své - v živé paměti má ještě natáčení o koních nebo psech, kteří dokáží fantasticky pomáhat lidem s nejrůznějšími problémy. Informace, kterou objeví v dětské nemocnici při návštěvě Bruna zotavujícího se z operace slepého střeva, ji ale přece jen trochu překvapí. Podle ní totiž dokáží léčit i kočky! Jak? O tom právě hodlá natočit reportáž a "pokusným králíkem" má být při tom právě Bruno...

Události v regionech (Brno) - 20.07.11 - Česká televize
Chlupové pasti mají odhalit výskyt kočky divoké Padesát takzvaných chlupových pastí rozmístili ochránci přírody v Národním parku Podyjí – měly by jim pomoci zjistit, zda se do lokality vrátila kočka divoká. Tento kritický druh se tam naposledy vyskytoval před padesáti lety.

Máte mě! - Nečůráme tam kam máme - 03.07.11 - Česká televize
Nečůráme tam, kam máme Je to horší, než zlý sen. Naše kočka se zase vyčůrala vedle toalety, případně úplně jinde. Na kobereček v koupelně, do rohu parádního pokoje, mamince do postele. Postupná likvidace pročůraného, boj se zápachem. Proč to ta kočka začala dělat? To je otázka pro odborníky, znalce kočičí duše. Příčiny bývají většinou ve změně životních zvyklostí kočky.

Máte mě! - Čochtan kočičí - 26.06.11 - Česká televize
Čochtan kočičí Že by se kočky rády koupaly? Prý ano, nám to sice nepředvedly, ale i tak se seznámíte s neobvyklým kočičím plemenem. Kočky mainské mývalí pocházejí ze Spojených států a mají velice přátelskou a vyrovnanou povahu. Tzv. maine coon je navíc společník s velmi elegantním kožichem.

Máte mě! - Kocour dvounožec - 29.05.11 - Česká televize
Ve legendární knížce kocourek Modroočko říká, že každá kočka má mít svého dvounožce. My vám představíme lidskou rodinu, která má dvounožce kocoura. Při nehodě přišel kocour Ben o dvě nohy. Vzhledem k tomu, že je kočka zvíře lehké, pružné a mrštné, způsobilo toto zranění Benovi menší problém, než by se na první pohled zdálo. Kam chce, tam si vyskočí, jen už se tolik netoulá. Dozvíme se i jak podobné úrazy snášejí zvířata a jejich majitelé.

Máte mě! - Kočičí mor - 24.04.11 - Česká televize
Kočičí mor Tak se přezdívá virózám u koček, z nichž mnohé mohou být smrtelné. Kočka není skupinové zvíře, a proto nemá imunitní systém nastavený na ochranu proti virózám, které se přenášejí vzduchem. Kýchající kočka by měla být od ostatních okamžitě oddělena. O boji s kočičími virózami, které se špatně a zdlouhavě léčí by mohl vyprávět třeba kocour Jonáš, kterému virus dokonce poškodil očičko.

Máte mě! - Kočka se psí povahou v kůži ocelota - 10.04.11 - Česká televize
Mladé kočičí plemeno ocicat bylo v USA vyšlechtěno v 80. letech, u nás žije ještě mnohem kratší dobu. Kočičky jsou zajímavé nejen zbarvením, ale hlavně povahou. Rozhodně by o nich mohl přemýšlet ten, kdo by rád pejska, ale obává se, že by nezvládal venčení. Ocicati přijdou na zavolání, rádi aportují, doprovodí vás i na procházku. Ale pozor, nejsou to samotáři. Takže jste–li zvyklí zdržet se v práci, berte rovnou po dvou.

Máte mě! - Když koťata mají koťata - 03.04.11 - Česká televize
První příběh je o kočce Číče, která měla v životě víc štěstí, než rozumu. Trojbarevné kotě se na světě ocitlo úplně samo. Potkala ale hodnou rodinu, která jí poskytla nejen střechu nad hlavou, ale i láskyplnou péči. Kočička se jim odvděčila po svém, povila 4 koťátka. Rodinka byla v šoku. Odkdy koťata mají koťata? Na tuto otázku odpovíme a navíc se dozvíme vše podstatné o rozmnožování koček i o kočičí antikoncepci.

Chcete mě? - Děvět životů - 20.03.11 - Česká televize
Devět životů Další občanské sdružení, které se divákům chystáme představit, nese název Devět životů. Schopnost přežít téměř vše je kočkám touto nesmyslnou pověrou připisována odnepaměti. A mnoho krutých experimentů trapičů zvířat dokázalo, že to není pravda. Sdružení devět životů pracuje v režimu domácích depozit a velká pozornost je věnována pozvolnému ochočování depozitních koček, které si zvykají na lidskou společnost. Zájemci tak mohou převzít od sdružení svoji novou kočku domácí veterinárně ošetřenou, většinou vykastrovanou a téměř na míru – podle povahy, temperamentu a sklonů přesně do prostředí, kde bude v budoucnu žít. K činnosti Občanského sdružení Devět životů patří i felinoterapie – tedy terapie kočkou. Se svými terapeutickými zvířaty zajíždějí členky sdružení do domovů pro seniory a lidi s kombinovaným postižením.

Chcete mě? - Kočičí klinika - 13.03.11 - Česká televize
Kočičí klinika V Praze byla otevřena první specializovaná veterinární klinika pro kočky v České republice. V rámci veterinární kliniky pro malá zvířata byla vybudována část, která je určena výhradně kočkám. Důvodem je především omezení stresu nemocných koček, pro které je již samotná návštěva veterináře velmi zátěžovou situací.

Máte mě! - Kočičí smysly - 06.03.11 - Česká televize
Ve třetím příspěvku se dozvíte, že nejdokonalejším smyslem koček je zrak. Zároveň se seznámíte s kočičkou Dorotkou, která má navíc výborný smysl orientační. Poté, co ji srazilo auto, došla si kočička sama na ošetření na veterinární kliniku. Ohromila tak personál a zabydlela se v rodině veterináře. To značí, že má velmi vyvinutý smysl pro praktičnost.

Máte mě! - Kočky venkovní - 06.02.11 - Česká televize
Kočky venkovní Mnohem menší kočičky jsou hlavními aktéry druhé reportáže. Je známo, že i kočka evropská je šelma s velkou touhou po svobodě a ne vždycky se hrne do lidského obydlí. Ovšem i kočky venkovní potřebují jídlo a veterinární péči.

Máte mě! - Kočka záchranářka - 16.01.11 - Česká televize
Kočka záchranářka O kočkách se s oblibou tvrdí, že jsou to osobnosti nezávislé na člověku. Lásku se snaží nedávat moc najevo, aby si nezadaly, a rády předstírají, že si vždy budou dělat jen to, co ony samy chtějí. Kočka z naší reportáže, patrně díky obrovskému poutu, které ke své rodině měla, zachránila život třem lidem. A na to potřebovala velký kus osobní statečnosti.

Chcete mě? - 10 let společnosti za práva koče - 09.01.11 - Česká televize
10 let společnosti za práva koček 1. společnost za práva koček patří spolu s Pražským spolkem ochránců zvířat k nejstarším občanským iniciativám tohoto typu u nás. V dobách před deseti lety, kdy Společnost vznikla, se možná blýskalo na lepší časy pro opuštěné pejsky, pro kočky v té samé situaci se však nedělo téměř nic pozitivního. Stát i obce se společně tvářily, že problém opuštěných koček neexistuje, jejich týrání a zabíjení nebylo nijak postihováno, útulků bylo jako šafránu. Byli to právě sympatizanti 1. Společnosti za práva koček, kteří pochopili, že bez osobní iniciativy se nezmění vůbec nic.

Videoatlas naší přírody - 11.11.10 - Česká televize

Videoatlas naší přírody Kočka domácí - 11.11.10 - Česká televize
Jak domácí zvířata změnila člověka

POKR - 06.05.10 - Česká televize

Živé srdce Evropy - 22.09.09 - Česká televize

Události - 16.09.09 - Česká televize
Po 3 letech se majitelům vrátila ztracená kočka. Rodina bydlí v Tasmánii, ale zvíře identifikoval díky čipu až v Queenslandu.

Mezi námi zvířaty - 12.09.09 - Česká televize
Kočičinec Petra Šacha

Mezi námi zvířaty - Kočky - 01.08.09 - Česká televize

Události - 02.07.09 - Česká televize
Kočky v Ermitáži 245té narozeniny si letos připomíná jedna z největších obrazáren světa – petrohradská Ermitáž.

Mezi námi zvířaty - 14.03.09 - Česká televize
Vzájemné vztahy psa, kočky, koně a člověka

Mezi námi zvířaty - 17.01.09 - Česká televize
Kočky Petra Vacka

Mezi námi zvířaty - 20.12.08 - Česká televize
Kočičí seniorka

Chcete mě? - Kočky v zimě - 17.12.08 - Česká televize
Kočky v zimě Kratší příspěvek se věnuje aktuální pomoci volně žijícím kočkám. Dost špatně snášejí zimu a život jim můžeme usnadnit polystyrénovými boudičkami na jejich obvyklých stanovištích. Více na telefonním čísle Pražského spolku ochránců zvířat.

Mezi námi zvířaty - 22.11.08 - Česká televize
Syndrom skřípnuté kočky

Černé ovce - 03.11.08 - Česká televize
Krmiva pro kočky - D test

Mezi námi zvířaty - 27.09.08 - Česká televize
Mláďata kočky divoké

Dobrá rada nad zlato - Kočky a květiny - 14.06.08 - Česká televize
A pokud snad chováte doma kočky a máte i spoustu květin v bytě, potom dejte pozor na obě strany.

Chcete mě? - Jak správně pečovat o chrup - 04.06.08 - Česká televize
Miniseriál o kočkách - jak správně pečovat o kočičí chrup

168 hodin - 30.03.08 - Česká televize
Kočky ničí přírodu

Kočky - 30.03.08 - TV NOVA

Chcete mě? - 20.02.08 - Česká televize
Miniseriál o kočkách - vhodný výběr kočky

Mainská kočka - 14.10.07 - TV NOVA

Dobrá rada nad zlato - Kočky Sphynx - 14.07.07 - Česká televize
Kočky Sphynx Uvidíte také plemeno bezsrstých koček Sphynx, které mohou doma chovat i alergici.

Sibiřská kočka - 25.03.07 - TV NOVA

Chcete mě? - Příchod kočky do rodiny - 06.01.07 - Česká televize
Příchod kočky do rodiny O tom, že příchod zvířete do rodiny přináší velké změny, není pochyb. Tento díl bude věnován kočkám. S příchodem kotěte do domu se poměrně citelně změní vzhled domácnosti – stěhují se kytky, některých je nutné se zbavit úplně. Pokud je kočka pouze v bytě, musí se např. zabezpečit okna.

Prizma - Kočka pro alergiky - 30.09.06 - Česká televize
Kočka pro alergiky

Dobrá rada nad zlato - 14.06.06 - Česká televize
Kočky a květiny A pokud snad chováte doma kočky a máte i spoustu květin v bytě, potom dejte pozor na obě strany.

Objektiv - 03.07.05 - Česká televize
Thajsko: siamské kočky A v Thajsku zavítáme mezi chovatele siamských koček.

To jste ještě neviděli! V Oregonu se narodilo dvouhlavé kotě - 20.06.00 - Nova
Na chovatele koček z Oregonu čekalo velké překvapení. Právě narozené koťátko bylo zdravé, roztomilé, ale... Jejich nový mazlíček má dvě spojené hlavy, dvě ústa a čtyři oči!

Videoatlas naší přírody Kočka domácí - 30.11.99 - Česká televize
Jak domácí zvířata změnila člověka© KOCICI.NET - http://kocici.net/zabava/tv